Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2012, 10:57   #81
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ne isplati se, nije pametno uzimati od operatera telefone i vezivati se na dve godine. Pa za godinu dana cene ce pasti i vec ce vam biti krivo sto ste potpisali ugovor sa nekim krs telefonom...
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 12:53   #82
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Sam si opovrgnuo svoju konstataciju. Ne isplati se samo u najmnjim paketima sa krš telefonima, odnosno onima koji cesto menjaj telefone.U srednjim paketima od 1000 i navise i te kako se isplati. Tu se dobijaju vrlo solidni telefoni za 1-5000 din.A uz to dodijas brdo minuta, poruka ,i mb.Naravno svako po svojoj potrebi.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 15:03   #83
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ne isplati se, nije pametno uzimati od operatera telefone i vezivati se na dve godine. Pa za godinu dana cene ce pasti i vec ce vam biti krivo sto ste potpisali ugovor sa nekim krs telefonom...
Apsolutno, ali apsolutno se ne slazem sa tobom...

Eto recimo ja sam odabrao paket koji mi u potpunosti odgovara i u kom recimo ne dolazim u situaciju da potrosim vise minuta nego sto imam ali istovremeno i ne prenosim mnogo minuta u naredni mesec (Prenesi 325 - potrosim oko 280-310 minuta mesecno) i za taj paket sam uz ugovor uzeo tada (a verujem i sada) sasvim dobar telefon za prilicno male pare. E sad, ja te minute/poruke/megabajte u svakom slucaju trosim te trosim pa postavljam pitanje zasto onda ne bih sebe vezao ugovorom za operatera i uzeo OK telefon za dosta manje para nego da trosim taj paket a kupim telefon za mnogo vece pare uz jedinu razliku sto u tom slucaju nema ugovora a koji me istini za volju nista posebno ne opterecuje.

OVo napred je bilo za neki bolji telefon ali isto vazi i za nesto sto ti zoves krs telefonom jer ma koliki krs to bio uzeti isti za 1 dinar uz paket koji ti odgovara tj. koji trosis se meni cini kao sasvim super kupovina - zar ne?

Ono sto se slazem sa tobom jeste da se ne isplati uzumati telefon jeftino ali uz neki daleko veci/skuplji paket od onoga sto mu stvarno treba, i u kom se ne iskoristi cak ni pola onoga sto se nudi, ali verovatno i tu neko vidi svoju racunicu i zna zasto to cini...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Stefan programer (24.12.2013)
Stara 19.2.2012, 17:05   #84
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Kad sam rekao krs mislio sam na taj telefon koji uzimas uz ugovor na dve godine i koji postaje posle nekog vremena krs jer cene padaju... Bolje covek da skupi pare kupi hardver i uzme ovako neku postpeid tarifu nego da se hardverski zaklinje na dve godine...Sto je najgore ne mozes posle ni da prodas taj telefon jer je kodiran da radi samo na jednoj mrezi...kao da si od banke uzeo kredit i onda vacas pare sa kamatom. TElefon koji bi kosta 200 evra ispade na kraju preko provajdera 500 evra. Jedino ako je nekome bas zapelo pa zeli odmah telefon, mrzi ga da skuplja pare to je druga stvar... ne znas sta ce za mesec dana da izadje novo i koliko ce cene da padnu a kamoli DVE GODINE! Odakle im uopste ta ideja da provajderi prodaju telefone... ne kapiram. Ostavite to strucnim prodavcima i posebnim prodavnicama tehnike. TO je isto kao udjes u biblioteku a pored bibliotekarke imas kiosk koji prodaje hot dog...i onda ti bibliotekarka stavi kecap, senf, majonez i sta jos... doduse to ne jedem, zdravo se hranim ali kapiras sta hocu da kazem...

Sto znaci: tarife, paketi ok... ali telefoni ne!

Poslednja ispravka: Master_Touch (19.2.2012 u 17:13)
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:16   #85
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

nikako te na kraju ne kosta 500 evra.ja sam moj telefon uzeo pre dve godine i on je kostao za kes 8000 dinara a u prodaji je bio 20000 dinara, dakle ja sam ga platio 8000 dinara i ni pare vise.
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:20   #86
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
RAJIC kaže: Pregled poruke
nikako te na kraju ne kosta 500 evra.ja sam moj telefon uzeo pre dve godine i on je kostao za kes 8000 dinara a u prodaji je bio 20000 dinara, dakle ja sam ga platio 8000 dinara i ni pare vise.

