Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.2.2014, 22:00   #221
N.K.P.D.
Veteran
 
Član od: 11.2.2008.
Lokacija: Raccoon City
Poruke: 596
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 69 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Citat:
AcMilan91 kaže: Pregled poruke
cao svima,izbrisao sam dotu 2 ,hteo bih sa drugarom da mi preporucite neki mnogo dobar mmorpg PVE ,ne mora da ima PVP,dakle koji je najbolji mmoprg po vama ? ako moze da ne bude neka shit grafika
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/s...nk/sOrder/desc
N.K.P.D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2014, 22:34   #222
AcMilan91
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2008.
Poruke: 1.392
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 24 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

sto pise da je GW 2 free kad nije ?
probao sam rift,al mi se ne svidja grafika,bas je copy paste WoW-a
treba mi nesto da je na foru runes of magica samo novije i bolja grafika

Poslednja ispravka: AcMilan91 (16.2.2014 u 22:49)
AcMilan91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2014, 16:49   #223
Blesava(c)
Član
 
Član od: 6.12.2013.
Poruke: 49
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

GW2 je b2p - pljunes lovu, kupis original i posle igras kolko oces, kad oces, bez ikakvih ogranicenja. Casual friendly je - jos ako se lozis na kostime, petove i sl gluposti imas i "living story" - non stop neki novi eventi koji u sustini ne donose nista novo ali mozes da potrosis vreme u njima.
Hm na foru runes of magica? Koju foru? Foru nenormalnog grindanja? Da nije bilo ludi' ljudi tesko da bi se isplatilo igranje pogotovo od chaptera 2 pa nadalje. Ili si mozda mislio na dual-class system? Hm ne pada mi na pamet sem rifta nista na tu foru.
Pretpostavljam da trazis ftp naslov - Rift, Tera, Aion, Allods Online, Neverwinter otprilike sa nekim uslovno receno umerenim grindom mada iskreno ni jedan od tih ftp naslova nisam odavno igro. Ostale igre su mi preterano grindaroske ali opet preporucio bih ti da pogledas za svaki temu na ovom forumu cisto da vidis kako je stanje i da li ima igraca uopste.
Za grafiku neznam sta da ti kazem jer je to previse licno stanoviste - generalno ne igra se mmo zbog grafike.
Ako ti je cilj samo lvlanje s ortakom a ne posvecivanje vise vremena svaki od ovih naslova ce posluzit.
Blesava(c) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 13:23   #224
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Da li ima neki MMORPG a da nije fantasy? Ili da i jeste ali ne sad neki hardcore, dakle da se desava s ljudima i tako to, nesto najpribliznije tome nalazim u Elder Of Scrolls Online ali mi je ono iskeno shit.
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2014, 14:40   #225
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.540
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

The Secret World...
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 14:27   #226
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom dobra F2P igra

Ima li trenutno neka dobra F2P MMO igra na fazon kao Tera ili sve dobre igre tek treba da izadju?
Trenutno igram Teru,medjutim ona je u fazi propadanja i ne pise joj se dobro s obzirom da sam video novu nadolazecu 5man "hardmode" instancu koja je smesno lagana,pa je vreme za neku drugu igru.

Ako imate neke preporuke,ostavite ovde u temi pa da pogledam gameplay.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 16:43   #227
Kusta
Veteran
 
Član od: 17.10.2012.
Lokacija: Na brdu!
Poruke: 823
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 79 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: dobra F2P igra

Sa takvom mehanikom borbe ne... Ali ima dosta manje vise slicnih igara.
Dragons prophet, Neverwinter, i tako dalje.
Ali se sve one manje vise oslanjaju na item mall.
Kusta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 16:57   #228
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: dobra F2P igra

Za TERA fazon se treba cekati na BaS tj Blade and Soul...imas vec pomenuti Neverwinter ali i on je prilicno mrtav.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2014, 18:11   #229
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Trenutno nista kao Tera, u buducnosti mozda B&S, Black Desert, Bliss, Monster Hunter online itd.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 7:14   #230
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: dobra F2P igra

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Ima li trenutno neka dobra F2P MMO igra na fazon kao Tera ili sve dobre igre tek treba da izadju?
Trenutno igram Teru,medjutim ona je u fazi propadanja i ne pise joj se dobro s obzirom da sam video novu nadolazecu 5man "hardmode" instancu koja je smesno lagana,pa je vreme za neku drugu igru.

