Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.3.2011, 1:48   #1441
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Ja sam zadnjih dana pogledao gledao "klasike" koje sam propustio.

Taxi Driver

Blade Runner

Raging Bull

Svi imaju ocenu preko 8, a nijedan mi se nije svideo i ni jednom ne bih dao ocenu vecu od 5.

- Taxi Driver je nekako razvucen, na momente jako dosadan. Jos onakav kraj.
- Blade runner. Ja u ovom filmu nisam nasao nista zanimljivo i ovaj mi je najdosadniji od ova tri.
Kao fan De Nira mislio sam da ce Raging Bull da malo popravi utisak. Prosecan film i nista vise.
Koristan komentar.

Eto kolko su ukusi razliciti, jer ja ta tri filma svrstavam medju 50 najboljih americkih filmova

Ali to je, valjda, i svrha ovog foruma, da iskazemo licni utisak, a ne da glumimo neke filmske znalce. Eto, na starom forumu, ja sam film "Gradjanin Kejn" (po mnogima najbolji film ikada) ocenio kao smrtno dosadan

Ali da ne bude samo komentar, evo i par filmova koje preporucujem:

Pirosmani
http://www.imdb.com/title/tt0064815/

Biografski film o Gruzijskom slikaru Niko Pirosmanashvili
Svaki kadar je kao najlepsa slika naivnog slikarstva.

Lo Straniero (The Stranger)
http://www.imdb.com/title/tt0062310/

Odlican film po Kamijevom romanu "Stranac".

The Go-Beetween
http://www.imdb.com/title/tt0067144/

Julie Christie i Alan Bates u svojim najboljim glumackim danima i fenomenalna muzika Michel Legrand

Bukowski: Born Into This
http://www.imdb.com/title/tt0342150/

Dokumentarac o Bukovskom, obavezan za sve koji vole ovog pisca.

Hereafter
http://www.imdb.com/title/tt1212419/

Jedan od losijih Istvudovih filmova, ali moze da se odgleda.
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 2:27   #1442
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Let the Right One In



Odavno nisam gledao ovako kvalitetan horor novijeg datuma(2008). Mada nije u potpunosti horor, ima tu i drugih elemenata koji su odlicno uklopljeni i ni jedne sekunde te ne odvlace od glavne price, drzao mi je paznju svake minute sto je za pohvalu za ovakav tip filma. Tu je i par scena od koje mi se dizala kosa na glavi, a sto se odavno nije desilo od nekog horor filma, naravno sve je odradjeno bez specijalnig efekata na dosta originalan nacin.
A rec je o jednoj devojci Eli-koja je malo drugacija, i decaku Oskaru koji se zaljubljuje u nju. Cista ljubavna decija prica-da, da kako da ne Pohvalio bi i odlicnu glumu, posto su njih dvoje tad imali samo dvanaest godina.
Da, zaboravi da kazem glavnu stvar, mozda sam ovo trebao da stavim na pocetak, u pitanju je evropska produkcija tacnije Svedska, tako da se automacki moze predpostaviti o kakvom je kvalitetu rec
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku bela lampa na korisnoj poruci:
Aibo (14.3.2011), Dreamfall (16.3.2011), HSVstoned (14.3.2011), Maladikt (14.3.2011), Nash Knight (14.3.2011)
Stara 14.3.2011, 2:50   #1443
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se taxi driver isto bas nije svideo i ako sam ga gledao 3 puta...sta ja znam film je dobar ali ni ja mu nebi dao preko 6
blade runner mi je isto jako los film i mislim da je stvarno precenjen inace taj film je doziveo tek kultni status tek posto je izasao na VHS
Raging bull je po meni najbolji spotrski/drama/biografski film ikada bez konkurencije i jedan od najboljih filmova Martina S.
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 2:54   #1444
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Belfegor kaže: Pregled poruke
Season of the Witch (2011)

http://www.imdb.com/title/tt0479997/

Sto se mene tice ocena na IMDB-u bi morala bar za jedan gore...da li zato sto mi je cage jedan od omiljenih ili mi se film naprosto vise svideo...mada, film je veoma spor, ali u pojedinim trenutcima mi se svideo, pokusali su da se igraju ljudskom psihom, jeste - nije vestica i ostalo, ali na kraju su i vise nego za****i...jednostavno kraj je katastrofa, likovi su nedovoljno razvijeni, sve je kao na proizvodnoj traci, posluzio si, umreces i td.

