Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2015, 17:56   #281
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Ne razumem, ja nisam napisao taj post, za sta da se odlucujem?
Nisi ti, ali dok nikako ne možete da se usaglasite oko toga šta je Kuzma ustvari iako se to u njegovim kolumnama jasno vidi znači samo da ih ne čitate.
Sass Drake je offline  
Stara 1.3.2015, 18:28   #282
Тормунд
Član
 
Član od: 29.5.2013.
Poruke: 436
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 213 puta na 94 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
naravno, poznate su te prozapadno-izdajnicke liberalne trojke koje po mracnim ulicama srpskih gradova, predvodjeni perom lukovicem i natasom kandic, napadaju nezasticene srpske patriote:d

ili masovni napadi prozapadnih huligana na povorku porodicnih vrednosti koje organizuju dveri, lol.

Jako su nasilni fizicki ti izdajnici, uopste nisu ko miroljubive patriote.
Суптилније су ваше методе, углавном се ограничавају на упирање прстом док су други ти који користе батину.
Тормунд je offline  
Stara 1.3.2015, 18:34   #283
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Nisi ti, ali dok nikako ne možete da se usaglasite oko toga šta je Kuzma ustvari iako se to u njegovim kolumnama jasno vidi znači samo da ih ne čitate.
Da, jasno se vidi sta je Kuzma u svojim kolumnama: kvazi-kontras i kvazi-autsajder (pravi kontras i pravi autsajder je npr. neko kao Pera Lukovic), Rusofil, tj. ja to zovem rusoguz, konzervativac, 'anti-neoliberal', i komunjara. Miks od svega toga, promuckas, i dobijes Qzmu. Tu je negde na nivou Naomi Klajn. Potpuni analfabeta za sve o cemu prica, izuzev video igara, ok. Doduse, tu je malo bolji od nje, jer se ona guzi da pise knjige iz oblasti o kojima nema pojma.
kami je offline  
Stara 1.3.2015, 18:35   #284
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Суптилније су ваше методе, углавном се ограничавају на упирање прстом док су други ти који користе батину.

Jedino srpski nacionalisti cisti kao jutarnja rosa.
kami je offline  
Stara 1.3.2015, 18:53   #285
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Da, jasno se vidi sta je Kuzma u svojim kolumnama: kvazi-kontras i kvazi-autsajder (pravi kontras i pravi autsajder je npr. neko kao Pera Lukovic), Rusofil, tj. ja to zovem rusoguz, konzervativac, 'anti-neoliberal', i komunjara. Miks od svega toga, promuckas, i dobijes Qzmu. Tu je negde na nivou Naomi Klajn. Potpuni analfabeta za sve o cemu prica, izuzev video igara, ok. Doduse, tu je malo bolji od nje, jer se ona guzi da pise knjige iz oblasti o kojima nema pojma.
Nisi ti još njega dovoljno čitao.
Sass Drake je offline  
Stara 1.3.2015, 18:55   #286
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Narode, milsim da je prepucavanje otislo previse daleko.

Vise nije u pitanju razmenja misljenja, nego napadi na licnom nivou, tj. vredjanje.

Jedna stvar je da se ne slazete, a sasvim druga da se medjusobno vredjate.

Isto vazi i za sadrzaj teme. Tema je proslomesecna kolumna, a ne licni profil Kuzme, ili komentari na starije kolumne (koje jelte imaju svoje teme).
player1 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
namcor (1.3.2015), sale94 (1.3.2015), Yonai (1.3.2015)
Stara 1.3.2015, 20:18   #287
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
petar blagojevic kaže: Pregled poruke
Što se tiče odnosa Republike Srbije i SPC, Srbija je 100% sekularna država. Ovde nema nikakvog "pravoslavnog šerijata", "pravoslavne džamahirije" i slično.

Vernici i klir SPC(i drugih verskih organizacija) imaju aktivno i pasivno biračko pravo, i imaju pravo da se mešaju u sve aspekte društva pa i u politiku.Da li će oni istupati kao pripadnici SPC ili kao "obični" građani, to je njihova stvar.

To što neko smatra da pripadnici SPC moraju da se bave samo verskom doktrinom i to samo u crkvama nema nikakvog značaja.
Slažem se, nisam ni rekao da je ovde neka džamahirija, nego da podržavam "pravo na religiju" sve dok je u tim okvirima.
Postoje povremeni ispadi koji prelaze malo tu granicu sekularizma, ali ništa strašno, mnogo češće neko od crkvenih glavešina da neku nekorektnu, uvredljivu ili huškačku izjavu, a još češće lažne patriote potpuno nekorektno izigravaju nekakve glasnogovornike ili zaštitnike crkve i vernika, a crkva se od tih idiota ne ogradi.

Citat:
Тормунд kaže: Pregled poruke
Причали смо о томе да ли верници који су део СПЦ али нису чланови свештенства, имају право на став и изражавање става о промени религијских догми, и у том смислу сам поменуо демократизацију. Да ли, по теби, они имају то право?
Koliko ja poznajem ustrojstvo crkve, tamo nema baš mnogo demokratije, odluke donosi sveti sinod, a ne raspisuju se referendumi i opšti izbori. Laici, pa čak i sveštenstvo nemaju šta tu da petljaju i imaju stav, a demokratsko pravo svakoga treba da bude da slobodno odluči (za razliku od mnogih islamskih zemalja) da li želi ili ne želi da bude pripadnik te crkve.
Čak i ako se tu ne složimo, prekidanje službe i uznemiravanje sveštenika i drugih vernika nije nikavo demokratsko izražavanje neslaganja.



