Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.12.2005, 20:01   #61
bojongo
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NBGD
Poruke: 400
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 12 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Dobitnik nagrade IT Globus 2005 u kategoriji Multimedijska audio oprema – Neo SW-G25 2.1
bojongo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2005, 3:35   #62
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
E sad me interesuje sledeca stvar:svi pricaju ATP3,ATP3!!Moze neko da mi objasni zasto bas oni jer planiram zamenu proprdelih AVS300.Svako moze da kaze da su dobri jer mu je to neko kazao,ali me interesuju licna iskustva.
Pa zato sto ima cak 7 zvucnika za 2.1 system! Mi ovde pricamo o aktivnim zvucnicima ( zvucnik + pojacalo ) a pise se kao da su pasivni. Nikada NEO ne moze uraditi bolji pojacivac od Altec-a jer je Altec vec svetski priznata firma.
Sta je to specificno kod ATP3? Pa ima pojacalo sa dobrom dynamikom i dosta efikasne zvucnike tako da ukupna snaga od 30W tutnji poprilicno vise nego sto bi se ocekivalo od tolike snage. Mana: Cuje se blagi brum iz subwufera.

Lepo je to sto je NEO SW G25 dobio nagradu za 2005 godinu i sigurno nikom ne bi palo na pamet da nagradi ATP3 stare 5 godina bilo kakvom nagradom. Uostalom prestali su da se proizvode i otisli u legendu kao jedni od najboljih i najuspesnijih 2.1 systema. Kolicina prodatih zvucnika dovoljna je reklama za ATP3!
ACHTUNG ako hoces da pazaris ATP3 pozuri dok ih jos ima.
Svaka preporuka za ATP3 jel ih i sam imam.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 15:14   #63
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Korisna tema.

Uskoro ću imati svoju sobu pa sam razmišljao i o boljim zvučnicima od onih osnovnih koji dolaze uz konfiguracije. Ne pratim toliko nove tokove ali mi je čudan skok pupularnosti 2.1 sistema a pad popularnosti 5.1 sistema, jer mi djeluje da 5.1 sistem ima bolju prostornu raspodjelu, zvukove od pozadi bočno, pa da je zgodniji za filmove i igre. Zato mi nije jasan skok popularnosti 2.1 sistema. Pomoglo mi je ono što je Saša pisao da to bolje sagledam.

Sad mi treba par savjeta i odgovora. Kakvi su 2.1 za igre? Gdje smještam ta dva satelita? Da li lijevo i desno od monitora kao i obične zvučnike? To znači da pozadi nemam ništa kao kod 5.1, no dobro. Gdje ide subwoofer, da li ispod stola, da nogama zapinjem za njega, ili može ići desno-lijevo (i koliko)? Mada mislim da će meni ipak morati ispod stola jer neće biti prostora desno-lijevo tamo gdje mislim staviti sto za kompjuter u novu sobu.

A što se tiče mojih potreba ne trebaju mi snažni zvučnici (a to im dosta utiče na cijenu), ne slušam glasnu muziku, ne bih pravio žurke, treba mi osnovna jačina kvalitetnog zvuka za sobu. Koji 2.1 sistem biste mi preporučili, i može li se uklopiti do 50 eura? Recimo koji 2.1 Altec Lansing?

Da li mi treba zvučna kartica za 2.1 zvučnike ili može ona koja je integrisana na ploču (Asus A7N8X)?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2005, 23:54   #64
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Koji zvucnici?

2.1 zvučnici su zapravo obični stereo zvučnici, samo što imaju poseban zvučnik zadužen za reprodukciju niskih (bas) tonova. Možeš da ih nakačiš i na običan stub, CD plejer i sl. Nije ti potrebna nikakva dodatna zvučna kartica (ta integrisana će ti "završiti posao"). Ja bih ti preporučio (kao ogromna većina ljudi ovde) ATP3 (kad već pričamo o Altec Lansing-u, a i o čemu bi drugo ) Jeftinija a solidna varijanta su AVS300. Imaš i ovih novih modela tipa VS3121. Pa ti odluči. ATP3 koštaju nešto preko 50e kao i VS3121. AVS 300 koštaju oko 30e a za svakodnevno igranje, slušanje muzike i gledanje filmova su savim OK.Znam jer ih i ja imam. Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 0:22   #65
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Koji zvucnici?

Ima li neko iskustava sa V3151?Ne zvuce lose,ali sto su krati kablovi...Pa misli sta,treba da ozvucim spajz ili sobu?
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 9:19   #66
djole
Član
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 72
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Nisi rekao da li 5.1 ili 2.1 ?

