Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.8.2016, 14:31   #61
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Za 10min su samo sposobni oni koji se bar malo razumeju u racunare. Ovo je vise namenjeno casual publici, kao sto je i sa konzolama uopste.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2016, 20:31   #62
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

+ u normalnim drzavama emulatori i romovi su kradja...

Mada ja sam licno misljenja da ni jedan emulator ne moze da pruzi osecaj kao igranje na originalnom hardveru, a mini NES spada u kategoriju emuliranih igara. Ima nesto u tom trenutku kad ubacis ketridz i pretisnes dugme, a igra se pokrene na CRT televizoru... prosto taj osecaj je nemoguce emulirati ma koliko emulirao igru.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (18.8.2016)
Stara 6.8.2016, 20:45   #63
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Romovi su krađa, emulatori ne.
simke85 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 1:10   #64
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
MH4 Ultimate je prodat u preko milion primeraka van Japana, ali ako ti kažeš da je samo tamo popularan onda da ti verujemo.
I sad uporedi tih preko milion sa diablom 3 koji je prodat 12+ miliona,StarScaft 2 6+ mil etc


Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Romovi su krađa, emulatori ne.
Ne romovi nisu kradja to zavisi od developera ,npr za snk,sega su ok dok za pohlepni nintendo nisu ok, i onda eto posle koliko godina smrdljivci se sete da nam prodaju emuliran nes sa tim istim romovima LOL

Druga stvar sto se samih emualtora tiche, ja imam i originalni famicom (100+ kertridza) i c64 (preko 300 disketa) i verujte da ih zadnjih 15 godina nisam upalio nijednom vec igram preko emulatora zbog toga sto lepse izgleda kad se nasminka sa koje kakvim efektima,8 kablova manje + manje jedan ogroman CRT tv ,brze ucitava,nema duvanja kretridza,nema random reseta kad mi padne napon u kuci etc
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 7:50   #65
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
I sad uporedi tih preko milion sa diablom 3 koji je prodat 12+ miliona,StarScaft 2 6+ mil etc
Da uporedim prodaju 3DS igre sa D3? Popularne su samo one koje su otišle u 5+ milki? Pročitao sam dovoljno ovde, ti ako hoćeš da nastaviš da se blamiraš u ovoj temi ja ti neću biti na putu.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 10:50   #66
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Da uporedim prodaju 3DS igre sa D3? Popularne su samo one koje su otišle u 5+ milki? Pročitao sam dovoljno ovde, ti ako hoćeš da nastaviš da se blamiraš u ovoj temi ja ti neću biti na putu.
Pre bih rekao da se ti blamiras neznanjem banalnih stvari

Kakve to veze ima na kom je sistemu igra lol...igra je ili popularna ili ne, eto na primer super mario bros je prodat u 4 puta vishe primeraka od diabla 3 iako je nes inferiorniji u svakom smilsu il josh bolje tetris koji je prodat u preko 400 miliona primeraka D:
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 10:52   #67
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

NES inferiorniji u svakom smislu? Jesi svestan ti da je Super Mario Bros. izašao 1985. a Diablo III 2010.?
simke85 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 10:57   #68
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
NES inferiorniji u svakom smislu? Jesi svestan ti da je Super Mario Bros. izašao 1985. a Diablo III 2010.?
Poenta je to da snaga hardvera nije merilo za popularnos igre il sta god je vec mislio kad je rekao *oh poredis 3ds igru sa diablom*
P.S. nemoj da se brines mnogo, imao sam nintendo pre vecine ljudi u Srbiji josh daleke 1991 tako da jesam
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 11:29   #69
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Sega će takođe da izbaci Mega Drive Classic konzolu sa ugrađenih 80 igara i može druge igre da učitava sa SD kartica. Cena će biti 65 dolara.

http://www.mirror.co.uk/tech/sega-up...-drive-8495188
Treba napomenuti da ova konzola postoji na tržištu već par godina i da korisnici nisu baš nešto oduševljeni, čini mi se da je bilo pritužbi na kvalitet iste, takođe nema HDMI što pravi veliku razliku.



Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Nekada da sad po meni samo muzu kravicu do iznemoglosti , evo npr cak i nova zelda je zapravo HD remake stare ds igre ako se nevaram?

Al ako i voleo vi da propadnu posto su alava pseta zbog cega su ih i oduvali developeri...a realno wii u bi bio mozda i daleko ispred ps4 i bonera tj meni bi definitivno bio izbor kad bih birao izmedju te 3 konzole
Ne muzu ništa više nego ostali devolperi koji imaju godišnja izdanja sa svojim CoD, Asasisn Creed, Fifa...igrama, da ne spominjem da je recimo svaki 3D Mario mnogo drugačiji jedan od drugog nego ogromna većina igara u bilo kojoj franšizi.
Kao što je već napisano, nova Zelda nije nikakav remake ili remaster, jedino su devolperi rekli da se vraćaju korenima prve Zelde sa ovom igrom, odnosno ogroman otvoren svet koji samo čeka da bude istražen.

Devolperi gledaju samo svoje interese, a Wii U se veoma loše prodavao tako nisu imali nikakvog interesa da izbacuju igre na platformi koja se veoma loše prodaje. Ako želiš da Nintendo propadne, onda iz istog razloga to možeš želeti za celu industriju.



Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ne znam što se uopšte naklapamo oko ove dvije konzole kad bukvalno možemo za 10 minuta od ovog trenutka da odradimo sve i da zaigramo bilo koju igru preko emulatora, na dobrim džojsticima.

Ovo je samo da nostalgičarima izvuku koji dinar.
90% ljudi se neće cimati sa emulatorima, romovima i podešavanjem džojstika da bi odigrali neku NES igru, dok je NES Mini pratkično plug and play uređaj, znači samo prikačiš i igraš, da ne spominjem da je idealna stvarčica kao poklon pogotovo za sezonu praznika.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 11:42   #70
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.614
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Jesi svestan ti...
Nije, čim upoređuje prodaju igara sa različitih platformi.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2016, 11:47   #71
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ne muzu ništa više nego ostali devolperi koji imaju godišnja izdanja sa svojim CoD, Asasisn Creed, Fifa...igrama, da ne spominjem da je recimo svaki 3D Mario mnogo drugačiji jedan od drugog nego ogromna većina igara u bilo kojoj franšizi.
Kao što je već napisano, nova Zelda nije nikakav remake ili remaster, jedino su devolperi rekli da se vraćaju korenima prve Zelde sa ovom igrom, odnosno ogroman otvoren svet koji samo čeka da bude istražen.

Devolperi gledaju samo svoje interese, a Wii U se veoma loše prodavao tako nisu imali nikakvog interesa da izbacuju igre na platformi koja se veoma loše prodaje. Ako želiš da Nintendo propadne, onda iz istog razloga to možeš želeti za celu industriju.
Hah istina ovo za cod,AC,fifu uzas, slazem se mario igre su ok cak sta vishe omiljena mario igra mi je super mario 3d world , bilo bi vrhunski da izbace wii u zelda edition kad izadje ovo cudo to ce biti must have definitivno (za mene)

Edit@ M.C

Dosta bre sa platformama igra jeste ili nije dobra\popularna bez obzira na platformu
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 0:00   #72
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
I sad uporedi tih preko milion sa diablom 3 koji je prodat 12+ miliona,StarScaft 2 6+ mil etc
Jel si cuo nekad za poredjenje baba i zaba? Upravo si to uradio?

Kako si uspeo da povezes Diablo 3 i Monster Hunter, kamoli Star Craft? Po cemu su te igre slicne?

Istom logikom mozes da napises, Mario Kart Wii je prodat u 60 miliona primeraka, a Diablo 3 u pisljivih 12... Ha ha ha, glup diablo 3!!!

Da nintendo muze, muze. Da Mini NES ima trzizte, ima. Kome se svidja neka uzme. Da konzola ima mogucnost ucitavanja rom-ova sa nintendo eshop-a i da nije limitacija na ovih 30, ili da barem medju igrama ima TNMT, ovo bi i za mene bila sigurna kupovina.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 1:01   #73
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Poredio sam popularnos igre sta je tu problem?
Da Mario kart je popularnija igra od diabla 3 to je svima jasno valjda ,sta je tu problem?

