Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2011, 13:02   #2041
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Očekivao sam tvoj odgovor Vasiljeviću, hvala ti! Baš me je taj podatak interesovao, koji broj aviona se smatra potrebnim za odbranu. Tvrdiš da je to 155 komada. Da li onda ima smisla kupovati 15 ili 25 ili 45?? Nemojmo zaboraviti da, kada bi opet zaratili, borili bi se protiv NATO-a (a svi znamo kako je bilo 1999.)
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 13:51   #2042
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ma, ko to sad zna... da li ce se ratovati, kad ce se ratovati, da li ce postojati NATO, kakav ce biti odnos snaga. Za prvo vreme ce biti dovoljna ta jedna grupa aviona, ali u buducnosti treba razmisljati o kupovini jos, modernizaciji postojecih i slicnom, ako bude uslova; ako ne, ponovo lepo, imamo to sto imamo, bolje nego nista da nemamo.

Avijacija jeste verovatno najskuplji rod vojske, ali je ubedljivo najefektivniji vid borbe. Danas ni u jednom sukobu ne mozes pobediti bez da dominiras na nebu...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 13:58   #2043
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Očekivao sam tvoj odgovor Vasiljeviću, hvala ti! Baš me je taj podatak interesovao, koji broj aviona se smatra potrebnim za odbranu. Tvrdiš da je to 155 komada. Da li onda ima smisla kupovati 15 ili 25 ili 45?? Nemojmo zaboraviti da, kada bi opet zaratili, borili bi se protiv NATO-a (a svi znamo kako je bilo 1999.)
ako ratujemo s NAT* ovaj put bi namorali Ruse da nam pomognu a jok da pevaju na trgu sa nama.
Od rata s njima nema ništa , to su budalaštine, nama treba avijacija najmanje kao u okruženju kakvu imaju i naši susedi i to je neophodno i bezbedno po nas kao državu...
Ako nemamo ni to, računaj da će se desiti ono što sam napisao u preth postu a taj tvoj Temerin ode kod Huna... Takođe što kaže Vasiljević poskupeće šerpe, tiganji itd (teflon) šalim se
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 14:10   #2044
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Problem ljudima je percepcija problema. Većina, pa i naši gore to lepo svedu na izjavu ovo košta ovoliko, ono onoliko, ovo je jeftinije. Cvrc, nije nego.

Mr Savo Pustinja, general pukovnik ako se ne varam, sad penzionisan, na mnogo mesta je objašnjavao zašto to ne ide tako. Jedno od prepucavanja u bivšoj SFRJ je bila i nabavka novih raketnih topovnjača kad je on presekao da se one projektuju i rade kod nas. I objasnio je ovako: nije to cena ova, cena ona pa jednako. Kad razvijamo sami, mi ne dajemo pare odjednom, nego ove godine 100, sledeće 250, pa sledeće 250 ... Ako ove godine nema toliko para, mi smanjimo, možemo bez posledica da produžimo vreme ugovora ... Rada neše fabrike, osvajaju tehnologije, zaposleni ljudi znače više para kod nas u budžetu i manje para da ide spolja, mi to kasnije moramo da održavamo, št anam treba proizvedemo, ne dajemo kasnije pare za održavanja nekome spolja. Ista priča je bila i oko onog našeg nesuđenog NA. Krajnja priča pored tehnologija i znanja je bila 100.000 ljudi koji bi radili na tom projektu posredno i neposredno. A ovde govorimo samo o privredi, dakle, onima neposredno vezanim. Gde je tu ceo prateći orkestar odozgo, dakle, institutii, profesori, školski sistem ..... Dakle, procene tipa pare ovoliko i onoliko, to može kod kućnog budžeta ne u odgovornoj državi. Državni razvoj i ekonomija nije kupovina hleba u prodavnici, mnogo je komplikovanija priča sa mnogo drugačijim računicama.