Ti ljudi rade tako da su oni u plusu, tebi i nama nikako nece ispasti povoljnije u to budi siguran.
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:41   #87
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

to je ok, niko ne radi posao da nije u plusu, zar ne?
ali objasni kako sam ja izgubio? ja bih taj paket sto imam ionako uzeo, tako da je racunica jasna. a mi ionako ne mozemo stici tehniku koliko ona napreduje. vecina nema para zato.
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 17:54   #88
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Naravno da su oni u plusu.A i mi ne gubimo nista jer bi na pripejdu potrosili deset puta vise.Ali da bi ti, ja i bilo ko drugi bio njihov korisnik, oni ti daju jeftino telefon i zaradjuju na tvom mesecnom racunu koji tebi sasvim odgovara jer dobijas min,poruke, i mb.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk

Poslednja ispravka: zajchik (19.2.2012 u 18:11)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 19:52   #89
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Kad sam rekao krs mislio sam na taj telefon koji uzimas uz ugovor na dve godine i koji postaje posle nekog vremena krs jer cene padaju... Bolje covek da skupi pare kupi hardver i uzme ovako neku postpeid tarifu nego da se hardverski zaklinje na dve godine...Sto je najgore ne mozes posle ni da prodas taj telefon jer je kodiran da radi samo na jednoj mrezi...kao da si od banke uzeo kredit i onda vacas pare sa kamatom. TElefon koji bi kosta 200 evra ispade na kraju preko provajdera 500 evra. Jedino ako je nekome bas zapelo pa zeli odmah telefon, mrzi ga da skuplja pare to je druga stvar... ne znas sta ce za mesec dana da izadje novo i koliko ce cene da padnu a kamoli DVE GODINE! Odakle im uopste ta ideja da provajderi prodaju telefone... ne kapiram. Ostavite to strucnim prodavcima i posebnim prodavnicama tehnike. TO je isto kao udjes u biblioteku a pored bibliotekarke imas kiosk koji prodaje hot dog...i onda ti bibliotekarka stavi kecap, senf, majonez i sta jos... doduse to ne jedem, zdravo se hranim ali kapiras sta hocu da kazem...

Sto znaci: tarife, paketi ok... ali telefoni ne!
Sta god da kupis i kako god da kupis to za dve godine manje - vise postane krs - samo sto je razlika sto ja taj krs za svoj paket platim manje nego ti kad ga platis u nekoj prodavnici/preko oglasa - a ja te minute/poruke/Mb svakako potrosim pa potrosim...

Drugim recima za tih 500 evra koliko si na neki nacin uracunao da sve to kosta na kraju ugovora ja dobijem sasvim OK telefon i imam jos 7.200 minuta/7.200 poruka i 24 Gb neta da potrosim - a za 24 meseci potrosim otprilike toliko (dobro sem poruka koje su mi nepotrebne u tom broju). E sad ti izracunaj koliko bih na samom kraju platio kad bih kupio isti taj telefon za 200 evra (neka bude i toliko a vise je) i potrosio minuta/poruka/Gb i to koliko stvarno potrosim uz neki manji paket a ne koliko mogu pa vidi sta je povoljnije. Ja mislim da mene obzirom na potrebe i stvarnu potrosnju ovo sa paketom i telefonom mene izadje na kraju daleko povoljnije a ti slobodno uzmi da racunas i dokazes mi da nisam u pravu...

Dakle, sto se tice isplativosti kupovine telefona ja sam ti na svom primeru dokazao da to bas nije tako kako govoris a ti veruj u sta god zelis...

Btw. ja telefon kupujem kako bih ga koristio a ne da ga prodajem tako da me to sto je (ako je) taj telefon zakljucan na provajdera apsolutno uopste ne potrise...

Na kraju - oni jesu u dobitku jer njima jeste u interesu da prodaju sto vise usluga ali, otprilike kako su pokusali da ti objasne RAJIC i zajchik - ne vidim ni da smo mi u gubitku jer em dobijem telefon manje od trzisne cene em jeftinije platim usluge u onoj meri koje mi trebaju nego da koristim prepaid ili neki manji paket sa manje minuta/SMS/Mb nego sto stvarno trosim...

Poslednja ispravka: Marti Misterija (19.2.2012 u 19:59)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 21:46   #90
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ok. To je Vas pogled na tu situacija i nadam se da ne radite ili vam neko radi koga poznajete u tim poslovnicima pa vam je zato takvo misljenje. Ja drugacije imam pogled na tu situaciju.