No poenta cele price je da kad se radi o worldwide prodaji milion kopija se ne smatra planetarnim uspehom vec osrednjim
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 9:01   #74
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ne romovi nisu kradja to zavisi od developera ,npr za snk,sega su ok dok za pohlepni nintendo nisu ok,
Od kada to SNK i Sega podrzavaju besplatno skidanje njihovih romova sa piratskih sajtova? Izvini ali stvarno mnogo lupas. Malo istrazi pa onda pisi.
simke85 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 9:44   #75
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

The Mini NES Classic Edition May Have Some Neat Display Modes
http://www.nintendolife.com/news/201..._display_modes

What is interesting is that we can play through HDMI, but there will be different modes of how we will see the screen – a mode simulating the retro aspect of our old CRT screens, there will be a mode which can be at the resolution of the modern screens in 4:3 format, and a pixel perfect mode which will display each pixel as a square, so people can have fun with this too.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 0:47   #76
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Od kada to SNK i Sega podrzavaju besplatno skidanje njihovih romova sa piratskih sajtova? Izvini ali stvarno mnogo lupas. Malo istrazi pa onda pisi.
Pa ti si decko mnogo glup ako tvrdis da sam rekao kako podrzavaju besplatno skidanje romova , citiraj me molim te

No obe kompanije su dale licencu 3rd party proizvodjacima , sad nemogu da se setim koja bese za snk al uglavnom je u pitanju zadji hand-held.

No bilo bi extra kad bi ove classic konzolice imale store gde bi mogli da se kupuju romovi posto recimo na nes mini mozda imaju 5-6 igara koje su mi ok a kapiram ako vec dajem koliko bese 60€? onda bi i neki store bio logican a i zaradili bih tonu verujem
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 7:13   #77
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Cela ta prca kako je emulacija "kradja", i onda sami uzmu neki emulator bez pitanja rebrendiraju, spakuju u kutiju i nazovu konzolom.

Poslednja ispravka: player1 (9.8.2016 u 13:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
C64freak (9.8.2016)
Stara 9.8.2016, 9:28   #78
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke

No bilo bi extra kad bi ove classic konzolice imale store gde bi mogli da se kupuju romovi posto recimo na nes mini mozda imaju 5-6 igara koje su mi ok a kapiram ako vec dajem koliko bese 60€? onda bi i neki store bio logican a i zaradili bih tonu verujem
Ako bi imao neki store to znači da bi konzola imala i online mogućnosti, a to znači i višu cenu konzole i totalno drugačiji koncept ovakvog proizvoda.
NES Mini je plug and play uređaj bez ikakvih podešavanja, cimanja ili dodatnih ulaganja sa 30 hit NES igara, pratkično po punoj ceni jedne AAA igre. Prodavaće se NES Mini veoma dobro, pogotovo u sezoni praznika pošto je idealna stvarčica kao poklon.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 10:55   #79
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Ili josh bolje kad mi bilo moguce skinuti\kupiti sa njihovog sajta same romove po povoljnoj ceni i kopirati na sd karticu (kad bi mini nes imao slot) , to bi bilo bash vrhunski!
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2016, 11:00   #80
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.546
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.486 puta na 3.997 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games)

Pricamo o Nintendu koji je juce natjerao archive.org da obrise Nintendo Power skenirane magazine stare 20+ godina (Nintendo Power magazini su ugaseni prije 4 godine). Takodje su isto uradili sa fan made Metroid 2 igrom iako ih briga za to sto fanovi godinama traze takvu Metroid igru.

Jedinostavno Nintendo I dosta drugom japanskih kompanija koje se bave video igrama I dalje zive u 80im ili 90im.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
Nintendo Wii U Stranger2 Konzole 2705 13.1.2017 10:20
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Wii - igre koje nas ocekuju 2008 renegade_of_funk Konzole 108 31.12.2008 1:13
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com