Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.2.2009, 15:53   #1
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Asus wireless router i Telekom ADSL modem

Kupio drugar u merkatoru wireless router bio na snizenju, bednih 3000din, i ne mozemo da ga povezemo sa adsl modemom. Iz modema gde pise ethernet sam gurnuo mrezni kabal i povezaao sa ruterom gde je glavni dovod interneta. Upalim ruter vidi se, konektujem se na njega ali nema interneta. Zaboravio sam jos da napomenem da je adsl modem povezan sa racunarom preko usb-a. Sigurno sam zaboraqvio nesto u podesavanjima od wireless-a. Mozete li mi reci sta? U pitanju je Asus WL530G

Poslednja ispravka: DJ_MY_SOUL (28.2.2009 u 17:35)
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2009, 0:17   #2
zatoichi
Novi član
 
Član od: 10.1.2006.
Poruke: 17
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Asus wireless router i Telekom ADSL modem

udjite u podesavanja rutera i promenite IP adresu na npr. 192.168.2.100 a racunarima u mrezi ostavite obtain ip address automatically
zatoichi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 19:50   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Asus wireless router i Telekom ADSL modem

Preciznije:
Na Asusu stavite za WAN fiksnu adresu koju ti je zatoichi preporučio, a za računare u LAN mreži ostavi uključen DHCP (ili ga uključi, ako fabrički nije uključen), što znači da će im se adresa dodeljivati automatski.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2009, 18:07   #4
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Asus wireless router i Telekom ADSL modem

Jos nismo uspeli da ga uparimo. Moze li neko malo detaljnije da mi objasni sta i kako da uradim. Neko mi je rekao da treba i mrezna kartica za komp koji je zakacen samo za adsl modem. Ne razumem nista molim vas neko da mi sto pre objasni....
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2009, 2:06   #5
DJ_MY_SOUL
Član
 
Član od: 28.2.2006.
Poruke: 190
Zahvalnice: 137
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Asus wireless router i Telekom ADSL modem

Danas sam zvao tehnicku podrsku telekoma. Na svu srecu javio mi se pametan operater koji se razume. Rekao mi je da u adsl modemu izaberem opciju "Pure Bridge", i da povezem sa wireless ruterom. Pa da promenim adrese da se ne bi zbunjivali. Pa da u meniju od wireless rutera izaberem ADSL with PPPOE, ukucam user i pass. I to je to. To sam i uradio pokrenula se konekcija pisalo je ma modemu sijalo je zuto ono LAN, znaci da neko uzima net. Ali problem je u tome sto taj net rute ne salje Tj wireless ne radi. Sta sam sad izostavio?
DJ_MY_SOUL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ASUS X51 ne radi mi wireless!!! EricCartman Prenosni računari 1 10.5.2008 23:29
Wireless router Asus WL-500g Premium umrežavanje - problem djoole Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 5.5.2008 12:09
Asus Router WL-500G Premium - pomoć - ne mogu da dobijem internet seizmos Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 30.12.2007 17:41
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com