Tako je i sa brojem aviona. Nije ja to tvrdim, već je to jasni proračun vojnih stručnjaka, spolja i unutra. Deo koji ti promašuješ je da je ovde priča o MINIMALNOM broju, dakle, izgubi nekoliko i ti si ispod granice odbrane zemlje. Okolne zemlje, sve imaju MINIMUM ZA NAPADNE AKCIJE. Dakle, njima je ta dozvoljena cifra daleko veća. Šta mi dobijamo sa recimo 36 novih borbenih aviona, cifra data odokativno, nije ni bitna u krajnjem slučaju. Ti avioni sada spašavaju, ili daju šansu za spašavanje celog sistema školovanja u armiji, od održavanja aviona do pilota, spašavaju znanje, spašavaju neke katedre na univerzitetu, dakle, spašavaju osnovu opstanka avijacijskog znanja kod nas. Nemoj da kupiš sada, sve milijarde dolara koje su decenijama ulagane u to znanje odoše u vetar, a kad ti bude trebalo, njega neće biti. I moraćeš da platiš opet i to skuplje to znanje jer tad po prvilu treba za mnogo kraće vreme. Ili prevod na nešto što razumete: ako vam prokišnjava krov, i treba da se zameni, ne rušimo celu kuću. Nema para sada, ok, zakrpimo koliko možemo, i sačekamo malo bolje vreme za zamenu krova. Dinkićeve priče kako nam onaj crep nije dobar pa zovimo bagere jer to tako treba, stavite mačku o rep i koristite malo zdrav razum.

Sad, oko rata sa NATO. E tu ima jedna priča koja se stalno provlači. Oni su jači, oni mogu ..., logistika im je laka jer smo blizu, to nam je problem .... Zaboravlja se ovo: NATO tokom rata sa nama, nikad, i ponavljam, nikad, ni u jednom naletu nije mogao da ima više od 200 aviona jer je imao velikih problema po pitanju organizacije, po pitanju prostora itd. Imao je ogromnih problema oko održavanja dotičnih. U napadima, samo 25% njih je bilo za napade na ciljeve na zemlji. I po njima, njihova sreća je da mi tad nismo imali sredstva da dokačimo njih ozbiljnije jer bi tad bila drugačija bajka. Za njih, to je lokalna *****...., za nas to je totalni rat do istrebljenja. I da navedem ovo: svaka teškoća, ma koliko bila velika, otvara prozor šanse, ako se ta šansa uoči i ako se dobro eksploatiše i za tu šansu pripremi. Tako da i tu malo promena u razmišljanju može da da vrlo čudne promene u rezultatima sa kojim operišemo, samo nemojte odmah da vičete stigao smak sveta. Treba da se shvati, vojska mora i njen je posao i namena da odgovori i na takve izazove. Samo im dajmo opermu kako treba.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 16:30   #2045
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Danas je nasa borbena avijacija letela iznad Beograda, kao pripremu za nedelju.
Letela su 3 G-4, 2 MiG-29, lasta, gazela i Mi-8. Cini mi se da su Orlovi prizemljeni jos od onog incidenta sa trapom.

Ja posmatrao sa krova uz radio prijemnik i uzivao u prizoru
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 16:46   #2046
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Evo jedne zanimljive stranice:

http://www.defencetalk.com/compariso...ircraft-17086/

Ono sto mene plasi u vezi nabavke novog lovca, je to da ce se desiti jedna od dve varijante:

1. Nabavice se stariji model aviona, moguce sa zvucnim imenom, ali nedovoljno dobar da se nosi sa aktuelnim aparatima.

2. Nabavice se savremen lovac, ali u najjeftinijoj mogucoj varijanti, sa zastarelim radarom i slicno.

Bez obzira na kvalitet samog aviona, veliku razliku nosi i oprema koja se nalazi u njemu.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 19:03   #2047
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

Ja mislim da će nabaviti neki koji lako može u kukuruz. Čim su oni bili tamo na onom Enterprajzu sve mi je jasno.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 19:56   #2048
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

Hvala vasiljevisu na konkretnim argumentovanim ..... esejima
mnogo korisnih informacija... btw, neko rece orao nije dorastao obaranju otetog aviona... pa zar nema mogucnost ispaljivanja neke najobicnije rakete makar stare IC dometa 10 km?
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 20:06   #2049
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Očekivao sam tvoj odgovor Vasiljeviću, hvala ti! Baš me je taj podatak interesovao, koji broj aviona se smatra potrebnim za odbranu. Tvrdiš da je to 155 komada. Da li onda ima smisla kupovati 15 ili 25 ili 45?? Nemojmo zaboraviti da, kada bi opet zaratili, borili bi se protiv NATO-a (a svi znamo kako je bilo 1999.)
NATO je tada a imao svoje ljude, a to je niko drugi nego Kozirjev i njegov aktuelni predsednik Rusije. Prodali su nas za novce. U Moskvi u pozoristu pri boravku tadasnjeg americkog minista spoljnih poslova Olbrajtovoj, na zajednickoj pozorisnoj predstavi sa Kozirjevim tada je on izjavio "Ma bobardujte ih vec mi je pu .....". To Americi i NATO paktu bilo zeleno svetlo za napad, tada su bili sigurni da mi nemamo "saveznike".
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 20:31   #2050
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
paulvandyk68 kaže: Pregled poruke
NATO je tada a imao svoje ljude, a to je niko drugi nego Kozirjev i njegov aktuelni predsednik Rusije. Prodali su nas za novce. U Moskvi u pozoristu pri boravku tadasnjeg americkog minista spoljnih poslova Olbrajtovoj, na zajednickoj pozorisnoj predstavi sa Kozirjevim tada je on izjavio "Ma bobardujte ih vec mi je pu .....". To Americi i NATO paktu bilo zeleno svetlo za napad, tada su bili sigurni da mi nemamo "saveznike".

