Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.7.2017, 21:53   #1321
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mislim da imas veci problem, ako ti se cini da svaki lik oce da te smuva.

Bas naprotiv. Andromeda kao i 95% drugih RPG-ova ima pasivne NPC-ve. Tj. igrac je jedini koji prilazi.
Bahaha...provalio si ga! Mozda mu je ispadao sapun gde je 'opasno'... Pa vuce traume i zbog toga mrzi ME A
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 21:58   #1322
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Upravo tako. "Romanse" inicira isključivo igrač izborom dijalog opcija koje su jasno označene srcem.
Još mu igra izašla u susret, a buni se.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2017, 23:17   #1323
Nexa
Član
 
Član od: 22.1.2013.
Poruke: 51
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Ali "Maybe because i shoot him in the face".
Pa onda to uporedis sa tipa ovim: https://www.youtube.com/watch?v=I8a5L_e2qCM
Nexa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2017, 21:28   #1324
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Mozete vi da hejtujete coveka sto preteruje u nacinu iznosenja stavova, ali skoro pa cinjenica je da je Andromeda jedno nedoradjeno smece sa cringe likovima, skoro-pa-ocajnim side questovima, prosecnim glavnim questom, animacijama iz 2012. i performansama iz 2019. 10h igre mi je bilo dovoljno da je batalim, mada je jos uvek nisam obrisao sa SSD-a.


Jedini, ali bukvalno jedini napredak u odnosu na originalnu trilogiju je nesto bolje napucavanje (grafiku ne racunam), ali cak i to je upitno kada shvatite da mozete koristiti samo 3 ability-a simultano i da morate da menjate profile konstantno ako hocete neku drugu kombinaciju... Ah, zaboravih da ne mozete da upravljate mocima kompanjona. Kakav napredak u petogodisnjem razvoju!


Ma...
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2017, 22:48   #1325
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Zapravo mislim da je uvođenje profila bio apsolutni pogodak u Andromedi jer omogućavaju da se isproba sve što gameplay mehanika igre ima da ponudi bez potrebe da se rade naknadni prelazi.

U originalnoj triologiji izbor je postojao samo na početku igara i jedini način da se promeni način igranja je bilo započinjanje novog prelaza. U Andromedi je moguće započeti igru kao Soldier, na pola igre potencirati Engineer profil i završiti poslednju trećinu isključivo biotičkim profilima (Vanguard, Sentinel itd.)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2017, 1:53   #1326
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Zapravo mislim da je uvođenje profila bio apsolutni pogodak u Andromedi jer omogućavaju da se isproba sve što gameplay mehanika igre ima da ponudi bez potrebe da se rade naknadni prelazi.

U originalnoj triologiji izbor je postojao samo na početku igara i jedini način da se promeni način igranja je bilo započinjanje novog prelaza. U Andromedi je moguće započeti igru kao Soldier, na pola igre potencirati Engineer profil i završiti poslednju trećinu isključivo biotičkim profilima (Vanguard, Sentinel itd.)
I onda je neko bio pametan i odlucio da stavi limit na 3 skilla po profilu. Dovoljno da taj koncept upropasti.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2017, 10:43   #1327
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
I onda je neko bio pametan i odlucio da stavi limit na 3 skilla po profilu. Dovoljno da taj koncept upropasti.
Pa ni u ranijim igrama nisi imao vise od 2-4 aktivna skila. Sem toga prosta stvar balansa, da imas 4-5 aktivnih skilova mogao bi trajno da rotiras komboe i drzis neprijatelje konstantno u CC. Sem toga nije bas da imas samo 3 aktivna skila, mozes da menjas profile u toku bitke precicom na tastaturi samo ce da ti stavi nove skilove na CD. U svakom slucaju meni se sistem svidja.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2017, 16:26   #1328
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Pa ni u ranijim igrama nisi imao vise od 2-4 aktivna skila. Sem toga prosta stvar balansa, da imas 4-5 aktivnih skilova mogao bi trajno da rotiras komboe i drzis neprijatelje konstantno u CC. Sem toga nije bas da imas samo 3 aktivna skila, mozes da menjas profile u toku bitke precicom na tastaturi samo ce da ti stavi nove skilove na CD. U svakom slucaju meni se sistem svidja.
Ne znam... mozda sam previse "vezan" za originalnu trilogiju, ali za mene ovo nije Mass Effect. Sinoc sam odgledao krajeve na YT-u i obrisao igru... nakon sto sam po peti put izgubio oko 20 minuta progresa na X lokaciji zato sto sam random zaginuo, a checkpoint sistem su radile amebe. Naravno, quick save ne postoji ili je onemogucen.

