Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.9.2011, 2:47   #1
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Arrow WiFi internet?!? SAVET?!?

Treba mi pomoc oko WiFi interneta...
Moj drug zivi oko 1 - 1.5km od mene, i hteo bih da se povezem na njegov ruter, pa da delimo konekciju i pretplatu.

On ima protok negde oko 500kbps. i neki obican ruter sa dve antenice...
Mislio sam da kupim neku WiFi antenu koja moze da dobaci tu razdaljinu ali citajuci na net-u shvatio sam da je mnogo lakse konektovati se na AP nego na neciji ruter.
U tome i jeste problem, zato sto nigde u blizini nemam AP, a ne bih da kupujem neku antenu bez veze, ako nmg. da se konektujem na njegov ruter...

Pa posto se ja ne razumem toliko u WiFi molim za savet kakva mi je antena potrebna i sta sve uz to...?!? (na kompu nemam wifi kartu da ne bude zabune)

Poslednja ispravka: simke92m (5.9.2011 u 2:54)
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 9:18   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Vajerlesu je potrebna dvosmerna komunikacija kako bi net radio. Zači ako je on na kilometar i od tebe tebi treba vajerles kartica i antena kone su u stanju da se dobace jedan ipo kilometar. Ali je i njemu sa druge strane potrebna oprema koja takođe može da se dobaci jedan ipo kilometar. Znači njegov ruter treba da ima potrebnu primopredajnu snagu i antenu koja bi za to bila sposobna. Za početak saznaj koji on ruter ima (tačnu oznaku) i pitaj ga dal je voljan da ulaže u dodatnu antenu koja je svakako potrebna za tu razdaljinu. Pa tek kad budeš saznao te detalalje onda ih predoči ovde pa ću ti reći šta je tebi od oprene potrebno.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 9:46   #3
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

pa ovako... on ima onaj standardni mts-ov modem mislim da je hg520s ili tako nekako... nisam 100% siguran(pitacu ga kasnije ,nije jos uvek dostupan) sigurno nece ulagati u antenu... znima me da li je moguce da ga nekako dobacim sa nekom jacom antenom od 26db ili mozda neka od 5GHz ili tako nesto.. u stvari nema vise od 1000m mozda ni toliko... Mene zanima da li postoji neka oprema koja ce moci da dobaci do njega bez kupovine te druge antene na njegovom ruteru
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 10:05   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Aman, komunikacija mora da bude dvosmerna. Da bi radilo, na obe strane ti treba oprema koja može da dobaci tu razdaljinu. Možeš ti da kupiš karticu i antenu koja će da vidi njegov ruter. Ali ako njegov ruter nije u stanju da dobaci do tebe, ništa od interneta.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
simke92m (5.9.2011)
Stara 5.9.2011, 10:15   #5
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Aman, komunikacija mora da bude dvosmerna. Da bi radilo, na obe strane ti treba oprema koja može da dobaci tu razdaljinu. Možeš ti da kupiš karticu i antenu koja će da vidi njegov ruter. Ali ako njegov ruter nije u stanju da dobaci do tebe, ništa od interneta.
Aha... Ok videcu da li ce frend hteti da kupi antenu... Hvala... pozz
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 11:11   #6
$tef@n
Član
 
Član od: 19.4.2009.
Poruke: 84
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Question Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Да ли си размишљао о самоградњи антене...? На пример 3д-корнер се лако прави и не захтева прецизност...

И не смарајте човека двосмерна конекција ово двосмерна конекција оно... Нека прво набави картицу ако су већ решили да деле нет... Онда направи ову антену или комбинује "тањир" ако има неки вишак са би-квадом или како се каже већ... А рутер би морао да добаци ако постоји оптичка видљивост... и нека нормална антена за њега. Има на нету доста фора на ту тему како да се "набуџи" тај рутер...

На ово сам мислио... антена на "тањирче"

Poslednja ispravka: $tef@n (5.9.2011 u 11:25)
$tef@n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 14:16   #7
$tef@n
Član
 
Član od: 19.4.2009.
Poruke: 84
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

(LOL) sry for doublepost...
$tef@n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 21:01   #8
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Citat:
$tef@n kaže: Pregled poruke
Да ли си размишљао о самоградњи антене...? На пример 3д-корнер се лако прави и не захтева прецизност...

