Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2007, 20:48   #141
koll
Novi član
 
Član od: 21.9.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Asus drw-1814blt (SATA)
Zna li neko kako da instaliram ovaj rezac da radi normalno.
Ploca mi je malo starija (asus A7v600-x) ima 2 sata konektora i samo je rezac prikljucen na jedan od njih.
Kad sam ga prvi put stavio radio je ali dosta usporeno zatim sam instalirao VIA_HyperionPro_V513A i poslednji firmware sa aususovog sajta i sve je radilo kao po loju , maksimalna brzina bez problema.
Problem nastaje gad sam na drugom sistemu koji je instaliran na istom kompjuteru probao da osposobim ovaj rezac. Instaliram via i nema sanse. Ali ne samo to nego rezac prestaje da radi i na onom prvom sistemu. Takodje kompjuter se restartuje.
Sve sto sam uspeo da postignem je da rezac vidi samo osnovne foldere na dvd-u u koje nema sanse da udjem. Znaci windows xp sp2 vidi rezac ali ovaj ne moze ni da reze ni da cita.
Probao sam na drugom racunaru(nova ploca) i rezac radi normalno.
Da li mi neko moze pomoci izludecu vise. (sta treba instalirati sta ne treba itd. )
Unapred zahvalan.
koll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2007, 17:37   #142
koll
Novi član
 
Član od: 21.9.2007.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Problem resen , napajanje me zeza.
koll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 15:00   #143
glukamin
Novi član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Moj problem sa dvd rezacom?

Ovako imam Athlon 1700, Ati radeon 9800, maxtorov disk 40g, atapi cdrom, quantumov hard, asusova ploca 333x. Problem je u sledecem kupio sam necov dvd rezac kad ga povezem na komp sistem sa njim nece da se digne. Inace raspored je sledeci maxtor je primary master, cd rom primari slave, rezac stavim na secondary master, i quantum secondary slave. Bez obzira na sve to cak i kad sam pokusavao samo da dignem maxtora i dvd rezac na sve moguce grane ja ne uspevam da dignem sistem sa njim. U safe modu rezac radi extra cak i reze i cita sve diskove. Ja se ljudi vec dva dana mucim i ne znam vise koji gremlini mi za***... komp. Ako neko zna kojim slucajem resenje nek mi kaze, a inace zadnja solucija da zamenim rezac. System identifikuje rezac kao opticorn ad1750 cini mi se da je taj.

POOOOMAAAGAJTE?!?
glukamin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 19:53   #144
Gorila
Novi član
 
Član od: 22.1.2007.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Dvd rom DVD RW ND 3500 AG se pokocio pri citanju ispravnog diska, sto nije neki problem, ali je tom prilikom otkazao poslusnost u smislu da se vise nikada nije otvorio....sa sve diskom koji je i dalje u njemu.

Bilo koja komanda ne daje rezultate, lampica zasvetli i to je sve.

Ima li neko resenje za ovo cudno ponasanje dvd-a, koji me odlicno sluzi vec dve godine.

Os je win Xp, ploca Asusova sa Nforce cip setom.
Gorila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2007, 14:50   #145
Saricm
Član
 
Član od: 17.4.2006.
Poruke: 37
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom DVD cleaner

Zanima me da li vredi kupiti ovaj DVD?
Da li on stvarno pomaze u odrzavanju uredjaja?
Saricm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 15:57   #146
Ducica
Novi član
 
Član od: 27.10.2007.
Poruke: 14
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Pozz svima
Imam LG H22L, koji je radio savrseno (nikad nikakav problem nisam imao), sve dok ga nisam ofarbao . Mada ne znam gde sam tu napravio gresku, samo sam ofarbao onaj okvir i to je to..
Izgleda da je problem u onom motorcicu, jer nece da zavrti disk, tj. krene pa stane (to sve traje delic sekunde), posle cega se laser vrati u prvobitni polozaj..
Ima li ovome leka?