Telefoni se brzo menjaju i njihove cene. Bas zato ako uzmem nesto na dve godine necu valjda da placam dve godine ili jos gore da dam pare na gomilu unapred jer zelim posle 6 meseci da promenim drugi telefon. Neko zeli da menja telefone cesce jer im cena pada i oni koji su bili skuplji sad su pristupaciniji i jednsotavno neko zeli da ima iskustva sa sto vise telefona. Proda stari koji nije kodiran, i kupi nov. Ne mora da ceka dve godine da mu istekne ugovor ili da ga baci u cosak.

A sto se tice tarifa verujem da postoji za svakog po nesto. To sto ti kazes da imas 24 gigabajta da potrosis i hiljade minuta to je ok, to mizes da uzmes verovatno nezavisno od telefona...

Dakle moje misljenje: potpuni je apsurd kupovati telefon od operatera. Koriscenje tarife sa nekim povoljnostima to je sasvim druga prica.

Pogledaj --- telenor: Samsung galaxy Ace - cena telefona bez ugovorne obaveze 30000 dinara?! To je apsurd. U radnjama ga ima za 198 evra zvao pre neki dan pitao. A plus placas na rate i onda ti ipadne veca cena...

Operateri imaju dobar biznis, jednostavno varaju ljude koji se ne razumeju u telefone, tehnologiju, racunare itd... nemaju internet pa da pogledaju cene ili ih mrzi da idu od prodavnice do prodavnice i pitaju za cenu. Pupmaju cene a ovamo ti daju pogodnosti ali pod uslovom da budes NJIHOV ROB 24 MESECA!!! I jos plus zakljucani telefoni da rade samo na njihovoj mrezi... sta ako ne zelim da budem njihov korisnik vise, mogu da bacim telefon, jel tako?! ILi da se upustim u cackanje i modifikovanje...

POSTPEID - jednom se prevario i uzeo ga i napravio mnogo velike racune... kad imas nesto neograniceno onda brze i lakse trosis. Ovako PRIPEID uplatis i znas koliko imas i koliko mozes da trosis.

Nije sve crno i belo kao sto vi shvatate ako verujete slepo tupavim operaterima gde cete vi dogurati u zivotu...

Poslednja ispravka: Master_Touch (19.2.2012 u 21:53)
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 22:08   #91
exefragment
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 102
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 13 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Mislim da nisi kompententan da komentarises cene telefona kad nemas pojma kako je na trzistu. Taj telefon sto si ti video od 198 eura u radnjama se prodaje pod nazovi garancijom od 6-12 meseci u kojima samo gluposti pisu . Ovo sam video mojim ocima . Npr telefon je samo pod softverskom garancijom , wtf ? A ostalo kad crkne ko te sljivi . I sad skoro vecina telefona kod operatera dolazi otkljucano . A ti posle 24 meseca ako imas zakljucan telefon dobijes unlock codove za njega... Eto kazes i da si uzeo postpaid i da si napravio racune velike , to ti je jos jedan dokaz da nisi upravu. Vecina mog drustva ima postpaid i nikad nisu imali velike racune , izuzev sto su placali parking i tako neke gluposti. Sta je tebi povoljnije 300 min 600 sms i 600 mb za 1150 din ili da uplacujes kredit?
exefragment je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku exefragment na korisnoj poruci:
Stefan programer (24.12.2013), Tihi (20.2.2012)
Stara 19.2.2012, 22:36   #92
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ok. To je Vas pogled na tu situacija i nadam se da ne radite ili vam neko radi koga poznajete u tim poslovnicima pa vam je zato takvo misljenje. Ja drugacije imam pogled na tu situaciju.

