Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2016, 0:15   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Wink Da li je svaki VR u sustini isti?

Pozdrav drugari

Evo ponovo mene sa mojim "X" pitanjima.

Pre godinu dana isprobao sam prvi put VR, to je bio kartonski Google VR. Tad mi se to cinilo da ce trebati jos dugo da VR zazivi. Ali evo vec neko vrijeme gledam razne VR spravice raznih firmi koje nude svoj uredjaj. Ono sto sam zapazio jeste da je neki lik na YT povezao svoj S7 za kompjuterom i tako preko nekog programa igrao PC igre u VR iskustvu. Pa me to sad bacilo na razmisljanje i o kupovini jedne takve spravice. Ali imam pre svega nekoliko pitanja:

1. Da li se moze preko VR maske i mobilnog telefona u njemu gledati 3D filmovi kao u bioskopu? Mislim da se 3D film prebaci u mobilnome i onda pusti, a da budu 3D animacije iste kao u bioskopu?

2. Da li stvarno postoji neka ogromna razlika izmedu Oculus Rifta skupe VR sprave i onih jeftinijih kao sto je Samsung VR ili jos jeftiniji kao sto su Xiaomi VR ili VR BOX II 2.0? Da li je kvalitet slike isti?

3. Ako je moguce preko jeftinijih spravica povezati telefon za PCom i onda imati 3D filmove i VR gameplay iskustvo npr GTA5 i ostalih koji to podrzavaju, koju biste mi spravicu onda ponudili:

- Samsung VR,
- VR BOX II 3.0 - 15eur http://s.aliexpress.com/amY7VruA
- VR Shinecon - 17 eur http://s.aliexpress.com/N7zEJv6r

- Ili jednostavno da nista ne uzimam.

Vasa pomoc bi mi dovro dosla

Unapred zahvalan.
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2016, 19:45   #2
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Da li je svaki VR u sustini isti?

Ako zelis PC VR onda definitivno uzmi uredjaj namenjen za to. Sve ostalo su prakticno igracke koje dosade posle par minuta.

Btw, ne znam koliko je dobar osecaj u igrama gde ne moze da se okrece glava nezavisno od tela.

Kinezi - sta god sam kupio od njih ispalo je na kraju "koliko para, toliko muzike".
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
Isko (21.10.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Siguran overklok za svaki dan.?! Roske Ostale komponente 5 7.1.2010 0:33
ADSL ali da ne mora svaki mesec... aLti Internet usluge 4 18.9.2007 14:54
Programi koji bi svaki racunar trebao da ima zukov Aplikativni softver 6 5.8.2007 17:24
kako da svaki link otvara firefox? jagodanbg Aplikativni softver 6 11.11.2006 2:40
Posle svakog restarta prsne drajver- svaki put neki drugi drajver!! polarnimeda Kvarovi 7 6.11.2006 16:37


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com