Zato sam ja i napisao da sledeći put neće samo da pevaju na trgu sa nama ... Malo će drugačija pesma da bude, a predstava će biti u njihovom dvorištu.
I gde ste našli tu vest da naši posetili Enterprajz? Da se nešto tako desilo pre 10 godina , bilo bi ravno izdaji a sada su samo otišli kao u prodavnicu.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 20:46   #2051
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: Avioni

I ja sam tek ovde cuo o tome prvi put. Evo i linkova.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 21:54   #2052
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

http://www.kurir-info.rs/vesti/srbij...-bih-74216.php

ko je ovde lud???
mislim sta je tamo moglo ostati orlovi koji godinama ne lete, koliko treba para da se dovedu u letno stanje i onda sta imamo? praistorijskog lovca bombardera ili kojoj vec klasi pripada...
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 22:29   #2053
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Enterprize
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 23:08   #2054
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
http://www.kurir-info.rs/vesti/srbij...-bih-74216.php

ko je ovde lud???
mislim sta je tamo moglo ostati orlovi koji godinama ne lete, koliko treba para da se dovedu u letno stanje i onda sta imamo? praistorijskog lovca bombardera ili kojoj vec klasi pripada...
Ti avioni će biti iskorišćeni za delove a i da nije toga išli bi u gvožđe.. u ostalom verovatno će biti neka kompenzacija a ne keš. S druge strane nama su potrebni jer imamo i majstore i pilote, a avioni i delovi nam fale u svakom obliku što nije ni čudno posle svega šta se izdešavalo. Čudno bi bilo da ih se ne domognemo na neki način. To bi značilo da dižemo ruke od vazduhoplovstva, tako da je ovo lepa vest.
Čudno je to što se naše vojno vazduhoplovstvo ne zove više 'Ratno' jer to valjda implicira na agresivnost.. Pitam se kad će da vrate staro ime. Možda kad kupe nove avione.
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 11:59   #2055
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@stepanov:

Orao nema nikakve mogućnosti da išta obori nekom raketom u vazduhu. Nema ni instalacije da bi se ona postavila na avion. Jedino što ima je top. A koliko j efikasan top danas za nekoga ko treba da obori nešto u vazduhu ... .

Razlog je jednostavan. On je napravljen kako jurišnik koji dejstvuje na malim visinama po ciljevima na zemlji. U to vreme nije bilo dobrih raketa VV pa je njega čuvao taj nalet na malim visinama. Ko je hteo da ga obori, morao je da siđe dole iza njega, i da se praktično nađe u situaciji da dotična raketa neće odraditi posao sigurno. Plus, na tim visinama tada, top je bio jedino pouzdano sredstvo tada, namena mu je bila na papiru da obori najviše protivničke helikoptere .... Trebalo je kasnije da se modernizuje, da dobije i rakete VV kratkog dometa ali po običaju ovde, do toga nije došlo i završio je gde je završio. Danas, recimo dobra osnova za jurišni avion ako se odradi zamena motora sa nekim jačim, ugradi oprema za rakete VV kratkog dometa, postavi oprema za upotrebu sistema visoke preciznosti, ako se postavi oprema za samoodbrnu kako bog zapoveda, odradi ojačanje konstrukcije da bi dobio nešto veću nosivost i njeno preprojektovanje u određenim stvarima da bi dobio jaču i lakšu konstrukciju, određene izmene na krilima da bi dobio bolje karakteristike ..... Previše posla za avion star koliko je on star. Lakša je zamena dotičnog sa recimo kineskim JF 17, onim novim malim lovcem. Em mnogo bolje letne karakteristike, em bolja elektronika, em višenamenski, dovoljno jeftin za dotični posao, dobili bi da ga sklapamo ovde ....

