Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 10:12   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 04/2014 "Omča oko oka"

Ako imate neko svoje misljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumasima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 0:25   #2
Raider28
Novi član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Beograd,Jakovo
Poruke: 28
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Raider28 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Raider28 Slanje poruke preko Skypea korisniku Raider28
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Kolumna je ovoga puta pogodila tačan osećaj koji sam i ja imao kad sam čuo vest da je Facebook kupio Oculus VR. I ja sam se baš radovao Oculus Riftu, ali je moje oduševljenje sad ravno nuli. R.I.P Oculus Rift. A Kuzma, svaka čast za tekst.
Raider28 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 12:57   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Yeap, same here. Ako sam ranije mrzeo samo nacin na koji je facebook uticao na ljude (bar na vecinu), sada prezirem sam FB, Zakerberga, koji ocigledno mora svuda gurnuti svoj gramzivi nos. Nisam mogao da verujem kada sam cuo, posto razvoj Oculusa sam bas pratio, i verovao da ce biti next big thing vezano za igranje, a ujedno sam okoreli protivnik FaceBooka, ova vest je bila kao da mi se neko p..rao u tanjir, da izvinite na izrazu. A plague on their houses
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 19:19   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Posto sam osnovnu skolu veci deo ucio u drugom gradu posle dugo godina sam se preko fejsbuka cuo sa drugarima i drugaricama koji su isli u tu istu skolu. Neizmerno sam zahvalan Cukerbergu zbog toga. Sto se Okulusa tice bas me briga ko ce i sta ce da radi. Ta tehnologija ce svima nama biti za par godina mozda i meseci dostupna. Sony bije bitku opasno u vezi te tehnologije. Isto tako se radujem i 3D stampacima koji nece sluziti za zezanciju vec ce sa upotrebom odgovarajucih materijala resavati kucne, automobilske i druge probleme. Pustite Qzmu orlusinu (facebook avatar ) da svojim vragolijama ulepsava zivot obicnog sveta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 20:28   #5
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Isto to sam ja uradio sa Skypom i MSN Messengerom, bez da budem izlozen bujici svakojakih gluposti i citanja statusa ljudi koji misle da je svaka njhova misao zlatna i vredna toga da je svi cuju i naravno slika napucenih drugarica i koleginica koje mi iskacu sa ekrana. Zatim, postavljanje slika na kojima se ja nalazim bez mog odobrenja (sto moraju svi da znaju gde i sa kim sam bio) etc.
Rekao sam vec, moj stav o FB je zasnovan na onome sto sam video kod vecine, ne kod svih (btw, najjaci su mi ljudi koji se uzasavaju raznih reality programa jer ,,to je voajerisanje", ali ne vide nista lose u tome da meni, koji nemam FB, pokazuju razne statuse tipa ,,joj, da vidis, molim te, sta je ta i ta okacila na profil, glupaca jedna", iako ponovim par puta da, da me to interesuje, i sam bih otvorio profil i pratio ,,rad" te i te). Ne sporim da nekim ljudima FB koristi i nemam nista protiv toga, jednostavno nije za mene.
Ali, ovo nije tema za moj rant prema FB, samo mi ni na kraj pameti nije palo da ce projekat koji bi trebalo da unese revoluciju u gejmng biti tesno povezan sa necim sto nema veze sa gejmingom i meni je takodje prva asocijacija bila slicna onome sto je Q napisao (baneri, reklame, ponude i slicne gluposti).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 12:25   #6
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Isto to sam ja uradio sa Skypom i MSN Messengerom ...
To sam i ja hteo da kazem.

