Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 12:41   #1
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Da li ima neki program za rutovanje telefona i automatsko skidanje najnovijeg ROM-a za android telefone?

Ja sam nasao neki moborobo ali nisam bas nesto zadovoljan sa njim.

Inace planiram da radi rutovanje i ubacivanje najnovijeg ROM-a u telefone i tablete pa mi treba nesto da je dobro ako ima, da nemoram za svaki uredjaj traziti posebno.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 2:14   #2
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Tesko da ces naci to sto trazis. Mozes da probas mozda gomanager mada nzm.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 9:35   #3
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Ne postoji univerzalni root programi za sve telefone.Postoje super one click,koji rootuje dosta telefona,ali nikako sve.Na nekima recimo pre roota mora da se otključa bootloader,a na nekima mora prvo da se ubaci fastboot pre roota,pa nije isti postupak.

Takodje ne postoji univerzalni update program već svaki proizvodjač ima svoj poseban rom apdejter.Tako da se razlikuju od proizvodjača do proizvodjača.

Ako već krećeš u taj pos'o pripremi sve programe,alate i polako prikupi sve sto ti treba.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
Stefan programer (7.4.2014)
Stara 19.4.2014, 23:30   #4
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

@zajchik

jel mozes da mi napises sve potrebne alate i odakle sve to moze skinuti da nelutam trazeci preko gugla?
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2014, 0:04   #5
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Vidi druže, nije da neću, ali postoje dva ili tri apk za univerzalni root, to možeš i sam - bukvalno minut posla. Upisi u brauzer one click root, pa ćeš videti. Ako se ne snadjes pomoći ću ti sutra kad budem za kompom.Jedan je super one click.
Medjutim, otključavanja bootloadera je za svaki fon različito, a načini se nalaze po raznim forumima, i da bi radio tako nešto moraš bas da udjes u temu i iscitas dosta postova.
CWM se takodje razlikuje bukvalno u model, a da ne spomenem rom-ove.
Nadam se da si upućen u sve ovo, jer ako nisi, ne bih ti preporučio bas da kreneš u taj pos'o bez ikakvog predznanja. Makar rootuje tvoj fon pa ćeš znati sta i kako ide.

Edit:

Ako pogresis u postupku u bilo kom koraku roota,napravićeš ciglu od telefona, Tako da nemoj to uzeti previše zdravo za gotovo. To sto hoćeš da radiš nije nimalo mačiji kašalj.

Poslednja ispravka: zajchik (20.4.2014 u 0:20)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2014, 11:14   #6
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Jesam, rutovo sam svoj telefona htc wildfire i otkljucao bootloader, kao i instalirao drugi rom jer sam stari bio obrisao sa telefona. Sad mi sve radi mnogo bolje nego sto je radilo.

Tako da sam koliko toliko upucen u te stvari, za moj telefon sam isto nasao uputstvo po forumima ali je dosta nejasno bilo napisano pa sam se mucio jedno dva sata dok nisam skontao kako i sta treba.
U principu to je kod svakog telefona skoro pa isto, tako da sam sad usao u semu.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2014, 12:17   #7
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Ok, izvini ali sam po pitanjima stekao utisak da nisi u materiji.
Znači znas o čemu pričam, pa ti je jasno kako početi. Kad dobiješ fon u zavisnosti od marke krećeš sa drajverima, pa cwm, pa rom.
E sad, ne moraš sve odjednom da nabutaš u komp već kako ti koji fon dolazi tako napraviš njegov foolder, a kasnije to postaje rutina.

S obzirom da si već radio takve stvari, znas gde sta da tražiš,ali eto ti par foruma odakle da kreneš. XDA,MODACO,ANDROID FORUMS ... i još par, ali mislim da će ti ova tri biti sasvim dovoljna za početak.

Kao sto rekoh lako možeš nešto zeznuti pa otvori četvore oči. Jedno je pomagati prijatelju ( rasis na njegovu odgovornost) da rootuje fon, drugo naplaćivati to, i nešto zeznuti. Može da te košta bas poprilično.