Što se tiče opšte diskusije, mislim da je @player1 u pravu i da malo treba spustiti loptu. Ponavljanjem propagandističkih parola (sa svih strana) iz devedesetih se ništa ne postiže, a još manje ličnim prepucavanjem i uvredama.
Ne mogu da shvatim da se 20 godina posle završetka rata u BiH i Hr i 16 godina posle bombardovanja Srbije odrasli ljudi prepucavaju kao da smo još uvek na prvoj liniji fronta... Doduše, kod nas ni WWII još uvek u nekim glavama nije završen...
namcor je offline  
Stara 1.3.2015, 20:48   #288
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Pre dva dana sam imao komunikaciju putem privatnih poruka sa dvoje ljudi sa ovog foruma koji su inače moji neistomišljenici vezano za ovu temu, a koje veoma poštujem. Povukao sam se iz rasprave jer ih poštujem, i zato što se iz prakse da videti da iz politike ne proizilazi ništa dobro.

Nije lepo gledati uvrede na ličnom nivou i zaista žalim što je jedan moj post pokrenuo ovu lavinu. Da sam znao da će do toga doći, ne bih pisao, kao što i ubuduće zaista više neću pisati na političkim temama. Bolje je tako.

Ako sam nekoga nečim uvredio, žao mi je zbog toga i izvinjavam se.

Nemojte se svađati, ljudi, ovo je samo forum, ionako stvarnom životu imamo i previše negativnih stvari...
Yonai je offline  
Stara 1.3.2015, 21:08   #289
petar blagojevic
Član
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 154
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 36 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Što se tiče "ogavnih stavova o Rusiji" i "rusoguza" budućnost Srbije je u bližim vezama sa Rusijom.

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Koliko ja poznajem ustrojstvo crkve, tamo nema baš mnogo demokratije, odluke donosi sveti sinod, a ne raspisuju se referendumi i opšti izbori. Laici, pa čak i sveštenstvo nemaju šta tu da petljaju i imaju stav, a demokratsko pravo svakoga treba da bude da slobodno odluči (za razliku od mnogih islamskih zemalja) da li želi ili ne želi da bude pripadnik te crkve.
Čak i ako se tu ne složimo, prekidanje službe i uznemiravanje sveštenika i drugih vernika nije nikavo demokratsko izražavanje neslaganja.
Ovo što ti želiš, više demokratije u crkvi, ima svoje ime.To se zove protestantizam a kada bi SPC se demokratizovala na taj način onda bi prestala da bude pravoslavna i postala jedna od protestantskih denominacija.

Što se tiče incidenata unutar SPC i neslaganja oko verskih doktrina toga je uvek bilo.U pravoslavnom svetu su česti raskoli unutar crkve kao posledica različitih tumačenja verskih doktrina.To je naročito bilo izraženo u velikim i jakim pravoslavnim državama Rusiji i Vizantiji.Sada i kod nas postoje raskoli, postoje ziloti koji imaju svoje manastire, postoje i raskoli u Makedoniji i C.Gori.

Poslednja ispravka: petar blagojevic (1.3.2015 u 21:20)
petar blagojevic je offline  
Stara 1.3.2015, 22:17   #290
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Ne želim ja demokratiju u crkvi, odakle ti to? Ja sam rekao baš suprotno, da u crkvi nema demokratije, a kome se nešto ne sviđa neka napravi neku svoju "srpskiju i pravoslavniju crkvu" ili "srpsku protestantsku crkvu" ili šta god treće da misli da treba.

To je još jedan problem ove i ovakvih diskusija: svrstao si me u neku svoju zamišljenu kategoriju i raspravljaš o svojim predrasudama prema toj kategoriji, a ne o mojim stavovima.


Raskoli u crkvama su postojali, slažem se, ali zbog neslaganja episkopa, a ne pijanih kretena i ultranacionalista.
namcor je offline  
Stara 2.3.2015, 18:14   #291
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
kami kaže: Pregled poruke
Da, jasno se vidi sta je Kuzma u svojim kolumnama: kvazi-kontras i kvazi-autsajder (pravi kontras i pravi autsajder je npr. neko kao Pera Lukovic),
hahahahah premijerov(tj. canetov) potrčko je kontraš? Qzma kakve god stavove da ima je bastion nezavisne misli za njega.
su27killer je offline  
Stara 2.3.2015, 23:04   #292
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Знао сам да ће терористи из Исламске Државе послужити либералној Европи да појача обрачун са религијом као таквом, чак и са Хришћанством, које је саставни део Европе као такве. Дно дна.
Miki1987 je offline  
Stara 3.3.2015, 0:11   #293
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Eh, zbog te iste religije Evropa je izgubila bar milenijum civilizacijskog napretka.
DeCoy je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Sass Drake (3.3.2015), Sh0m1 (3.3.2015), Wolverine (3.3.2015)
Stara 3.3.2015, 9:56   #294
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Знао сам да ће терористи из Исламске Државе послужити либералној Европи да појача обрачун са религијом као таквом, чак и са Хришћанством, које је саставни део Европе као такве. Дно дна.
Daj primer obračuna sa religijom. Kome i kako je ograničena sloboda veroispovesti zbog ID?
A rasprave poput ove i sličnih na temu religija vs. nauka ili religija vs. savremeno društvo su postojale i pre ovih napada, a postojale bi čak i da ne postoje ekstremisti.
namcor je offline  
Stara 4.3.2015, 17:12   #295
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.864
Zahvalnice: 2.928
Zahvaljeno 3.851 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: 2/2015 "Come Join the Murder"

Nadam se da ste se ispucali sa argumentima, mislim da je dosta bilo i da ne postane losije od trenutnog... lock.
oluja je offline  
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Sass Drake (5.3.2015), todos (4.3.2015), Wolverine (5.3.2015), Yonai (4.3.2015)
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com