Oculus naravno nisam imao prilike da probam ali sumnjam da kako kaze Qzma "konvertuju klasicne igrace koji se kunu u ravan ekran".
Onda "Narod vam je dao pare i poverenje zato sto ste ga ubedili u ideju ljubavi i slobode" bla bla. Vezes ekran na glavu, moz misliti Revolucija !!!
Podseca me na onaj propali nintendo virtual boy.
Dobro tehnicke mogucnosti jesu bolje ali opet je ideja glupa. Kao i 3D filmovi na svake 10 godine guraju ovakve ideje. Tehnoloska revolucija "the future is here" NE. Mase su gledale SF, misle da je ovo kul prodaj im. To je to ...
Stvarno me nije briga koja kompanija ce da stavi logo na ovo i dalje mi izgleda kao losa ideja. Ustvari ideja jeste namlatila pare a to je jedino merilo uspeha ali meni ovo ne treba. Nisam u trendu ? Pa da me je za to ikad bilo briga sad bi blenuo u fejsbuk statuse.

Sumirano moje misljenje ...
I do sad me nije bilo briga pa nije ni sad.
Necu da ga pipnem ni stapom.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 13:50   #7
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Posto sam osnovnu skolu veci deo ucio u drugom gradu posle dugo godina sam se preko fejsbuka cuo sa drugarima i drugaricama koji su isli u tu istu skolu. Neizmerno sam zahvalan Cukerbergu zbog toga. Sto se Okulusa tice bas me briga ko ce i sta ce da radi. Ta tehnologija ce svima nama biti za par godina mozda i meseci dostupna. Sony bije bitku opasno u vezi te tehnologije. Isto tako se radujem i 3D stampacima koji nece sluziti za zezanciju vec ce sa upotrebom odgovarajucih materijala resavati kucne, automobilske i druge probleme. Pustite Qzmu orlusinu (facebook avatar ) da svojim vragolijama ulepsava zivot obicnog sveta.
+1, +2, +n...
Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Isto to sam ja uradio sa Skypom i MSN Messengerom, bez da budem izlozen bujici svakojakih gluposti i citanja statusa ljudi koji misle da je svaka njhova misao zlatna i vredna toga da je svi cuju i naravno slika napucenih drugarica i koleginica koje mi iskacu sa ekrana. Zatim, postavljanje slika na kojima se ja nalazim bez mog odobrenja (sto moraju svi da znaju gde i sa kim sam bio) etc.
Rekao sam vec, moj stav o FB je zasnovan na onome sto sam video kod vecine, ne kod svih (btw, najjaci su mi ljudi koji se uzasavaju raznih reality programa jer ,,to je voajerisanje", ali ne vide nista lose u tome da meni, koji nemam FB, pokazuju razne statuse tipa ,,joj, da vidis, molim te, sta je ta i ta okacila na profil, glupaca jedna", iako ponovim par puta da, da me to interesuje, i sam bih otvorio profil i pratio ,,rad" te i te). Ne sporim da nekim ljudima FB koristi i nemam nista protiv toga, jednostavno nije za mene.
Ali, ovo nije tema za moj rant prema FB, samo mi ni na kraj pameti nije palo da ce projekat koji bi trebalo da unese revoluciju u gejmng biti tesno povezan sa necim sto nema veze sa gejmingom i meni je takodje prva asocijacija bila slicna onome sto je Q napisao (baneri, reklame, ponude i slicne gluposti).
Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
To sam i ja hteo da kazem.

Oculus naravno nisam imao prilike da probam ali sumnjam da kako kaze Qzma "konvertuju klasicne igrace koji se kunu u ravan ekran".
Onda "Narod vam je dao pare i poverenje zato sto ste ga ubedili u ideju ljubavi i slobode" bla bla. Vezes ekran na glavu, moz misliti Revolucija !!!
Podseca me na onaj propali nintendo virtual boy.
Dobro tehnicke mogucnosti jesu bolje ali opet je ideja glupa. Kao i 3D filmovi na svake 10 godine guraju ovakve ideje. Tehnoloska revolucija "the future is here" NE. Mase su gledale SF, misle da je ovo kul prodaj im. To je to ...
Stvarno me nije briga koja kompanija ce da stavi logo na ovo i dalje mi izgleda kao losa ideja. Ustvari ideja jeste namlatila pare a to je jedino merilo uspeha ali meni ovo ne treba. Nisam u trendu ? Pa da me je za to ikad bilo briga sad bi blenuo u fejsbuk statuse.

