Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Grafika

ŠDK - Grafika Saveti u vezi sa kupovinom video karti i monitora

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2020, 1:10   #41
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

a koji ti je tacno to model? nisam razumeo dal ta slika stoji stalno ili se pojavi pa nestane? mogao si i da slikas da nam pokazes.
ne bi trebalo da je burn-in, a opisao si ga bas tako. cudno.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2020, 22:13   #42
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Model je UE40KU6000

Mislim da je tv djubre tesko generalno... nikad nisam bio nesto zadovoljan njim... boje su isto dosta lose na njemu... a "duhovi: slike sa drugog izvora se vide konstantno...


Ne znam da li ima ovde neko da mi kaze, ali jel moguce da taj televizor ima osvezavanje od 60Hz na 1920x1080 i na 4k rezoluciji a da na 2k rezoluciji ima osvezavanje od 30Hz?

Ako ima nekog ovde da poznaje ovaj model malo bolje ili bar da ima neke linkove gde bih mogao malo detaljnije da ga istrazim...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.8.2020, 6:18   #43
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

probaj da napravis custom resolution 1440p @60hz

unboxing i review od lika sa nasih prostora:
https://www.youtube.com/watch?v=WspV5nW8aB0
https://www.youtube.com/watch?v=yvNlSA2T4xA

pune specifikacije:
https://www.displayspecifications.com/en/model/4b0a47e
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
m1aden (11.8.2020)
Stara 11.8.2020, 8:18   #44
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Hvala za ovo! Video sam vec Darka ali nisam nesto hteo da cimam sa tom kalibracijom, nekako sam uvek zavrsavao jos nezadovoljniji posle toga. Uradio sam sada i ovo za filmove i nasao sam i za gaming, ali nisam nesto odusevljen...

Super je sto sam uspeo da namestim custom rezoluciju a znam da sam to vec pokusavao pre par godinu sa amd grafikom. Sada imam i 2k u 60Hz ali neke igre su mi odlepile zbog toga i moram da ih reinstaliram verovatno.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 9:41   #45
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Hvala za ovo! Video sam vec Darka ali nisam nesto hteo da cimam sa tom kalibracijom, nekako sam uvek zavrsavao jos nezadovoljniji posle toga.
Ako misliš na kopiranje tuđih kalibracionih podešavanja, to je lutrija, možda legnu a možda i ne. Nisu svi paneli isti uopšte.

Ja sam tako za svoj Samsung H6400 probao da postavljam tuđa pa završavao sa gorom slikom. Kad sam konačno kupio kalibrator i izmerio, videlo se da uopšte nisu iste postavke bile.

Drugi problem je što oni svi gađaju da gamma bude 2.2 ili 2.4 što je mastering standard za potpuno tamnu sobu... Kad postavim takve krive na TVu i gledam ga sa makar malo svetla u sobi, gomila detalja bude pretamna i utopi se u crnu, a preko dana je skoro negledljivo. Po meni je za neke prosečne blago zatamnjene kućne uslove 2.0 mnogo bolje. Za upaljena svetla i dan čak i 1.8.

Tako da ako ti nešto na oko deluje nepravilno, verovatno i jeste. Uvek veruj više svojim očima nego tuđim podešavanjima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 10:13   #46
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
Hvala za ovo! Video sam vec Darka ali nisam nesto hteo da cimam sa tom kalibracijom, nekako sam uvek zavrsavao jos nezadovoljniji posle toga. Uradio sam sada i ovo za filmove i nasao sam i za gaming, ali nisam nesto odusevljen...

Super je sto sam uspeo da namestim custom rezoluciju a znam da sam to vec pokusavao pre par godinu sa amd grafikom. Sada imam i 2k u 60Hz ali neke igre su mi odlepile zbog toga i moram da ih reinstaliram verovatno.
hehe, pa ono su linkovi za unboxing i review, nije kalibracija.