Telefoni se brzo menjaju i njihove cene. Bas zato ako uzmem nesto na dve godine necu valjda da placam dve godine ili jos gore da dam pare na gomilu unapred jer zelim posle 6 meseci da promenim drugi telefon. Neko zeli da menja telefone cesce jer im cena pada i oni koji su bili skuplji sad su pristupaciniji i jednsotavno neko zeli da ima iskustva sa sto vise telefona. Proda stari koji nije kodiran, i kupi nov. Ne mora da ceka dve godine da mu istekne ugovor ili da ga baci u cosak.
Zavisi za sta ti sve sluzi telefon ... Ako ti telefon sluzi kao modni detalj ili da kazes kako stalno imas nesto najnovije onda je to OK, u suprotnom uopste ne vidim razlog zasto bi menjao telefon na 6 meseci? Sta je to revolucionarno sto ce telefon da donese a da to onaj koji si kupio pre 6 meseci nema? A i da ima nesto revolucionarno onda mozemo da postavimo pitanje sta bi to doneo neki novi za 6 meseci. Drugim recima - koji je iole normalan razlog da se telefon menja tako cesto? Bez obzira sto se HW menja i stalno dolazi nesto novo ipak to nije tako drasticno da bi se telefoni menjali tako cesto.
Pre 2+ godine sam kupio HD2 i veruj mi iako sam mogao da kupim novi telefon za sebe, bilo uz ugovor ili u prodavnici, jer mi paket svakako ostaje, ja sam odabrao da njega zadrzim a uzmem telefon za suprugu i koji sam uz paket koji trosim svakako platio manje nego sto bih to mogao u nekoj prodavnici. Zasto bih menjao taj telefon koji mi radi sasvim dobro i sa WM i sa Androidom ICS, iako mi to ne bi bio problem da uradim? Da bih imao dual-core procesor na 1,2/1,4 GHz umesto single-core na 1 GHz? Meni je to nebitno.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
A sto se tice tarifa verujem da postoji za svakog po nesto. To sto ti kazes da imas 24 gigabajta da potrosis i hiljade minuta to je ok, to mizes da uzmes verovatno nezavisno od telefona...
Naravno da mogu da uzmem ali kad sve saberes i oduzmes to bi me na kraju izaslo skuplje. Ako ne verujes izracunaj sta sam napisao u prethodnom postu za tarifu koju sam odaberes i videces da sam u pravu...

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Pogledaj --- telenor: Samsung galaxy Ace - cena telefona bez ugovorne obaveze 30000 dinara?! To je apsurd. U radnjama ga ima za 198 evra zvao pre neki dan pitao. A plus placas na rate i onda ti ipadne veca cena...
OK, neka je i 198 evra u prodavnici - recimo da uzmem njega i nezavisno od toga uzmem moj trenutni paket koji trosim, mislis li da je to isplativije nego da ga uzmem za 8.000 dinara uz isti taj paket, hmmm? I sta je tu po tebi isplativije?

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Operateri imaju dobar biznis, jednostavno varaju ljude koji se ne razumeju u telefone, tehnologiju, racunare itd... nemaju internet pa da pogledaju cene ili ih mrzi da idu od prodavnice do prodavnice i pitaju za cenu. Pupmaju cene a ovamo ti daju pogodnosti ali pod uslovom da budes NJIHOV ROB 24 MESECA!!!
Niti sa se osecao kao neciji rob, bez obzira sto si to boldovao da bih ja i ostali istomisljenici to valjda mogli da shvatimo a jos manje mislim da sam neupucen i ne razumem se u telefone, tehnologiju, racunare itd. sto impliciras - naprotiv... Stavise, smatram da je tvoje razmisljanje puno predrasuda ali kad te pitam da mi matematicki sve to lepo izracunas sta se vise isplati nikako da dobijem tvoj odgovor.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
I jos plus zakljucani telefoni da rade samo na njihovoj mrezi... sta ako ne zelim da budem njihov korisnik vise, mogu da bacim telefon, jel tako?! ILi da se upustim u cackanje i modifikovanje...
I to je sve relativno jer ako za 12 godina nisam imao potrebe da promenim operatera... ma kontas sta hocu da kazem...

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
POSTPEID - jednom se prevario i uzeo ga i napravio mnogo velike racune... kad imas nesto neograniceno onda brze i lakse trosis. Ovako PRIPEID uplatis i znas koliko imas i koliko mozes da trosis.

Nije sve crno i belo kao sto vi shvatate ako verujete slepo tupavim operaterima gde cete vi dogurati u zivotu...
Ovo sto si napisao za prevelike racune koji su ti dolazili uz postpaid kao i tvrdnja da se prepaid sa svojim cenama minuta vise isplati samo mi pokazuje da pricas napamet bez trunke argumenata i da jednostavno ti sam nisi znao da proracunas koji ti je odgovarajuci paket a sad su ti krivi ti prokleti operateri. Stvarno smesna tvrdnja...