Ako imate neke preporuke,ostavite ovde u temi pa da pogledam gameplay.
Serveri prepuni non stop patchevi plus dolazi expanzija a ti kazesh "u stanju propadanja" *facepalm*
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 9:23   #231
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Koji crni patchevi,jel nas dvojica uopste igramo istu igru ?
Otkako se pojavila MCHM instanca pre par godina,igra nije dobila vredan update za hardcore igrace...ako je za tebe WHHM patch bio update,za mene i vecinu mojih drugova s kojima igram preko godinu dana je bio smrt za igru jer je content smesno lagan i propast ekonomije jer se vise nisu mogli farmati i prodavati itemi iz MCHM-a i u tom trenutku su mnogi kvalitetni igraci otisli iz igre.

A to sto igra dobija sitne updateove poput Kumasiluma i ostalih gluposti,to nista ne menja koncept igre i to ne mogu da nazovem update...kvalitetan update u ovoj igri se pojavljuje na svakih godinu-godinu i po dana u proseku (tu pricam o novim instancama)....igri treba hardcore pve content,jer trenutno nema nista da se radi u igri otkako se pojavio WHHM patch u septembru 2013 (ne pricam za nubove,oni ce svakodnevno farmati smesne instance poput CW,SF,KG i ostalih *****a i njima je to sasvim dosta)...tako da je igra mrtva za hardcore igrace i nemaju vise sta da traze u igri sem da prodaju quilove za smesnu cenu i da cekaju novu 5man hardcore instancu koja je izasla tek u Koreji pre 2-3 dana (kod nas dolazi tek za 4-6 meseci) i koja deluje mnogo lakse nego MCHM jer nema 1shot napade niti neku posebnu mehaniku.

Zbog svega ovoga,igra jeste mrtva za kvalitetne igrace,dok ce za nubove i dalje biti ziva,jer ne igraju endgame content,vec ove lagane instance.

edit:
http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=422

E pa tek sad vidim da ti igras na NA serveru...treba da probas malo ovde na EU serveru kod Gameforge pa ces debeeeelo da promenis misljenje...ovde updateovi poprilicno kasne za razliku od NA i nemamo neke stvari koje NA ima...a tek o samoj kompaniji Gameforge ne bih trosio reci...za populaciju ne znam kako je tamo,ali znam da je ovde bila veca populacija pre godinu dana i da su mnogi dobri igraci otisli,najjaci gildovi se raspali,ostali samo njihovi ostaci....sve u svemu,smrt naspram nekada davno...

Over and out.

Poslednja ispravka: bojanh (23.3.2014 u 9:34)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 3:39   #232
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Znachi po tebi je sve sto nije HC noob sra,nje lol

Meni je bitno sledece,da ima kontenta a ima ga tona, brdo instanci,nexus,kvestovi i da su isti zanimljivi a meni jesu ,meni je 3p da se logujem djuskam sa ekipom i to je to te fore hard core sam prevazishao josh u 19god ( bez ljutnje ) upravo zato mi se i svidja tera jer je balansirana nit preteshka nit prelaka bash kako treba da bude

Btw o okojim itemima pricas,posto u NA shopu se nalaze samo mountovi,skinovi i ostale gluposti?

@Edit lol a ja tek sad videh da si napisao da igrash EU, pa vidi posle metin2 nijednu igru nisam igrao na EU serverima bash iz tih razloga, ja bih ti savetovao da predjesh ovde jer po meni nema nijedan jedini razlog zbog chega bi tamo ostao osim ako je drustvo upitanju mada opet sad je lvl up nenormalno lak i brz mozete svi skupa =)
Generalno bolji je dozivljaj

Poslednja ispravka: C64freak (24.3.2014 u 5:41) Razlog: typo
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 8:49   #233
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Nakon godinu dana igranja sa friendovima ovde,ne bih prelazio nigde,nastavicu igrati uprkos svim manama koje ima Gameforge.

Dobro,za tebe su ove lake instance sasvim ok i pruzaju ti zabavu,meni i svim ljudima s kojima igram ne pruzaju zabavu,vec smor...nama treba hardcore content i s tog gledista,igra je mrtva bar dok ne stigne nova 5man hardmode instanca.

