Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2006, 16:36   #281
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
DorianGrey kaže:
Dam nekom liku da mi nareze igru, dodjem kuci, ubacujem cd, nema autoran-a, ja otvaram u commanderu, i imam sta da vidim, covek narezao instaliranu igru direktno iz Program Files
Pa, kako da ti kažem... neke igre mogu i tako da se instaliraju.
Jesi li probao?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 16:42   #282
PhAnToM_LoRd
Član
 
Član od: 27.1.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 98
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko MSN-a korisniku PhAnToM_LoRd Slanje poruke preko Yahooa korisniku PhAnToM_LoRd
Exclamation Re: smesne situacije...

Citat:
DorianGrey kaže:
Dam nekom liku da mi nareze igru, dodjem kuci, ubacujem cd, nema autoran-a, ja otvaram u commanderu, i imam sta da vidim, covek narezao instaliranu igru direktno iz Program Files
Postoje i primeri kada to moze tako. Jedan od njih je "Operation Flashpoint". Provereno...
PhAnToM_LoRd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 17:44   #283
101st Airborne
Veteran
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 613
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 36 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
PhAnToM_LoRd kaže:
Postoje i primeri kada to moze tako. Jedan od njih je "Operation Flashpoint". Provereno...

Ja sam tako nekom prilikom instalirao Icewind Dale. I radio je, ali je nesto zezala muzika, pa je seckao itd itd....izgleda da je ipak uvek bolje kad ima registry key...
101st Airborne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 17:59   #284
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ma znam da moze, radi ona dobro, ali to nije to, zna se kako se reze igra...nego sto mi se taj isti pre toga hvali kako ima gomilu igara, posle sam provalio da su sve instalirane
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2006, 23:40   #285
Cvrcak
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 316
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 26 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Kad vidim kako ova tema napreduje prosto mi je puno srce!!!
Cvrcak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 1:27   #286
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ne znam dal' je za ovde ili za "cudna obaranja sistema"...
U svakom slucaju: otvara se tombola, potpuno automatizovana, naravno,
u prostoru pored restorana. Kupio se bubanj, comp, monitori, numericka tastatura, napravio se program za pracenje brojeva, sve pod konac.
Ali... struja se vuce iz restorana, a tamo na jednom mestu ukljuceni sporeti, rerne, kuvala, mixeri i ko zna sta sve ne. System overload. Shvatimo da bez dooobrog UPS-a ne smemo ni da unesemo comp kroz vrata. Kupi se i to, sve se postavi i... dodje lokalni majstor elektricar i pita dal' nam treba "ona lampica od hard-a". Ajd, ne treba nam, nosi je?!? Ne pitamo ga nista, on je majstor. Generalna proba pred otvaranje, ceo dan sve radi kako treba, i u jednom momentu PEEP, mrak. Pisnu UPS, ugasi se comp. Nema se vremena, vadi se hard, spasavaju se podaci, al ne lezi vraze: bad sektora kol'ko oces.
Da skratim: majstoru je trebala struja za led diodu na numerickoj tastaturi, i naravno dovukao je sa "one lampice od hard-a" nekom zicom (nisam video kako, nista konkretnije ne mogu da kazem). Kuvari u restoranu, zavrsili smenu, cupali kablove iz zida, ono malo zavarnicilo i bacilo 220 kroz tastaturu, preko one dve lampice, pravo na hard. Dzaba ti UPS.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 1:54   #287
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