Tu je naravno i problem zvani TW3 koji me je zestoko razmazio kada su u pitanju RPG-ovi.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2017, 17:52   #1329
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke

Tu je naravno i problem zvani TW3 koji me je zestoko razmazio kada su u pitanju RPG-ovi.
Ocekivao si mnogo vise, jos kada kontam da si pre ovog igrao TW3 - nije ni cudo sto si razocaran... Ja sam uzivao u ME-A do poslednjeg trenutka i krivo mi bilo kada se zavrsila....jer je MAIN story kratak za jedan RPG (sporedne jesu uprskali) Mozda ja previse volim istrazivanje planeta i svemira uopste, pa mi prijala toliko da nisam obracao paznju na mane
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
buraz (26.7.2017), MitraljezaC (25.7.2017), pentraksil (26.7.2017), player1 (26.7.2017)
Stara 26.7.2017, 0:22   #1330
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Ocekivao si mnogo vise, jos kada kontam da si pre ovog igrao TW3 - nije ni cudo sto si razocaran... Ja sam uzivao u ME-A do poslednjeg trenutka i krivo mi bilo kada se zavrsila....jer je MAIN story kratak za jedan RPG (sporedne jesu uprskali) Mozda ja previse volim istrazivanje planeta i svemira uopste, pa mi prijala toliko da nisam obracao paznju na mane
A sto se tice sporednjaka, da li su bas bas losi kao u DAI (tj. nema ih) ili su samo losije odradjeni? To nekako i mogu da prezivim, ali ako su nepostojeci kao u DAI onda ovo mora da ceka jos veci popust.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 0:59   #1331
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Kvalitet sporednih misija u principu ne odskače mnogo od proseka prethodnih igara. Ima smornih koje na kraju deluju kao čisto izgubljeno vreme ali ima i izuzetno interesantnih, posebno kad su povezane sa nekim od harizmatičnijih članova posade ili su direktno vezane za glavnu misiju (ne mogu da ulazim u detalje a da se ne dotaknem spoilera).

Neke od sporednih misija imaju i posledice koje se tek kasnije vide tako da i to treba uzeti u obzir. Dešava se recimo da izgleda kao da je sporedna misija zabagovana ili je završila u nekoj slepoj ulici samo da bi se njena progresija nastavila kasnije.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
pentraksil (26.7.2017)
Stara 26.7.2017, 8:28   #1332
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A sto se tice sporednjaka, da li su bas bas losi kao u DAI (tj. nema ih) ili su samo losije odradjeni? To nekako i mogu da prezivim, ali ako su nepostojeci kao u DAI onda ovo mora da ceka jos veci popust.
Licno meni je bio DAI osetno gori po pitanju open worlda. Po meni jedino kompanjoni i delovi glavne price vade igru iz totalnog blata. Licno imao sam veliki love/hate odnos sa ovom igrom. I cak je presao nekoliko puta.

Sto se tice Andromede, mozda su jedino Arhitekte gora implementacija od zmajeva, kao opcioni (i pointless) bosovi.

Sve ostalo je definitivno bolje, jer se nekako uklapa u misiju Inicijative, tj. ima smisla da se bavis tim zadacima, iako je glavni kvest aktivan.

Dobra stvar je sto igra bar ima rangirane kvestove u negoliko kategorija, pa mozes lako da vidis sta je bitno a sta ne.

Taskovi, iliti cisti tresh (mada ima par kvestova mozda po meni greskom postaljvenih u ovi oblast, kao npr. intervju sa novinarkom).

Zatim regionalni kvestovi vezani za neku oblast (u proseku bolji sadrzaj). Ako je u pitanju planeta obicno je najbiniji kvest iz te oblasti neophodan da se napravi naseobina na planeti. Mada cesto ovde bude i neki combat heavy kvest koji podeseca na DAI strongholde, sa kojima nisam bas zadovoljan (jer su dugi i imaju iskljucen save).

I kvestovi vezani za kompanjone i saveznike (realno najbolji sadrzaj). Samo treba obratiti paznju da su kvestovi ovde cesto iscepkani. Uradis parce, pa deo otkljucas kasnije progresom u main kvestu, itd...

.

