Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.4.2014, 21:25   #1
bjnlazarevic
Novi član
 
Član od: 14.2.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Problem sa KVM Switchom

Zdravo, interesuje me da li je neko imao sličnih problema sa KVM Switchom kao ja. Naime, nedavno sam kupio Dlink 4-port KVM SWITCH DKVM-4K (polovan) i na njega sam povezao moj računar. Sve je radilo bez problema (izuzev nešto slabijeg prikaza slike, u odnosu na situaciju kada VGA kablo povežem direktno sa računarom). Monitor koji koristim inače je LG flatron E2251, full HD rezolucije.
Problem se javlja kada putem KVM switcha povežem još jedan računar. Tada slika na glavnom računaru treperi - pojavljuju se poprečne linije na ekranu, koje trepere.

Trebao bih takođe napomenuti da sam prilikom kupovine ovog KVM SWITCHA dobio samo jedno KVM kablo, tako da sam morao improvizovati sa nabavkom VGA kabla i PS2 kabla za povezivanje drugog računara. Da li je to možda uzrok?

Zaboravio sam napomenuti da je na glavnom računaru (na kojem imam problema sa prikazom slike) instaliran Windows 7, a na drugom računaru kojeg povezujem putem KVM switcha Windows XP. Na njemu je sve OK.
bjnlazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 21:34   #2
bjnlazarevic
Novi član
 
Član od: 14.2.2008.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa KVM Switchom

Upravo nađoh jednu caku. Smanjivanjem rezolucije slika prestaje da treperi. Koji je uzrok ovome i kako da izbjegnem izmjenu rezolucije svaki put kada povezujem drugi računar?
bjnlazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 10:13   #3
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Problem sa KVM Switchom

Najpametnije je da se otarasis te gluposti i nabavis jos jedan monitor.

Imao sam nekoliko razlicitih swiceva i nijedan nije radio kako bi trebalo. Ili ne daje rez. vecu od 1600x1200, ili se zaglupi ako naizmenicno menjam kompove vise puta tokom 10-20 minuta ili ...
Na kraju sam batalio sve to, uzeo neki polovan CRT, da zavrsava(m) posao i resio se nerviranja i glavobolje
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.4.2014, 16:52   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Problem sa KVM Switchom

@bjnlazarevic

Ti simptomi su uobičajni kod KVM Svičeva. Većina njih je dizajnirana tako da OK rade u rezolucijama do 1280x1024. KVM Svičevi se koriste u Rek ormarima sa gomilom servera ili po servisima za računare gde visoke rezolucije i kvalitet slike nisu presudne. Za to što tebi treba, nephodan je neki kvalitetniji Svič sa DVI priključkom, a to se po meni baš i ne isplati. Kao što reče Flavio bolje kupi još jedan monitor i reši sebe bede...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2014, 0:06   #5
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Problem sa KVM Switchom

mozda bi nesto dobio smanjivanjem 'refresh rate'-a, na 60Hz, ako je trenutno vise.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2014, 13:55   #6
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Re: Problem sa KVM Switchom

i ja sam imao istovetan problem sa tim kvm-om. Ni sa jednim drugim nisam imao slicne probleme, tako da sto se mene i mog iskustva tice bas i ne stoji da se sa svim kvm-ovima javljaju neki problemi
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ekrana, kvm, switch, treperenje


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Tv tjunerima sale94 Kvarovi 21 26.6.2014 8:09
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa PLAVIM EKRANOM backo87 Kvarovi 7 25.10.2010 18:12
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com