Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrici Test Drive

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.9.2010, 4:27   #1
markonaric
Novi član
 
Član od: 2.10.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Ogorčen i utučen!

zdravo SK...da neduzim sa uvodom da odma predjem na stvar...!
duze vreme hteo sam da uzmem monitor,posto sam imao neku krntiju od 19 inci htedoh da predjem na 21,5...posle 2 meseca skupljanja novca skupih 15.000 din...kao i svakog prvog u mesecu otisao do radnje i uzeo novi br.SK....otvorim i prelistam i dodjem do 85.strane i procitam da ste nekoj osobi odg na pitanje koji je nabolji izbor monitora od 22 inca do 16.000 din...vas odg je bio LG W2240S-PN...i tako ja pun poverenje u vas odem u momentu kupim isti(isto sam uradio tako kad sam citao o hd5770 vapor-x u vasem br.5/2010)...u radnji su mi naravno sve pohvale dali za taj monitor i dodjem kuci i prikljucim...tada krece drama...nisam obracao paznju prvih 2 minuta sve mi je izgledalo super i onda pustim par filmova i potpuno padnem u trans...monitor me je razocarao sto se tice crne boje tj.probajanje bele svetlosti na gornjoj i donjoj stranici...vidljivost gledanja je uzas tako da film pogledati je pravo cudo posto moram da se namestam stalno kako bi nasao idealan ugao...(svetle boje su OK izgleda lepo sve dok naravno na primer u nekoj igri udjem u mrak i pffff probija)...pokusavao sam satima i satima da namestim brightness,contarst,boje kako bi ublazio ali uspeo sam jako malo da ublazim,a filmovi izgledaju malo bolje tek kad se upali MOVIE mode...pao sam u ocaj imam sve vase projeve SK i dodje mi da vise nikad ne sednem za racunar i da nikad ne kupim SK a zaradite i vi nesto para na meni zar ne ?!dajte mi neki savet?ili bar neku kombinaciju u opcijama kako bi nesto poboljsao ta probijanja?ili neku nagradu za iskrenost?ili neki bolji monitor?inace konf.je c2d e8200,hd5770,4gb rama,ga-ep43-ds3....
markonaric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 5:32   #2
thebluephoenix
Starosedelac
 
Član od: 23.10.2009.
Lokacija: Error 418
Poruke: 2.321
Zahvalnice: 335
Zahvaljeno 720 puta na 651 poruka
Određen forumom Re: Ogorcen i utucen !!!

Pa probaj da vratis monitor ili zamenis za neki drugi model (Samsung FTW).
thebluephoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 6:33   #3
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Ogorcen i utucen !!!

Mada ne volim LG oduvek ipak mi je teško da poverujem da ti je neka bezveze 19" bolja od full HD led 22"-ke, doduše iz najniže klase ali opet, led...
Nemoj da se ljutiš, ali zašto nisi tražio da ti ga uključe u radnji, standardna procedura, zbog mrtvih piksela pre svega ali i da vidiš da li ti odgovara.
Pokušaj da ga zameniš ili daj oglas i prodaj ga za hiljadu manje...
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 12:51   #4
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Ogorcen i utucen !!!

Citat:
markonaric kaže: Pregled poruke
... i procitam da ste nekoj osobi odg na pitanje koji je nabolji izbor monitora od 22 inca do 16.000 din...
Ovo je kljucna recenica. Najbolji monitor za odredjeni budzet. Za te pare mi smo u tom trenutku preporucili taj model... Da se ne lazemo, to nije veliki budzet za tu velicinu monitora i ne mozes ocekivati profesionalne karakteristike. SVI LCD monitori (i televizori) imaju "problem" sa uglovima gledanja, dubinom crne boje i brobijanjem pozadinskog osvetljenja. Taj problem je manji na skupljim modelima ali i dalje postoji. Licno sam testirao modele koji kostaju i preko hiljadu eura a imaju (za moje standarde) nezadovoljavajuce uglove gledanja ili pozadinsko probijanje svetla... ili losu reprodukciju crne... neki modeli manje neki vise.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 19:45   #5
markonaric
Novi član
 
Član od: 2.10.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ogorcen i utucen !!!

ukljucili su mi monitor na licu mesta slike su delovale sasvim OK(sto i jesu u stvarnosti)sve izgleda super osim probijanja svetlosti koje sam tek video kad sam dosao kuci sto je veoma naglaseno po mom ukusu i uglovi gledanja) i dvoumio sam se izmedju asusa vh222d i w2240s i odlucio sam se za LG zato sto je noviji i kontao bolji ipak je led bla,bla i sta ja znam zbog vaseg saveta itd. problem je bio sto su bili u odvojenim radnjama pa sad nmg da vracam da menjam za taj asus tamo nemaju ali ajde za te pare kontam da sam uzeo OK stvar nekako sam uspeo sve to da ublazim smanjio sam brightness na 70 i contarst na 50 i sad malo deluje lepse a i kontam da cu se naviknuti...moracu malo manje da igram horor igre taman necu biti zivcan,salu na stranu igre izgledaju odlicno ALI to probijanje :S !
markonaric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 19:52   #6
markonaric
Novi član
 
Član od: 2.10.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ogorcen i utucen !!!