sto rece aibo, kalibraciju radis po svom ukusu i znaj da to nije nesto sto uradis jednom i sve reseno. ne samo da sve zavisi od kolicine svetlosti u sobi, sto se menja, nego npr. i svakom kanalu, pa cak i razlicitim materijalima koje gledas mogu da odgovaraju razlicita podesavanja. npr ja kod mene film ne mogu da svarim bez malo interpolacije (koja je stvarno vrhunska, bez vidljviih artefakta),za sport ti to ne treba. sdr kanalima prija malo sharpness-a, a hd kanale moze samo da nagrdi. ima i kanala gde su boje ispranije i dynamic contrast ih ucini prirodnijim, dok ce na drugom mestu da ofarba boju koze u neku drecavo vanzemaljsku boju.

ali smatram da se oko toga ne treba previse zamarati. ja se plasim da polako ali sigurno postajem neko ko gleda mane i vrline slike vise nego sadrzaj... a to onda obesmisli sve. tako da se trudim da podesavam samo kada onako ciljano neki film nabavim i u odnosu na to dal je dan noc menjam backlight.

a sto se tice sutom rezolucije i refresh rate-a... sumnjam da ce ti reinstalacija igara nesto promeniti. ako ti je slika postala prevelika ili premala, onda je do skaliranja, a za to bi trebalo da imas negde opcije u podesavanjima graficke, pa procackaj.

Poslednja ispravka: polarnimeda (11.8.2020 u 11:57)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 13:15   #47
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Znam sta si mi poslao, nego kazem da sam tog Darka video jos ranije i gledao njegov klip sa kalibracijom ali sam tek sad, kada si mi ovo poslao, uradio i tu njegovu kalibraciju... svakako nema veze sa tim burn inom ali nema ni ovo sto si mi poslao. Mislim da je to kod mene sada trajno.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 13:48   #48
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Sto se tice rezolucije, horizon mi je nakon dodavanja custom rezolucije igru pokrenuo u nekoj defaultnoj rezoluciji ali sam u podesavanjima bez problema sada izabrao 2560x1440 60Hz, gde sam do tada imao samo 30Hz za tu rezoluciju. Detroit mi je ponovo odradio onu proveru sistema kao da je prvi put pokrecem, nakon cega udjem u podesavanja i podesim. Shadow warrior mi recimo odmah u uvodnoj animaciji zakuca slika, ide jos malo ton i onda moram da resetujem racunar. Kapiram da je on bio u toj rezoluciji i da ga je sad ovo zaglupelo pa ili kroz neki ini da vracam na defaultna ili reinstalacija, ne secam se da ima neki setup fajl... i tako... sve u svemu tv je definitivno cudan i definitivno cu preci na LG sledecom kupovinom...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2020, 19:03   #49
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

znam da linkovi nisu bili o burn-inu, mislio sam da pitas za bilo kakve detalje.

mada ja i dalje ne vidim kako moze da bude burn in na tom tv-u. nema mi smisla. ko zna sta mu je u stvari. slikaj ako hoces, cisto da vidimo.

a srecno sa LG-em, pogotovo kad ugasis svetlo i krenes da igras bilo sta u mracnoj prostoriji. samo oled je tu savrsen, samsung nekako prihvatljiv, a lg obican led... takav da bih zaboravio igranje ili gledanje SF i horor naslova.
ja sam imao lg i dok ga nisam zamenio za samsung nisam se smirio. dzabe uglovi kad je kontrast 1000:0 + ima ips glow. skupa skola, jednom i nikad vise.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2020, 10:53   #50
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

LG 55UM7050PLC.AEU

Ima li neko iskustva sa TVom iznad? Valja li to ista?
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2020, 3:42   #51
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
LG 55UM7050PLC.AEU

Ima li neko iskustva sa TVom iznad? Valja li to ista?
ovo ti je IPS panel na temi o TV-ima sa VA panelima.
nije da mislim da bi pohrlilo mnogo ljudi da komentarise. ali ono, generalno, sve ti je to slicno za te pare ako ces da koristis tv onako najregularnije, da saltas kanale.
ips ne gubi kvalitet iskosa, va panel mnogo bolji ad se gleda pravo, pogotovo u mracnoj sobi (zbog dublje crne, veceg kontrasta).
za porodicni tv bolje ips, sve ostalo va (po meni).
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...) sasha vukelic Pravljenje igara 138 24.9.2016 20:36
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Stari laptop kao server. Koji distro odabrati? doctor Slobodni softver 17 29.7.2012 23:33
nVidia 3D gaming pharaon.92.bc Grafika 46 8.11.2009 17:29
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com