Evo citiracu jednog kolegu koji deli identicno misljenje kao ja,a verujem da ima dosta takvih igraca

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=377

Citat:
A uzeti MMO igru, i ne "okusiti" end game , i ono sto te na kraju samom ceka je uzas... Bolje je ne igrati onda
Tu se nase misljenje razilazi i onda nemamo o cemu diskutovati bas iz tog razloga jer ne igras endgame , a meni se sve vrti oko endgame-a

Citat:
@Edit lol a ja tek sad videh da si napisao da igrash EU, pa vidi posle metin2 nijednu igru nisam igrao na EU serverima bash iz tih razloga, ja bih ti savetovao da predjesh ovde jer po meni nema nijedan jedini razlog zbog chega bi tamo ostao osim ako je drustvo upitanju mada opet sad je lvl up nenormalno lak i brz mozete svi skupa =)
Generalno bolji je dozivljaj
Oko ovoga svega se slazem,ali bas je drustvo u pitanju i znam da ne bi prelazili jer su ovde vec izlevelovali gomilu likova,nabavili najjacu opremu VM2,ulozili tonu vremena,stekli dosta poznanika itd.
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 9:20   #234
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Citat:
bojanh kaže: Pregled poruke
Nakon godinu dana igranja sa friendovima ovde,ne bih prelazio nigde,nastavicu igrati uprkos svim manama koje ima Gameforge.

Dobro,za tebe su ove lake instance sasvim ok i pruzaju ti zabavu,meni i svim ljudima s kojima igram ne pruzaju zabavu,vec smor...nama treba hardcore content i s tog gledista,igra je mrtva bar dok ne stigne nova 5man hardmode instanca.

Evo citiracu jednog kolegu koji deli identicno misljenje kao ja,a verujem da ima dosta takvih igraca

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=377



Tu se nase misljenje razilazi i onda nemamo o cemu diskutovati bas iz tog razloga jer ne igras endgame , a meni se sve vrti oko endgame-a



Oko ovoga svega se slazem,ali bas je drustvo u pitanju i znam da ne bi prelazili jer su ovde vec izlevelovali gomilu likova,nabavili najjacu opremu VM2,ulozili tonu vremena,stekli dosta poznanika itd.
Nisi me razumeo ,ja sam u Teri od bete uradio svaku mogucu instancu i uzdush i popreko end game gear etc ali kazem da te dve instance znachi WHHM i MCHM ne chine end game pogotovu ne MCHM koji je jako glupo odradjen dok mi se recimo WHHM svidja

Kapirash nije poenta ( bar po meni ) da samo forsirash hard mode sto bi kad si uzeo gear nema potrebe ici tamo osim ako ti odredjena instanca nije vrhunska pa zbog toga ,kad vec imash sve sto ti treba onda jbg barem ja sa gildom odradim par random instacni cisto sta znam zbog druzenja prichamo zezamo sei ostalo vreme je pomaganje novajlijama for lulz u suprotnom mogu da uninstall game lol

Sinoc bash imao fail na WHNM ako mozes da poverujes XD

P.S. eto ti self tips nikad vishe eu lol XD
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 11:08   #235
bojanh
Starosedelac
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 2.405
Zahvalnice: 538
Zahvaljeno 291 puta na 243 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

E jbg,nama je zanimacija samo prodavati quilove i spremati gold za buduci t15 gear...nekad nam padne i MoB ili WHHM bind on equip gear u mchm,pa i to prodamo radi dodatnog profita...sem toga,nekad radimo i WHNM farming za MoB...sakupi se nas 5 drugara koji delimo MoB ako neko dobije od nas i ostatak od 5 ljudi budu randomci sa LFG protiv kojih rollamo...mada je mchm ipak zanimljiviji...ostatak instanci u igri se ni ne isplati raditi jer ne dropuje nista vredno za prodaju...dakle sve se svodi oko MCHM prodaja quilova,WHNM farming za MoB i eventualno LoT/ET za farmanje MWA/MES mada je i to dosadilo.

A i ne bi se slozio da je MCHM glupo odradjen,naprotiv,bas je odradjen odlicno da ga ne moze odraditi svako ko udje,vec treba malo i mehanike i skilla zbog 1 shot napada.
Daj nubovima i T15 gear,kladim se da nece ocistiti bas jer ne znaju mehaniku...daj malo boljim igracima T13 dreamkeeper i odradice to u 3man bez problema

Dok WHHM moze svako da ocisti jer nema posebne mehanike osim totema na 30% i totema na 13%,ali to se nauci kroz 5-6 runova...mada sam igrao u PUG raidovima sa raznoraznim nubovima i proklinjao sam dan kad sam uopste i usao u neki nub PUG raid...neki ljudi jednostavno veze s vezom nemaju.