U svakom slucaju, za neku manju sobu i zgradu sa tankim zidovima Altec Lansing ATP3 su savrseni (odlican zvuk i dovoljna glasnoca) - oko 60e
djole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 10:43   #67
Gaci
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 109
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 30 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Gaci
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Microlab 5.1 A6662, zvuk zadovoljavajuci, ima odvojeno pojacalo i daljinski.Cena oko 90 evra!
Gaci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 11:18   #68
mezzano
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Pertate (selo kod Leskovca)
Poruke: 394
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 10 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mezzano
Određen forumom 2.1 1000-ti put

znam da postoji veliki broj tema koji za predmet imaju raspravu o zvucnicima, ali moram i ja da postavim jednu u nadi da ce mi vasa misljenja pomoci u izboru. nameravam da kupim sistem 2.1. Moj prvi favorit je bio Logitech X-230, ali sam sve blize da odustanem od njega, zbog cene, jer nameravam da izdvojim do 3000, odnosno 35 e, a on kosta oko 5000. Zato sam izbor suzio na sledece aparate :
Neo serija SW - M 22-27, Logitech R20, S200 ili Altec Lancing VS 2121. Ukoliko postoji nesto bolje, ili slicno za iste (priblizno) pare, predlozite.
mezzano je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 11:35   #69
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Nema diskusije Altec Lansing ATP3 za 60e sviraju savrseno za tu cenu. A nece ih vise biti pa ti je ovo poslednja sansa da ih kupis. Nemo da se razmisljas.
A da uzmes neke 5.1 i da se zezas sa kablovima to ni neprijatelju ne bih preporucio. I da ih slusas moras biti zakucan u fotelji ili stolici u preseku zvucnika prednjih/zadnjih naspram front speakera.
Bolje dokupi ako nemas Sound Blaster Live 24 bit zvucnu karticu i taman se sve lepo uklapa u cenu od 100e.
Osta ce ti para da i zensku izvedes na pice za novu godinu.
Pozdrav Oluji!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 12:50   #70
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: 2.1 1000-ti put

Citat:
mezzano kaže:
znam da postoji veliki broj tema koji za predmet imaju raspravu o zvucnicima, ali moram i ja da postavim jednu u nadi da ce mi vasa misljenja pomoci u izboru. nameravam da kupim sistem 2.1. Moj prvi favorit je bio Logitech X-230, ali sam sve blize da odustanem od njega, zbog cene, jer nameravam da izdvojim do 3000, odnosno 35 e, a on kosta oko 5000. Zato sam izbor suzio na sledece aparate :
Neo serija SW - M 22-27, Logitech R20, S200 ili Altec Lancing VS 2121. Ukoliko postoji nesto bolje, ili slicno za iste (priblizno) pare, predlozite.
Ja sam isto hteo da kupim Neo m26 ali ga tada nigde nisam nasao, a i kada sam kupovao zvucnike pogledao sam model m27 i bas ne uliva poverenje.Takodje poverenje ne uliva ni Logitech S200(dao sam vec komentar ranije na temu ovih zvucnika) ali ja ga posedujem i mnogo je bolji od onih zvucnika koji dolaze uz konfiguracije.E sada sacekaj jos neke proporuke, jer nisam cuo ove ostale a verujem da mozda ima i boljeg izbora od ovog Logitecha za te pare(do 3000din).Mada za ove pare ne ocekuj neku perverziju od zvucnika.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 12:56   #71
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Citat:
AstraLogos kaže:
Nema diskusije Altec Lansing ATP3 za 60e sviraju savrseno za tu cenu. A nece ih vise biti pa ti je ovo poslednja sansa da ih kupis. Nemo da se razmisljas.
A da uzmes neke 5.1 i da se zezas sa kablovima to ni neprijatelju ne bih preporucio. I da ih slusas moras biti zakucan u fotelji ili stolici u preseku zvucnika prednjih/zadnjih naspram front speakera.
Bolje dokupi ako nemas Sound Blaster Live 24 bit zvucnu karticu i taman se sve lepo uklapa u cenu od 100e.
Osta ce ti para da i zensku izvedes na pice za novu godinu.
Pozdrav Oluji!
Hvala,
Tema je pokrenuta da bi se najcesca pitanja "sta da kupim za malo para..." fokusirala na jedno mesto, i svi koje to zanima pronadju odgovore odmah...
BTW. Moj "kucni bioskop" je u cetvorocifrenom rangu...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 13:28   #72
krofnica84
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 11 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Pre par dana sam kupila Altec Lansing VS2121 i vrlo sam zadovoljna, za kucnu upotrebu su strava, dobar bas , ne zauzimaju puno prostora i cena im je bila 4200din.
krofnica84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 13:53   #73
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Ovaj citat prenosim sa one teme na ovu prigodniju

Citat:
Rocker kaže:
2.1 zvučnici su zapravo obični stereo zvučnici, samo što imaju poseban zvučnik zadužen za reprodukciju niskih (bas) tonova. Nije ti potrebna nikakva dodatna zvučna kartica (ta integrisana će ti "završiti posao"). Ja bih ti preporučio (kao ogromna većina ljudi ovde) ATP3. Imaš i ovih novih modela tipa VS3121.
Da li su ATP3 napravljeni od drveta, pošto vidim da se to ističe kao veliki plus za zvučnike?

