Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.7.2014, 18:43   #41
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

malo sam se ipak smorio posle prvobitnog odusevljenja xD.
krenuo sam sa rendzerom i tifom. na momente su mi neke borbe bile nezgodne da bih sad dosao do smora. svi monstrumi su lvl visi od mene i ima ih gomila, a nemam svog maga vec npc-a koji nema fire ball xD(nabavio sam mu al mu fali lvl)...

cini mi se da su previse tesno uradili dobijanje nivoa sto dovodi do toga da moras da provalis po kom redosledu da radis zadatke sto za posledicu ima relativno gubljenje slobodnog izbora i lutanja.

al dobro igra i je dalje odlicna.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2014, 22:28   #42
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Nakon update-a na verziju 1.0.40.0 sve radi odlicno. Pre toga je bila verzija 1.0.36.0 pa ako neko ima slican problem sa igrom zna sta mu je ciniti.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 0:22   #43
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Igra za sada deluje odlicno, mada malo cudno. Jos hvatam konce, interfejs nije uzasan ali mi je navigacija po svetu malo stura. Bauljam po mapi, nema nikakvih informacija o kvestovima, ko daje kvest itd. (ili ja nisam nasao) nema bas puno informacija. To donosi mnogo pozitivnih stvari (istrazivanje, citanje dnevnika itd.) ali dosta je cudno, ja sam se licno odvikao. Bace te u sred sveta i ne znas gde se nalazis. Treba vremena za ovo
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 2:32   #44
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Moraću da isk5učim glasove, NPC-jevi me izluđuju svojim glupostima koje ponav5aju na svakih 10 sekundi...("waaaah, Oggy-woggy...!")
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
dragomix (4.7.2014)
Stara 3.7.2014, 16:36   #45
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

ako su vam teski okrsaji pokusajte kvarnu taktiku... ubijes jednog pa se povuces i tako dalje xD.

bez fajerbola ne igrati xD.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2014, 23:46   #46
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ako nekome treba manual:
http://cdn.akamai.steamstatic.com/st...f?t=1404320966
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2014, 10:20   #47
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

BTW, Koliko je igra objasnila.

provedoh 6-7 sati u startnog gradu, a kapiram da sam tek zagrebao povrsinu u igri.
najvise sam se bavio istrazivanjem startnog grada, tajne prolaze, zakopane stvari, komunikacija i trade sa NPC-ovima... pratio sam dogadjaje vezane uz resavanje ubistva (posto hvala bogu, nema nikakvih quest markera, storyline i questovi se prate kroz komunikaciju i citanje LOG-a, pa logicki moras naslutiti sled dogadjaja i gde da ides dalje kao da igras neku staru point n click avanturu)
Neverovatno koja je kolicina materijala koji moze da se prikupi, kraftuju razliciti itemi,..
Recimo, spojim iglu sa koturom konca... dobijem set za sivenje,.. posle to prevucem preko nekog textila, napravi mi komad garderobe..
E sad, taj set za sivenje spojim sa vrecicom magicne prasine, dobijem magicni set za sivenje.. pokusam ukrstiti sa textilom, napise da imam nedovoljan level u craftingu... cool
Trgovina moze da se obavlja sa svim NPC-ovima.. svako ima ponesto u inventaru,.. Ne morate sablonski traziti tradera da prodate junk za gold pa da kupujete, vec funkcionise robno novcana razmena tipa> kupujes neki item od lika koji je kao vrednost 625 golda, a ti mu dajes za to jednu sliku (koju si mu malopre ukrao iz podruma, LOL, (vredi recimo 430golda) i dodajes neke iteme manje vrednosti do 600 golda, i doplatis 25 golda)
U istrazivanju, korisno je prevrnuti svaki predmet.. Recimo u nekom podrumu, naidjes na gvozdena vrata, kovcege,druge zakljucane stvari,.. a kljuc je verovatno negde tamo, samo ga moras pronaci .. kao u onim igrama 2d igrama kad trazis predmete po tavanu, samo je ovde to istrazivanje u 3d.. jednom mi se desilo da sam skinuo neku sunku (koja je inace health/food) sa kuke, i otvorio se tajni prolaz u zidu..
"Naoruzajte" sa svim alatima, pronadjite cekic za opravke, Magnify glass, ašov, kramp,..etc.. Čekić za opravke uz naravno skill popravlja oružja i armor koji degradiraju posle pretrpljene sile. Recimo, sa oruzjem mozete razvaliti zakljucana vrata i kovcege (u zavisnosti od lvl-a vrata ili kovcega, koliko ce vam biti potrebno udaraca i vremena za to ...ako niste nasli kljuc) kada padne durability na oruzju, popravite oruzje... Naravno, razvaljivati mozete samo tamo gde vas niko ne vidi.. inace bi bilo sr@nja
Savetujem svima, da dobro prvo istraze grad, obidju SVE kuce, da sve budu zabelezene na mapi cije su, a custom markere mozete sa double click da ostavljate na mapi.
Kasnije kad budete izlazili van zidina grada u severnom delu, krenite od zapadne strane..
Kapiram da svet ne leveluje sa vama, nego jednostavno ima zona za koje necete biti spremni odnam na severu, i na istoku jos gore vi oko lvl 3-4 a neprijatelji 7-8.. NEMATE SANSE.
Na zapadu krecu od lvl 3 i tamo podignite LVL da bi ste mogli krenuti na drugu stranu. Neprijatelji se ne respawnuju, kako ste ocistili zonu, to je to... nema grajnda.