Ali dobro,jednostavno nemamo iste ciljeve u igri i misljenja nam se razilaze,pa neka ostane na tome...za mene i moje drugove je igra na neki nacin mrtva(bar dok ne stigne novi content za koji mesec),za nekog drugog je ziva i zabavna i to je to,postujem svako misljenje.

Pozz.

PS: mogao bi ove postove o Teri neki moderator da prebaci u Tera temu,da ne kvarimo ovo.

Poslednja ispravka: bojanh (24.3.2014 u 11:16)
bojanh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2014, 21:08   #236
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

@bojanh i c64 freak

Sacu ja malo da se umesam u diskusiju.

To sto nema mnogo drop-ova koji mogu da se prodaju u novim instancama vec je sve bind-on-pickup je stvar politike developera i izdavaca. Njima je u interesu da je vrednost 90% stvari koje se mogu lako uzeti nikakva tj. da se vredne stvari uzimaju iskljucivo kroz veliki ulozeni trud i skill. Tako igra nece biti zanimljiva "kineskim gold farmerima" i slicnim leecherima koji u f2p igru uvedu bot-ove koje rade te lake zadatke a posle za prave $$$ prodaju taj gold kroz web sajtove itd.

Takodje posto prodaju mesecnu pretplatu u interesu im je da se igraci (a posebno oni koji placaju pretplatu i nemaju mnogo vremena za igru) dobro zabave pa zato 90% sadrzaja ima taj casual balans.

Trenutno najvredniji je Strikeforce/Nightfore gear za koji mora dosta da se radi PvP bg za reputacione kredite + PvE za bamove, one membrane kako to vec ide nisam siguran i to je sigurno bar par aktivnog meseci farmanja svega toga. Veliki fokus na PvP i od skoro Aliance PvP je posledica sto je to u Aziji jako popularno i u tom smislu igre ima sta da se radi ko ima volje za sve to.

E sad ako gledamo PvE kontent, osim MChm mislim da moze biti problematicna i Kelsaik 20man raid sto se tice samog izazova. Mislim da su nesto menjali da se smanjio survivability isao sam par puta skoro iz zezanja, mnogo ginu random raid i posle 4-5 dizanja odustajao je narod.

Sta pomeni ubija igru... stoji i ona stara da je Tera endgame ustvari LoT (za one koji nemaju nameru da potrose gomilu para na kljuceve za strongbox). Ti ljudi koji trose sate solo farm u LoT-u bolje bi te sate potrosili igrajuci PvP BGs ili sta vec neki PvE Raid ako je zagarantovana nagrada istog kvantiteta za svakog igraca (uporediva sa LoT). Poenta PvE end-game bi trebala da bude bar 1 ili 2 raida, i 2 instance solidne tezine (normal i hard) pa i poneki gear drop da se proda da ekonomija funkcionise, naravno Gameforge nema nameru da se odrekne evrica koje zaradjuje na kljuceve. Sve vise ce stezati kajis na f2p igrace dizanjem fail rate-a povecavanjem grinda za enchanting u zelji da primora igrace da kupuju kljuceve. Ko bude imao para kupice, ko bude imao 3-6 sati dnevno za grind svakog dana napravice nesto. Ko nebude proci ce sadrzaj sa +9 gearom i otici na pauzu do sledecek update.

Naravno neki deo problema je u tome sto je Tera tek posle godinu dana sub-based postala f2p mmo a igraci koji su placali pretplatu su se jos tada zalili da pucaju dosta para na kljuceve tj. enchanting itd. Onog momenta kad smo dosta nas poceli vec je postojala ekonomija sa velikim brojem igraca koji imaju ogromne kolicine golda i mogu da kontrolisu ekonomiju igre/servera preprodajom najvrednijih resursa.