И не смарајте човека двосмерна конекција ово двосмерна конекција оно... Нека прво набави картицу ако су већ решили да деле нет... Онда направи ову антену или комбинује "тањир" ако има неки вишак са би-квадом или како се каже већ... А рутер би морао да добаци ако постоји оптичка видљивост... и нека нормална антена за њега. Има на нету доста фора на ту тему како да се "набуџи" тај рутер...

На ово сам мислио... антена на "тањирче"
Kakvo tvoje budzenje... HG520s ne moze ni 100m da dobaci iz sobe... Za to mora dve antene, i kartica, kako god okrenes. Cak i kada bi ruter izbacio napolje, nema sanse da dobaci 1km, A ni obicna kartica ne moze da hvata koliko. Postoje kartice koje imaju domet 1km, ali one imaju cenu koliko i sama antena...
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 22:27   #9
$tef@n
Član
 
Član od: 19.4.2009.
Poruke: 84
Zahvalnice: 118
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Ја никад не би куповао антену... Па добро онда најјефтинији АП да купи и на њега се качи картицом... не знам...
$tef@n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2011, 22:58   #10
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Kako mislis toliko daleko kroz 2 zida da prolazi signal... A i verovatno ima nekih prepreka, sto sitnijih sto krupnijih.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 0:14   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Kakvo tvoje budzenje... HG520s ne moze ni 100m da dobaci iz sobe...
Ma može, evo ka sam ja modovao moj HG520I, testirao sam ga i sa pravljenom omni antenom od 12dBm, uređaj je u stanju da se dobaci oko 2KM. Naravno kada su uređaj i antena na krovu. samo mora da ima u vidu da uređaj mora da se otvara, lemi i buši. Tako da takav uređaj više nemože da se vrati telekomu već mora da se plati, a oni ga koliko ja znam naplaćuju oko 4000 dinara. Tako da su retki ljudi koji su na tako nešto spremni.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 8:58   #12
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Koliko ja razumem ovo tvoje ti imas neku externu antenu, verovatno Omni... On covek kaze da nece da kupuje antenu, ja sam na to mislio.
EDIT: sad vidim na slici Omni 12Db, a eksterna je oko 3k din...
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 9:35   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Video sam ja da ćovek neće da ulaže u antenu, ali sam ja samo naveo kao primer kako HG520 može da se nabudži da baca preko tih stotinak metara koliko inače može sa tom ugrađenom antenicom.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2011, 10:23   #14
ivance95
Starosedelac
 
Član od: 26.8.2009.
Poruke: 1.359
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 221 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

On mora da ulozi u antenu u svako slucaju... Barem jednu, a ovamo moze i neka dobra kartica.
ivance95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2011, 23:46   #15
simke92m
Član
 
Član od: 23.8.2009.
Lokacija: Užice
Poruke: 41
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: WiFi internet?!? SAVET?!?

Izvinjavam se ali nisam mogao ranije da se vratim na forum...
Sto se tice kartice nabavio sam neku TP-LINK WN350GD
A sto se tice antene imam neku takodje TP-LINK od 8db, a sutra ujutru treba da isprobam neku od 24db ... tj. mislio sam da je nakacim na ovu manju
nzn. da li ce raditi ali cu da probam...
trebalo bi da radi, kako su mi neki drugovi objasnili...
Msm. taj ruter siguno nece dobaciti do mene kao sto je moderator "Fresko" naveo kao uslov... ako je u pravu
najbolje da sacekam do sutra pa da vidim kako ce da radi...

Poslednja ispravka: simke92m (10.9.2011 u 0:19)
simke92m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Komšijin Net - savet Igor Petrovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 25.3.2011 12:22
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
Internet Connection Sharing u XP dijego_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 23.3.2009 20:09
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34
Internet Explorer 8 Beta to begin later this year jonathan Aplikativni softver 6 28.6.2007 17:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com