Btw. ne verujem operaterima ali verujem svom instinktu i poznavanju matematike koja mi je na fakultetu tokom 4 semestra i vise nego dobro isla, tako da mogu i sam da izracunam sta mi se vise isplati... A to gde cu ja ili moji istomisljenici da doguramo u zivotu je neko sasvim drugo pitanje o cemu sasvim uspesno vodim racuna i veruj mi - em mi sasvim dobro ide u zivotu em sam dogurao sasvim dobro da mogu da budem zadovoljan i obrazovanjem i poslom i platom i privatnim zivotom... Dobro je da mislis o nama i gde cemo da doguramo mi u svom zivotu ali bi bilo pozeljno da pre nego sto se zabrines za nas ipak ponekad i sebi postavis isto to pitanje - dokle ces ti da doguras u zivotu sa tom logikom i stavom...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 23:11   #93
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Slusaj da ti kazem nesto, prvo nema potrebe da shvatas ovo previse licno jer nisam mislio na bilo koga ko je na ovom forumu da se ne razume u tehnologiju. A to sto kazes menjanje telefona na 6 meseci dovodis u pitanje uopste proizvodnju telefona, sa GPS om, wiFIon itd... Po toj logici onda ne bi trebalo da se ta oblast razvija uopste vec smo trebali da ostanemo na onim ciglama...

Dalje, nema logike ni svrhe postavljati dalje argumente jer ako je neko zaslepljen necim i ne zeli da vidi realnost onda nema svrhe ni raspravljati se. I ocigledno da me ne citate pazljivo jer sam rekao da nemam nista protiv tarifa i paketa vec protiv prodaje hardwera. Idi u banku, uzmi kredit, pare na ruke. I ocekujes da ces da im vratis isti iznos koji si uzeo. Varas se, tu ima kamata...
Ne menjas provajdera, sta si ti zakteti korisnik nekog provajder? Opet losa filozofija, nikad se ne zna sta moze da se desi sutra. Tvoj provajder bude najskuplji i ti ces i dalje biti veran, zasto? Losa filozofija. Inace Samsung Ace 2 god garancija, u vecini prodavnica je cena od 198 do oko 220, 230 evra, hocu da kazem da moze da se nadje za 200 evra sa garancijom od 2 godine i punim paketom, sa svom opremom. Pre cu to uzeti nego preko telenora gde kosta 30000 dinara.
Mozda neko nece koristiti svih 2000 minuta u jednom mesecu, pa ti kazes ok onda cu da prenesem... ok ali zasto ako recimo neki mesec jednostavno ne koristim toliko telefon, na odmoru sam i slicno, zasto da placam nesto sto nisam iskoristio.
Pa ako je to tako dobro onda ukinimo prodavnice telefona i ajmo da kupujemo telefone kod provajdera kad vec moramo da uzmemo karticu da bi pricali...
Kako ne shvatas da i provajderi i proizvodjaci dobijaju mnogo vise novca kada se prodaje preko ugovora itd...

I ne zelim vise da pisem na ovu temu jer vidim o cemu se radi, ok uzeo si preko provajdera, tako ti je bilo najpovoljnije i zavrsio si posao. Nemoj da svhatis ovo kao kritiku vec kao pomoc za one koji zele da kupe telefon preko provajdera...

Poslednja ispravka: Master_Touch (19.2.2012 u 23:20)
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 23:29   #94
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Slusaj da ti kazem nesto, prvo nema potrebe da shvatas ovo previse licno jer nisam mislio na bilo koga ko je na ovom forumu da se ne razume u tehnologiju. A to sto kazes menjanje telefona na 6 meseci dovodis u pitanje uopste proizvodnju telefona, sa GPS om, wiFIon itd... Po toj logici onda ne bi trebalo da se ta oblast razvija uopste vec smo trebali da ostanemo na onim ciglama...
Upravo tako - ne vidim svrhu da se telefon menja na svakih 6 meseci. Ti ne menjas tu ciglu za neki high-end model nego menjas jedan high end telefon za nesto bolji telefon koji donosi - sta? Nesto bolje statisticke podatke? Za mene je to besmisleno ali to je svacije pravo i u to necu da ulazim! Licno mislim da mozes da menjas telefon i na nedelju dana - to je apsolutno tvoj izbor, moje je pravo da iznesem misljenje i tu nema niceg spornog.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Dalje, nema logike ni svrhe postavljati dalje argumente jer ako je neko zaslepljen necim i ne zeli da vidi realnost onda nema svrhe ni raspravljati se.
Slobodno ti postavi argumente, crno na belo sta se vise isplati - uzeti odgovarajuci telefon uz neki paket ili uzeti posebno telefon u prodavnici uz taj paket. Matematika je vrlo jasna nauka i tu ne moze biti ni lazi ni prevare - pitanje je samo hoces li imati valjani argument, a ja znam da nije bas tako kako ti predstavljas... I koliko vidim, ne samo ja...
Btw. kad vec pominjes zaslepljenost - sta mislis ko se ponasa zaslepljeno - ja, Rajic, zajchik i ostali koji imamo jedno misljenje ili ti koji jedini tvrdis drugacije?

