Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.7.2010, 23:14   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Interesting discovery

Igra "The Immortal" za Segu (1990) (nisam je nesto igrao), title screen. Muziku je komponovao Rob Hubbard, po wikipediji.

Iced Earth, americki metal bend, pesma Burnt Offerings (alternativna verzija) (1995)

Ovo sam slucajno zapazio pre neki dan kad sam nabavljao igre za Segu. Trazio sam vezu i mozda sam je nasao. Muziku za igru je pored Hubbarda pravio i izvesni
Michael Bartlow o kome wikipedia nema vise podataka. Medjutim, ime jednog od clanova Iced Earth-a je Matt Barlow. Slicna imena? Greska u wikipediji? Zanimljivo? Well maybe not.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.7.2010, 12:06   #2
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Interesting discovery

Hehe, zanimljivo zapazanje. U svakom slucaju to je ta melodija Nesto nisam mnogo slusao Iced Earth. Imao sam original "something wicked this way comes" i imao je neke dobre pesme.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 1:54   #3
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Interesting discovery

Evo da se ubacim u ovu temu jer se moze reci da je odgovarajuca (ne mogu da pronadjem onu kada sam se zalio da je Monty on the run zapravo "plagijat" klasicne kompozicije)

Saznao sam za ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=pbtVuaws8so

Poznato? Sve se vise razocaravam, mada ne znam da li bi trebalo.
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 13:36   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Interesting discovery

I ja trazim onu originalnu kompoziciju, secam se da je neko kachio, zvala se nesto na foru "Devil's march" ali ne mogu da ge izguglam.

E sad, dal je plagijat ili obrada zavisi od toga sta pishe sitnim slovima ispod...
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2010, 15:17   #5
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Interesting discovery

Evo ja sam to okacio. Zvala se Devil's Gallop.
link

A i da je obrada, opet, nije ni to isto. Ja sam mislio da su to originalne kompozicije
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Oggy na korisnoj poruci:
Nash Knight (30.9.2010)
Stara 2.10.2010, 16:24   #6
marko river
Veteran
 
Član od: 13.8.2006.
Poruke: 654
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 119 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Interesting discovery

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Igra "The Immortal" za Segu (1990) (nisam je nesto igrao), title screen. Muziku je komponovao Rob Hubbard, po wikipediji.

Iced Earth, americki metal bend, pesma Burnt Offerings (alternativna verzija) (1995)
Cim sam cuo odmah sam je spazio Da podelim sa vama: izgleda da je Hubbardu ponestajalo ideja kako su prolazile osamdesete. Naime, ova kompozicija mi je samo losija kopija Hubbardove muzike za Nemesis the Warlock
Ne ide odmah isto, Nemesis ima drugaciji uvod koji se meni mnogo svidja, a kasnije krece dobro poznata melodija. Meni ova stvar otkida, za one koji ne mogu da slusaju SID muziku potrazite remixeve sa RKO
Nadam se da je bar ta muzika, kao i muzika za Master of Magic originalna Robova kreacija... A i kao nije, nema veze, dobre su pesme i uzivam da ih slusam

Inace, ja nisam imao pojam kako Rob izgleda. Ovo sam sad slucajno nasao Imaju i neki noviji snimci sa njim, ali ovo me vise interesovalo Nisam imao pojam da je on radio posle za EA, izmedju ostalog i muziku za Desert Strike

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Saznao sam za ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=pbtVuaws8so

Poznato? Sve se vise razocaravam, mada ne znam da li bi trebalo.
Pa dobro, sto te ovo razocarava, ovo je upotrebljeno samo kao uvod za GNG. Kasnije ide druga melodija sa sve ritmom i slicno. Meni i dalje veci utisak ostavlja muzika iz prvog nivoa Ghouls'n'Ghosts koje nema na originalnoj arkadnoj verziji. Bas mi je bila strasna kad sam igrao igru kao mali.

Citat:
Oggy kaže: Pregled poruke
Evo ja sam to okacio. Zvala se Devil's Gallop.
link

A i da je obrada, opet, nije ni to isto. Ja sam mislio da su to originalne kompozicije
Pa naravno da vise nece biti u tvojim ocima isto kad skontas da to nisu bas sve skroz originalne kompozicije. Opet, ipak su oni radili muziku za igre po narudzbini. Ako nista drugo, meni se svidja kako je Rob "obradio" Devil's Gallop, ako je to obrada. Bolja je pesma Monty.

Neka ostane ova tema. Naveo sam jos neke kompozicije bas zato sto me zanima da li ce ih neko prepoznati. Vec smo neke spominjali u GOK-u, ali treba je dna zasebna tema za zaintersovane koje ne zanima GOK, a i da mozemo o tome lepo ovde da pricamo.
marko river je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2016, 18:25   #7
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Interesting discovery

Jos jedna numera koja nije originalna

1942
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 3:15   #8
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Interesting discovery

Citat:
marko river kaže: Pregled poruke
Nadam se da je bar ta muzika, kao i muzika za Master of Magic originalna Robova kreacija... A i kao nije, nema veze, dobre su pesme i uzivam da ih slusam
noooo

plagijat


track 9, 34:26
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2016, 18:17   #9
Elvir
Starosedelac
 
Član od: 6.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.046
Zahvalnice: 1.039
Zahvaljeno 985 puta na 619 poruka
Određen forumom Re: Interesting discovery

Rob skoro i da nije imao originalnu numeru. To je opste poznato. A i nema veze, sve mu je oprosteno!

Ovo je jedna od retkih njegovih originalnih numera.(bar ja tako mislim). Ujedno i jedna od najboljih :

Sanxion


A kada smo kod plagijata, ovog puta neko je pozajmio numeru sa C64 scene i napravio svetski uspeh sa pesmom!

Do it
Elvir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Interesting... please update Jayjay Cvet kompjutera 8 6.12.2007 12:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com