Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2014, 21:11   #1
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Exclamation Apdejtovanje Avasta

Ukoliko u Avastu koristite "silent/gaming mode" način rada (što je, imho, preporučljivo da ne bi bilo smaranja sa pop-upovima i slično), Avast se NEĆE apdejtovati, niti će dopustiti ručno ažuriranje, iako će u GUI-u Avasta pisati da postoji novija verzija!

Obrazloženje: pošto je uključen tihi režim, Avast ne treba da uznemirava korisnika čak ni obaveštenjem da postoji nova verzija. To možda ima smisla, ali svakako nema smisla to da nije moguće čak ni ručno apdejtovati program.

Jedino rešenje, bar dok se taj bug ne ispravi (a već dugo postoji), je privremeno isključivanje "silent/gaming mode", apdejtovanje Avasta, pa ponovno uključivanje tihog načina rada. Naravno, moguće je skinuti i novi setup, pa ga instalirati preko postojeće verzije...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 0:21   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Stvarno bezveze, nije mi jasno kako to nisu riješili. Ja koristim AVG a od Avasta sam odustao prije dvije godine
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 7:21   #3
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Čekaj, a radi bar automatski update definicija, zar ne? To je najbitnije. Nova verzija retko kad donosi nešto bitno, uglavnom poboljšanje stabilnosti. Ali, ko nema problema to mu ne znači mnogo.

Doduše, ja nikad ne koristim Gaming mod jer volim da me Avast obavesti kad nadje nešto. Tako, recimo, ne bih juče primetio da je Avast obrisao... khm... "licencu" za Win 8.;-) A i nije loše da znam kad naidjem na zaraženu web stranicu. Samo sam isključio glasovno obaveštavanje jer to baš smara.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 9:23   #4
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
radi bar automatski update definicija, zar ne?
Naravno, radi i striming definicija

Ja volim "silent" rad, jer ne želim da me antivirus uopšte obaveštava šta je uradio, samo želim da svoj posao obavlja u pozadini kako treba

Uzgred, ako sam dobro shvatio, ljudi iz Avasta ne smatraju da je to bug - njihovo mišljenje je da onaj ko stalno koristi "silent" način rada ne želi uopšte da bude uznemiravan. Ja se tu slažem, samo mislim da treba da "otključaju" ručni apdejt iz samog programa čak i u tom slučaju.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 9:50   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

To si u pravu. Ako već čačkam po Avastu znači da ne radim ništa drugo na računaru pa da ne želim da me uznemirava.

Jesi postovao to na njihovom forumu?
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 10:18   #6
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Pa dobro i meni je stalno u silent modu, a cim izadje major update ionako to saznas pre ili kasnije.

Cak me je i zadnji put kad se to desilo sam avast, obavestio da postoji nova verzija al to nije bilo skoro.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 11:16   #7
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

@ ilidan: nisam, ali drugi jesu. Tako sam i zaključio da Avastovci ovo ne smatraju bug-om

@ sale94: u principu si u pravu, ali je ipak glupo da (dok sam u silentu) kad podesim Manual update i kliknem na dugme Update ne dobijem NIKAKVO obaveštenje ili info (neko je na njihovom forumu predložio da bar ubace info tipa: "Da bi ste koristili update, morate deaktivirati silent!" ili tako nešto).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 16:48   #8
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Iskreno ne razumem zašto ti je važno da imaš najnoviju verziju avasta. Ako koristiš samo antivirus (free verziju) definicije su ti najbitnije i one se uvek skidaju automatski, bez obzira da li si u silent/gaming modu ili ne. Ako koristiš plaćenu verziju ne želiš automatski update iz bar dva razloga: a) svaki novi build AIS-a dolazi sa rizikom da nešto opasno zezne b) update aktivnih modula (web shield, mail shield, file shield itd.) zahteva da se na trenutak svi isključe što priznaćeš u kombinaciji sa silent/gaming modom može da bude poprilično opasno.