Sumirano moje misljenje ...
I do sad me nije bilo briga pa nije ni sad.
Necu da ga pipnem ni stapom.
Cinjenica je da je lakse naci nekoga, s kim si izgubio kontakt, preko FB nego preko Skype-a.

Skype koristim za familiju i prijatelje s koji pripadaju nekom uzem krugu. FB za njih + siri krug + poslovni saradnici. Ja, zena i cerka zivimo u US, ostatak familije (i moje, i njene) zivi u Srbiji. FB je najjednostavniji nacin da sa njima podelimo detalje iz svog zivota.

S profesionalne strane, FB mi je pomogao da uspostavim (i odrzavam) kontakte s dosta ljudi.

Izvinjavam se za rant, ali izgovor (parafrazirano) "stalno mi postavljaju linkove ka slikama nekih kretena" jednostavno nema smisla. Ko vam postavlja takve slike?

S druge strane, mi, nesto stariji, se secamo prvih VR kaciga, negde s pocetka devedesetih. Zanimljivo, ali ne "mind blowing".

"Oculus Rift" je biznis, moze Kuzma (koji ce, po kvalitetu pisanja, ostati tuzan pokusaj kopiranja Nenada Vasovica ) da kuka koliko hoce, ali biznis je biznis. Mogu i oni koji su dali novac za Kickstarter kampanju da se osecaju prevarenim, ali to mogu lako da rese sa kompanijom "Oculus Rift".

Kakav je Cukerberg covek, nemam pojma. Nisam ga upoznao. Ali ovo bih i ja uradio na njegovom mestu. Ne vidim tu nikakav los ili nemoralan potez.

Kuzma pokusava da pise kao da je "shock jock". Konastantno koketiranje s fasizmom i nacizmom postaje pomalo otuzno.

Za redakciju: hocemo "Cvet kompjutera" s Nenadom Vasovicem
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mvasic na korisnoj poruci:
todos (7.4.2014)
Stara 7.4.2014, 14:23   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Jes malo Qzma preterao. Secam se davno kad je u jednoj kolumni napisao kako je maltretirao komsiluk muzikom adekvatnom onom koju su slusali Nemci u drugom svetskom ratu, pustao preko zvucnika logitech z5500.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 9:23   #9
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Mali OFFTOPIC
Ja nisam rekao da bi svi trebalo da prestanu da koriste FB, vec da nije za mene i da vecina ne koristi FB (ne mislim na statisticku vecinu jer nisam istrazivao te podatke, vec na vecinu ljudi iz mog okruzenja) za ono za sta ga ima smisla koristiti. Da ne duzim pricu, iz onoga sto sam ja video, ljudi uglavnom ne koriste FB zbog onoga sto su @todos i @mvasic naveli, vec kao sredstvo nazovi samopromocije (,, moj stav o ovoj stvari je bitan i mudar i treba da se cuje/trenutno sam melanholican-na pa lamentiram nad svojim zivotom u formi FB statusa") i komunikacije sa ljudima do kojih moze pre da stigne peshke nego sto se racunar bootuje.
Sto se tice linkova ka slikama kretena, mislio sam na slike koje sami korisnici kace na svoje profile a u cilju gore pomenute samopromocije, kao i na slike mene samog, kao, je l' najveceg kretena (tipa izadjem sa drustvom, obavezno neko ponese foto aparat i radi foto sesn i cim stigne kuci kaci slike na FB da pokaze gde i sa kim je bio i samim tim slike na kojima sam zavrse na FB iako cak nemam profil). Nije da mi nesto ekstra smeta, ali ume da iskomplikuje zivot bez potrebe. Mozda je 1984 ostavio preveliki uticaj na mena
I da, svestan sam cinjenice da vecina stvari koje sam naveo nije direktna krivica FB, vec samih korisnika, ali zivot je malo laksi kad mrzis samo jedan FaceBook a ne ljude iz svog okruzenja, ako me razumete