Na par mesta sam napisao, nama je taj JF 17 odlična ponudda. Prestanimo sa megalomanijom, najbolji lovac, te on može ovo ili ono .... Gledajmo praktično. Taj mališan ima letne karakteistike na nivou F16. Dolet i nosivost nisu wow ali je dovoljno za nas. Cena je više nego povoljna, za jedan dobar zapadni dobijamo 3+ ova. Ako uzmemo da on lepo menja Orla i poslu koji radi Orao sa time da može da koristi precizna ubojna sredstva, dobijamo dobrog malog radnog konja koji nama treba. Za policing više nego dovoljan. Ili da prevedemo u brojke: cena nekih 16 aviona tipa Tajfun je oko 1.5 milijardi evra. Za te pare, dobijamo bar 80 aviona JF 17 sa naoružanjem i opremom, koje sklapamo ovde, proizvodnja delova ovde, osvajanje novih tehnologija, povećanje zaposlenosti, sami biramo elektroniku ... Neka sa izborom elektronike ode cena za njih na 2 milijarde, opet je mnogo bolji izbor od 16 Tajfuna. Daće podršku koja treba ljudima na zamlji, daće zaštitu u dovoljnom opsegu, iskreno, ne vidim na koji način će 16 Tajfuna da odradi bolji i veći posao od 80 JF17. On odlično menja i Mig 21. Dakle, jedan avion koji zameni 2 tipa, smanjena logistika, imaju dosta manju potrošnju ukupno gledano u odnosu na Tajfun, a to dalje vodi ka manjoj ceni korišćenja tokom života. Da ne pominjem da bi bili odlična podršaka diplomatiji, na kraju krajeva. Pokreće se proizvodnja, održava onaj teško napravljen i skupo plaćen sistem znanja i školovanja. Da li da pominjem da bi se lako otvorila mogućnost da sa tim istim Kinezima kasnije napravimo njegovu stealth verziju (ima indikacija da rade i na tome)? Ono što kažem, pitanje percepcije: da li nama treba Tajfun ili nama treba koristan radni konj koji možemo da priuštimo u dovoljnom broju.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 14:23   #2056
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Ma, tajfun nam sigurno ne treba... Ti kinezi zaista deluju zanimljivo, previse dobro da bi bilo istinito, pa sam zbog toga blago skeptican...
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 17:19   #2057
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Avioni

ja gi ucenio kineze da nam na tri JF-17 daju jedan J-10! E sad sa doplatom bez doplate treba da vide koja je naj realnija opcija. I ja se slažem sa Vasiljevićem da je taj JF-17 najbolja opcija. Što zbog upošljavanja resursa koje mi imamo kako god to neko mislio drugačije.
Ko hoće da se kladi sa mnom da će oba tipa biti u Bg kad na jesen bude veliki aeromiting?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 17:47   #2058
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

Ako bi to sve tako bilo (govorim ako-jer ovo je srbija) to je najbolja opcija, mnogo bolj aod svih ostalih, zaista. e, sad tu se dosta razglaba o avionima a mi na zemlji imamo kamione stare 20 godina stara oklopna vozila tenkove, sve... telekomunikaciona oprema pa cak i POV sistem nije na zavidnom nivou. Plus treba jos uloziti, cini mi se da su rekli 40 miliona evra u vojnu industriju koja trenutno najbolje posluje. Tako da ne znam, mozda bolje kupiti za sad 20-ak kineza pa polako. Da se ravnomerno ulaze i u avijaciju i u kopnenu vojsku.
@valsiljevic vidis nisam znao da orao nema nikakve rakete to me je bas zacudilo vidjao sam slike orlova sa montiranim raketama... Ipak je taj avion izsao s pocetka sedamdesetih kada se cekao mig 29 a kada su uveliko leteli napredne 21-ce... steta za takava avion
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 19:18   #2059
LazaLazarevic
Član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: Дневна соба
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Васиљевић је рекао да Орао нема ракете Ваздух-Ваздух
Може се наоружати невођеним ракетима и Maverick ТВ вођеним ракетлама.
LazaLazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 19:20   #2060
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Avioni

Orao je bio planiran kao lovac, ali je zbog raznih problema konstruisan kao jurisnik. Te rakete su ustvari vazduh-zemlja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com