Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.7.2015, 1:47   #21
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Grafička za Win 8.1

Windows 8 je najveci krs u istoriji Windowsa - to je moje licno iskustvo. Instalirao sam ga par dana nakon izlaska 2013., i moje pocetno odusevljenje je splasnulo brzinom svetlosti. Naizgled brz, "laksi" na hardver (manje zauzece RAM-a) i sa mnogo kracim vremenom bootovanja, ocekivao sam da je to to... sve dok nisu poceli sporadicni freezovi na desktopu, kocenja u igrama i BSOD-ovi iz cista mira, sa potpuno azuriranim driverima. Tu je W8 sto se mene tice otisao u istoriju.

Medjutim, Windows 8.1 je potpuno druga prica. Iako sam toliku fobiju imao od broja 8 da nisam ni razmatrao mogucnost da napustim sedmicu, nekako mi je palo na pamet da vidim sta ta decimala od .1 donosi. Svakako sam morao da reinstaliram sistem jer sam menjao i maticnu, pa rek'o ajd da probamo...

Ukratko, u svemu onom gde je osmica bila dobra, 8.1 je jos bolja, dok gore navedenih problema NEMA. Brz je kao munja. Doduse, verovatno ovo poredjenje nije 100% realno jer sam zajedno sa novim Windowsom ubacio i SSD, pa me i to preporodilo.
Bez obzira na to, sto neko rece gore, sada bi me morali puskom terati nazad na W7. Naravno, Metro sam katapultirao odmah i stavio sam Classic Shell sa "skip metro" opcijom, i sve radi savrseno.

Samo da ga ne ureknem.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2015, 16:30   #22
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Grafička za Win 8.1

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Windows 8 je najveci krs u istoriji Windowsa - to je moje licno iskustvo. Instalirao sam ga par dana nakon izlaska 2013., i moje pocetno odusevljenje je splasnulo brzinom svetlosti. Naizgled brz, "laksi" na hardver (manje zauzece RAM-a) i sa mnogo kracim vremenom bootovanja, ocekivao sam da je to to... sve dok nisu poceli sporadicni freezovi na desktopu, kocenja u igrama i BSOD-ovi iz cista mira, sa potpuno azuriranim driverima. Tu je W8 sto se mene tice otisao u istoriju.

Medjutim, Windows 8.1 je potpuno druga prica. Iako sam toliku fobiju imao od broja 8 da nisam ni razmatrao mogucnost da napustim sedmicu, nekako mi je palo na pamet da vidim sta ta decimala od .1 donosi. Svakako sam morao da reinstaliram sistem jer sam menjao i maticnu, pa rek'o ajd da probamo...

Ukratko, u svemu onom gde je osmica bila dobra, 8.1 je jos bolja, dok gore navedenih problema NEMA. Brz je kao munja. Doduse, verovatno ovo poredjenje nije 100% realno jer sam zajedno sa novim Windowsom ubacio i SSD, pa me i to preporodilo.
Bez obzira na to, sto neko rece gore, sada bi me morali puskom terati nazad na W7. Naravno, Metro sam katapultirao odmah i stavio sam Classic Shell sa "skip metro" opcijom, i sve radi savrseno.

Samo da ga ne ureknem.
Ja obican win 8 nisam ni probao...U vreme kada je on bio tu ja sam imao 7 i kasnije presao odmah na 8.1 i sve je bilo osetno bolje....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja grafička za paralelan rad? dcNiko ŠDK - Grafika 6 16.2.2011 3:41
Grafička za laptop MarkoNI Prenosni računari 5 31.8.2010 23:29
Nova grafička i staro napajanje BigBadVuk Grafika 7 9.4.2009 10:11
Nova grafička za oko 80 € ktulu ŠDK - Grafika 15 19.2.2009 1:47
RAM memorija ili grafička kartica? Upitnik Grafika 22 6.8.2008 23:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com