Pozz i hvala
Ducica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2007, 23:50   #147
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Najverovatnije da nema, tako je i moj prastari samsung cd-rom otishao u vechna lovishta (doduse nisam ga farbao)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 7:54   #148
sale nb
Novi član
 
Član od: 25.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Cuo sam za neko flesovanje dvd rezaca. Sta se njime postize?
sale nb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2007, 20:22   #149
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Uglavnom: podrska za nove medije, povecanje brzine rezanja na starim i sl.
Retko: Ispravljanje uocenih gresaka u radu uredjaja, smanjivanje vremena rezanja i sl.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2007, 1:34   #150
surtex
Novi član
 
Član od: 28.3.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Reinstalirao sam operativni sistem. Dok je bio stari sve je funkcionisalo kako treba morao sam jer sam menjao HDD. Imam problem sledece prirode. Naime, prilikom snimanja na oba DVD pisaca (Pioneer 108D (slave) i 111D(master)) desava se da mi se obori brzina snimanja ili ako jedan snima a drugi kopira ili se pokrece neka memorijski zahtevnija aplikacija. Driveri za cipset su mi najnoviji sa Intelovog sajta, DVD-RW-e je sistem detektovao kao UDMA4 i flesovani su poslednjim revizijama firmware-a. Jedino sto sam ja promenio posle instalacije novog OS-a kod njih preko disk managment-a je slovo u sistemu. Slave je bio H: stavio sam G:, a master je bio G: stavio sam H:. Molim vas da mi neko pomogne u vezi ovog problema izludjuje me (vreme snimanja na oba izadje nekih 25 minuta na 4x). Koristim Nero 7.5.9.0a. Koristio sam osmicu mislio sam da je do nje, ali i sa sedmicom je isto.
surtex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 13:27   #151
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Da li se nekom desilo nesto slicno ovome:

Moj 4 godine stari LG DVD/CD rezac (SGA-4040), je od pre nekih 10 dana, odbio da uopste vidi DVD i CD-RW diskove u drajvu.

Ubacis CD, detektuje ga i procita normalno sta je na njemu. Sasvim lepo i reze prazne CD-ove.

Ali ako ubacim bilo kakav DVD ili CD-RW, nista se ne desi. Lampica zasvetli sekund, dva i nista. Cak ni ne zavrti disk (disk u istom polozaju u kojem sam ga ubacio). Znaci uredjaj uopste ne vidi disk u drajvu, sem ako nije obican CD.


Jel ima neku ideju kako ovo moze da se resi?
Ili je to nesto gadno crklo...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Stara 23.11.2007, 16:37   #152
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Jel ima neku ideju kako ovo moze da se resi?
Ili je to nesto gadno crklo...
Nošenjem u servis (skuplja i neisplativija varijanta) ili kupovina novog uređaja.
4 godine je prepuna kapa za konfekcijske rezače kakvi su uglavnom danas zastupljeni.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 16:44   #153
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Cudno...
Uvek sam mislio da prvo sto "rikne" je socivo (zaprlja se ili nesto), pa dodje do teskoca pri citanju medija. Barem ja tako bilo do svih drugih drajvova koje sam imao.

Moj "konfekcijski" rezac nikad nije imao takvih problema. I sad ga delimicno ubi nesto drugo, izgleda...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2007, 18:23   #154
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Cudno...
Uvek sam mislio da prvo sto "rikne" je socivo (zaprlja se ili nesto), pa dodje do teskoca pri citanju medija. Barem ja tako bilo do svih drugih drajvova koje sam imao.
Vrlo moguće da drajv poseduje 2 glave, jednu za DVD-e, jednu za CD-e i da je DVD glava otišla. Druga mogućnost, ima jednu glavu koja se raštimovala (DVD koristi znatno uži laserski snop, a i CD-RW je teže pročitati od klasičnog -R ili ROM-a) a njeno podešavanje se opet finansijski ne isplati. Treća (najmanje verovatna, bar po ovim simptomima) mogućnost je da kontrolesrska logika počinje da se gubi a i tu je popravka teško isplativa.
I nemoj da se ljutiš zbog ovog "konfekcijski", jer u tu grupu spadaju svi rezači čija je cena bila niža od bar 100€. Seti se Plextorovih rezača od pre 10-ak godina koji su koštali po 1000DM. E, to su već bile daleko kvalitetnije mašine, od kojih dobar deo i dan-adans radi, a narezali su hiljade diskova.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 16:28   #155
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Rezac nece da reze?

Danas sam hteo da narezem nesto na dvd i ono nista, rezac mi prijavi neke greske na dvd, pa onda jos jedan dvd,pa jos jedan i tako.... E sad ja pomislih da je napajanje posto je 'kung fu'. Procitah ja koliko je realno i ono pisa da moze da proizvede 278w. [realnih] E sad recite mi jer to dovoljno za celu moju konfiguraciju tj da nepravi rezac probleme zbog napajanja. Konfu pogledajte u javnom profilu.
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 16:50   #156
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Rezac nece da reze?