od mene 6.5/10
Nije los, pocetak je bas kiceraski i cgi je los al ok film. Kejdz nije los kao sto ume da bude, i dobra je ona klinka za ulogu vestice.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 3:08   #1445
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
mp3lopov kaže: Pregled poruke
Ja sam zadnjih dana pogledao gledao "klasike" koje sam propustio.
Svi imaju ocenu preko 8, a nijedan mi se nije svideo i ni jednom ne bih dao ocenu vecu od 5.

- Taxi Driver je nekako razvucen, na momente jako dosadan. Jos onakav kraj.
- Blade runner. Ja u ovom filmu nisam nasao nista zanimljivo i ovaj mi je najdosadniji od ova tri.
Kao fan De Nira mislio sam da ce Raging Bull da malo popravi utisak. Prosecan film i nista vise.
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Meni se taxi driver isto bas nije svideo i ako sam ga gledao 3 puta...sta ja znam film je dobar ali ni ja mu nebi dao preko 6
blade runner mi je isto jako los film i mislim da je stvarno precenjen inace taj film je doziveo tek kultni status tek posto je izasao na VHS
Raging bull je po meni najbolji spotrski/drama/biografski film ikada bez konkurencije i jedan od najboljih filmova Martina S.
Moguće da ste jednostavno generacija koja nije prijemčiva za "klasike" ovog tipa... Odrasli ste na drugačijem tipu filmova. Blade Runner je, recimo, kultni film old-school geekovima, koji sada imaju po četrdeset godina i decu . Cyberpunk nije za svakog.

Što se De Nira tiče, Taksista i Pobesneli bik su sa pravom među njegovim najboljim filmovima, jer je u njima zasijao u glumačkom smislu, ali su takođe bitni i jer su označili početak jedne od najuspešnijih glumačko-režiserskih saradnji u Holivudu. Sa druge strane istina je da ne može svako da ih 'svari'. Meni je Taksista pretežak, čak i degutantan u trenucima, ali nikad ne bi mogla da kažem da je dosadan, ili nekvalitetan...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Iris na korisnoj poruci:
Belfegor (17.3.2011), jozvan_Kg (17.3.2011), Marti Misterija (14.3.2011)
Stara 14.3.2011, 3:30   #1446
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ni meni se Blade Runner nije posebno svideo, cini mi se nekako nedovrsen. Svidela mi se atmosfera u filmu, da je malo slozeniji, po meni, bi bilo bolje.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Hephaestus na korisnoj poruci:
Nash Knight (14.3.2011)
Stara 14.3.2011, 12:51   #1447
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spoiler za Blade Runner:
Blade Runner nije klasičan film za gubljenje 2 sata. Pokazuje da ako u budućnosti budemo pravili androide, vrlo brzo nećemo znati ko je ko
asd

Možda je problem u filmu što su baš ovakvim sitnicama hteli da kažu to, pa je ostalo neprimećeno, meni recimo prvi put nije ni palo na pamet ovo za jednoroga.


I Vangelis je razbio sa soundtrackom.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 15:08   #1448
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

A nije zgoreg ni pročitati knjigu Filipa K. Dika po čijim je motivima film snimljen.

U nekim stvarima film se poprilično udaljava od knjige jer, naprosto, nije isti medij. Neka imena su promenjena i sve je, naravno, uprošćeno. Međutim, duh "apokaliptične budućnosti", kako vole da se visokoparno izražavaju novinari i urednici, sasvim je očuvan. U stvari, može se reći da je film pravljen tako da se više oslanja na ono što je vizuelno, a tako u stvari i treba, inače bi mogli da stave spikera da čita.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 22:26   #1449
gamer4life
Veteran
 
