Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2016, 20:56   #161
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ako nisi osetljiv na grafiku, obavezno kreni od Dark Souls I, nezaboravna igra. Ja ga ubacih u svojih Top 10 svih vremena pa ti vidi. Bolji je za koplje od DS3 i za 2 koplja od DS2, a i oni su odlični gledano pojedinačno.
DS igre imaju prilično tešku grafiku, ne bi mogao da gledam DS1 grafiku u 2017, plus što ih igram na PS4.
DS3 ću sigurno odigrati, ako budem zadovoljan možda i DS2 Remaster.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 21:32   #162
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Pa ta grafika doprinosi atmosferi. Trojka je lepsa i sarenija, ali je kec mracnija, sablasnija igra, delom i zbog grublje grafike.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 21:33   #163
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Ja sam prije par mjeseci otkljucao Upper Cathedral Ward, druzio se sa Brainsucker-ima dan dva, iznervirao se i nisam upalio igru od tada XD Inace sam zavrsio jedno 10-11 boss borbi. Imam neke okacene na YT-u ja mislim.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2016, 21:39   #164
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Vetre, jeste teška za oči, nema šta. Mada je igra kao igra takva da se to postane najmanje bitna stvar nakon 2 sata igranja a dizajn čak uspeva da te natera da uživaš i vizuelno verovao ili ne. Kao što je uostalom slučaj i sa svim remek delima tog kalibra. Ali kapiram kada ti se neda da kreneš, i sam tako kada mi je nešto odbojno na prvu.
Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ne, DS3 je bolji od keca.
Ne, DS1 je bolji od trojke.

Izgleda da smo zaglavili sa daljom konstruktivnom pričom na ovu temu. A realno nije nie bitno. Pobeda je uopšte imati DS i Bloodborne u vremenu svetlećih ivica i itema, tutoriala do 35% igre itd. Mislim da oko toga možemo da se složimo.

Inače, ja i dalje ni probao Bloodborne nisam. Ne bi mi realno bila neka frka da kupim PS4, nego mi je malo bezveza kad ovoliko dobrih igara ne stižem ni na PC-u da odigram.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
caine (30.11.2016), filpan (8.1.2017)
Stara 29.11.2016, 22:33   #165
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Pa ta grafika doprinosi atmosferi. Trojka je lepsa i sarenija, ali je kec mracnija, sablasnija igra, delom i zbog grublje grafike.
Naravno, ali nije isto igra iz 2011. za last gen i igra iz ove godine za current gen.


Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Vetre, jeste teška za oči, nema šta. Mada je igra kao igra takva da se to postane najmanje bitna stvar nakon 2 sata igranja a dizajn čak uspeva da te natera da uživaš i vizuelno verovao ili ne. Kao što je uostalom slučaj i sa svim remek delima tog kalibra. Ali kapiram kada ti se neda da kreneš, i sam tako kada mi je nešto odbojno na prvu.
Što je najgore ja sam probao DS1 na Xbox360, igrao sam par sati i nisam mogao više, čak sam i rekao da "Souls" igre nisu za mene, ali nakon Bloodborne-a sam spreman da igram bar DS3 za početak.

Inače nije retkost da ljubitelji Souls igara kažu da im je Bloodborne najbolja "Souls" igra.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 10:36   #166
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ako nisi osetljiv na grafiku, obavezno kreni od Dark Souls I, nezaboravna igra. Ja ga ubacih u svojih Top 10 svih vremena pa ti vidi. Bolji je za koplje od DS3 i za 2 koplja od DS2, a i oni su odlični gledano pojedinačno.
I ja ga pre par dana, kad sam prvi put odigrao DS1, ubacio u jednu od najboljih igara ikada. Remek delo i nezaboravna atmosfera
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 11:19   #167
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ne, DS1 je bolji od trojke.

Izgleda da smo zaglavili sa daljom konstruktivnom pričom na ovu temu.
Da budem konstruktivniji

Prva, ocigledna prednost trojke je izuzetna grafika. I kec je graficki lepo dizajniran i daleko je od ruzne igre, ali trojka je nesto najlepse sto sam video. Daleko od toga da mi je grafika najbitnija stvar u igri, ali u ovom slucaju mnogo poboljsava atmosferu. Takodje, imam utisak da je upravljanje u kecu vise tromo i da je ovde jos udobnije. Bossovi su bolji, bili su mi tezi nego u kecu i mislim da su agresivniji (kao da su dosta njih pravili po uzora na Artoriasa - moj omiljeni je Pontiff). Isto tako, dodatni potezi koje ima svako oruzje su pun pogodak i zbog njih je borba jos bolja.

