Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2017, 19:07   #1
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Koristim Opera browser i kad se pokrene download on smešta fajl u neki svoj temp folder na sistemskoj particiji. Fajl je veći od 100 GB, a nemam toliko mesta na sistemskoj particji. Probao sam i cURL iz Git-Basha (na Windowsu sam) ali i on isto prvo skida negde na sistemsku particiju pre nego što kopira u folder gde hoću (mada je moguće da on to čuva u memoriji a Windows stavlja u swap). Probao sam i da preusmerim izlaz u bashu sa "strelicom" (>) u fajl, opet se puni sistemska particija, tek kad lupim Ctrl+C ispiše u fajl u koji sam preusmerio.

Kako, kojim programom da skinem fajl direktno u folder gde hoću bez privremene lokacije ili baferovanja u memoriji?
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 19:25   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Nekad davno postojali su download acceleratori koji su radili to za tebe - skidali fajlove - i svi odreda imali su opciju gde da im bude tmp folder, na bilo kojoj particiji... Probaj da iskopaš negde DAP ili NetAnts ako se prave i dalje... ili na nekom fileserveru sa starim programima... postoje takvi sajtovi... Onda kopiraš link i pasteuješ u program nakon što podesiš sve.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
ivan90BG (23.12.2017)
Stara 5.11.2017, 20:45   #3
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Odradi symbolic link tog foldera sa sistemske particije na onu gde imaš mesta.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 21:04   #4
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

U firefoxu je ranije mogla da se menja lokacija cashe foldera, ne verujem da su tu opciju izbacili.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2017, 21:56   #5
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Može i dalje, ja sam izmestio sa SSD na HDD.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 13:55   #6
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Internet Download Manager ima tu opciju. Ja ga koristim godinama vec i mislim da je to najbolji download manager za windows trenutno.
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2017, 15:40   #7
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Posle zilion godina DAP je i dalje jedan id najboljih download managera iako mu je interfejs pomalo arhaican. U svakom slucaju je najmanje zahtevan sto se resursa tice. Free verzija je i vise nego dovoljna. Free download manager je takodje dobar. Brzine skidanja su zaista znatno vece nego kada se to radi iz npr Firefoxa, Chroma ili Opere.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
ivan90BG (23.12.2017)
Stara 9.11.2017, 10:07   #8
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Brzine skidanja su zaista znatno vece nego kada se to radi iz npr Firefoxa, Chroma ili Opere.
Nikad mi nije bilo jasno zasto je tako
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2017, 11:44   #9
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
Nikad mi nije bilo jasno zasto je tako
Zato što download manageri koriste multithreading za preuzimanje fajla iz više delova dok browseri obično koriste jedan thread i preuzimaju ga celog.

Multithreading ima tu prednost da je svaki thread funkcionalno nezavisan i obezbeđuje sledeće dve bitne prednosti:

1) zaobilazi "per connection" ograničenja koje serveri često postavljaju da bi sprečili zloupotrebu tipa "denial of service" itd. (pet threadova po 10KiB/s će preuzeti fajl pet puta brže od jednog threada po 10KiB/s).

2) rešava problem kompletnog blokiranja downloada zbog greške u prenosu koju TCP/IP kao "best effort" protokoli moraju da poprave (browser koji koristi jedan thread će morati da blokira kompletan download dok ponovo ne stigne problematičan paket, download manager će blokirati samo jedan thread dok će ostali nesmetano i dalje preuzimati fajl).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
ivan90BG (23.12.2017)
Stara 9.11.2017, 16:22   #10
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

^
Bas to. Ponekad i AV softver zna da uspori download preko browsera. Zanimljivo je da je optereceje procesora od strane AV programa pri skidanju fajla nekim download managerom najcesce nize nego kada se taj isti fajl (sporije) skida preko browsera. Svaki download manager ima mogucnost podesavanja broja simultanih "threadova" za download jednog fajla. Najcesce se fajl po defaultu skida iz 10 "parcica".
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 16:01   #11
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Izvinite što sam nestao.

Na neko vreme sam pauzirao sa tim što sam radio a za šta mi je trebao taj veliki download. Ali pre nekoliko dana sam se vratio tom "poslu". U pitanju je praktičan seminarski rad za faks. Fajl je zip sa mnogo slika. Treba mi za treniranje neuronske mreže. U među vremenu sam se odlučio da ne skidam taj od 100 GB (slike veće rezolucije) nego da skinem slike manje rezolucije. Taj fajl je 24 GB.

Instalirao sam DAP i probao s njim. I uspelo je . Počeo je da skida i posle kratkog vremena je naglo zauzeo 10 GB na sistemskoj particiji. Posle toga sam posmatrao kako se povećava zauzeće one particije gde je destinacija, sve do kraja skidanja. A na kraju je se zauzeće sistemske particije vratilo na prvobitno.

Ja tumačim to, kao da je on nekako rezervisao na sistemskoj particiji prostor (možda napravio negde veliki prazan fajl), koji mu treba ne znam za što, koji je posle vratio kad se završilo skidanje. A što je zanimljivo nisam mogao da nađem gde ga skida na particiji destinacije (sve skrivene fajlove sam otkrio), samo se na kraju fajl pojavio tamo gde treba.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2017, 16:22   #12
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

U firefox ima opcija Always ask you where to save files i onda samo izabereš destinaciju. Jedino je problem ako pukne download pa moraš iz početka.. s druge strane download managere nisam koristio jedno 10 godine.. još od dial upa ili tako nešto..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2017, 19:14   #13
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Skidanje ogromnog fajla direktno bez privremene kopije

Nisi prvi sa tim problemom, prosto, Opera, ali i svaki drugi browser koristi temp folder definisan u instalaciji windowsa kao međuskladište. Ono što se često dešava je da je to međuskladište prepuno, pa se skidanje nikak ne može ni započeti. Rešenje, a koje ne zahteva instalciju dodatnih programa je da se temp folder izmesti na drugu particiju. Na svakom od kompova koje sam instalirao, to uvek uradim, sa sistemske particije izmestim i swap fajl. Naravno, to ne znači da neće doći do problema jer ponekada particijia nije dovoljno velika za fajl koji se skida. Iz tog razloga, particija na kojoj se nalazi međuskladište mora da bude baš velika, najmanje duplo veća od sistemske
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Direktno skidanje APK sa Google Play-a ZoNi Programi za mobilne telefone 1 12.11.2014 14:28
Skidanje isključivo muzike bez video fajla sa youtubea? milosmilostivi Aplikativni softver 2 14.7.2009 18:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com