A sto se Oculusa tice, nisam ga probao ali koncept mi se svideo (mogu tih sat dva vremena nedeljno da se iskljucim potpuno, mozda mi se i dopadne taj 3d na drugaciji nacin, posto ni mene do sada nije odusevio novoreinkarnirani 3D, od Avatara pa na ovamo. Nisam mislio da je the best thing since sliced bread, malo sam pogresno izabrao reci u ranijem postu ). Naravno da ga ne bih odmah nabavio, ali bih voleo da u buducnosti imam tu opciju bez da moram da otvaram FB account da ga registrujem.
BTW, i mi ,,mladji" smo imali prilike da isprobamo VR helmete 90-tih, ali tad ti kao klincu od 7 godina Sega Mega Drive izlgeda kao fotorealisticnost a VR moze da indukuje i omanju psiohticnu epizodu

Poslednja ispravka: makiem (8.4.2014 u 10:59)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 21:29   #10
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Da se pridruzim off-topicu " FB je najjednostavniji nacin da sa njima podelimo detalje iz svog zivota."
Detalji iz mog zivota nisu vredni deljenja. Sta da delim sta sam jeo i stanje moje stolice ? I to sa strancima posto nisam upoznao mnogo ljudi sa strane i sve koje znam su tu negde.
Vecina ljudi ima zivot zanimljiv poput mog ali ima i neopisivu potrebu da ga podeli sa svima pa je zato fejsbuk na tako losem glasu. A onda price o privatnosti, reklamama itd.
I zato kad treba kontaktirati nekog bliskog bolje neki "privatni" kanal nego ovo. Uostalom imas izbor.
A onda ta samopromocija koju je spomenuo makiem. Vecina njih je geografski blizu a fejsbuk vidi kao dating sajt. Moraju da se "pokazu". Ma tracenje vremena.
Namrzo sam celu stvar i nema nazad.

Oculus, vise sam ravnodusan prema toj stvari. Mislim da je cela stvar naduvana i prolaznog karaktera. Mozda gresim ali definitivno nije prioritet za kupovinu.
Vise me nevira taj hype, histerija oko cele stvari. I naravno sokiranje zbog te transakcije.
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 0:46   #11
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
" FB je najjednostavniji nacin da sa njima podelimo detalje iz svog zivota."
Detalji iz mog zivota nisu vredni deljenja. Sta da delim sta sam jeo i stanje moje stolice ? I to sa strancima posto nisam upoznao mnogo ljudi sa strane i sve koje znam su tu negde.
Vidis, a moju familiju i prijatelje zanima sta ja (i moja porodica) radimo, a i mene zanima sta oni rade. FB nam je najjednostavnije resenje. Malo fotografija, malo lajkova, malo neobaveznog chat-a (koji nekad preraste u skype razgovor). Svi ostaju u toku. Ne kapiram zasto bih delio ono sto sam jeo ili stanje stolice? Postavljamo fotografije iz sadasnjeg zivota (izlete, putovanja, proslave...) i, ponekad, fotografije iz proslih vremena (da se podsetimo, a i pokazemo mladjima na sta smo licili nekad). Meni i zeni su familija i prijatelji rasporedjeni, otprilike, ovako: Beograd, Novi Sad, Ruski Krstur, Berlin, Leskovac, Kopenhagen, Split, Zagreb, Los Angelos, Miami, Lipeck... (izvinjavam se onima koje sam izostavio). Ja ne vidim efikasniji nacin da sa svima ostanem u "real time" kontaktu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 9:20   #12
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Donekle razumem Kuzmin rage i rage mnogih baker-a, ali mislim da je malo preteran. Ako Cukerberg i kompanija ispune obećanja da se ne mešaju u glavnu svrhu i namenu Oculus Rift-a, niko ništa ne gubi. Ako još svojim uticajem uspeju da donesu nešto veću podršku developera - super. Who cares na koliko načina će smisliti da ga koriste na FB i da li će moći da vam iskaču FB poruke, notifikacije i sl. sve dok to može da se isključi negde u opcijama. Onda to nije nikakva mana već dodatne vrednosti koje ne moraju da se koriste. Sa obzirom da i sam FB ima tonu opcija za personalizaciju i odabir načina na koji će da se ponaša, ne vidim zašto i Oc.Rift ne bi dobio isti tretman.