Možda je glupo pitanje ali nikad nisam čuo 2.1 zvučnike pa moram da pitam: pošto je 2.1 isto stereo kao obični zvučnici sa razlikom da ima i subwoofer da li je razlika u zvuku između običnih zvučnika i 2.1 dovoljna da se isplati uzeti 2.1?

Juče sam malo na elitesecurity tražio o ovim zvučnicima i tamo kažu da (neki) Altec Lansing modeli imaju poznati problem sa potenciometrom, da on nakon nekog vremena ne radi kako treba, i da je to dosta ljudi iskusilo, čak su neki znajući za to ipak kupili neke AL zvučnike i zaista imali te probleme. Malo mi je čudno da takav brand ima takav propust na zvučnicima koji važe za kvalitetne.


Recimo neko je tamo rekao:

Jos jedna napomena u vezi Altec lansing zvucnika... da se ne bi desilo ono sto se svima desava...
Altec Lansing zvucnici generalno svi imaju probleme sa potenciometrom za podesavanje jacine zvuka. Ako se mnogo vrti - pojacava, smanjuje, ubrzo dolazi do ostecenja ovog vaznog dela na koji ne vazi garancija. Zato, za dug zivot Altec zvucnika, koristite klizac za jacinu iz operativnog sistema a ne potenciometar na zvucnicima



I ovo:

Ja i jos trojica kolega imamo 321 ili ATP3 zvucnike (ne znam tacno koji su kod koga). Svi smo posle 2 meseca primetili probleme sa potenciometrima, na to nema garancije, mada sam ja preko veze ipak jednom zamenio. Evo, kod mene vec po drugi put problem za nesto vise od 6 meseci. Mi smo svi takve price culi jos pre nego sto smo kupili, pa uopste nismo ni sumnjali da ce biti drugacije, ipak i pored toga smo kupili...
Sto se tice vezivanja za odredjenu marku samo da kazem da najjeftinijim kineskim zvucnicima iz nepoznatih razloga nikada ne strada potenciometar...



Da li je ovo učestao problem? Kako ATP3 stoji po tom pitanju?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 15:24   #74
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Citat:
oluja kaže:
Hvala,
Tema je pokrenuta da bi se najcesca pitanja "sta da kupim za malo para..." fokusirala na jedno mesto, i svi koje to zanima pronadju odgovore odmah...
BTW. Moj "kucni bioskop" je u cetvorocifrenom rangu...
E to jesasvim nesto drugo. Nemoze se u rangu do 100e kupiti posteni 5.1 system. Pre svega u pitanju je kvalitet i snaga pojacala i jos ponesto ali ne bih da sirim temu. I ja imam kao sto si video HI-FI u cetvorocifrenom rangu i drasticno se razlikuje od plasticnih HI-FI i mini linija. Nemam kao sto i ti nemas problema sa razmestajem zvucnih jedinica jer kad to pocne da gruva, zvuka svuda oko tebe. Ipak osim kvaliteta treba i zvucnog potiska izrazenih u decibelima za pravi dozivljaj.
Jos jednom pozdrav.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 16:06   #75
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Citat:
Paladin kaže:
Da li su ATP3 napravljeni od drveta, pošto vidim da se to ističe kao veliki plus za zvučnike?
Sateliti su uradjeni od tvrde plastike sto i nije bitno za zvuk dok je subwufer odradjen u drvetu sa postavljenim zvucnikom na dole da bije u pod. Zato se subwufer obavezno postavlja na drvenu povrsinu ( parket, laminat...) i nikako na itison, prostirku ili slican upijajuci materijal.

