Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.3.2017, 14:57   #1
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom LC Power 500H problem

Pošto mi se malo čuo ventilator na pomenutom napajanju rešio sam pre par dana da ga rasklopim i podmažem. Kada sam ga otvorio imao sam šta da vidim-ventilator je nemoguće otvoriti ni sa jedne ni sa druge strane. Standardni ventilatori imaju naravno ispod nalepnice onu gumicu i kad se ona izvadi vent može da se podmaže. Međutim ovaj je zatvoren plastikom sa svih strana

Setio sam se da imam jedno neispravno napajanje kojem je 12cm vent u potpunosti ispravan, rešio da ih zamenim, međutim i tu nailazim na problem, iako su oba konektora ona mala 2 pin-nisu isti
Tu sad nastaju problemi, posle skoro sat vremena natezanja da zamenim konektorčiće došao sam do toga da sam pokvario oba ... Ostao sam na ovome
Moje pitanje je sledeće: Mogu li sad da nađem neki 12cm sa molex priključkom i da ga izvučem iz napajanja i priključim da drugi molex? Ne vidim drugu logiku kako bih mogao drugačije da zbudžim?

Послато са C6602 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2017, 20:52   #2
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: LC Power 500H problem

Anyone??? Da li je izvodljivo??? Znači vent standardno u napajanje ali da se ne napaja sa 2pin konektora sa ploce napajanja već da mu snagu daje samo napajanje odnosno drugi molex u koji je uključen?

Послато са C6602 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 1:35   #3
sasa022
Veteran
 
Član od: 19.7.2008.
Poruke: 840
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 167 puta na 160 poruka
Određen forumom Re: LC Power 500H problem

Sta ce ti konektori ???

Ako nemas lemilicu ili pistolj za lepljenje plastikom da bi vezao zice na "stubice" u samom napajanju, vezi zicu na zicu.
Oguli malo izolaciju pored Molex-a i crnu zicu vezi na crnu , a crvenu sa ventilatora na zutu ( +12v ) na Molex-u.Kao izolacija moze da posluzi i najobicniji selotejp.
sasa022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2017, 11:56   #4
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: LC Power 500H problem

Hvala na odgovoru. Nabaviću originalni fan sa originalnim konektorom sutra-prekosutra. Sledeci put kad ventilator počne da tandrče znam šta ću-imam ovaj drugi u rezervi, samo presečem žice i spojim ih sa njim, konektor ne diram. U svakom slučaju hvala još jednom

Послато са C6602 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2017, 14:54   #5
rick_fox
Član
 
Član od: 12.6.2011.
Lokacija: Loznica
Poruke: 366
Zahvalnice: 70
Zahvaljeno 58 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rick_fox Slanje poruke preko Skypea korisniku rick_fox
Određen forumom Re: LC Power 500H problem

Citat:
sasa022 kaže: Pregled poruke
Sta ce ti konektori ???

Ako nemas lemilicu ili pistolj za lepljenje plastikom da bi vezao zice na "stubice" u samom napajanju, vezi zicu na zicu.
Oguli malo izolaciju pored Molex-a i crnu zicu vezi na crnu , a crvenu sa ventilatora na zutu ( +12v ) na Molex-u.Kao izolacija moze da posluzi i najobicniji selotejp.
Probao ovu soluciju danas, ventilator radi onako zbudžen preko molex-a ali računar ne baca sliku, izgleda da mora direktno da bude povezan na ploču od napajanja. Nabaviću original pa ću probati, ako opet bude nekih problema ima da ga zapalim

Послато са C6602 уз помоћ Тапатока
rick_fox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Power Directorom 3 bobanf Video/TV softver 3 7.6.2011 15:52
Corsair Announces Gaming Series Line of Power Supply Units Thaedass Ostale komponente 4 16.9.2010 19:19
Power Point prezentacija problem... Macak Mackin Aplikativni softver 7 14.3.2010 18:46
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Power LED dioda!Da li je problem do Led diode ili Mat.ploce dile Kvarovi 4 30.1.2008 22:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com