Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.9.2013, 10:10   #221
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Hajde da dodam i ja koju ovoj diskusiji koja je ponesto zamrla pre nekog vremena:
Svakako da je dobro resenje instalirati video / media plejer koji ima sve potrebne kodeke. U tu kategoriju bih ubrojao PotPlayer, KMPlayer (prilican bloat rekao bih), VLC, MPC-HC, MPC-BE (bolji od MPC-HC - moj utisak), SMplayer.
U nekim slucajevima je ipak potrebno dodati i poneki kodek tj filter.
1. Potplayer je odlican ali DXVA ne radi sa svakim renderingom - ni pod XP-om ni pod Sedmicom. Ima nekoliko bagova jos uvek a mene licno nervira sto se slika "lomi" (tearing) kada skrolujem misem da smanjim tj pojacam zvuk. Ne uvek, skoro iskljucivo pri pustanju HD videa. Nije strasno ali ipak smeta. Instaliranje ffdshow pod xp-om i LAV filtera pod Sedmicom resava ovaj problem.
2. VLC sa internim kodecima nema mogucnost DXVA pod win XP.
3. MPC-HC i MPC-BE sa starijim karticama koje ne podrzavaju DXVA jednostavno nisu u stanju da puste HD film. Sa eksternim filterom (ffdshow na XP, LAV ili ffdshow na Sedmici) sve klizi i na starijim masinama sa koriscenjem CPU od cca 50 odsto.
4. SMplayer je odlican ali za HD filmove i novije kompjutere nije jer ne podrzava DXVA pod windowsom. Odlican za starije kompjutere jer je optimizacija internih kodeka sjajna pa HD filmovi idu bez problema.
5. GOM Player-ovi interni kodeci ne podrzavaju DXVA. Za to su potrebni eksterni kodeci.
Zakljucak: eksterni kodeci-filteri su itekako potrebni jos uvek ako interni kodeci plejera ne zavrsavaju posao. Neki laganiji programi za TV kartice takodje zahtevaju prisutvo dekodera jer nemaju svoje vec se oslanjaju na sistemske. Pod Sedmicom to nije problem ali pod XP-om je neophodno u tom slucaju instalirati neki od pomenutih filtera tj codec packova.
Ipak, izbegavam da instaliram codec packove. Ako je vec neophodno nesto od kodeka instalirati, instaliram apsolutni minimum.
Za XP: ffdshow tryouts + Haali Splitter (eventualno LAV splitter). LAV filteri na XP ne podrzavaju DXVA i zato je pod XP-om ffdshow tryouts obavezan.
Za Sedmicu: LAV filteri i nista vise, moze i kombinacija kao za XP.
Od plejera koji nemaju interne kodeke ubedljivo najbolji su BSPlayer i Zoom Player i sa ffdshow tj LAV filterima daju odlicnu sliku uz veoma dobre performanse.
Imam winXP starija masina u pitanju i VLC i Pot player od video plejera bez eksternih kodeka.Interesuje me da li bi dobio nesto u kvalitetu slike ako instaliram ffdshow tryouts i Haal splitter?Da li ce posle instalacije novi kodeka VLC i Pot player da nastave da koriste svoje interne kodeke ili ce da koriste ove novo istalirane tj. da li mi treba onda neki novi video player.
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2013, 10:59   #222
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Nastavice da koriste stare interne dok im ne "kazes" da koriste eksterne. Svaki plejer se moze podesiti da koristi eksterne kodeke umesto svojih, internih. Kvalitet slike zavisi dosta i od podesavanja u samom programu, renderinga itd. Ako sve lepo radi nemoj da instaliras nista od eksternih kodeka vec se igraj sa podesavanjima plejera. Ako imas graficku koja je sposobna za DXVA VLC pod XP-om nije bas neko resenje. Ako graficka nije sposobna za DXVA probaj eksterne kodeke koje opisah uz MPC-HC tj MPC-BE ili uz ZoomPlayer tj BSPlayer. SMPlayer je odlicno resenje za stariju graficku takodje i sa njim ti ne trebaju eksterni kodeci.
PotPlayer i MPC-HC i MPC-BE su "podeseni" da dobro rade sa novijim karticama sposobnim za DXVA "out of the box", starije kartice nisu u fokusu njihovih razvojnih timova.