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
I ocigledno da me ne citate pazljivo jer sam rekao da nemam nista protiv tarifa i paketa vec protiv prodaje hardwera. Idi u banku, uzmi kredit, pare na ruke. I ocekujes da ces da im vratis isti iznos koji si uzeo. Varas se, tu ima kamata...
Sasvim te pazljivo pratim i pokusavam vec neko vreme da ti objasnim da me to parce hardvera uz taj paket izadje jeftinije nego da posebno uzmem telefon i isti taj paket ali iz nekog razloga ne zelis da cujes to jasno.
Sto se tice kredita - zasto bih uopste uzimao kredit u citavoj toj prici i ne vidim cemu pominjanje istog. Na kraju, lepo je sto me upoznajes kako funkcionise kredit i da se vraca vise novca ali veruj mi - znao sam to i ranije...
Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Ne menjas provajdera, sta si ti zakteti korisnik nekog provajder?
Yup, dok nesto radi ja to ne menjam. Ako za 12 godina nisam imao nijednu neprijatnost sa tim provajderom - zasto bih ga menjao?
Ja se jednostavno drzim one stare - "If ain't broken - don't fix it"...

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Inace Samsung Ace 2 god garancija, u vecini prodavnica je cena od 198 do oko 220, 230 evra, hocu da kazem da moze da se nadje za 200 evra sa garancijom od 2 godine i punim paketom, sa svom opremom. Pre cu to uzeti nego preko telenora gde kosta 30000 dinara.
Pusti ti telenor i cenu od 30.000 dinara - zasto bi neko uzimao tamo samo telefon bez paketa. Ja sve vreme pokusavam da ti objasnim da se vise isplati da uzmem kod njih telefon za ciglo 8k dinara uz paket koji trosim nego da u istoj toj prodavnici pratim isti taj telefon 198/220 ili 230 evra i da uzimam nezavisno od toga isti taj paket jer mi (pazi sad) upravo taj paket odgovara... Ili jos gore da kupim telefon u prodavnici i koristim prepaid dopunjavajuci potrosnju od oko 300 minuta - cak i kad bi zanemarili SMS i net... Ne vidim sta je tu komplikovano da se razume?

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Mozda neko nece koristiti svih 2000 minuta u jednom mesecu, pa ti kazes ok onda cu da prenesem... ok ali zasto ako recimo neki mesec jednostavno ne koristim toliko telefon, na odmoru sam i slicno, zasto da placam nesto sto nisam iskoristio.
Pa ako je to tako dobro onda ukinimo prodavnice telefona i ajmo da kupujemo telefone kod provajdera kad vec moramo da uzmemo karticu da bi pricali...
Posto si izmenio post u medjuvremenu hajde da menjam i ja - vec sam napisao da svako treba da vidi koliko trosi i u skladu sa tim u svakom slucaju uzme paket. Ako uzmes mnogo veci paket nego trosis naravno da si u gubitku isto kao i kada uzmes puno manji paket pa placas posebno dodatno potrosene minute ali to nije greska operatera nego kupca.
Naravno oni koji su tako i toliko cesto na odmoru i ne zele da koriste toliko telefon nece ni da uzimaju telefon i taj paket ali ja licno bas i ne znam one koji su toliko cesto i dugo na odmoru... mada da budem iskren voleo bih da sam ja jedan od tih koji bi tako i toliko koristili odmor da mi sve ovo ne bi bilo isplativo.

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Kako ne shvatas da i provajderi i proizvodjaci dobijaju mnogo vise novca kada se prodaje preko ugovora itd...
Eto, jednostavno ja sam taj koji ne shvata jer ti ja sve lepo napisem ali mi ne shvatamo i nek ti bude. I ja i drugi smo presli sa prepaida na postpaid i jos smo uzeli telefon koji kosta npr. oko 200 evra za 8k dinara zato sto smo mazohisti i volimo da ispadamo preveslani...

