Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2017, 20:40   #1
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?!?

Strvarno, pocecu da vristim! Posto mi je stari CRT samsung doso do kraja reko da se vise ne brukam i da uzmem nesto normalno. Posle mesec dana cekanja uzeh asus vg248qe. Sve onako kako sam i ocekivao, znam da ne moze da parira bilo kojem CRTu, ali prilicno je brz i blur koji se javlja nekako je bio podnosljiv. Ivice se malo zadebljaju, ali onako podnosljivo. Uglovi i boje nikakvi, al je bar bio brz kako sam i trazio. Nazalost, ispao je jedan mrtvi piksel i vratio sam ga na reklamaciju i posle mesec i po cekanja uzeo Benq benq xl2411
Sad, prvih 2 sata ekstra zadovoljan! Uglovi i boje za klasu bolji, ne mora da nisanim ekran sa 2 cm tolerancijom kad ocu da gledam film, sve ok dok nesto ne pocne da se mrda na ekranu! Tada benq postaje totalno neupotrebljiv! Bilo sta sto se krece brze od 100-200 px/s deluje mi kao da ga gledam na 5ms i vise monitoru! Blur svugde! Blur reduction opcija pomaze ali vrlo malo, dok AMA, benqova tehnologija za smanjenje odziva radi, cini sliku samo nazivno ostrim, ali pravi neke vibracije na povrsinama i ivicama od kojih me rastura glava! Malo brze rotiranje oko ose u FC1 na 300 fps jednostavno je nomoguce za gledanje!
Sad, jel ja to pocinjem da ludim??? Jel je moguce da ja toliko imam prefinjeniji vid od ostalih ljudi??? Vec razmisljam da vracam moj stari CRT, neznam sta vise da radim, nikakva podesavanja ne pomazu pomagajte ako boga znate!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 4:52   #2
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Imao sam i ja problem sa tranzicijom sa CRTa na moderne tehnologije. Naviknes se posle nedelju dana. Da, CRT je bolji u mnogo cemu, nema sta.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 14:26   #3
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Ali zato namestanje geometrije na CRTu je pravo mucenje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 14:40   #4
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
srksi kaže: Pregled poruke
Strvarno, pocecu da vristim! Posto mi je stari CRT samsung doso do kraja reko da se vise ne brukam i da uzmem nesto normalno. Posle mesec dana cekanja uzeh asus vg248qe. Sve onako kako sam i ocekivao, znam da ne moze da parira bilo kojem CRTu, ali prilicno je brz i blur koji se javlja nekako je bio podnosljiv. Ivice se malo zadebljaju, ali onako podnosljivo. Uglovi i boje nikakvi, al je bar bio brz kako sam i trazio. Nazalost, ispao je jedan mrtvi piksel i vratio sam ga na reklamaciju i posle mesec i po cekanja uzeo Benq benq xl2411
Sad, prvih 2 sata ekstra zadovoljan! Uglovi i boje za klasu bolji, ne mora da nisanim ekran sa 2 cm tolerancijom kad ocu da gledam film, sve ok dok nesto ne pocne da se mrda na ekranu! Tada benq postaje totalno neupotrebljiv! Bilo sta sto se krece brze od 100-200 px/s deluje mi kao da ga gledam na 5ms i vise monitoru! Blur svugde! Blur reduction opcija pomaze ali vrlo malo, dok AMA, benqova tehnologija za smanjenje odziva radi, cini sliku samo nazivno ostrim, ali pravi neke vibracije na povrsinama i ivicama od kojih me rastura glava! Malo brze rotiranje oko ose u FC1 na 300 fps jednostavno je nomoguce za gledanje!
Sad, jel ja to pocinjem da ludim??? Jel je moguce da ja toliko imam prefinjeniji vid od ostalih ljudi??? Vec razmisljam da vracam moj stari CRT, neznam sta vise da radim, nikakva podesavanja ne pomazu pomagajte ako boga znate!
Isključi AMA u podešavanjima monitora i onda bi blur trebao biti manji. Iskreno, ako si već ganjao 120+ Hz monitor, bolji bi izbor bio onaj koji ima VA ili IPS type panel.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 15:18   #5
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ali zato namestanje geometrije na CRTu je pravo mucenje.
Геометрија је једина предност "танких" монитора ако мене питаш, могуће и цена, димензије, потрошња итд. Мени ће они Sony CRT widescreen монструми остати само пусти сан - нпр.

ps. мени је AMA на "Premium", шта год то значило. Потпуно сам се "адаптирао", не видим никакав лаг, кашњење и сл. Првог дана сам био шокиран
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 16:01   #6
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ali zato namestanje geometrije na CRTu je pravo mucenje.
Geometrija je problem samo ako imas 20''+ pa mora da stelujes uglove posebno, nikakav problem kod manjih
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 16:07   #7
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Isključi AMA u podešavanjima monitora i onda bi blur trebao biti manji. Iskreno, ako si već ganjao 120+ Hz monitor, bolji bi izbor bio onaj koji ima VA ili IPS type panel.
Ama je Benqovo overklokovanje kristala. Da im veci napon i ako je tacno to sto sam citao, od 3.2 ms sidje na 2.1. Bez toga slika je stvarno mutna. Sa tim slika je ostrija, ali povrsine i ivice koje se krecu pocnu nekako da vibriraju i od toga me stvarno boli glava! Imao sam 200e dell IPS i prodao sam ga posle 2 nedelje na KP za 170e posto je blur bio odvratan! Asus je bio mnogo p[rirodniji i bolji sa odzivom od benqa, ivice se samo malo podebljaju i to je sve, nije me bolela glava! Nazalost sad nemam mrtvih piksela da se zalim i trazim zamenu
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2017, 16:48   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
srksi kaže: Pregled poruke
Geometrija je problem samo ako imas 20''+ pa mora da stelujes uglove posebno, nikakav problem kod manjih
Ja sam se dobro namucio sa mojom 19" ekranom pre nekih 10 godina.