Jos nisam ukapirao kako dobiti henchmane, mada se nisam ni bavio sa time, ali sad bi mi vec trebali opasno,... navodno se mogu negde u glavnom gradu uzeti .. ali mozda tek posle nekog sleda dogadjaja.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
DacUF (4.7.2014), filpan (4.7.2014), Lich_king2 (4.7.2014), pentraksil (4.7.2014), player1 (4.7.2014), Rainman (4.7.2014), salealexic (9.7.2014), vlacke (5.7.2014)
Stara 4.7.2014, 11:49   #48
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ja cepam igru vec evo dobrih 20 sati, i jos sam na prvoj mapi! Koliko sam cuo ima ih 4. U svakom kutku se nalazi nesto, ali najbitnija stvar, NEMA MARKERA i NEMA PROPISANIH NACINA da se uradi nesto.

Primer.

Treba da udjem u neku kucu jedne od osumljicenih osoba za ubistvo, probam na vrata, vrata zakljucana. Probam lockpick, ni da cuje, mali mi lvl. Sta sa? Pa sakom pa u vrata, i razbijem vrata. Unutra kovceg, zakljucan. Verovao sam da u njemu ima nesto. Opet, sakom pa o kovceg dok ga ne razbijem, a iz njega ispade nesto totalno nebitno.

Jos jedna neverovatna stvar sa gameplay strane je mogucnost igranja sa elementima. Dakle, vatra, voda, vazduh i zemlja sa kombinacijom ulja i gasova razne prirode i slicno. Vidite bure puno ulja, sacekate da pritivnici dodju blizu njega, strelom razbijete i onda vatrom zapalite tecnost koja se prosula... spremite se za light show.

Sve u svemu, posle Baldurs Gate-a 2 i aj da kazem NWN2, prvi normalan CRPG. Dragon Age necu ni da racunam jer je u odnosu na ovo... glupost.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
filpan (4.7.2014)
Stara 4.7.2014, 11:54   #49
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Primer.