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Nemoj da svhatis ovo kao kritiku vec kao pomoc za one koji zele da kupe telefon preko provajdera...
Ne vidim kao kritiku ali pisem bas zato sto i sam zelim da pomognem onima koji zele da kupe telefon i zato sto sam siguran da je kupovina telefona uz odgovarajuci paket isplativija nego kupovina novog telefona u nekoj drugoj prodavnici i uzimanje istog tog paketa ili jos gore prepaida! Sve to sam i jednostavno i objasnio kroz brojke i svako ko zeli moze lako da izracuna ko je u pravu i sta mu se vise isplati tako da nikog necu da ubedjujem ni u sta.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (19.2.2012 u 23:43)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 23:41   #95
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ok, ja sam rekao svoje misljenje, ne mogu nikoga da nateram na nesto. Tako da odustajem. Onaj ko razume moju logiku taj ce se sloziti onaj ko vidi tvoju nemam nista protiv.
Master_Touch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2012, 23:45   #96
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Ti ne menjas tu ciglu za neki high-end model nego menjas jedan telefon za nesto bolji telefon koji donosi - sta?
Kao da sam ga ja napisao.

Hebi ga, neki ljudi ne mogu da ukapiraju neke stvari.

Najlepše mi je kada me neko ko je na prepaidu i troši na prepaidu duplo više nego ja na postapidu, počne da me ubedjuje kako je prepaid bolji, a stalno se nešto stiska, i šalje poruke "e, aj pozovi me" I onda kupi "nov" telefon skinut sa mreže.

Ja sam na postpaidu od 2001. Za to vreme sam mislim 4 puta bio na obavezi.
Uz moj paket od nekih 10 evra mesečno sam uvek pri kupovini štedeo nekih 110 do 140 evra za telefon u odmosu na MP cenu regularnu. Prvi sam kupio za 1 dina, posle 2 godine sam ga prodao za 40 evra, i tih 40 evra sam dao da bih sledeći kupio malo bolji, a ne za 1 dinar, dakle, već za 40 mogu da kupim neki fon koji je oko 160-200 u maloprodaji, pa taj posle 2 godine može da ode za 60-70 evra i tako ..... Dakle, svake 2 godine menjam fon, uvek imam nov sa garancijom, prodam ga i m alo ispod cene da bi brzo "otišao", sada već imam i status starog korisnika, pa dobijem i ovaj koji sada kupim na 6 ili 12 rata koje plaćam KROZ RAČUN, dakle ništa kartice, čekovi, kamate i održavanja ....

A sve to me košta 1 dinar koji sam dao za prvi telefon.

A ti Touch, saberi, za to isto vreme, koliko si potrošio za saobraćaj, koliko keša si dao za prvi telefon, koji opet svaki put prodaš za 20-30-50 evra jeftinije nego što si platio i dakle tu već gubiš, a za te pare možeš da kupiš samo isti takav, daklle, da bi kupio sledeći, treba da , osim što si prethodni dao jeftinije, da DODAŠ još 20-30-50 evra da bi kupio nešto bolje/jače (?) ili ne znam šta, sa većim ekranom, a na kraju, opet je to SAMO TELEFON, da pozoveš, da te pozovu, ili da pošalješ / primiš SMS ....

Meni se moja i Misterijina računica mnogo više svidja, i mnogo me manje košta, dakle, plaćam ono što potrošim, i to je to ... realno, godinama nisam dao pare za nov telefon, a imam svake 2 godine nov telefon ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
Marti Misterija (19.2.2012), Stefan programer (24.12.2013)
Stara 19.2.2012, 23:47   #97
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Onaj ko razume moju logiku taj ce se sloziti onaj ko vidi tvoju nemam nista protiv.
Slazem se ali za sada bas nesto i ne videh one prve za razliku od onih koji misle drugacije, ali ko zna moze biti i da svi mi gresimo...

Citat:
RAJIC kaže: Pregled poruke
...ali objasni kako sam ja izgubio? ja bih taj paket sto imam ionako uzeo, tako da je racunica jasna. a mi ionako ne mozemo stici tehniku koliko ona napreduje. vecina nema para zato.
Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
...A i mi ne gubimo nista jer bi na pripejdu potrosili deset puta vise.Ali da bi ti, ja i bilo ko drugi bio njihov korisnik, oni ti daju jeftino telefon i zaradjuju na tvom mesecnom racunu koji tebi sasvim odgovara jer dobijas min,poruke, i mb.
Citat:
exefragment kaže: Pregled poruke
... Eto kazes i da si uzeo postpaid i da si napravio racune velike , to ti je jos jedan dokaz da nisi upravu. Vecina mog drustva ima postpaid i nikad nisu imali velike racune , izuzev sto su placali parking i tako neke gluposti. Sta je tebi povoljnije 300 min 600 sms i 600 mb za 1150 din ili da uplacujes kredit?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:06   #98
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ja najviše volim kad mi dođu ljudi sa telefonom od 200+ evra i kažu mi "daj mi fon da pošaljem poruku, bez kredita sam / isključili mi jer nisam platio račun" Ili oni tipa cimnem te da me pozoveš. E onda ih oteram u tri lepe!
Prodaj telefon i uplati kredit i skini mi se sa grbače! A takvih ih imam dosta oko sebe.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:22   #99
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Ili oni tipa cimnem te da me pozoveš.
Kao moj kolega sa posla pre neki dan kada sam mu rekao da mi samo javi nesto vezano za neradne dane - "Znas, imam jos samo malo kredita, ja cu da te cimnem a ti nemoj da se javljas nego onda pozovi ti mene"...