Dalje, ima dosta sitnica koje sve zajedno ukazuju na pravac u kom su autori hteli da odvedu serijal. DS3 je vise "usmerena" i user-friendly igra od cudnijeg keca, koji je po nekim stvarima pomalo rough around the edges. Prvo, raspored bonfirea je drugaciji. Npr, pre neki dan sam ubio bossa u DLC-u i otkljucao bonfire koji se nalazi na 10 sekundi od prethodnog. U kecu se tako nesto ne bi dogodilo, a ovde su autori odlucili da ne komplikuju bespotrebno igru takvim stvarima. Drugo, u kecu su cesti sablasni delovi nivoa bez protivnika kad hodate nekoliko minuta ili se penjete nikad duzim merdevinama, dok su ovde maltene svi delovi nivoa ispunjeni neprijateljima. Takodje, budzenje oruzja je pojednostavljeno, a i otpocetka mozete da se teleportujete izmedju bonfirea.

Sve te stvari iz keca imaju svojih drazi, ali meni licno se vise ovako svidja. Doduse, kec pobedjuje u pogledu nelinearnosti i dizajna nivoa, gde je najveci deo igre u sustini jedna velika, kompleksna tamnica. Ipak, drago mi je sto postoje sve te razlike i sto imamo dve drugacije, odlicne igre.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
vetar. (30.11.2016)
Stara 30.11.2016, 11:45   #168
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Nisam igrao DS3 i tek sam počeo Bloodborne, ali sam čitao da su baš iz Bloodborne-a ubacili dosta stvari i da je imao dosta uticaja na DS3, tako da je DS3 najsličniji Bloodborne-u u odnosu na DS1 i DS2.

Poslednja ispravka: vetar. (30.11.2016 u 13:22)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2016, 12:51   #169
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

U pravu su. Ja Bloodborne nisam igrao ali sam odgledao dovoljno da vidim jasan uticaj koji je ostavio na DS3, vizuelno i u gameplay-u.

Ma fantastična je 3-ka nema šta. Zanimljivo je samo da sve ovo što Caine navodi kao mane keca (tromije kretanje, sablasni delovi bez neprijatelja, čudnija igra...) su meni ustvari plusevi koji daju extra šmek igri. Jbg. ukusi.

@filpan

Drago mi je da to čujem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2017, 11:42   #170
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Završio igru, IMO jedna od najboljih igara ove generacije za sada.
Dizajn sveta, kao i level dizajn, lokacije, dizajn i raznovrsnost neprijatelja i boss-eva, fenomenalna atmosfera, borbe...stvarno remek delo.
Prošao sam sve opcione lokacije i boss-ove, ostaje da probam Chalice Dungeon, a odigraće se sigurno kasnije još jednom na NG+ igra i DLC,
sada planiram DS3 da odigram i nadam se da ćemo videti Bloodborne 2.
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2017, 17:45   #171
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Bloodborne

Bloodborne mi se cini tezi od DS2. Jedine igre iz souls serijala koju sam presao.
Ne smem da pogledam koliko sati sada imam u igri, a imam ih dosta. Presao sam 2 bossa.
U starijem delu grada sam gde me onaj lik puca sa masinkom, jos uvek je jak dosta. Smanjim mu HP, pa se onda healuje i zezne me.
Oruzje mi je na +3, i ne mogu da ga upgrrjdujem jer nemam ono naprednije kamenje. :-/ Dok obicno za upgrejde imam jedno 18 komada.

Lepa igra svakako, ali me nervira ocigledan framedrop koji zna da ima.
Sada moram da farmam malo kao kinez da ojacam za treceg bossa.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2020, 14:15   #172
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom

Evo mene konacno, nakon neprevazidjenih DS-ova i maestralnog Sekira i u Bloodborne temi!

Za pocetak, ni malo mi se ne svidja sto ovde i health mora da se kupuje, nekako mi je, za sada, mnogo bolje bilo da progresivno povecavam flasice nego da ih kupujem. Lepo je sto odmah na pocetku mogu da ih imam na max, ali kad fale, onda bas fale. Cini mi se da moram da grindam puno vise sada. Slicna prica je i za molotovljeve. Puno pomazu za sada sa bosevima, ali to onda tera na grind opet...

Ako neko moze ukratko da mi pojasni lavirinte u smislu da li su oni kao neke arene samo za loot ili su bitni za "pricu"?