OK, postoji šansa da lošim vođenjem projekta unište celu ideju, ali mislim da je to malo verovatno. Šta više, verujem da će cela ideja pre da zaživi i postane široko prihvaćena ako je podrži i pogura ovako velika kompanija.

Mislim da ostaje samo problem nerdrage-a u vidu "neću da imam ništa sa FB, to nije cool". Problem je takođe i to što će isti stav verovatno imati i neki Indie developeri poput Markus Persson-a. Ja sam i sam bio par godina u toj fazi dok nisam shvatio da je FB samo alat - dobar, globalan, besplatan i visoko kastamibilan (jako bitna stavka)... A izvor uncool-a koji se oko njega širi je uglavnom ogroman broj korisnika sa trulim navikama u vezi sa socijalnim ponašanjem.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 10:08   #13
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
A izvor uncool-a koji se oko njega širi je uglavnom ogroman broj korisnika sa trulim navikama u vezi sa socijalnim ponašanjem.
Upravo je to ono sto sam hteo da kazem. Za ostalo navedeno takodje se slazem, u smislu da ako mogu da iskljucim sve sto ima veze sa FB onda ok, neka bude. Samo se plasim da ne bude kao kada je Google resio da progura Google+ tako sto ga je vezao za YT (jeste da FB ima vec tu bazu koju G+ nije imao pa pokusava na silu da je napravi). Ne znam, posto je moj sledeci bacac slike verovatno neki fullHD monitor, a i to ne verujem da ce biti ove godine, imacu dosta vremena da ispratim i vidim da li je Q ovaj put bio pravu.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 12:28   #14
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
...

OK, postoji šansa da lošim vođenjem projekta unište celu ideju, ali mislim da je to malo verovatno. Šta više, verujem da će cela ideja pre da zaživi i postane široko prihvaćena ako je podrži i pogura ovako velika kompanija.

...
Nemam ja problem sa tim da oculus preuzme veca kompanija ali imam sa tim da im ljudi iz oculusa nisu rekli "OK, hvala vam na ponudi, ali vi NE ZNATE sta mi zelimo da napravimo, nasi pogledi na ovaj proizvod se sustinski razilaze i niste profil kompanije kojoj hocemo da prodamo IP."
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2014, 18:57   #15
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: 04/2014 "Omča oko oka"

ne bi ja krivio zukerberga toliko, on radi ono sto pohlepni bogatasi rade i to se nece promijeniti. vise su krivi ovi koji su mu to prodali, da bi lako dosli do para i otisli u penziju prije vremena.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Auror na korisnoj poruci:
todos (24.4.2014)
Stara 25.4.2014, 22:11   #16
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Nemam FB niti me zanima. Internet i mobilni telefon je poslednja tehnologija koja me zanima i koja mi olaksava zivot.
filpan je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2014, 3:01   #17
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: 04/2014 "Omča oko oka"

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke

Cinjenica je da je lakse naci nekoga, s kim si izgubio kontakt, preko FB nego preko Skype-a.

Skype koristim za familiju i prijatelje s koji pripadaju nekom uzem krugu. FB za njih + siri krug + poslovni saradnici. Ja, zena i cerka zivimo u US, ostatak familije (i moje, i njene) zivi u Srbiji. FB je najjednostavniji nacin da sa njima podelimo detalje iz svog zivota.

S profesionalne strane, FB mi je pomogao da uspostavim (i odrzavam) kontakte s dosta ljudi.
:
I to sve je nemoguce bez FB


@VR naocare

$2,437,429 + 2 milijarde = 2.002.437.429

jel sam ja to dobro sabro?

'dok je ovaca bice i vune'

Poslednja ispravka: Markonije (29.4.2014 u 3:35)
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com