A tek veliki widesceen CRT televizori. Uzas koliko je to mucenje to namestiti
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2017, 12:06   #9
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
srksi kaže: Pregled poruke
Ama je Benqovo overklokovanje kristala. Da im veci napon i ako je tacno to sto sam citao, od 3.2 ms sidje na 2.1. Bez toga slika je stvarno mutna. Sa tim slika je ostrija, ali povrsine i ivice koje se krecu pocnu nekako da vibriraju i od toga me stvarno boli glava! Imao sam 200e dell IPS i prodao sam ga posle 2 nedelje na KP za 170e posto je blur bio odvratan! Asus je bio mnogo p[rirodniji i bolji sa odzivom od benqa, ivice se samo malo podebljaju i to je sve, nije me bolela glava! Nazalost sad nemam mrtvih piksela da se zalim i trazim zamenu
Ako si poručio on-line i prošlo je manje od 14 dana od kada ti je monitor stigao, možeš ga vratiti nazad bez objašenjenja
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Space Beer na korisnoj poruci:
Strider (27.5.2017)
Stara 29.5.2017, 18:19   #10
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

@srksi
Tako sam i ja flipnuo kad sam presao sa CRT Samsung na Benq. Ispostavilo se da sam previse zagledao i tripovao, a da sam malo i ocoraveo, a da nisam ni primetio, pa mi se svasta pricinjavalo sto su, posle, naocare ispravile.
Vrlo moguce, dakle, da je do tebe
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 18:53   #11
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
Malik Tintilinic kaže: Pregled poruke
@srksi
Tako sam i ja flipnuo kad sam presao sa CRT Samsung na Benq. Ispostavilo se da sam previse zagledao i tripovao, a da sam malo i ocoraveo, a da nisam ni primetio, pa mi se svasta pricinjavalo sto su, posle, naocare ispravile.
Vrlo moguce, dakle, da je do tebe
Pa i nije bas tako. Da smo mi coravi, mi be se zalili i na CRT , ne samo na benq, koji je i objektivno *****e. 25+ godina gamer, al jos nemam problema za citanjem bilo kog teksta na ekranu ili uzivo. Veoma interesantno, nastavo sam da prckam po podesavanjima,slucajno smanjio sharpness od 3 na 2, i .... cudo! Monitor je od totalno neupotrebljivog presao na jedva upotrebljivo! I dalje se muti vise od asusa koji sam imao, ali se ona vibracija koja mi je davala glavobolje nestala i sad je sto bi rekli braca ameri "watchable". Mogu da tolerisem vibraviju koja se javlja prilikom rotiranja, izgleda da su mi glavobolju zadavali ti artiefakti od izostravanja.
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2017, 19:14   #12
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Pa nisam ocoraveo odjednom, nego postepeno da nisam ni primetio, a navikao na sliku CRT-a. A naravno da sam nov monitor zagledao, a sto vise gledas...
Cim sam stavio cvike slika se poboljsala, a kad sam poceo da gledam sta gledam, a ne u pojedinacne piksele odmah je sve bilo u redu
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2017, 7:17   #13
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Ajde ti to snimi i postavi snimak da vidimo da li je monitor faličan, ili je do tebe.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2017, 22:46   #14
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Ajde ti to snimi i postavi snimak da vidimo da li je monitor faličan, ili je do tebe.
Moze, samo mi pozajmi ultrabrzu kameru :P
Konacno sam mu dosao glave, al i dalje mislim da je Benq djubre
http://www.testufo.com/#test=chase Ovo je odlicno za takve stvari, pokusajte to kod vas.
AMA ubrzava kristale, ali daje kvadratima "overshoot" tj senku
Sharpness izostrava, ali posto se svaka slika izostrava posebno, javljaju se bivracije koje su mi i davale glavobolju. Interesantno, kad mi je sharpness na 2, vibracije skoro prestaju da budu vidljive i slika u pokretu pocinje da bude upotrebljiva, ali samo na 2. Vise daje vibracije, a na manje, tj 1 slika je totalno mutna da je to sramota, tako da je 2 carobni broj!
I moje zadnje otkrice, najinteresantnija stvar, pokusajte da menjate frekvencije i da pratite kvadrate i vidite sta de desava! Benq kaze da je 120 hz optimum, ali cudno, na 120 hz odziv nije najbolji! Repovi na kvadratima(odziv) nisu bas dobri, na 144 jos i gore, a pazi sad, na 60 su katastrofa(hmmm, kako!)! Na 100 repova skoro da nema, tj slika u pokretu je skoro pa savrsena!
I na kraju, moja magicna kombinacija 2 sharpness i 100 hz je cudo! Slika je kristalno cista, cak i ja mu vise ne nalazim zamerke!
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2017, 2:45   #15
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Jel ja to pocinjem da gubim pamet? 144hz 1ms Benq neupotrebljiv za igranje zbog blura?

Ovde ima nešto što možda može da koristi tvom monitoru, slučajno natrčah pa vidi:
http://www.blurbusters.com/benq/strobe-utility/
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com