Dizajn lokacija, neprijatelji... to je to... nije potrebno navikavanje, ali oruzija, inventar, levelovanje, treba...

Odlican je za sada ali ne bolji ni od DS-a ni od Sekira...

A da ne pricam tek sto mora u hunter's dream svaki put, pa na lokaciju... nebuloza!

Poslednja ispravka: DeCoy (27.3.2020 u 18:45)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2020, 23:23   #173
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Ajd lagano i daj igri sansu. Igraj je malo, onako duze...

Igra je masterpis, u gomili stvari od kojih se sastoji, uzivaj u njoj...

Inace Bloodborn je jedna od retkih igara koja me je fascinirala, i jednostvano legla samo tako - dizajn, atmosfera, nacin borbe, protivnici, gomila detalja koji je cine i segmenata razbacanih po celoj igri, bolesna tezina DLC-a, svasta nesto.

Treba vremena malo se svici na nju, posle toga je to igra od onih, kojima mozes da se sa zadovoljstvom vratis kad god...
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 14:57   #174
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Ima li veze sto sam odmah otisao u Hunter's Nightmare? Jesam li trebao da cekam kraj main igre ili mogu i sada da ga prelazim? Jel pretezak u odnosu na main?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 18:34   #175
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

wtf, zašto si išao tamo? To je bukvalno late-game, ako ne i post-main game segment
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 20:11   #176
xCanEx
Član
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: tu negde
Poruke: 74
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 35 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Ima li veze sto sam odmah otisao u Hunter's Nightmare? Jesam li trebao da cekam kraj main igre ili mogu i sada da ga prelazim? Jel pretezak u odnosu na main?
Nema veze nikakve, kraj igre je fight sa Gehrmanom, i on je van DLC-a. Trebas da pazis da ne trigerujes fajt sa njim, dok sve ne pokupis/istrazis u osnovnoj igri i dlc-u. Posle te borbe, kakav god da je ishod, ulazi se u NG+1, i nema nazad (ovo se meni jednom desilo, jedva sam vratio poziciju preko cloud save-a).

Old hunters je jednostavno pretezak i zahtevan, mozes da se zezas i igruckas tamo vamo po njemu, ali realno tek kad dobro savladas mehaniku igre i dobro se izlevelujes moci ces da normalno igras DLC. Ne preporucujem bez 80-90 nivoa, i oruzja nabildovanog na Level 10, da se igra DLC, jednostavno je frustrirajuce.
xCanEx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2020, 21:00   #177
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Pogledao sam malo wiki u medjuvremenu. Zaglavio sam se malo nakon sto sam resio Ameliu... zaboravio sam gde su vrata sa sifrom. Izasao sam iz nocne more svakog lovca i tumaram sada zabranjenom sumom. Prva zamka i stradao sam ko onaj sto uvek strada prvi u horor filmovima... dok sam pricao sa sinom, nonsalantno sam stao na zamku i spustilo se deblo i ubilo me. Skocili smo i sin i ja...

Ostalo mi je nejasno, lavirinte ne moram uopste da prelazim?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.3.2020, 2:37   #178
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Noup, opcioni sadržaj, ja sam prešao i ng+ i nisam se baktao sa njima jer je dosadnjikavo, poprilično generično, naletiš tu i tamo na neka zanimljiva stvorenja i borbe al kao, nema smisla.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
m1aden (30.3.2020)
Stara 2.4.2020, 19:49   #179
Crusader88
Veteran
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Vasiona
Poruke: 1.080
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 90 puta na 71 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Crusader88
Određen forumom Re: Bloodborne

Treba ti za platinu. 😁

Inace jedinstvena Souls igra. Presao 10ak puta.
Dosao do max NG+.

LVL bio dal 200+


Ekspanzija je 😭. Morao sam novi karakter da pravim da bih mogao da je predjem. 1 Hit smrt od Bossova.

Vidim u ovom stanju dokonosti da cu da krenem opet od 0, i to neki blood build sa oruzjem.
Crusader88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2020, 1:02   #180
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Kakvi su vam bosevi u odnosu na ds i sekira?

Sinoc sam Amigdalu ubio iz drugog puta.Mislim da ni sa jednom "kraljicom" nisam morao više od 10x da se peglam.Mislim da sam se najviše mučio sa Gaskonjem, a nekako mi je postala praksa da sa svakim dodjem skoro na udarac pred kraj i da me ubije.

Pojedine lokacije i likovi su bas bas bolesni...

Odlicna igra ali i dalje losija od DS-a i Sekira.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bloodborne, dark souls, from software, playstation, ps4

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com