Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2014, 11:59   #1
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom iOS - pitanje oko Publishovanja

Pre neki dan profesor programiranja na faxu mi je rekao da moram imati originalan Mac kako bih morao da postavim aplikaciju na App store, ne smem da imam hackintosh ili nesto slicno vec bas moram da imam racunar koji je proizveo Apple... Da li je to istina?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 12:06   #2
OgnjenM
Član
 
Član od: 16.1.2010.
Lokacija: https://www.ognjenmarceta.com/
Poruke: 271
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 51 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: iOS - pitanje oko Publishovanja

Ne koliko ja znam, mozes da koristis vmware ili neku drugu vrstu virtualizacije, a macOS je besplatan tako da ces imati "originalan" .
Jedino sti ce ti trebati je njihov developer akaunt.

A ako bas bude moralo, mozes da rentas mac na klaudu, i koristis ga preko remote i postavis na market.
http://www.macincloud.com/
OgnjenM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku OgnjenM na korisnoj poruci:
NIx Car (19.10.2014)
Stara 19.10.2014, 12:56   #3
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: iOS - pitanje oko Publishovanja

Uf, malo je komplikovanije od jednostavnog pokretanja MacOS-a u virtuelnoj mašini jer Apple uslovi korišćenja (EULA) eksplicitno zabranjuju virtuelizaciju na hardveru koji ne proizvodi Apple. Dakle, bez obzira što bi sama kopija MacOS-a bila legalna virtuelizacija u VMWare-u bi automatski bila ilegalna (zato VirtualBox, VMWare i slična rešenja nemaju pod defaultu opciju instalacije MacOS-a).

Međutim, u praktičnom smislu apsolutno je moguće raditi development za iOS na virtuelnoj mašini. Jedini preduslov je da u računaru imaš instaliran Intel procesor zato što softver za virtuelizaciju ipak direktno iskorišćava određene instrukcije procesora koje i pravi Mac hardver ima.

Kako to sve izgleda u praksi? Poprilično bedno s obzirom da su performanse emuliranog MacOS-a čak i u VMWare-u, koji neuporedivo bolje radi emulaciju od recimo VirtualBox-a, sa iAtkos image diskovima, veoma loše. Takođe, SDK koji se koristi za development (iPhone, iPad itd.) često zahteva update sistema a pošto je u hackintosh ili VM varijanti svaka instalacija ili upgrade noćna mora nijedan od ova dva načina ne može da se poredi sa MacOS-om na Apple hardveru.

Dakle, ako hoćeš da razvijaš za iOS moja preporuka ti je da nabaviš pravi Mac hardver ili probaš macincloud.com. Ako ne želiš da izdvajaš previše novca baci pogled na MacMini (http://www.apple.com/mac-mini/specs/) koji čak i kod nas može da se nađe po relativno niskoj ceni (vodi računa da je skoro objavljena nova linija tako da ti ne uvale stari proizvod po novoj ceni). Što se macincloud.com servisa tiče upotrebljiv je ali iskustvo pri radu mnogo zavisi od kvaliteta internet konekcije. Inače, njihove mašine su u stvari MacOSX guest virtuelne mašine koje se vrte na pravoj Mac host mašini tako da je virtuelizacija u njihovom slučaju dozvoljena.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NIx Car (19.10.2014), Oggy (26.6.2016)
Stara 19.10.2014, 13:59   #4
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: iOS - pitanje oko Publishovanja

@Neutrino
Hvala na opseznom odgovoru

LM, Ideja mi je da napravim igru uz pomoc Unity-a i da onda ceo Unity projekat prebacim na Mac VM (aploadujem ga na cloud pa ga skinem) i onda da tu, kada preuzmem Unity, probam da buildujem aplikaciju za iOS, tako da bih verovatno SDK uspeo nekako da izbegnem... Da li bi i sam proces otvaranja projekta u Unity-u bio takav pain in the ass (posto je unity malo zahtevniji) da necu moci nista da uradim lepo vec ce se sve zesce vuci?
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2014, 15:15   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: iOS - pitanje oko Publishovanja

SDK ne možeš da izbegneš jer ti treba za build i deployment projekta. Isto kao što ti je za Android aplikacije potreban Android SDK da bi radio istu stvar.

Što se samog procesa tiče tu nema mnogo filozofije. Registruješ svoje Apple developer (besplatan) i iOS developer ($99) naloge nakon čega dobijaš pristup kompletnoj online platformi za distribuciju i deployment svojih aplikacija. Razvojno okruženje na pravom ili Hackintosh računaru povežeš preko Apple ID-a i tako bez ikakvih problema radiš direktan deployment na uređaje ili čak App Store (oko njega ima par dodatnih koraka pre nego što postane dostupan). Apple uzima svoj deo od svake transakcije (30%) tebi ostaje ostatak.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
NIx Car (19.10.2014)
Stara 26.6.2016, 20:17   #6
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: iOS - pitanje oko Publishovanja

Posto Neutrinu ne mogu da posaljem PP napisacu ovde da sam uspeo da stavim Hackintosh na konfu iz profila, cak sam stavio stariju verziju El Capitan-a 10.11.1 i apdejtovao sam na 10.11.5 bez ikakvih problema, tako da mislim da cu se baciti na swift tokom leta
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) Eni Šta da kupim? 50 7.12.2012 14:47
Prosto pitanje, barem se nadam, validacija forme nepoverljiv Serverske aplikacije i baze podataka 2 26.9.2010 16:14
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece herrnikolic O SK-u uopšte 5 14.12.2009 22:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com