Mene je u prethodnom mmo-u (RoM) koji sam duze igrao poprilicno dugo drzala grupa domacih igraca, mada tada i nije bilo neke alternative za f2p mmo (posle godinu dana se pojavio Allods pa nas je malko okrnjio i posle jos neki drugi ali se drzalo dugo) Ipak bilo je dosta sadrzaja, uvek su bile bar 2 teske instance gde se nije islo tek tako ali se radilo, posle prve godine pojavio se i prvi raid sa 7 boseva koji je bio bukvalno tezi na mobovima za ciscenje nego na boss fightu (s tim da je poslednji bio tada ultra tezak). Kasnije je svaki drugi update donosio raid koji je imao prosecno 7 bosseva i bio jako tezak na hard modu. Takodje imali smo vecernji guild vs guild bg (siege wars) koji nikada nije izasao iz beta ali je doprinosio boljoj integraciji/socijalizaciji igraca u gildu. Pored toga postojale su i jos neke "sandbox" aktivnosti tipa minigames, housing sa housemaid, festivali... Tera je po tom pitanju uporediva sa prsatom plavusom u minicu - kad je vidis na prvu imas drvo u pantalonama 2 meseca dok ti ne dosadi (izlevelujes prvog lika i izgustiras osnovni sadrzaj) a nakon toga ostaje ti PvP grind za Nightforge ili pravis novog lika pa sve ispocetka (ili da pauziras dok ne dodje novi sadrzaj kroz godinu dana???).

Nakon svega recenog mogu samo da podvucem, blago nama da krenemo u neki novi svez mmo u kojem je ekonomija jos "nepostojeca" i svi su jednaki pa kome opanci kome obojci. Ja sam se prijavio za beta u ArchaAge, Skyforge, Everquest i sta god sam jos nasao da nude beta pa se vidimo tamo, pisacu u odgovarajucoj temi na forumu. Izvinite za poveci offtopic.

Poslednja ispravka: branko78 (2.4.2014 u 22:33)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2014, 9:24   #237
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Citat:
branko78 kaže: Pregled poruke
@bojanh i c64 freak

Sacu ja malo da se umesam u diskusiju.

To sto nema mnogo drop-ova koji mogu da se prodaju u novim instancama vec je sve bind-on-pickup je stvar politike developera i izdavaca. Njima je u interesu da je vrednost 90% stvari koje se mogu lako uzeti nikakva tj. da se vredne stvari uzimaju iskljucivo kroz veliki ulozeni trud i skill. Tako igra nece biti zanimljiva "kineskim gold farmerima" i slicnim leecherima koji u f2p igru uvedu bot-ove koje rade te lake zadatke a posle za prave $$$ prodaju taj gold kroz web sajtove itd.

Takodje posto prodaju mesecnu pretplatu u interesu im je da se igraci (a posebno oni koji placaju pretplatu i nemaju mnogo vremena za igru) dobro zabave pa zato 90% sadrzaja ima taj casual balans.

Trenutno najvredniji je Strikeforce/Nightfore gear za koji mora dosta da se radi PvP bg za reputacione kredite + PvE za bamove, one membrane kako to vec ide nisam siguran i to je sigurno bar par aktivnog meseci farmanja svega toga. Veliki fokus na PvP i od skoro Aliance PvP je posledica sto je to u Aziji jako popularno i u tom smislu igre ima sta da se radi ko ima volje za sve to.

E sad ako gledamo PvE kontent, osim MChm mislim da moze biti problematicna i Kelsaik 20man raid sto se tice samog izazova. Mislim da su nesto menjali da se smanjio survivability isao sam par puta skoro iz zezanja, mnogo ginu random raid i posle 4-5 dizanja odustajao je narod.

Sta pomeni ubija igru... stoji i ona stara da je Tera endgame ustvari LoT (za one koji nemaju nameru da potrose gomilu para na kljuceve za strongbox). Ti ljudi koji trose sate solo farm u LoT-u bolje bi te sate potrosili igrajuci PvP BGs ili sta vec neki PvE Raid ako je zagarantovana nagrada istog kvantiteta za svakog igraca (uporediva sa LoT). Poenta PvE end-game bi trebala da bude bar 1 ili 2 raida, i 2 instance solidne tezine (normal i hard) pa i poneki gear drop da se proda da ekonomija funkcionise, naravno Gameforge nema nameru da se odrekne evrica koje zaradjuje na kljuceve. Sve vise ce stezati kajis na f2p igrace dizanjem fail rate-a povecavanjem grinda za enchanting u zelji da primora igrace da kupuju kljuceve. Ko bude imao para kupice, ko bude imao 3-6 sati dnevno za grind svakog dana napravice nesto. Ko nebude proci ce sadrzaj sa +9 gearom i otici na pauzu do sledecek update.

