Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2007, 23:03   #1
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Odnedavno imam Sony DVD RW i skoro sam narezao na jedan DVD+RW medij nekih 2.5 GB. Elem,vecras bas hocu da dodam jos nesto na taj disk i kada ukljucim Nero,stvarno je pocetnicki,ali ne znam kako da dodam jos fajlova na taj disk. Kad na postojeci disk, na kom kako sam napisao imam oko 2.5 GB,pokusam da dodam jos podataka i kliknem na burn,pocne kao narezivanje i izbaci mi da medij ima podataka na sebi i da ih nero prvo mora izbrisati i ono poznato do you want to continue Y/N. Jel mi moze neko pomoci malo Ne mogu da provalim nikako kako se to radi,a poznato mi je da moze. Za rezanje koristim Nero7.
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2007, 23:28   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Kada si prvi put to narezivao dal si čekirao opciju alowe file to bo added later, tako nešto.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:16   #3
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Uspio sam JovanK,hvala ti puno! Samo tu opciju sam jedino nasao u NeroExpress-u,a prvo sam rezao DVD u Nero Burning Rom i tu je nisam nasao,valjda zato nije nesto bilo ok Malo sam se izj.... dok sam sve opet prebacio,brisao disk koji nje bio ok narezan,pa opet narezao ,ali sad je ok Jos jednom zahvaljujem!
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:24   #4
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Maverick78 kaže:
Uspio sam JovanK,hvala ti puno! Samo tu opciju sam jedino nasao u NeroExpress-u,a prvo sam rezao DVD u Nero Burning Rom i tu je nisam nasao,valjda zato nije nesto bilo ok Malo sam se izj.... dok sam sve opet prebacio,brisao disk koji nje bio ok narezan,pa opet narezao ,ali sad je ok Jos jednom zahvaljujem!
Nisi je nashao jer nisi dobro gledao.Imash u Burning ROM-u kad ga otvorish u Multisession tabu opciju Continue Multisession disk.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:38   #5
Vule
Novi član
 
Član od: 1.5.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Pozdrav svima na forumu.

Da li bi neko umeo da mi kaže zašto prethodno narezani podaci na multisession disku, nisu dostupni (ne vide se u Windows exploreru), posle dodavanja novih podataka?
Vule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:41   #6
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Vule kaže:
Pozdrav svima na forumu.

Da li bi neko umeo da mi kaže zašto prethodno narezani podaci na multisession disku, nisu dostupni (ne vide se u Windows exploreru), posle dodavanja novih podataka?
Teshko je dati odgovor na to pitanje.Mana multisessiona je u nepouzdanosti, koja se manifestuje upravo na taj nacim.Ukratko, multisession treba izbegavati.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 0:54   #7
Vule
Novi član
 
Član od: 1.5.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Hvala Garsone.

Znači, multisession samo kad moraš.
Ali ipak da pitam.
Da li ovo više ima veze sa programom koji se koristi za rezanje, sa medijumom na koji se reže ili pak sa operativnim sistemom tj. Windowsom?
Vule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 1:00   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Vule kaže:
Hvala Garsone.

Znači, multisession samo kad moraš.
Ali ipak da pitam.
Da li ovo više ima veze sa programom koji se koristi za rezanje, sa medijumom na koji se reže ili pak sa operativnim sistemom tj. Windowsom?
Da, bash kad morash.
Nema veze ni sa cim navedenim, jednostavno je tako, nekad radi, nekad ne.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 1:50   #9
Maverick78
Veteran
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: The Crystal Ship
Poruke: 584
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 101 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Garson kaže:
Nisi je nashao jer nisi dobro gledao.Imash u Burning ROM-u kad ga otvorish u Multisession tabu opciju Continue Multisession disk.
Iskreno da ti kazem nisam bio siguran jel ta opcija za to,ali sam je probao prije nego sto cu da otvorim temu. Znaci disk koji sam narezao prvi put sam obrisao i nanovo rezao sa opcijom continue multisession disk,medjutim na kraju sam dobio istu stvar kao i prije,nisam mogao da dodam nista novo i nero mi je kad bih kliknuo na burn,da dodam nove fajlove, javljao nesto u fazonu "there is data on this disc,nero must erase this disc first bla bla bla...do you want to continue?" Eh sad ne znam jel tu treba jos nesto podesavati,ali sad nema veze jer mi u Nero Express-u sve radi ok I nisam znao da sa ovim multisession moze imati problema u vidu gubljenja podataka nakon dodavanja novih. Znaci da ja ipak vratim na hard ovo sto sam narezao, za ne daj Boze,posto su mi relativno bitni podaci.
Maverick78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2007, 13:52   #10
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Vule kaže:
Da li bi neko umeo da mi kaže zašto prethodno narezani podaci na multisession disku, nisu dostupni (ne vide se u Windows exploreru), posle dodavanja novih podataka?
To se dešava kada pogrešno nastaviš sesiju - ne izabereš poslednju, nego neku posle nje (ili ako postoji samo jedna, izabereš root). Multisession nije nepouzdan, nikada do sada nisam imao problema sa njim, ali sam viđao diskove sa podacima koji su nestali (uvek je u pitanju bila greška korisnika).