E, pa, posto sam dokon...
1. Zlatno doba malih televizija, ja nesto montiram na dva S-VHS tejpa,
iza mene koleginica iz novina pokusava da pregleda neku traku. Cujem kako se nervira i posle duzeg vremena usudi se da pita: A sto kaseta nece da udje?
Ja se okrenem, a ona gura VHS traku u STRONG satelitski risiver. Lici...
2. Ista koleginica: A gde je onaj "video" iz arhive? (S VCR na kome su pregledale materijal). Odem u arhivu, sve na svom mestu. Iznerviram se, posaljem je u arhivu (i jos na par mesta), ona se posle minut vrati, besna sto je lazem. Ispostavi se da je prednji panel na tejpu bio zatvoren, sto stvara ogromnu vizuelnu zavrzlamu, jer, bogamu, nista ne sija i ne trepce.
3. Biser decenije: sekretarica donosi VHS traku na koju treba da joj se snimi
nesto iz programa. Pita me da procenim koliko ima mesta na traci. Ja onako, od oka ocenim da ima jos 15 minuta sto njoj nikako nije dovoljno. Ona se unervozi, cupka par sekundi i onda se doseti - traku koju drzi u ruci okrene naopako i pita: A kol'ko sad ima do kraja? Srecom bila je fina zena, inace...
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2006, 2:23   #288
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

4. Koleginica pregleda neki materijal, zvucnici odvrnuti do daske, trese se televizija. Ja poshizim, i krenem da vidim o cemu se radi. Imam sta da vidim: gospodja na usima ima ogromne SONY slusalice, ciji se kabal vuce po podu dva metra iza nje, a ustekan je u parket, valjda. Ja zavrnem pojacalo, ona skine slusalice, i pobesni: Ne diraj to kretenu, ionako slabo cujem!
5. Serija pitanja koja pocinju sa "A sto ovo nece?"
- kaseta ugurana naopako (cesta situacija)
- mikrofon na of (jos cesce)
- flopi ostao u drajvu, ne mogu "da upale" comp
- ukljucen Caps lock, provajder nalazi 82 neuspela pokusaja u toku 20 min.
- DVC Pro traka u DV tejpu
I jedan moj, cest, biser za kraj:
Nemam ton u mixeru, proverim traku, proverim tejp, proverim kablove, poludim, sve razvezem i povezem ponovo, naprskam sa WD40, i nista...

I onda dignem master reglere.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 2:59   #289
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Vidim da je ova tema malo usporila, nema cak ni Simketa da je izvlaci, pa...

Ovo mi ortak pricao

Otisao kod nekog lika koji se pozalio da mu ne radi komp. Upale se lampice na kucistu, rade kuleri, ali nema slike, proveravali graficku, hard, plocu sve redom, da bi na kraju pritisnuli dugme za paljenje monitora, i... problem resen
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 17:20   #290
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
DorianGrey kaže:
Vidim da je ova tema malo usporila, nema cak ni Simketa da je izvlaci, pa...

Ovo mi ortak pricao

Otisao kod nekog lika koji se pozalio da mu ne radi komp. Upale se lampice na kucistu, rade kuleri, ali nema slike, proveravali graficku, hard, plocu sve redom, da bi na kraju pritisnuli dugme za paljenje monitora, i... problem resen
Haha, imam i ja jednog rodjaka, dedu tačnije, koji pusti kompjuter, i onda sedi zamišljen ispred dok čeka da se uključi, sve dok ga ne podsetim da treba da uključi monitor!
Nešto slično se i meni desilo. Nešto sam radio, kad se komp odjednom ugasi. Prvo sam pomislio da je nestalo struje, ali onda malo bolje oslušnem... rade kuleri! Upalim svetlo - ima! Uključim kompjuter - ništa... samo kuler sa procesora radi i ništa više! I znate šta je bilo? Faza je bila toliko slaba da nije mogao da se pokrene ceo komp! Ali kako sam se tad u**ao!