Jos malo pa sam morao da mu dam pisanu garanciju da necu da se javljam ali ako njega pitas - ih, od prepaida nema boljeg sistema.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:23   #100
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Bre, ovi Prenesi paketi su majka .....

Sad preko zime kad nema posla nagomilaš, posle kad krene sezona trošiš i ne misliš ... Milina da gledaš ....

I telefoni džabe ....

Pretposlednji koji sam uzeo bila nokia koju sam posle isteka obaveze udao za 30 evra i uzeo telenor touch za 2000 dinara (a da sam sačekao decembar, 7 dana ga davali za dinar) koje ću da plaćam kroz račun na 6 meseci, i još mi ostalo 10 evra taman za jedan račun od 990 dinara ...

I onda dodje neko kao touch da mi priča kako se to ne isplati, kako oni mene pljačkaju, i kako je to skupo ... O Bože kako sam prost, pa dozvoljavam da me izrabljuju. . .

Znaš kome je skupo?
Prvi tip ljudi kome je skupo, a ovakvih je mnogo, je onaj čiji IQ ne može da ukapira da 24 meseca ne plaćaš RATU, nego PRETPLATU za koju imaš odredjeni broj minuta, poruka, megabajta i slično. I čim počne da mi računa: jeste, eto, dao si 2000, i plaćaćeš još 24 meseca po 1000, ja prestanem da ga slušam, jer lupa gluposti ... I ne mogu da mu objasnim da on za fiksni kući plaća 600 mesečno i nema ništa. A ja za 1000 imam dosta toga. Ali ovi oće mene da zeznu, i ja sam glup.
Drugi tip ljudi, a na žalost i ovakvih je mnogo, je ona koja uleti u poslovnicu, uzme najskuplji telefon i uzme naveći paket, iako mu realno treba 3 puta manji, i onda kuka kako mu stižu računi 4000 mesečno ... E, o tome si trebao bato moj pre nego što si potpisao.

Pre par dana bio sa sestrom, i neki romale došli njih 4 da kupe telefon. I sad onaj čija je LK i koji ima TR onako važno kaže devojci za koju je telefon: Biraj.

Ona prst pravo u Galaxy SII.

I sad on onom liku kaže ajde da pravimo ugovor, ovaj kaže ajde, a već ga vidim da nisu prvi. Pita ga uz koji palet, i kaže mu imate od 1000 mesečno pa na gore, i ovaj naravno ajde taj od 1000. I čovek mu lepo kaže, morate sada da uplatite 48000 i kusur dinara ... (ne znam tačno koliko) a ovaj Kako? Morate 485 evra odmah da uplatite! Ponovi ovaj i pretvori u pare koje romale razume. Lel, majko .... kad ovaj poče: Vi niste normalni, pa odakle tolke pare, pa el to nije za dinar, pa kakav je to način ...

Ja slušam i ne mogu da verujem sa kojim predubedjenjem ljudi dolaze, kao da je neko dužan njima da pokloni telefon od 700-800 evra za dinar ... brooka ....

E, i takav će sutra da priča kako su ovi lopovi, djubreta, šta oni misle, dabogda izgoreli i slične stvari ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DragonSlayer na korisnoj poruci:
flamingos (20.2.2012), Stefan programer (24.12.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mt:s telefon postpaid

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje legalnosti zaključavanja mobilnih telefona kod operatera. DragonSlayer Aparati i oprema 12 22.3.2015 2:48
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Nekoliko telefona strahinja87NS Aparati i oprema 9 17.12.2009 4:02
Kako da povratim obrisan broj iz memorije telefona - N95? Maranellob Programi za mobilne telefone 8 22.5.2009 0:12
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com