SREĆNO!!!
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 16:32   #8
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Dovoljno ce ti biti smo malo da proucis engleski i pravo na XDA zaista su predobri po pitanju rom-ova. Pomocu njih sam i promenio sistem na staroj xperia x8, od stock 2.1 koji nema update za na gore, pa na 2.3.7 gingrerbread, totalno drugi fon.
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 21:59   #9
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom

Negde sam procitao da ne moze da se rootuje ako pose bootloader unlock:no. Totalni sam laik za root,ali sam pokusao sledeci uputstva sa youtubeta i uspeo sam da rootujem moj SE Tipo uzet u vipu,na kome pise bootloader unlock:no, i to preko nekog UNLOCK ROOT PRO 4.10 ja mislim da se zove i lako je. E sad ubacivanje ROM-a...inace primetio sam da kada sam skinuo igricu sa PlayStorea koja je mala 25mb, kada sam proverio u apps zauzima mi samo 3,6 mb na internoj memoriji?! Da li to znaci da je skinuo na karticu ili? Inace nisam uspeo da nadjem folder na kartici gde je downloadovana.
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2014, 22:48   #10
Nikola Pavlovic
Član
 
Član od: 30.3.2014.
Lokacija: Aleksinac
Poruke: 109
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Citat:
srđan obradović kaže: Pregled poruke
Negde sam procitao da ne moze da se rootuje ako pose bootloader unlock:no. Totalni sam laik za root,ali sam pokusao sledeci uputstva sa youtubeta i uspeo sam da rootujem moj SE Tipo uzet u vipu,na kome pise bootloader unlock:no, i to preko nekog UNLOCK ROOT PRO 4.10 ja mislim da se zove i lako je. E sad ubacivanje ROM-a...inace primetio sam da kada sam skinuo igricu sa PlayStorea koja je mala 25mb, kada sam proverio u apps zauzima mi samo 3,6 mb na internoj memoriji?! Da li to znaci da je skinuo na karticu ili? Inace nisam uspeo da nadjem folder na kartici gde je downloadovana.
Zauzima 3,6mb ili koliko vec zato sto ju je android automatski premestio na sd karticu nakon skidanja (sa nekim app to nije slucaj pa moras sam da premestis). Taj folder ili nije na sd karti ili se ne vidi, to vec nisam istrazivao Na androidima 2.1.x prebacivanje aplikacija nije tako lako, mora se nesto doraditi ili novi rom (2.2 i navise) u suprotnom zauzimaju memoriju telefona i opterecuju ga za dzabe ali tehnologija je danas daleko dogurala Root na xperiama uglavnom ide preko SuperOne Click-a (makar sam ga ja koristio kad je trebalo) ali uglavnom bi trebalo da svaki moze da se rootuje.
Nikola Pavlovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 15:37   #11
srđan obradović
Član
 
Član od: 26.9.2013.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 193
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 28 puta na 26 poruka
Određen forumom

Citat:
Nikola Pavlovic kaže: Pregled poruke
Zauzima 3,6mb ili koliko vec zato sto ju je android automatski premestio na sd karticu nakon skidanja (sa nekim app to nije slucaj pa moras sam da premestis). Taj folder ili nije na sd karti ili se ne vidi, to vec nisam istrazivao Na androidima 2.1.x prebacivanje aplikacija nije tako lako, mora se nesto doraditi ili novi rom (2.2 i navise) u suprotnom zauzimaju memoriju telefona i opterecuju ga za dzabe ali tehnologija je danas daleko dogurala Root na xperiama uglavnom ide preko SuperOne Click-a (makar sam ga ja koristio kad je trebalo) ali uglavnom bi trebalo da svaki moze da se rootuje.
Hvala. Inace probao sam aplukacije koje traze root i rade,znaci da je odradjeno kako treba.
srđan obradović je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 17:06   #12
nezic
Član
 
Član od: 30.7.2011.
Poruke: 72
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Imam stari Hauwei U8650 koji je zakljucan na mrezu pa sam hteo malo da cackam. Da li moze da se uradi bekap trenutnog stanja ako nesto lose uradim da vratim na staro.
nezic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2014, 18:36   #13
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: program za rutovanje telefona i skidanje rom-a

Otkljucavanje telefona nije isto sto i root ili flešovanje roma. Ako nesto zeznes nema restore, tu se vec ide na CMD i MORA DA POSTOJE SPECIJALIZOVANI PROGRAMI ZA UNBRIC telefona. Ako nisi vican pazi sta radis!
Ja ti peporucujem kod koji trazis od operatera, ili prvi servis.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Program za skidanje zastite? 1Stefanel1 Aplikativni softver 1 15.8.2010 11:47
postoji li program za skidanje sifre za kompresovanih fajlova :) Dusan_BG Aplikativni softver 9 27.6.2010 21:08
Program za skidanje sa RS i MU? xp professor Programiranje 8 14.3.2010 23:53
Program za video klub! rogi23 Aplikativni softver 2 4.7.2007 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com