Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.8.2006, 20:56   #1
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

iskazite svoj utisak o elegantnim , malim i kompaktnim prenosnim racunarima

cene ,kvalitete,mogucnosti , isplativost ,zahvalnost .....
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 12:51   #2
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Malo je nejasno šta si hteo sa ovom temom....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 13:50   #3
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Citat:
nikolafox kaže:
iskazite svoj utisak o elegantnim , malim i kompaktnim prenosnim racunarima

cene ,kvalitete,mogucnosti , isplativost ,zahvalnost .....
Sta je pisac hteo da kaze?
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 14:49   #4
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Coveka je interesovalo da li vredi uzimati notebook racunar.Sa porastom traznje na trzistu je sve vise notebook racunara i njihove cene su sve manje.Danasnji laptop racunari imaju solidne performanse za neko kucno koriscenje(Naravno pod ovim danasnjim podrazumevam modele do cca1000 eura) pa cak i neki CAD program.E sada pitanje isplativosti, moje misljenje je da je svakako bolje uzeti laptop racunar nego desktop ukoliko ne zelite da se igrate na njemu.Zadovoljice vase potrebe multimedie, intereneta, office programa, pa cak i nekog komplikovanijeg posla kao sto je grafika u CAD programima.Za nekih cca700 eura mozete uzeti masinu koja ima procesor na 1.7 ghz, dvd rezac, TFT MONITOR....em je prenosiv i em zauzima manje mesta.A i svetski modni trend je da posedujete laptop.SVE U SVEMU LAPTOP-ovi su buducnost, a desktop-ovi su proslost.


Stefan V.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 15:39   #5
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Citat:
veske kaže:
SVE U SVEMU LAPTOP-ovi su buducnost, a desktop-ovi su proslost.
Desktop racunari su proslost,sadasnjost i buducnost,kolike god bile prednosti notebook racunara(a nema ih mnogo,osim elegancije i prenosivosti),uvijek ces za istu cijenu dobiti mnogo vise na obicnom,nego notebook racunaru.Jeste da ako zanemaris igranje,mozes po vrlo povoljnoj cijeni da nadjes kvalitetan lap,ali sigurno 70% korisnika racunara voli da pored neta,officea,CAD-a i slicno odigra i neke stare/nove igre.Uostalom,sta mislis zasto su deskotop-ovi jos uvijek daleko popularniji od laptopova,sad kad cijene ovih drugih nisu (pre)velike?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 17:12   #6
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Laptop je buducnost, ja tu nisam rekao da ce desktop biti iskorenjen.Za tih 700 erua dobijas TFT monitor, UPS koji drzi 2 sata, koja je cena jednog takvog UPS za prosecan danasnji PC sa 17"TFT monitorom, nekim P4 na ~2.5 GHZ.....Malo razmisli pre nego sto das takav komentar.


Aj uzdravlje

Stefan V.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 19:38   #7
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

pa pisite sta mislite koji je najbolji sta je kvalitetno koji se isplati pisite sve o njima , koji vam se najvise svidja ....
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 19:40   #8
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

mislio sam na ove sto ne znaju sta da pisu
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 22:26   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Citat:
veske kaže:
Laptop je buducnost, ja tu nisam rekao da ce desktop biti iskorenjen.Za tih 700 erua dobijas TFT monitor, UPS koji drzi 2 sata, koja je cena jednog takvog UPS za prosecan danasnji PC sa 17"TFT monitorom, nekim P4 na ~2.5 GHZ.....Malo razmisli pre nego sto das takav komentar.
Rekao si da je desktop proslost,iz toga se izvodi logican zakljucak da mislis da ce racunari tog tipa biti mnogo inferiorniji/malobrojniji od laptopova.Ja se sa tom tvrdnjom ne slazem,u vr' glave(ali bas u najoptimisticnijem slucaju) bice 50:50.Cijena jednog UPS-a je od 40-80 eura,ali ne mozes da gledas samo to,zasto bih ja placao istu cijenu za normalni/punokrvni 7300 npr. i za 7300Go(ovo dovodi do pomena igara,u kojima su lapovi u 90% slucajeva nepogodni ili slabo pogodni za igranje,za razliku od desktop brace).Poenta svega ovoga sto pricam je da laptop racunari nisu konkurentni desktop varijantama za potrebe vecine korisnika niti ce to biti,makar u skorije vrijeme.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:11   #10
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Za 80 eura mozes da uzmes ups koji ce da ti drzi 2 sata, da da kako da ne.Aj daj gde to im.Nemoj lupati bezveze.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:18   #11
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Look,bilo bi lijepo kad bi pazljivije citao postove i prestao sa vrijedjanjem,moze?Ja ne lupam,navodim cinjenice.Nigdje nisam rekao da UPS moze da izdrzi 2 sata,nego kazem da ako je to ono zbog cega bi uzeo laptop,nije ti neki argument.Pogledaj malo i ostale dijelove racunara,pa formiraj misljenje(posto ocigledno furas samo prednosti notebookova,ostalo macki o rep).Racunar koji kosta 600 eura(eno pogledaj dolje u posebnom forumu,ima ih,'fala Bogu),koliko bi kostao kao laptop
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2006, 23:49   #12
veske
Član
 