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Danas sam hteo da narezem nesto na dvd i ono nista, rezac mi prijavi neke greske na dvd, pa onda jos jedan dvd,pa jos jedan i tako.... E sad ja pomislih da je napajanje posto je 'kung fu'. Procitah ja koliko je realno i ono pisa da moze da proizvede 278w. [realnih] E sad recite mi jer to dovoljno za celu moju konfiguraciju tj da nepravi rezac probleme zbog napajanja. Konfu pogledajte u javnom profilu.
napajanje ti jeste slabo, ali ne verujem da je to razlog sto ne mozes da rezes diskove.. pre ce biti do samih diskova, rezaca, ili programa kojim rezes.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 17:57   #157
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Rezac nece da reze?

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
napajanje ti jeste slabo, ali ne verujem da je to razlog sto ne mozes da rezes diskove.. pre ce biti do samih diskova, rezaca, ili programa kojim rezes.
Pa ja imam sony optiarc rezac, top model. E sad nikako neshvatam uopste kako je proradio ponovo. Naime ja sam fleshovao bios jer sam imao problema vec jedanput sa njim ali desi se to da ga nisam bacio posle flashovanja biosa nego sam ga sklonio van kucista jer je bio neouprtrebljiv. Kada mi je jednoga dana palo napamet da ga isprobam i cisto se opet uverim da ne radi pre bacanja u kont. Ja ga ubacim kad gle cuda rezac reinkarnirao

On reze kao niko u zivotu i cita I sad ponovo imam probleme, sve je lepo radilo do pre nekoliko dana ali sada se pitam da li da mu pripretim sa bacanjem u kont ili sta
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2007, 13:32   #158
Snoopy
Član
 
Član od: 14.11.2006.
Poruke: 286
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 44 puta na 22 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Snoopy
Određen forumom Re: Problemi sa CD/DVD uređajima

Rezac:Pioneer 111D IDE
Problem:
Rezac ima cudan problem.U pocetku nije hteo da reze na deklarisanih 8x
vec samo na 4x i manje.Zatim je odbijao da reze po desetak dvd-ova za redom
svaki prekidajuci na oko 10% ili manje i ostavljajuci neupotrebljiv medij,a zatim
neko vreme reze savrseno pa ponovo isto.
Menjao sam nekoliko operativnih sistema.
Reinstalirao XP 2-3 puta
Instalirao PCLinuxOS 2007
i sada imam Debian 4.0 Etch
a rezac i dalje kvari medije.
Na winu sam rezao sa Nerom 6 i 7 a na Linuxu NeroLinux 3 i K3b 0.12.
Primetio sam da na Linuxu odbija da nareze DVD+RW dok DVD-RW radi savrseno.
Novi firmware nije pomogao.
Problemi su toliko ekstenzivni da razmisljam o kupovini novog rezaca
(ovom je istekla garancija )
Ako budem morao da kupim rezac koji mi preporucijete.
Moju konfiguraciju imate u profilu.

Poslednja ispravka: Snoopy (5.12.2007 u 13:39)
Snoopy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 10:33   #159
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Rezac nece da reze?

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Pa ja imam sony optiarc rezac, top model. E sad nikako neshvatam uopste kako je proradio ponovo. Naime ja sam fleshovao bios jer sam imao problema vec jedanput sa njim ali desi se to da ga nisam bacio posle flashovanja biosa nego sam ga sklonio van kucista jer je bio neouprtrebljiv. Kada mi je jednoga dana palo napamet da ga isprobam i cisto se opet uverim da ne radi pre bacanja u kont. Ja ga ubacim kad gle cuda rezac reinkarnirao

On reze kao niko u zivotu i cita I sad ponovo imam probleme, sve je lepo radilo do pre nekoliko dana ali sada se pitam da li da mu pripretim sa bacanjem u kont ili sta
Dajte ljudi dal i neko moze da pomogne jer mozda ima veze to sto mi je rezac na istoj grani kao i hdd? Hvala
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 11:21   #160
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Rezac nece da reze?

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Dajte ljudi dal i neko moze da pomogne jer mozda ima veze to sto mi je rezac na istoj grani kao i hdd? Hvala
Vrlo često upravo to ume da bude problem.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dvd, rezač

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
problemi sa tv out-om Djordje Andzic Grafika 12 4.8.2008 0:33
PROBLEMI SA "USB Mass Storage Device" Chemist Kvarovi 0 23.10.2006 19:23
leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv ural Foto i audio/video 17 30.8.2006 1:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com