Poslednja ispravka: Laskaris (16.9.2013 u 12:07)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
nimd4 (24.12.2014)
Stara 16.9.2013, 12:38   #223
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Novije verzije MPC-HC plejera ne koriste više svoje strare interne kodeke već LAV filtere kao interne kodeke.
Inače, LAV Filters ne podržava DXVA pod Windows XP ali interni kodeci u MPC-BE bi trebalo da podržavaju.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ilidan na korisnoj poruci:
nimd4 (24.12.2014)
Stara 16.9.2013, 13:46   #224
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Citat:
ilidan kaže: Pregled poruke
Novije verzije MPC-HC plejera ne koriste više svoje strare interne kodeke već LAV filtere kao interne kodeke.
Inače, LAV Filters ne podržava DXVA pod Windows XP ali interni kodeci u MPC-BE bi trebalo da podržavaju.
Interni kodeci u MPC-BE, MPC-HC zaista podrzavaju DXVA pod XP ali kada koristis neku karticu koja nije sposobna za DXVA performanse su lose ako procesor nije dovoljno jak. Optimizacija jednostavno nije radjena za starije masine bez obzira sto se MPC-HC i MPC-BE bas reklamiraju kao idealna resenja za stariji hardver "out of the box". To jednostavno nije slucaj. Za starije kartice je mnogo bolja varijanta neki plejer sa ugradjenim filterom za titlove (MPC-HC, MPC-BE, BSPlayer) i eksterni filteri-kodeci.

LAV filteri i BSPlayer (njegov interni rendering koji se bazira na overlay mixeru) sa matorom karticom bez DXVA daju odlicnu sliku a zauzece procesora (jednojezgarni Sempron na 1,8 GHz iskoriscen cca 50-60 odsto). ZoomPlayer nema ugradjeni filter za titlove vec koristi ili XY-VSFilter (ili stari Vsfilter (directvobsub) ili ffdshow. xy-vsfilter ne radi sa ffdshow DXVA dekoderom (MP4 fajlovi) ali zato radi subtitle filter ffdshow-a. Kvaka je sto pri DXVA reprodukciji treba ukljuciti i postprocesing da bi se titlovi videli a to pojede nesto CPU resursa. Ako kartica ne podrzava DXVA svejedno je da li se koristi xy-vsfilter ili filter ffdshow-a. Veoma su slicni po svojim mogucnostima.

Dakle:

Win XP:

Ako kartica podrzava DXVA: preporucio bih PotPlayer, MPC-HC i MPC-BE bez dodatnih kodeka. Ako neko zeli da koristi eksterne kodeke preporucio bih MPC-HC, MPC-BE, BSplayer i ZoomPlayer uz ffdshow + haali splitter (moze i LAV spliter)

Ako kartica ne podrzava DXVA: MPC-HC, MPC-BE, BSPlayer, ZoomPlayer uz ffdshow ili LAV filtere (nebitno je sto ne podrzavaju DXVA pod XP jer kartica ionako nije sposobna za to). Od splitera Haali ili LAV splitter. SMPlayer u svakom slucaju preporuka, bez ikakvih dodatnih kodeka - optimizovan je fantasticno.

Windows 7:

Kartica podrzava DXVA: PotPlayer, MPC-HC, MPC-BE bez dodatnih kodeka ili BSPlayer, ZoomPlayer + LAV filteri.
Kartica ne podrzava DXVA: vidi istu stavku pod XP.

edit: GOM Player sa ffdshow filterima pod XP i LAV filterima pod Win 7 je takodje sjajno resenje. Prednost GOM Playera je sto se veoma lako podesava da koristi eksterne kodeke (Bukvalno jedan klik misem je dovoljan (ukljuciti quick play i gotovo) a ima odlican interfejs i verovatno najbolje "premotavanje" od svih plejera. Menadzment titlova je odlican i veoma slican onom kod PotPlayer-a.

Poslednja ispravka: Laskaris (18.9.2013 u 9:17)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
nimd4 (24.12.2014), simke85 (10.12.2013)
Stara 16.9.2013, 14:55   #225
McNAIR
Član
 
Član od: 24.9.2007.
Poruke: 216
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 18 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Kartica je prilicno stara Ati AIW X800XT i mislim da ne podrzava DXVA.Primetio sam da su mi starije verzije Pot playera radile bolje nege ova nova(radio sam clean install nedavno).Cak je na ovoj "kanti" pustao 1080p bez seckanja.Probacu ovaj SMplayer pa javljam utiske.
McNAIR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 19:48   #226
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Pozdrav... Imam MSI laptop 16 inča sa 9100 nvidia karticom(integrisana 256 mb) sa 3 gb rama i amd thurion 2*1,9 procesorom.Kad pustim neki MKV ( BR rip) od 6 do 10 Gb sa MP HC radi mi ok dok npr sa GOM playerom imam ili kasnjenje zvuka ili slike i seckanje... na drugoj masini vec imam problem sa pustanjem istih filmova. Karakteristike su sledeće: Pentium D dual core 2*2,8 2gb ddr 2 i n vidia 8400gs ( 512 ram 64 bit) e sad to pustam na full HD monitoru od 23 inča ... Rekao bih da je to problem pošto je rezolucija dosta veća pa zbog toga secka? Može li nekako da se izbegne to seckanje putem nekih filtera ili gore već navedenih stvari koje ste napisali... Trebalo bi da ubacim u tu masinu core duo 2*2,6 .Hoće li to da doprinese da film ne secka???
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.12.2013, 20:58   #227
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

