Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2017, 22:13   #1
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Koju tastaturu i miš?

Pozdrav ljudi, nakon dosta vremena patnje i eksperimentisanja, odlučio sam da se konsultujem sa vama oko kupovine tastature i miša

Naime, prvo sam planirao da uzmem mehaničku tastaturu. Na našem tržištu nisam našao ništa što bi meni odgovaralo, treba mi na primer "veliko"
Enter i "normalan" layout (da su strelice na svom mestu i da je Print Screen levo a ne skroz desno...).
U medjuvremenu sam kod druga probao mehaničku tastaturu i saznao koliko je to zapravo glasna igračka, te sam odustao od toga iz više razloga.

Ako imate neku preporuku do 4000 dinara za dobru membransku tastaturu, pišite. Multimedijalni dugmići mi apsolutno nisu bitni, kao ni makro tasteri,
štaviše preferiram "čistu" tastaturu bez takvih dodataka i bez osvetljenja i šupljih print-ova. I veliko Enter je obavezno!
Bavim se programiranjem i web dizajnom, i igram igre konstantno, pa mi treba tako neka univerzalna varijanta.

A što se tiče miša, često igram CS:GO i treba mi malo kvalitetniji miš koji ne liči na mini robota iz Transformers serijala.
Pronašao sam ova dva:
http://www.gigatronshop.com/gejmersk..._usb_crni-7680
http://www.gigatronshop.com/gejmersk...nix_m702-86719

E sad, nije mi jasno par stavki. Odziv od 1ms, zvuči kao dobra stvar, da li je? Tip prekidača Omron... Nisam siguran šta je to.
4000 dpi mi je jasno, moj miš trenutno ima 1200 a REDRAGON ima 5 podesivih nivoa.
I konačno, ubrzanje 20 G? Apsolutno nemam ideju šta to znači, pa bi objašnjenje dobro došlo

Takodje, ako imate još nekih dobrih predloga za miševe, pišite.
Kao što vidite, ne trebaju mi prepucane varijante miša i tastature koje svetle, blješte, klikću, imaju po 50 dodatnih dugmića i to...

Što običniji a kvalitetniji miš (dodatni tasteri mi nisu bitni) i što običnija a kvalitetna tastatura sa velikim Enter.
Cena do 4000 dinara i za tastaturu i za miš.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koju termalnu pastu kupiti? Johnny-24 Ostale komponente 12 26.12.2016 12:13
koju pastu da kupim za graficku? darkowozzd Šta da kupim? 11 31.7.2016 11:47
Koju maticnu od 2k do 3k din ? ushke ŠDK - Osnovne komponente 0 5.1.2013 21:22
Drajveri za tastaturu Gigatech Katjica Ostale komponente 3 22.12.2009 18:23
Koju tastaturu (iliti keyboard)??? Mithrandir Ostale komponente 40 4.1.2006 3:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com