Član od: 27.6.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Jednom recju dovoljno, ja na mom desktop-u nisam poterao igru vec 2,5 godine.A masina je DUron na 1.3ghz, meni je vazno da mi radi DW, PhotoShop7, Flash, internet, OFFICE, da mogu da odstampam nesto....e da da mi pusti film i muziku.A laptop mi je dosta brzi od te masine, tako da ne vidim razlog stace mi neki tamo desktop koji je ultra jak.
veske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 0:31   #13
Jack In The Box
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 314
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 17 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Alo, ratoborni....
Nema puno razloga da upadate u klinč. Teško je porediti babe i žabe. Desktop je jedna stvar, a notebook je nešto drugo. Namena im je različita i svaki ima svoje mane i prednosti.
Notebook je mali, prenosiv, ima bateriju koja mu pruža autonomiju od par sati ali pruža relativno slabije performanse za isti novac, komplikovaniji je i skuplji kada je u pitanju upgrade....
Desktop, sa druge strane, je jeftin, pogodan za OC, robustan, lakše je i jeftinije dodati nove komponente i uraditi upgrade itd....
Npr. pokušajte da zamislite RAID sa 10 hard diskova na notebooku, odnosno sličnu desktop varijantu koju držite u krilu dok se izležavate u ležaljki na terasi.....
Jack In The Box je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2006, 11:41   #14
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Citat:
veske kaže:
Jednom recju dovoljno, ja na mom desktop-u nisam poterao igru vec 2,5 godine.A masina je DUron na 1.3ghz, meni je vazno da mi radi DW, PhotoShop7, Flash, internet, OFFICE, da mogu da odstampam nesto....e da da mi pusti film i muziku.A laptop mi je dosta brzi od te masine, tako da ne vidim razlog stace mi neki tamo desktop koji je ultra jak.
Nisam bas siguran da sam razumio ovaj tvoj post,pogotovo sto ne lici kao odgovor na moj prethodni...
Ako imas takve potrebe u radu sa racunarom kao sto navodis,u neku ruku je i razumljivo sto uzimas laptop jer ima odlicnih modela po niskoj/osrednjoj cijeni koji ce da zodovolji tvoje potrebe(mada za Photoshop treba prilicno jak procesor i dosta RAM-a,a to kosta),medjutim za igre je cesto beskoristan,a desktop racunar ce za istu ili manju cijenu da ponudi vise.

@Jack In The Box

O tome i pricam.Sve ima prednosti i mane,a krajnji izbor zavisi od potreba korisnika,npr. neki poslovni korisnik koji stalno putuje logicno je da ce da izabere laptop,je li.Sa druge strane,neki hard core gamer ce uzeti desktop varijantu.Ja od pocetka ove teme tvrdim da to nije za poredjenje niti ce laptop racunari svojim kvalitetom potuci ili sta vec desktopove jer im nisu konkurentni.Tek posle Veske(t)ove tvrdnje da je to moguce,uletjeli smo u ovu prlicno komplikovanu respravu.I nismo ratoborni(bar ja to ne shvatam tako)...
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2006, 16:19   #15
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Pisite koji vam se svidja
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2006, 13:33   #16
dados
Član
 
Član od: 18.10.2006.
Poruke: 162
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: vidjenje laptopova (najbolji, losi , neisplativi)

Ljudi, svako kupuje ono sto mu treba, sto ljudi sto cudi, ako nekom odgovara laptop ok ako ne i to je ok, meni se licno svidja ideja za kupovinom laptopa pa bih vas zamolio da lepo ovde napisete koji su po vama best buy trenutno, meni licno treba zbog wireless neta i webdesign-a, a naravno malo i opustanja uz neku igricu, i jedan moj komentar vidjao sam kolegu kako igra na laptopu civilizaciju i lepo mu radi. Ocekujem odgovore, hvala
dados je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com