Član od: 4.2.2008.
Lokacija: Subotica, Vojvodina
Poruke: 719
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 142 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku gamer4life Slanje poruke preko Skypea korisniku gamer4life
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Taxi Driver se ne sećam da sam gledao, ali Bladerunner i Raging Bull su stvarno dobri filmovi. Slažem se sa HSVstoned-om po pitanju ocene.
gamer4life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2011, 23:54   #1450
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Kakve su to "ocjene" sto davate filmovima? Nije mi jasno to uopste?! Zar su filmovi tu da bi se "ocjenjivali" ili gledali?! Sta sad trebamo da davamo ocjene Pikasu, Rembrantu i ostalima?!
-E meni se ne svidja Rembrant nije digitalan nekako je staromodan previse, dajem mu ocjenu 5?!
Misim to je toliko, blago receno, nezrelo. Odredjene filmove na taj nacin jednostavno omalovazavate, jer ne znate nista konkretno da napisete i obrazlozite osim da date "ocjenu" ili "meni se nesvidja, dosadan je". Ok ali zasto, sbog cega je taj film "degutantan, dosadan..." i ostalo?? Ajde obrazlozite sve to kad se pravite toliki filmski znalci i dijelite ocjene tako nonsalantno!

I ako vec odlucite da gledate neki "klasik" ili stariji film, onda sebe treba dobro da pripremite za tako nesto. Narocito vi mladji koji ste odrasli uz CGI efekte i slicno.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
bela lampa (15.3.2011), Belfegor (17.3.2011), Zemunelo (15.3.2011), zvjer (15.3.2011)
Stara 15.3.2011, 0:52   #1451
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Bio bih jako srecan kad bi vi koji ma se pomenuti filmovi ne svidjaju obrazlozite zasto i navedete filmove koji su bolji od tih, a slicne tematike. Sto se tice ocena, ne vidim u cemu je tu problem, svako moze da izrazi svoje laicko misljenje, ovo je forum majku mu. Sad sto je bolje i lepse da se ocena obrazlozi, to je vec druga prica.
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 2:08   #1452
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Kakve su to "ocjene" sto davate filmovima? Nije mi jasno to uopste?! Zar su filmovi tu da bi se "ocjenjivali" ili gledali?! Sta sad trebamo da davamo ocjene Pikasu, Rembrantu i ostalima?!
Aleluja za ovaj deo. Filmove bi trebalo deliti na svideo mi se i nije mi se svideo.

A oni koji su nam se bas svideli.. njih bi trebalo nahvaliti recima, ne ocenama.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 3:52   #1453
noisy
Starosedelac
 
Član od: 6.9.2007.
Poruke: 1.421
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 155 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

dajemo(te)?
noisy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 10:36   #1454
mp3lopov
Starosedelac
 
Član od: 29.6.2009.
Lokacija: RS
Poruke: 1.307
Zahvalnice: 429
Zahvaljeno 378 puta na 288 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
r0nIn kaže: Pregled poruke
Kakve su to "ocjene" sto davate filmovima? Nije mi jasno to uopste?! Zar su filmovi tu da bi se "ocjenjivali" ili gledali?! Sta sad trebamo da davamo ocjene Pikasu, Rembrantu i ostalima?!
-E meni se ne svidja Rembrant nije digitalan nekako je staromodan previse, dajem mu ocjenu 5?!
Misim to je toliko, blago receno, nezrelo. Odredjene filmove na taj nacin jednostavno omalovazavate, jer ne znate nista konkretno da napisete i obrazlozite osim da date "ocjenu" ili "meni se nesvidja, dosadan je". Ok ali zasto, sbog cega je taj film "degutantan, dosadan..." i ostalo?? Ajde obrazlozite sve to kad se pravite toliki filmski znalci i dijelite ocjene tako nonsalantno!

I ako vec odlucite da gledate neki "klasik" ili stariji film, onda sebe treba dobro da pripremite za tako nesto. Narocito vi mladji koji ste odrasli uz CGI efekte i slicno.
Ne vidim zasto je problem oceniti film? Ocena 1 znaci da je film teski smor i da mi je doslo da placem koliko je dosadan. Pa ne moze svaki klasik biti svima dobar. Verovatno se mnogima ne svidjaju filmovi koji su meni odlicni, muzika koju slausam...
mp3lopov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 12:30   #1455
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ocene nisu problem ako je neko realan i zna da ocenjuje. Naravno sve ovo je relativno ali bar okvirno da budu realne ocene.
A ne kao sto sam vidjao po forumima glupa americka komedija 8/10!, Inception 11/10 !, one flew over a cuckoo's nest, koji smor od filma 5/10 !