Treba da udjem u neku kucu jedne od osumljicenih osoba za ubistvo, probam na vrata, vrata zakljucana. Probam lockpick, ni da cuje, mali mi lvl. Sta sa? Pa sakom pa u vrata, i razbijem vrata. Unutra kovceg, zakljucan. Verovao sam da u njemu ima nesto. Opet, sakom pa o kovceg dok ga ne razbijem, a iz njega ispade nesto totalno nebitno.
Da ne spojlujem, imao si jos dva nacina da na finjaka udjes u kucu a jedno resenje je na 2m od te kuce, samo treba paaazljivo pogledati ili proveri okolinu zumiraj ako treba, i dalje je tamo, siguran sam,.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2014, 11:57   #50
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Sa lopatom?

Ako mislis to sa lopatom, onda, nice try... vec sam se zeznuo.

E da, lopatom kopate sta god nadjete, a da je skoro zakopano.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2014, 12:05   #51
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

nenenene

Spoiler za resenje:
jugoistocno od kuce na 2m imas ciniju kao za kera, i u njoj stoji kljuc za jedna vrata , a u kuci kod nejnog mentora healera, u susednoj prostoriji je ostavila svoj pouch u kome se nalazi kljuc za druga vrata
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2SaiNt4U na korisnoj poruci:
dragomix (4.7.2014)
Stara 4.7.2014, 13:42   #52
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Heh, sad kasno. Ja glavom bijem kad ne moze.

Sad sam dosao u corsokak, napredovao sam u main quest-u, ali nem pojma sta da radim dalje.

Spoiler za Spoiler:
Otkrio sam da onaj doktor sto "leci" ustvari podise mrtve, a da je ova njegova pomocnica ubila onog kancelara. Odem do grada da vidim sta ce biti, kad oni nestali, sa kapetanom ne mogu da pricam o tome, a sto je najgore ne znam kako da otkrijem tu tajnu laboratoriju. Ughhhh...
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2014, 14:57   #53
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

idi kod zene ubijenog
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku drow na korisnoj poruci:
dragomix (4.7.2014)
Stara 4.7.2014, 16:10   #54
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Fala, ali nije tu, treba da se ide na drugu stranu, jedva sam nasao put. Mislim, nije kriva zena ubijenog.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2014, 19:52   #55
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

dosao sam do devetog nivoa sa 3 lika i tek sad vidim na netu da mozes cetvoroclanu druzinu da vodis. sad mi je jasno zasto sam se relativno mucio na nekim deonicama xD.

da li neko zna kako onu ribu da privolim u grupu posto ona odbija sa magom da se druzi xD? stavljao sam i vecu harizmu al nista.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2014, 23:14   #56
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ovih nekoliko poslednjih postova me podseca na nekadasnju sekciju u SK "A sta da radim?"
Konacno igra vredna vremena.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
filpan (5.7.2014)
Stara 6.7.2014, 1:26   #57
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

ah divno sad sam video da sam izabrao perk 'lone wolf' tako da sam osudjen na troclanu ekipu do kraja xD.
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 2:34   #58
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Ako nisi mage, hitno treniraj neke od disciplina magije, nema sanse da sam sa celikom dodjes do nekog znacajnijeg rezultata, pogorovo ne posle. Moras da savladas elemente kako znas i umes. Voda pogotovu pomaze jer cesto ima eksplozija, a vatra oduzima dosta energije.

Inace, ja sam shvatio da sam sve igrao naopacke i da sam prvo odigrao jedne od tezih deonica, pa onda presao na lakse. :S
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 10:08   #59
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

Koji je ovo engine sto igra koristi?
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2014, 10:50   #60
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Divinity: Original Sin

njihov engine.
(ni jedan ono, opste poznat)
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Divinity 2: Ego Draconis zokocx Role-Play 97 21.8.2013 21:15
Original igre mi ne rade na Windowsu 7 brancko O igrama uopšte 10 23.9.2010 14:18
Besplatni original AVG 9 na godinu dana, još 6 sati! Parkman Zaštita 20 3.9.2010 13:46
Divinity 2: Flames of Vengeance DeCoy Role-Play 1 17.7.2010 20:30
Kako utvrditi da li je original...??? djyova Nosači podataka 2 6.2.2006 4:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com