Naravno neki deo problema je u tome sto je Tera tek posle godinu dana sub-based postala f2p mmo a igraci koji su placali pretplatu su se jos tada zalili da pucaju dosta para na kljuceve tj. enchanting itd. Onog momenta kad smo dosta nas poceli vec je postojala ekonomija sa velikim brojem igraca koji imaju ogromne kolicine golda i mogu da kontrolisu ekonomiju igre/servera preprodajom najvrednijih resursa.

Mene je u prethodnom mmo-u (RoM) koji sam duze igrao poprilicno dugo drzala grupa domacih igraca, mada tada i nije bilo neke alternative za f2p mmo (posle godinu dana se pojavio Allods pa nas je malko okrnjio i posle jos neki drugi ali se drzalo dugo) Ipak bilo je dosta sadrzaja, uvek su bile bar 2 teske instance gde se nije islo tek tako ali se radilo, posle prve godine pojavio se i prvi raid sa 7 boseva koji je bio bukvalno tezi na mobovima za ciscenje nego na boss fightu (s tim da je poslednji bio tada ultra tezak). Kasnije je svaki drugi update donosio raid koji je imao prosecno 7 bosseva i bio jako tezak na hard modu. Takodje imali smo vecernji guild vs guild bg (siege wars) koji nikada nije izasao iz beta ali je doprinosio boljoj integraciji/socijalizaciji igraca u gildu. Pored toga postojale su i jos neke "sandbox" aktivnosti tipa minigames, housing sa housemaid, festivali... Tera je po tom pitanju uporediva sa prsatom plavusom u minicu - kad je vidis na prvu imas drvo u pantalonama 2 meseca dok ti ne dosadi (izlevelujes prvog lika i izgustiras osnovni sadrzaj) a nakon toga ostaje ti PvP grind za Nightforge ili pravis novog lika pa sve ispocetka (ili da pauziras dok ne dodje novi sadrzaj kroz godinu dana???).

Nakon svega recenog mogu samo da podvucem, blago nama da krenemo u neki novi svez mmo u kojem je ekonomija jos "nepostojeca" i svi su jednaki pa kome opanci kome obojci. Ja sam se prijavio za beta u ArchaAge, Skyforge, Everquest i sta god sam jos nasao da nude beta pa se vidimo tamo, pisacu u odgovarajucoj temi na forumu. Izvinite za poveci offtopic.
-Jesi ozbiljan da je GF stavio item koji daje bonus za enchant u CS? o.O
-Koliko kostaju kljuchevi na brokeru na EU+ zar nemate daily za jedan/dva nmg da se setim lol?
-Zasto LoT sta ima tamo za farm mislim?

Ubih te sa pitanjima lol al me zanima xD
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 10:41   #238
night
Veteran
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Niksic
Poruke: 842
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 99 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: MMORPG Preporuke

Meni je Neverwinter mnoogo dobar. Nisam ga ranije igrao, ali mislim da je najbolji spoj f2p, dobre grafike,lvl-ovanja i atmosfere uopste.Zanimljiv pvp, puno ljudi igra.Probao sam sve moguce mmorpg najcesce f2p ili p2w i ovo je po mome skromnom misljenju najbolji izbor
night je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2014, 0:19   #239
Nightcore
Novi član
 
Član od: 10.6.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sta da igram?

Imam 27 godina. Zanima me neka besplatna mmo/mmorpg timska igra sa solidnim brojem igraca. Preporucite nesto.
Nightcore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2014, 0:25   #240
Skepi
Član
 
Član od: 15.2.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 114
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 11 puta na 7 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Skepi
Određen forumom Re: Sta da igram?

Path of Exile is an online Action RPG set in the dark fantasy world of Wraeclast.
http://www.pathofexile.com/
Skepi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
FreeStyle Street Basketball - MMORPG dodgeme Mrežne igre 12 24.6.2011 22:40
Atlantica Online, free mmorpg X10A Freedom MMORPG igre 7 12.8.2010 10:27
MMORPG forum, procitati pre postovanja Sale013 MMORPG igre 0 14.2.2009 9:49
Dobar PVE free mmorpg grim MMORPG igre 5 20.10.2008 21:00
How to Revolutionize the MMORPG sasha vukelic Mrežne igre 35 17.8.2008 5:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com