Ako koristiš Nero Xpress umesto full verzije, moguće je da se on zaglupi i pogrešno nastavi sesiju (on po defaultu svaki disk koji režeš pravi multisession, a korisnici to u najvećem broju slučajeva ni ne znaju).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 3:17   #11
Vule
Novi član
 
Član od: 1.5.2006.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Ja za rezanje koristim Nero Burning Rom 7 i on ima tri osnovne opcije za multisession, i to:
Start multisession
Continue multisession
No multisession.
Uvek sam koristio opciju continue multisession, s tim što nisam ništa menjao u podopcijama. To je namesteno po difoltu.
Dešavalo mi se da su podaci nekad čitljivi a nekad ne. Međutim, ako disk stavim u neki drugi komputer (bilo koji) obavezno ne radi.

Ako bi Chivan (ili neko drugi) hteo malo detaljnije da objasni ova podesavanja u Neru bio bih mu zahvalan.
Vule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 4:24   #12
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Vule kaže:
Ja za rezanje koristim Nero Burning Rom 7 i on ima tri osnovne opcije za multisession, i to:
Start multisession
Continue multisession
No multisession
Uvek sam koristio opciju continue multisession, s tim što nisam ništa menjao u podopcijama. To je namesteno po difoltu.
Dešavalo mi se da su podaci nekad čitljivi a nekad ne. Međutim, ako disk stavim u neki drugi komputer (bilo koji) obavezno ne radi.

Ako bi Chivan (ili neko drugi) hteo malo detaljnije da objasni ova podesavanja u Neru bio bih mu zahvalan.
Start multisession - zapocinjesh multisession na praznom disku
Continue multisession - nastavljash snimanje na disku koji vec ima podatke na sebi pri cemu je na tom disku sesija otvorena (korishcena prva opcija pri rezanju)
No multisession - na narezani disk vishe nece moci da se dodaju podaci.
Ako izaberesh Continue multisession, Nero ce te pitati na koji track zelish da nastavish pri cemu treba izabrati poslednju.
Ja se ne bih slozio sa Chivanom da multisession nije nepouzdan.Nekoliko puta mi se deshavalo da Pioneer 108 ne vidi prvu sesiju (iako je pri multisessionu biran poslednji track), shto sam reshavao ponovnim ubacivanje diska u citac.Znaci, nekad ne vidi, nekad vidi.Za mene je to nepouzdano.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 4:50   #13
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Garson kaže:
Start multisession - zapocinjesh multisession na praznom disku
Continue multisession - nastavljash snimanje na disku koji vec ima podatke na sebi pri cemu je na tom disku sesija otvorena (korishcena prva opcija pri rezanju)
No multisession - na narezani disk vishe nece moci da se dodaju podaci.
Ako izaberesh Continue multisession, Nero ce te pitati na koji track zelish da nastavish pri cemu treba izabrati poslednju.
Ja se ne bih slozio sa Chivanom da multisession nije nepouzdan.Nekoliko puta mi se deshavalo da Pioneer 108 ne vidi prvu sesiju (iako je pri multisessionu biran poslednji track), shto sam reshavao ponovnim ubacivanje diska u citac.Znaci, nekad ne vidi, nekad vidi.Za mene je to nepouzdano.
Bitno je da si ti te podatke mogao da procitas, sto i nije tako nepouzdano. Nije toliko tesko izbaciti disk i ubaciti ga ponovo.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2007, 5:07   #14
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kako nastaviti snimanje na DVD+RW medjiu?

Citat:
Master Neo kaže:
Bitno je da si ti te podatke mogao da procitas, sto i nije tako nepouzdano. Nije toliko tesko izbaciti disk i ubaciti ga ponovo.
To jeste, ali ipak je to nepouzdano.Neki citaci npr. nikako nisu mogli da vide prvu sesiju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Kako da napravim Image CD-a na HDD uz pomoc NERO-a? oklagija Aplikativni softver 4 22.4.2006 21:47
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Kako spakovati DivX film da stane na flash 512mb? Ladowina Video/TV softver 6 30.1.2006 20:37
kako da posaljem mail na svoj tel? Vorador Aparati i oprema 10 24.1.2006 21:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:19.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com