Citat:
Paladin kaže:
Možda je glupo pitanje ali nikad nisam čuo 2.1 zvučnike pa moram da pitam: pošto je 2.1 isto stereo kao obični zvučnici sa razlikom da ima i subwoofer da li je razlika u zvuku između običnih zvučnika i 2.1 dovoljna da se isplati uzeti 2.1?
Sigurno da postoji razlika. Ovde se prica o aktivnim zvucnicima koji u sebi sadrze i pojacalo. Najbolje sto sam video kod kompjuterskih stereo zvucnika je dvosistemski sto znaci da ima stereo skretnicu u sebi i prigusnice za razdvajanje visokih i srednjih tonova od niskih a ima i kombinacija bas koji reprodukuje i srednjotonski spektar i prigusnicu obicno elektrolitski kondenzator za visokotonac. Video sam i stereo sistem sa po jednim zvucnikom ( oni sto obicno idu uz konfiguraciju i cista su konfekcija ) za 100e marke JBL. Jeste JBL ekstra marka ali slabo to radi odnosno nema dovoljno snage ni kvaliteta za tu kintu.
Kompjuterski 2.1 sistem recimo ATP3 ima cak 7 zvucnika: 2 visokotonca 1 srednjotonac po satelitu + subwufwer. A za tako nesto treba odraditi kvalitetnije pojacalo od obicnog stereo kompjuterskog pojacala. I kvalitet zvuka je na strani 2.1 sistema.

Citat:
Paladin kaže:
Sto se tice vezivanja za odredjenu marku samo da kazem da najjeftinijim kineskim zvucnicima iz nepoznatih razloga nikada ne strada potenciometar...


Da li je ovo učestao problem? Kako ATP3 stoji po tom pitanju?
Ja ima ATP3 od letos i drndam potenciometar i nevidim problem. Imam i prijatelja koji ih ima dve godine i rade OK. Mozda neki modeli Alteca imaju taj problem ali ATP3 nema definitivno a ni na forumima nisam cuo da se neko zalio na iste.
Pozdrav.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 19:03   #76
djole
Član
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 72
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Takodje, imam ATP3 skoro 2 godine i nemam problema sa potenciometrom za pojacavanje. Doduse i ne cackam ga mnogo, stoji negde na 2/3 a pojacavam/utisavam preko tastature.
djole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 0:51   #77
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Koji zvucnici?

Citat:
!ACHTUNG! kaže:
Ima li neko iskustava sa V3151?Ne zvuce lose,ali sto su krati kablovi...Pa misli sta,treba da ozvucim spajz ili sobu?
Ja sam ih čuo u PC centru. Otišao tamo i zamolio ih da ih malo odvrnu i oni odvrnuli... Nisu loši za te pare. Nešto oko 5000. Slični su 3151 modelu (koga btw imam) samo su im sateliti veći jer imaju po dva zvučnika u sebi. Lično mislim da vrede tih para. Moj ortak će uskoro da ih kupi, pa kad ih budem slušao malo duže reći ću ti pojedinosti.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 4:02   #78
BigPimPin
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Kragujevac-Stanovo hill
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku BigPimPin
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

ATP3 definitivno
BigPimPin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 11:20   #79
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

Citat:
Paladin kaže:
Ja i jos trojica kolega imamo 321 ili ATP3 zvucnike (ne znam tacno koji su kod koga). Svi smo posle 2 meseca primetili probleme sa potenciometrima, na to nema garancije, mada sam ja preko veze ipak jednom zamenio. Evo, kod mene vec po drugi put problem za nesto vise od 6 meseci. Mi smo svi takve price culi jos pre nego sto smo kupili, pa uopste nismo ni sumnjali da ce biti drugacije, ipak i pored toga smo kupili...
Sto se tice vezivanja za odredjenu marku samo da kazem da najjeftinijim kineskim zvucnicima iz nepoznatih razloga nikada ne strada potenciometar...
Ovo POTPISUJEM za ATP-3
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 20:25   #80
Mr. Garrison
Deo inventara foruma
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: South Park
Poruke: 4.887
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 164 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Koji zvucnici do 100 evra?

sta potpisujes za ATP3? da ce im crci potenciometar?
inace, ja imam Altec Lansing VS4121 i uopste nije los sistem. kosta oko 75e...
nije nista specijalno, ali za igre i filmove prepuna kapa. spario sa ga sa Audigy2 value. kad sam presao sa integruse na audigy preporodio sam se. za klasu bolji zvuk! jedino je problem sto za EAX treba 5.1. ovako sa 2.1 imam neki sakati EAX...
Mr. Garrison je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
zvučni sistem, zvučnici

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Legalan Software kod nas!!! arsa Brbljaonica 113 22.4.2008 1:00
Kupovina gaming kompjutera do 900 evra Pjanovic Šta da kupim? 44 29.1.2007 18:01
Koji Mobilni do 260 evra? milcool Aparati i oprema 20 23.11.2006 0:57
Koji laptop do 1000 e ? zule ŠDK - Prenosni računari 1 6.9.2006 20:29
Koji laptop/notebook za 800 evra? Bole-M Šta da kupim? 0 31.12.2005 15:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com