GOM Player nema podrsku za DXVA u svojim internim filterima pa ti verovatno zato mkv secka - procesor mora sve sam da odradi. Koristi MPC-HC ili MPC-BE mozes i PotPlayer. DXVA bi trebalo da radi sa tim karticama i da u izvesnoj meri rastereti procesor. Ne znam radi li DXVA na 8400gs u 1080p ili samo na 720p, to moras da probas sam. Sa GOMPlayerom mozes koristiti i neke eksterne kodeke (ffdshow ili LAV) ali jednostavnije ti je da pustis film koristeci neki od pomenutih plejera.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 12:29   #228
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

E sad samo da mi objasniš ukratko šta je to tačno DXVA i kako da znam radi li na grafičkoj koju ja imam ili bilo kojoj drugoj . Probao sam sa MP home classic iz K-lite kodeka i secka ali opet kazem pretpostavljam da je to zbog velike rezolucije monitora.Ubacio sam sinoć core 2 duo procesor pa cu probati danas.Npr. neki film cak i GOM pusti a da ne seckaju. Svi su Br rip u mkv formatima.Videcu danas da instaliram MPC-BE.
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2013, 13:35   #229
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Koristi search funkciju ovog foruma ili google. Vec zilion puta je pisano o tome cak i u ovoj temi koju ocigledno nisi citao. Imas gore preporuku programa i kodeka za slabije masine - jednojezgarni procesor i karticu koja ne podrzava DXVA. Obe tvoje kartice u odredjenoj meri podrzavaju DXVA tj CUDA ali da li ce to biti dovoljno da HD sadrzaj ide bez problema tesko je reci. Probaj pa nam ti ovde javi.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2013, 12:59   #230
klarez
Član
 
Član od: 23.3.2013.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 63
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Ubacio u masinu intelov dual core E6300 2*2,8ghz i sad lepo radi bez seckanja
klarez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2015, 23:22   #231
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Secem nesto u Sony Vegas-u i sad mi javlja da mu je nepoznat sledeci format "Format: MPEG-4 Visual Format profile: Simple@L1" posto znam da program u sebi nema kodeke vec se moraju instalirati, koji kodek mi treba? Meni VLC plejer najnormalnije pusta ovaj fajl a to je predpostavljam zato jer u sebi sadrzi sve potrebne kodeke. Ja sam nesto guglao ali mi ne izbacuje nista konkretno jedino FFD Show ali instalirao sam ga a problem je ostao.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2015, 8:58   #232
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Probaj LAV, http://www.videohelp.com/software/LAV-Filters

Ne znam da li će Vegas moći da ga koristi, ali znam da je meni on omogućio da interni viewer (baziran na WMP) mog file managera (xplorer2) pušta svaki video.
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2015, 9:11   #233
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Sony Vepas je ranije koristio VFW kodeke. Ako imas neku od tih verzija treba ti FFDShow VFW komponenta. I u okviru iste aktiviraj sve vezano za MPEG4 I divx/xvid.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 17:58   #234
k750
Član
 
Član od: 10.8.2008.
Poruke: 249
Zahvalnice: 180
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Imam set top box Viva DVB T2 152, i postoji problem kod gledanja filmova preko usb-a. Ne znam zbog čega u sred filma ukoči se slika, par sekundi stoji ukočeno a onda prevod nastavi, zvuk se čuje ali slika ostane ukočena. I recimo kod jednog filma to uvek bude na tom istom frejmu tj u određenoj sekundi. Ne pomažu ni restarti ni premotavanja. To nije slučaj samo sa jednim filmom već sa svakim. Ne znam zbog čega se to dešava, da li možete da mi odgovorite?

Takođe, imam i DVD Xwave 5000 (http://www.itsvet.com/proizvod/xwave...vddivx/103/129) , koji čita samo xdvid tj. avi format. Da li postoji za njega neki firmware, postoji li način da ga updateujem i da čita još fajlova?

Poslednja ispravka: k750 (17.3.2017 u 18:31)
k750 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2017, 20:29   #235
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Odgovor na drugo pitanje je ne jer taj plejer ne poseduje hardverski dekoder za H264/MKV.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2020, 11:03   #236
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.240
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Koji codec pack?

Danas, prvi put, udjem u podesavanja za audio, jer sam skinuo snimak intervjua sa dva sagovornika, gde se jedan cuje normalno, a drugi nikako. Evo sta je pomoglo, a u pitanju je SMPlayer na Ubuntu: Audio -> Filters -> Extrastereo (selektovati).
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
codec, kodek

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji codec pack? drugi dio zemljanin Video/TV softver 2 20.5.2007 23:51
kodeci (Codec Pack). Baalzamon Video/TV softver 7 5.9.2006 17:26
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com