Poslednja ispravka: VojaM (14.2.2006 u 19:06)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 19:25   #291
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Kum Ruzvelt kaže:
E, pa, posto sam dokon...
1. Zlatno doba malih televizija, ja nesto montiram na dva S-VHS tejpa,
iza mene koleginica iz novina pokusava da pregleda neku traku. Cujem kako se nervira i posle duzeg vremena usudi se da pita: A sto kaseta nece da udje?
Ja se okrenem, a ona gura VHS traku u STRONG satelitski risiver. Lici...
2. Ista koleginica: A gde je onaj "video" iz arhive? (S VCR na kome su pregledale materijal). Odem u arhivu, sve na svom mestu. Iznerviram se, posaljem je u arhivu (i jos na par mesta), ona se posle minut vrati, besna sto je lazem. Ispostavi se da je prednji panel na tejpu bio zatvoren, sto stvara ogromnu vizuelnu zavrzlamu, jer, bogamu, nista ne sija i ne trepce.
3. Biser decenije: sekretarica donosi VHS traku na koju treba da joj se snimi
nesto iz programa. Pita me da procenim koliko ima mesta na traci. Ja onako, od oka ocenim da ima jos 15 minuta sto njoj nikako nije dovoljno. Ona se unervozi, cupka par sekundi i onda se doseti - traku koju drzi u ruci okrene naopako i pita: A kol'ko sad ima do kraja? Srecom bila je fina zena, inace...
Na mojoj televiziji nikako nismo mogli da nateramo gomilu novoprimljenih "briljantnih" i krajnje nadobudnih novinara ispravnoj terminologiji. A terminologija je ispravna ne samo zato što "tako treba", nego zato što se izbegavaju dvosmislenosti i gubljenje vremena.

Radi se o smeru premotavanja. Ne treba govoriti "napred i nazad" jer to svako shvata drukčije: da li je ono što se traži "napred" ili "nazad" u odnosu na mesto gde je traka trenutno, ili treba "motati" u smeru "napred" ili "nazad". Zbog toga se uvek govori "ka početku" i "ka kraju" kasete i sve je jasno.

E... gospoda prvo pokušaju sa "napred" i "nazad", pa kad ih montažer zamoli da mu ispravno kažu, onda krenu sa neverovatnim konstrukcijama: "ka desku" i "ka WC-u"... "ka manjim brojevima" i "ka većim brojevima", pa je bilo čak i "na zapad" i "na istok"

Ali već legendarna fora je sa bojama. Jedan urednik je nešto cinculirao 100 godina po pitanju boje slova na najavnoj špici. Te ovo hoće žuto, te ono ho
e plavo, te ono hoće belo... Pa onda sve promeni u belo... pa se predomisli i traži plavo. I na kraju hoće sve da bude žuto. Tu kompjuteristi prekipi i kaže "Ne može žuto!". "Što ne može?" "Potrošile kolege iz prepodnevne smene"... Tu se čovek malo zamisli pa odluči da ipak ostane sve kako je poslednji put bilo

A kad god bi neko nadobudan (a u stvari nema pojma o TV tehnici) došao u montažu da izvoljeva, da traži pretapanja, maske, izbeljenja u ogromnim količinama i ostale evekte bez kraja i konca, jedan montažer-šeret bi mu govorio da to ne može, jer on ima samo virtuelni tajbm-bejz korektor, a treba mu integrisani frejm sinhronajzer sa dvokanalnim multiplekserom, pa ne može da radi na pola filda nego samo na četiri frejma I dotični ti se, o čuda, odmah ućuti

Poslednja ispravka: VojaM (15.2.2006 u 14:57)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.2.2006, 19:45   #292
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Nasim je organizatorkama trebalo vise od godine dana da pravilno sricu kepcerovanje, ukepcerovati, iskepcerovati... Jos uvek nisu provalili razliku izmedju CD-a i DVD-a, jer najvise se zbune kad im kazes da mpeg 2 format (DVD kvalitet), ako je kratak moze da stane na CD.
Sto se tice, napred, nazad, ispred, iza, levo desno, Voja je potpuno u pravu, samo im kazes: " Oces ka pocetku ili ka kraju" (neki se cak i tada zbune).

Da nastavim sa biserima koje je Kum nabrajao:

8.Nestao tekst u Wordu - Spusten prozor
9. Nece da stampa - pustene 78 komande za stampu, a papir zaglavljen
10. Nemam nista na televizoru (kada spiker sedi u studiju) - nije upaljen televizor
11. Izmesani papiri za informativnu emisiju - novinar kaze da je to neki drugi uradio
12. Potpis za CH, umesto PR menager pise Pijar menadzer.