Normalno da je bolje kada ovako dajemo ocene. A i komentar o filmu je pozeljan ali ne kao neki da otkriju radnju ili kraj
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2011, 14:43   #1456
Borislav Vuckovic
Član
 
Član od: 6.1.2007.
Poruke: 298
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 60 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ovaj forum povremeno posecujem da bih saznao nesto o filmovima za koje ranije nikada nisam cuo ili za najnovije koje jos nisam stigao da pogledam. Zato ocenjivanje, bilo ocenama, bilo sa samo svidja - ne svidja mi se, meni koristi, jer vec posle nekoliko procitanih "kritika" lako se moze oceniti kakve filmove odredjeni user voli. Zahvaljujuci tome vecu paznju cu pokloniti filmovima koje preporuci neko sa kim delim slican filmski ukus.

Into the Wild
http://www.imdb.com/title/tt0758758/

Film po istinitom dogadjaju o mladicu koji posle zavrsenog koledza ne moze i ne zeli da se uklopi i kasicne okvire zivljenja i odlazi na veliku avanturu zavanu Aljaska. Avantura o kojoj svi mi ponekad mastamo, ali... Odlicna fotografija, muzika. Preporuka za one koji vole filmove sa donekle usporenom radnjom. (7.5-8/10)

Just Go With It
http://www.imdb.com/title/tt1564367/

Ko voli komedije Adama Sandlera nece mu biti zao sto je potrosio 1:45 minuta. Simpaticno. (6.5/10)

Poslednja ispravka: Borislav Vuckovic (15.3.2011 u 16:30)
Borislav Vuckovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Borislav Vuckovic na korisnoj poruci:
mp3lopov (30.3.2011)
Stara 15.3.2011, 18:02   #1457
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010)



Volim da gledam sve vrste bajkovitih filmova i vrlo lako im praštam mane. Tako je i bilo sa prva 2 dela Narnie ali ovaj je drugačiji. Radnja je linearna i dosadna koliko to meže da bude. Ceo film mi deluje usiljeno i potpuno suvišno, bez imalo mašte i originalnosti, kao da gledam "čuvene" nastavke Diznijevih crtaća tipa Knjiga o džungli 2, Pepeljuga 2... Po mom mišljenju ovo nije za prolaznu ocenu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 1:37   #1458
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gran Torino



Kad se pojavio film bio sam vrlo skeptican, jednostavno mi je ideja bila poznata, zamorna (inace me ne privlace filmovi sa ovakvom tematikom), cesto sam ga zaobilazio. Veceras kad sam ga konacno pogledao bio sam potpuno u pravu. Pocetak mi se svideo, pogotovo lik Volta, taj njegov stav, ponasanje, ali kasnije kako je film odmicao... nista novo. Mozda je eto drugacije tj kvalitetnije odradjen od slicnih filmova, nista vise. Veliki minus ide odabiru glumca za lik Taoa, gluma je ocajna ni malo mi se nije svideo. Takodje me je nervirao i svestenik, sa svojim stavovima, ponasanjem i bebi facom.
Kraj je eto za divno cudo dobar, neocekivan, ali mi ne menja celokuman dozivljaj filma.
Najvise mi se svideo pas...i Gran Torino
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:16   #1459
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.331
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Danas sam video Klinta na Prvoj TV i pao mi je na pamet ovaj Gran Torino koji je po meni jako los film, poznata prica da ali koliko losa gluma onih azijata i bande i onih zrtava pa nekako sve naivno kao da je neki amater radio, svaka preporuka za zaobici.
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2011, 19:42   #1460
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gran Torino je odlican film. Sve preporuke za njega.
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku zvjer na korisnoj poruci:
Aibo (16.3.2011), Dushan (19.3.2011), player1 (16.3.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com