Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2016, 17:14   #1
Simunek Boris
Novi član
 
Član od: 5.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Monitor, kvalitet?

Spadam pod ljude koji su davno prestali da prate novitete i novosti. Priče se nisu promenile. I dalje niko nije pobedio Apple monitore. Ponekad se pitam zasto ne proizvode samo monitore?
Ips panneli su kao odgovor, ali nedovoljan. Provodim previše vremena pred monitorom i to mi je bolna tačka u mom poslu.
Zapitam se zašto niko ne može da skine apple pannele sa trona koji su malo je reći ''udobni za gledanje''. Uvek se iznova oduševim kvaliteti slike i dobijam osećaj kao da gledam u odštampani papir, a ne monitor koji sija u moje lice.
Simunek Boris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2016, 17:50   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Monitor, kvalitet?

Apple monitori su stvarno odlični ali su im panele proizvodile druge firme, najčešće LG. Npr. ovaj LG H-IPS panel se nalazi u Apple Thunderbolt displeju.

I fenomenalne IPS displeje na iPhone telefonima im isto proizvode druge firme po narudžbini, opet najčešće LG.

Tako da ako se npr. odabere neki skup i dobar Dell monitor koji koristi odličan IPS panel od istog tog LG-a i fabrički je kalibrisan, eto ti sasvim dostojnog rivala. HP i NEC isto imaju neke vrlo impresivne monitore.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2016, 11:57   #3
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Monitor, kvalitet?

Apple je prestao da proizvodi monitore.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2017, 9:03   #4
Eagle_
Novi član
 
Član od: 21.2.2012.
Poruke: 14
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Monitor, kvalitet?

Pozdrav forumaši, nije me bilo dugo .
Hoću da kupim neki monitor 22-24 inca. Treba mi za posao, nista specijalno ne koristim od programa autocad, adobe acrobat i office, a kada mi kupi firma monitor onda bih ga koristio kuci da gledam neki video, film itd. Uzeo bih radije polovni monitor jer sam tako uradio i za telefon (kupio polovni nexus 4 za 110e, a za te pare sam u to vreme mogao samo slabiji telefon da uzmem). Neka gornja granica bi bila 10000 din i jeftinije ako ima s obzirom za šta ću koristiti. Šta mi preporučujete ?
Eagle_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com