... Ehh... Ne mogu svega da se setim, ali cim mi padne napamet, dopisujem.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 2:27   #293
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Nedavno sam procitao na nekom Americkom forumu kako se neki lik... da vidimo kako da se ovde izrazim, recimo samozadovoljavao ( da ne kazem je**ao se sam sa sobom), i na kraju je khm, khm lepo po grafickoj karti, "tecnost" usla u izmedju kola , cipova i graficka ne radi (6600GT), i lik pita da li je moguca popravka... kako je to izveo na graficku ne znam, uglavnom ismejalo ga pola Amerike, bilo 6000 postova za sedam dana

ja sam se valjao od smeha dok sam citao
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.2.2006, 5:27   #294
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

jadan covek
...hocu teci, jadan 6600GT... i ja sam imao tu karticu, i crkla mi je, ali iz drugih razloga nemojte sad svasta da pomislite
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 2:44   #295
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

da ne bude da sam lenj... evo dobre fore...
pomaže mi gospođa o kojoj sam već pisao...

gospođa šat daun...

pa sad je malo pospremala sto i postavila tastaturu i naročito miša kako je njoj odgovaralo...
pa pošto joj se posle izvedenih akcija nije uklapalo pozvala je kolegu:
- vidi ovaj miš mi je poludeo, ide naopako, kako god da ga vučem on ide u suprotnom smeru...
kolega zamišljen u velikom poslu seda za računar i ne gledajući puno, hvata miša i proba... miš stvarno ide u suprotnom smeru od izvedene akcije a ona dodaje:
- ovako je normalnije, da mu je rep iza njega a ne ispred... samo mi ga namesti da ide kako treba...
a kolega kad je shvatio samo što se nije onesvestio od čuda...


ps
lepo mi dođe da joj prepravim jednog miša, zaslužila je brate stvarno...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 2:47   #296
[Imzadi]
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.278
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 334 puta na 149 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Simke, pozdravi tu Micu Šatdaun u moje ime!
Najjača je!
[Imzadi] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 2:54   #297
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

zar nije...
dođe mi ne da joj prepravim jednog miša nego celu kolekciju za proleće, leto, jesen i zimu...
prava je...
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 2:56   #298
DorianGrey
Veteran
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 479
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Simke kaže:
da ne bude da sam lenj... evo dobre fore...
pomaže mi gospođa o kojoj sam već pisao...

gospođa šat daun...

pa sad je malo pospremala sto i postavila tastaturu i naročito miša kako je njoj odgovaralo...
pa pošto joj se posle izvedenih akcija nije uklapalo pozvala je kolegu:
- vidi ovaj miš mi je poludeo, ide naopako, kako god da ga vučem on ide u suprotnom smeru...
kolega zamišljen u velikom poslu seda za računar i ne gledajući puno, hvata miša i proba... miš stvarno ide u suprotnom smeru od izvedene akcije a ona dodaje:
- ovako je normalnije, da mu je rep iza njega a ne ispred... samo mi ga namesti da ide kako treba...
a kolega kad je shvatio samo što se nije onesvestio od čuda...


ps
lepo mi dođe da joj prepravim jednog miša, zaslužila je brate stvarno...

E ovo je vrh, stvarno
DorianGrey je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 14:15   #299
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Ortak ne zna za restart preko Win-a nego na dugme lupa restart. Pa umesto da ga prozovemo retard, prozvasmo ga Ljuba Restart...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.2.2006, 16:39   #300
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Citat:
Simke kaže:
zar nije...
dođe mi ne da joj prepravim jednog miša nego celu kolekciju za proleće, leto, jesen i zimu...
prava je...
Ne moraš ništa da prepravljaš, imaš u drajveru onuvarijantu za levoruke - da se okrenu funkcije tastera )
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
biseri, lapsusi, nije smesno, smesne situacije, smesno

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Situacije kad vas je vaš ljubimac (komp) doveo do ivice razuma ivan79 Brbljaonica 45 8.4.2010 13:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com