Poučen dosadašnjim iskustvom sa Avastom, ne postoji scenario u kojem bih voleo da se taj program automatski ažurira bez mog znanja. Ažuriranje uvek odradim tako što odem u podešavanja i proverim kad je poslednji update izdat pa ako je prošlo par dana (kad nešto zeznu hotfix obično izbacuju ponovo u roku od dan-dva) onda tek ručno pokrenem update.

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 17:19   #9
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Iskreno ne razumem zašto ti je važno da imaš najnoviju verziju avasta
Ne kažem da je preterano bitno, ali se trudim da uvek imam najnoviju verziju svih programa (na kompu, telefonu i tabletu).

Ovde je problem što se Avast ne bi apdejtovao ko-zna-koliko-dugo, ako se koristi "silent" način rada.

Inače, da, pričam o Free verziji (zaboravio sam da to napomenem u naslovu teme, jer uvek podrazumevam besplatnu verziju kad pričam o Avastu).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 19:06   #10
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

@ sale94: u principu si u pravu, ali je ipak glupo da (dok sam u silentu) kad podesim Manual update i kliknem na dugme Update ne dobijem NIKAKVO obaveštenje ili info (neko je na njihovom forumu predložio da bar ubace info tipa: "Da bi ste koristili update, morate deaktivirati silent!" ili tako nešto).[/QUOTE]

Pa nema spora slazem se oko toga.
Pre svega jer je to normalna funkcija svugde, bila opciona ili ne.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 19:14   #11
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ne kažem da je preterano bitno, ali se trudim da uvek imam najnoviju verziju svih programa (na kompu, telefonu i tabletu).
Pa ako ti je toliko bitno napravi scheduled task u Windows-u da ti recimo svakog dana pokreće ashUpd.exe iz AVAST foldera.

Citat:
=======================================
avast! 2014 Antivirus Updater
Copyright (c) 1988-2014 AVAST Software
=======================================

Usage: ashUpd.exe vps [/autoreboot] [/help]
ashUpd.exe program [[/autoreboot] [/help]

/autoreboot -- reboot the computer after update, if necessary
/help -- display this help screen
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 21:16   #12
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Hm, sad sam probao na još jednom kompu: radi manuelni apdejt kada se koristi meni, koji se dobija desnim klikom na ikonicu u treju, ali ne radi kada se pokrene apdejtovanje iz samog programa.

Pa, dobro, i to je dovoljno

@ Neutrino: eh, nije mi bitno baš toliko ali hvala na predlogu.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2014, 22:01   #13
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Da li se vi sećate one pripovetke "Svetu se ne može ugoditi" iz prvog osnovne?

Gaming mode je izmišljen iz dva razloga: 1)da razni pop-up prozori ne bi uznemiravali korisnika i 2)da AV ili drugi program ne bi zauzimao previše sistemskih resursa. Iz ličnog iskustva znam da prilikom update-a definicija na XP-u Avast zna da pojede i preko 200 MB RAM-a i pri tome naravno drlja po disku nekoliko sekundi. Update samog programa ume da bude i zahtevniji. Ovo nisu ozbiljni problemi za novije mašine, ali opet može da dođe do seckanja, tako da je po mom mišljenu ovo logičan potez.

Drugo, ako stalno držite AV u Gaming Modu možda bi bolje bilo da ručno ispodešavate neke stvari kako bi AV u normalnom modu radio po vašoj volji. Avast bar ima dosta opcija za podešavanje.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 9:23   #14
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
tako da je po mom mišljenu ovo logičan potez.
Šta je logično u sledećoj situaciji: otvorim GUI Avasta, tamo piše da postoji nova verzija. Ja kliknem na dugme "Update". Šta bi ti očekivao da se desi nakon toga?
a) ama baš ništa
b) da mi Avast kaže: "Sorry, tebra, ali da bi me apdejtovao, moraćeš da napustiš silent način rada!"
c) da Avast pomisli: "Uh, jesam u sajlentu, ali gazda mi kaže da se apdejtujem! Šta da radim? Hm, pa gazda je gazda - kreće apdejt!"
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Picard (18.7.2014)
Stara 18.7.2014, 23:37   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Ja uopšte ne poznajem 'unutrašnju građu' Avasta, tako da ovo govorim manje više napamet:

Neko je kreirao logiku programa koja kaže "Kada je AV u silent modu sprečiti update programa i sprečiti pop-up i ostala obaveštenja". Da bi update radio onako kako ti Zoni hoćeš, neko treba da doda još jednu logičku petlju u kodu programa koja kaže "Dozvoliti update programa ako je korisnik kliknuo na dugme za update i ako korisnik čačka po glavnom interfejsu programa prikazati pop-up obaveštenja". Siguran sam da razvojni tim ima na desetine, a možda i stotine predloga za slične funkcije i onda neko treba da odluči šta sve od toga treba da se uključi u program. Kao što sam već rekao, nemoguće je ugoditi svim ljudima. Ja recimo ne vidim potrebu za manuelnim apdejtom programa u silent modu jer nikada i ne koristim silent mod. Koristim Avast jer je prilično jednostavan i Avast je jedan od najlakšiš AV programa po pitanju korišćenja sistemski resursa, radi savršeno dobro na mojoj staroj mašini iz profila.

Ti imaš drugačije mišljenje i to je u redu, ali moraš da sagledaš situaciju iz ugla razvojnog tima. Ako je update iz silent moda nešto što veliki broj korisnika traži preko Avastovog foruma i drugih kanala onda će ovo verovatno biti uvršteno u neku narednu verziju, ali razvojni tim definitivno ne može da ispuni svaku želju korisnika.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 23:56   #16
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Taj bug je poznat već dugo (bar dve verzije programa).

Što se tiče dodavanja logičkih petlji i slično Zašto uopšte postoji dugme UPDATE koje u sajlentu ne radi baš ništa? Besmisleno...

U svakom slučaju, ja sam vrlo zadovoljan kako radi Avast, ali po svakoj logici, ovo je bug. Ne neki ozbiljan, ali ipak bug.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 21:08   #17
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Da ne otvaram novu temu, jer se i moj problem odnosi na apdejt, ali ne zbog ''silent/gaming moda''.
Koristim ''proxy'' mrežu studentskog doma, problem je u tome što neće da se apdejtuje na najnoviju verziju a neći ni da se registruje. Kada kliknem na dugme ''update'' ili ''register'' samo očitava i posle par minuta prekine. Podesio sam adresu i port. Trenutna verzija je 8.0.1506 /141015-2. Ako je neko imao sličan problem i zna kako da ga reši neka napiše.
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 22:47   #18
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Pa, probaj da skineš novi setup, pa tako instaliraj.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2014, 22:49   #19
Qoozma
Veteran
 
Član od: 7.10.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 952
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 131 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Pa, probaj da skineš novi setup, pa tako instaliraj.
Ne vredi .Odbija da se instalira najnovija verzija, a starija neće da se updejtuje. Tako da sam instalirao AVG i radi bez problema.
Qoozma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2014, 15:40   #20
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Citat:
Qoozma kaže: Pregled poruke
Odbija da se instalira najnovija verzija
Zanimljivo... Da li se sećaš koju grešku je prijavljivao?
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Brisanje Avasta bursac vladimir Zaštita 5 14.11.2013 20:37
Program za skidanje i apdejtovanje drajvera markopop91 Aplikativni softver 2 5.6.2011 23:42
Problem nakon instalacije Avasta Pavle Rohalj Zaštita 4 25.6.2010 17:10
Program za apdejtovanje drivera Guterill Aplikativni softver 8 2.8.2009 11:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com