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ovo je kljucna recenica. Najbolji monitor za odredjeni budzet. Za te pare mi smo u tom trenutku preporucili taj model... Da se ne lazemo, to nije veliki budzet za tu velicinu monitora i ne mozes ocekivati profesionalne karakteristike. SVI LCD monitori (i televizori) imaju "problem" sa uglovima gledanja, dubinom crne boje i brobijanjem pozadinskog osvetljenja. Taj problem je manji na skupljim modelima ali i dalje postoji. Licno sam testirao modele koji kostaju i preko hiljadu eura a imaju (za moje standarde) nezadovoljavajuce uglove gledanja ili pozadinsko probijanje svetla... ili losu reprodukciju crne... neki modeli manje neki vise.

hm znam ja to ali nisam ocekivao toliko probijanje...!ajde ISKRENO da li ste rekli u tom trenutku iz iskustva i iz testova sta je dobra kupovina ili ste tako samo odg od oka...????? da li ste znali da vec navedeni problemi ima taj monitor???
sto je najgore posebno sam naglasio pri kupovini da mi je bitno da mi ne probija i prodavac kao `neces imati problema sa tim `ah mrzim to umesto me da mi je samo reko da ima i da ako hocu bolje uzmem nesto drugo bzwz zar ne...? sad se kajem sto nisam uzeo asus :S
markonaric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 20:04   #7
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Ogorčen i utučen!!!

Osim SK, mogao si da pogledaš na internetu, Google FTW. Zatim iskustva ostalih korisnika. I na kraju, ne bi ni postojali mnogo skuplji modeli od 22 inča da je taj savršen.

Ajde da ponovim onu staru ofucanu narodnu za kraj:

Koliko para toliko muzike.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 20:08   #8
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Određen forumom Re: Ogorčen i utučen!!!

Najjednostavnije objašnjenje tvog problema je ono što se stalno govori ljudima a oni ne slušaju - koliko para toliko muzike. Ako si već toliko želeo dobar monitor koji te neće razočarati, trebao si uštekati lepo još oko 70 evra i kupiti LG W2286L-PF, on te 100% sigurno ne bi razočarao:

http://www.lg.com/sg/it-product/moni...-W2286L-PF.jsp

Monitor se retko kupuje, a kada se kupi onda treba odabrati što kvalitetnije može, da dobro služi što duže može i da bude što bolji za vid jer se svaki dan bar po par sati gleda u njega..Žao mi je što si se zeznuo, ali sada šta je tu je.
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 20:16   #9
markonaric
Novi član
 
Član od: 2.10.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ogorčen i utučen!!!

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Najjednostavnije objašnjenje tvog problema je ono što se stalno govori ljudima a oni ne slušaju - koliko para toliko muzike. Ako si već toliko želeo dobar monitor koji te neće razočarati, trebao si uštekati lepo još oko 70 evra i kupiti LG W2286L-PF, on te 100% sigurno ne bi razočarao:

http://www.lg.com/sg/it-product/moni...-W2286L-PF.jsp

Monitor se retko kupuje, a kada se kupi onda treba odabrati što kvalitetnije može, da dobro služi što duže može i da bude što bolji za vid jer se svaki dan bar po par sati gleda u njega..Žao mi je što si se zeznuo, ali sada šta je tu je.
kolko para toliko i muzike pa jbg za iste pare sam mogao da uzmem monitor koji je bolji i nema tih problema u tome je fora...znam ali tih 70 evra mi treba za star craft 2
markonaric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 23:18   #10
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Ogorčen i utučen!!!

Ja imam slican model - LG W2043S-PF i mogu reci da sam prilicno zadovoljan sa njime. Igram igre, gledam filmove i sve je sasvim ok - crna boja, bela, ugao vidljivosti i slicno...

Jedino bih mu zamerio sto ima analogni ulaz i nema DVI a sada vec postaje standard HDMI. Mada ja tu ne primecujem drasticnu razliku, s obzirom da sam ranije imao LG L1730P koji je imao i DVI ulaz i kada sam uporedjivao razliku izmedju VGA i DVI nisam bas nesto primetio... Mozda se i varam ali glavno je da je meni sve ok
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2010, 1:07   #11
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Ogorčen i utučen!!!

Ako ti je neka uteha HP ZR24W koji je ~450e i ima e-IPS panel ima blaga probijanja i ne prikazuje idealno crnu boju,a to nije za ocekivati od ovakvog monitora

Ne zelis ispranu crnu boju? TN panel nije za tebe. Ne zelis probijanje lampi? LED monitor je za tebe. Jedini problem je sto ove dve stvari nije moguce uklopiti u budzet od ~160e. Za te pare si uzeo korektan monitor
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Thaedass na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (17.9.2010), oluja (21.9.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com