Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2014, 2:01   #21
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
jer ako nema čime da te zadrži u kampanji za jednog igrača, puno će teže uspjeti to isto u multiplayer režimu, zar ne? Možda griješim, ali ja tako mislim.
To je nekad tako bilo. Danas će loš/nepostojeći multiplayer da pokopa FPS igru, a ne singleplayer.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Sh0m1 (13.12.2014), Yonai (10.12.2014)
Stara 10.12.2014, 12:49   #22
Al Capone
Član
 
Član od: 24.11.2014.
Poruke: 361
Zahvalnice: 449
Zahvaljeno 174 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Citat:
Wolverine kaže: Pregled poruke
Fali mu gejmplej koji nije "Drži napred i stisni dugme par puta".
Amin.
Al Capone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 10:06   #23
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

CoD... ne znam šta da kažem o FPS multiplayer-u... nekad sam bio fanatik, pripadam, hajde da tako kažem, staroj gardi po ovom pitanju. Svojevremeno sam razbijao sve živo u Quake 2 & 3 i u Unreal Tournament-u, a i Counter Strike sam igrao na samim njegovim počecima. I onda - ništa. Doživeo sam zasićenje, sve više me je počelo nervirati ponašanje, pogotovo teenage generacija u online svetu, a i razni pay to win koncepti u mnogim igrama. Nekako, osećao sam da to nije više za mene jer nisam više uživao u multiplayer FPS igrama. I sad, što sam stariji, sve više se orijentišem na single player, jer tu možeš lepo, sa merakom, uz kafu na stolu, da uspostaviš neki svoj ritam, da nađeš neki svoj tempo i da pobegneš iz online frenetičnosti.

Tako da sam zadnjih godina FPS igre igrao isključivo kroz single player i uopšte nemam potrebu za mp. I eto - ima u single player grupi i nas kojima sp predstavlja veći merak, ma koliko to nekom online igraču delovalo nepojmljivo. I zato, i samo zato se ne slažem sa izborom igre meseca i delimičnom temom ove kolumne.

Što se tiče kristala, tj. teme mikrotransakcija i raznih pay 2 win varijanti... to će, ako se korporativni kravataši malo ne obuzdaju, totalno ubiti gaming i nepovratno promeniti stvari na gore po krajnje korisnike i ljubitelje igara. Zbog first-day DLC-ova i često i nerealnih rokova, igre sve češće odlaze u etar kao polugotove sirovine od kojih se naknadnom obradom i pečovanjem dobija nešto smisleno, a za taj smisao neretko treba i dobro da se plati, jer često neki ključni delovi priče budu objavljeni kao $$$ DLC. Sve češće postaje praksa da prvog dana dobijemo igru na disku koja je apsolutno neupotrebljiva kao takva ako se ne zakrpi. Setite se samo PES 2014, Gran Turismo 6, Heavy Rain i mnogih drugih naslova koji tek nakon nekoliko meseci počnu da liče na ono što je igra u startu trebala da bude. Čist bezobrazluk i glad za parama. Često igre izađu u sezoni praznika samo da bi se pokupile pare, a to što nije dostignut iole zadovoljavajući kvalitet i stabilnost igre, to nikom ništa.

Razočaravajuće i zasta je šteta kako gaming industrija sve više postaje poput svih ostalih industrija koje nas okružuju - pohlepna, materijalistička, bez brige za krajnje korisnike i sa sve manje entuzijasta koji iskreno rade ono što rade zbog ljubavi prema igrama.

Tužno, ali na žalost, svedoci smo toga.

I još nešto - velikim izdavačima je san da uspostave always online mrežu korisnika i da izbace fizičke kopije igara i softvera. Na taj način bi uveliko smanjili razmenu igara među ljudima, pozajmljivanje igara i slične stvari, jer tu nema profita za njih. U online digitalnom svetu bi sve zavisilo od njih i samo od njih i sav profit bi išao njima. Microsoft se u lansiranju XboX One konzole samo javno istrčao sa tim konceptom, ali iza kulisa, svima je to glavni cilj. Oni bi najviše želeli da mi samo imamo neki uređaj kao terminal putem kojeg bi oni nama strimovali sadržaje - igre, multimediju, itd. i naravno - za svaku božiju sitnicu bi tu morao da plaćaš i ne bi mogao prijateljski da deliš fizičku kopiju sa prijateljima, van okrilja izdavača. I naravno, uvek bi morao da budeš online. Stoga se uopšte ne radujem konceptima kao što je Gaikai.

No dobro, budućnost će sve pokazati, mada, moj utisak je da ona baš i nije svetla.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
LoneWolf (12.12.2014), Luka Filipovic (14.12.2014), Malik Tintilinic (12.12.2014), Marshall George (25.12.2014), maska (22.12.2014), Rockstar (12.12.2014), Sh0m1 (14.12.2014)
Stara 13.12.2014, 14:36   #24
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
To je nekad tako bilo. Danas će loš/nepostojeći multiplayer da pokopa FPS igru, a ne singleplayer.
Cak i nas voljeni SK cim igra nema mp odmah ide manja ocena. O cemu mi onda ovde pricamo???

Urednici se odusevljavaju prosecnim mp igrama, e to je za amin
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 1:09   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Meni je i dalje najbolji FPS godine Wolfenstein, koji nema MP.

I koliko se secam, Quzma ga je nesto popljuvao.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2014, 8:26   #26
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Meni je i dalje najbolji FPS godine Wolfenstein, koji nema MP.

I koliko se secam, Quzma ga je nesto popljuvao.
Izmedju ostalog, zato sto nema MP.
Mada mu je to jedan od najslabijih opisa ove godine, promasio covek potpuno, igra bas dobra.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2014, 12:58   #27
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: 12/2014 "Nekada sam voleo kristale"

Uredno sam saglasan da se treba odvojiti mp i sp igre.

LEpo znas sta kupujes i tacka. OD igara koje sam zeleo da igram mp (BF4, fifa15,csgo) pazario sam i iskljucivo ih posmatram iz tog ugla.

Kada hocu dobar sp kupim taj tip igre i ne razmisljam o mp.

Tom logikom bih bf i cod serijali trebali da dobiju manju ocenu na osnovu sp kampanje koja je smesna i obrnuto sad komentarisem Wolfenstein kako je glupo sto nema mp kad se sit naigrah i nauzivah igrajuci sp!!
Ima hiljade primera.....

A Kristali se javljaju kad petkom u 3.05 pijuckah pelin i lutah Tamrielom znajuci da nista nisam jos video..... takvih je trenutaka u nadolazecim igrama sve manje...... nazalost

Poslednja ispravka: maska (22.12.2014 u 13:10)
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com