Po meni, za esencijalni prelaz igre, treba sve preci iz kompanjon/saveznik sekcije, i dobar deo regionalnih kvestova (bar sve sto otkljucava outpostove ili izgleda interesantno). A taskove ko sisa.

Poslednja ispravka: player1 (26.7.2017 u 8:48)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
zokocx (26.7.2017)
Stara 26.7.2017, 12:52   #1333
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Glavni adut ove igre u odnosu na Inkviziciju je definitivno sam gameplay koji je stvarno odlican. Inkvizicija je bila toliko dosadna da jednostavno nisam mogao da igram duze od 90ak minuta. I RPG sistem mi se svidja.

Dijalozi i generalno ceo the most holy justice warrior momenat u igri nije ni blizu DA serijalu, veci problem je sto su dijalozi jednostavno nezanimljivi. To sto mozes da imas gay vezu sa vanzemaljcem iz druge galaksije mi toliko ne smeta zato sto npc-evi nisu napadni i uvek si ti taj koji kliknes na ~srculence~ da zapocnes romansu. Krajnje retardirano ali barem lako za izbegavanje.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 13:04   #1334
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
hate kaže: Pregled poruke
A možda se homofobija leči elektošokovima?
Nisam mogao da odolim

Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 18:02   #1335
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Glavni adut ove igre u odnosu na Inkviziciju je definitivno sam gameplay koji je stvarno odlican. Inkvizicija je bila toliko dosadna da jednostavno nisam mogao da igram duze od 90ak minuta. I RPG sistem mi se svidja.

Dijalozi i generalno ceo the most holy justice warrior momenat u igri nije ni blizu DA serijalu, veci problem je sto su dijalozi jednostavno nezanimljivi. To sto mozes da imas gay vezu sa vanzemaljcem iz druge galaksije mi toliko ne smeta zato sto npc-evi nisu napadni i uvek si ti taj koji kliknes na ~srculence~ da zapocnes romansu. Krajnje retardirano ali barem lako za izbegavanje.
Ovo drugo sto si naveo je verovatno jedan od razloga zasto mi igra nije legla. Sama prica nije ni priblizno "epic" kao u ME1-3, TW3, pa cak ni kao u DA:I (meni je DA:I bio dobar ali me je ubio u pojam combat). Jedan jedini dijalog sa Sovereign-om u prvom delu je bolji od citave Andromede kada su u pitanju negativci.

Poslednja ispravka: buraz (26.7.2017 u 18:12)
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 18:27   #1336
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Deluje zanimljivo, videcemo kada dodje malo veci popust. Jer nekako mislim da se citava kritika igre svela na retardirane animacije, niko da pomene nesto detaljnije zbog cega igra valja/ne valja. Hvala vam
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 19:00   #1337
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

^Ti ne citas temu ili lupas ovako kao padobranac?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 19:10   #1338
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
^Ti ne citas temu ili lupas ovako kao padobranac?
Ako u startu prihvatiš činjenicu da ovo nije Mass Effect 4 i da igra prati potpuno odvojenu ideju nećeš se razočarati.

Poslednja ispravka: Neutrino (26.7.2017 u 19:26)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 20:08   #1339
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

To sam mislio da cu uspeti iza Dragon Age 3, pa nije uspelo zbog dosadnog gejmpleja. Ovde ce nadam se biti drugacije jer je gejmplej ipak najjaca strana Andromede, kako kazu. I da se drzim samo bitnih kvestova.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2017, 21:55   #1340
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Mass Effect Andromeda

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sto se tice Andromede, mozda su jedino Arhitekte gora implementacija od zmajeva, kao opcioni (i pointless) bosovi.
Meni se kod Arhitekti ne sviđa to što za razliku od Inkvizicije, gde je svaki zmaj imao jedinstvenu gameplay mehaniku, u Andromedi osnovna svake borbe sa njima je identična (iste slabe tačke, iste faze itd.)

Ono što mi se jako svidelo je uvođenje hendikepa koji je specifičan za svaku planetu pa su donosili bar nekakvu raznovrsnost tokom svakog okršaja.

U svakom slučaju prvi susret sa Arhitektom je svakako za pamćenje.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mass effect, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Mass Effect PC version WU TANG CLAN Role-Play 1545 2.7.2023 19:33
Problem sa Mass effect igrom Vestax Kvarovi 6 24.6.2009 14:00
Mass effect Bozidar Konzole 33 11.3.2009 21:26
HTPC (tih, ne greje se, moze da gura Mass Effect) Vladimiros Šta da kupim? 8 30.5.2008 19:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com