Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Flash

Flash Kreiranje Flash aplikacija i integracija sa Action scriptom

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2009, 0:32   #1
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Help... (pozadinska muzika)

1. Na 1. frejmu u jednom lejeru sam postavio ovu akciju:

Citat:
var my_sound:Sound = new Sound();
my_sound.attachSound("sound_id");

on_btn.onPress = function() {
my_sound.start();
};

off_btn.onPress = function() {
my_sound.stop();
};
i postavio sam 2 butona za gasenje i paljenje pozadinske muzike. Sve je ok, ali kad iskljucim mjuz i opet upalim ne ide u lupu nego samo jednom odsvira? kako da sredim to da ide u loop i kad se upali i ugasi vise puta?

2. Kako da se na odredjeno dugme pojavi galerija(simpleviewer)? imam njen swf fajl, ali neznam kako da je ubacim...

BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 2:51   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
1. Na 1. frejmu u jednom lejeru sam postavio ovu akciju:



i postavio sam 2 butona za gasenje i paljenje pozadinske muzike. Sve je ok, ali kad iskljucim mjuz i opet upalim ne ide u lupu nego samo jednom odsvira? kako da sredim to da ide u loop i kad se upali i ugasi vise puta?

2. Kako da se na odredjeno dugme pojavi galerija(simpleviewer)? imam njen swf fajl, ali neznam kako da je ubacim...

Sound klasa sadrži metodu koja ima i dva dodatna parametra od kojih je prvi offset u sekundama od početka pesme a drugi je broj puta koji pesma treba da se ponovi. Ako staviš dovoljno veliki broj puta za drugi parametar mislim da ćeš postići efekat koji želiš.
Kod:
var my_sound:Sound = new Sound();
my_sound.attachSound("sound_id");

on_btn.onPress = function() {
    my_sound.start("", 99999);
};

off_btn.onPress = function() {
    my_sound.stop();
};
Usput, kod koji si gore ispisao će u najvećem broju slučajeva da izazove greške u izvršavanju jer nisi poveo računa o tome da playback omogućiš tek nakon što se fajl učita. U lokalu učitavanje je brzo ali kada ide preko neta ne možeš da garantuješ da posetilac neće odmah da počne da "drnda" dugme za play.

Evo ActionScript 3 alternative. Ako počinješ da učiš ActionScript preporučujem ti da počneš od "trojke". Možda je takav korak malo teži ali svakako ćeš uvideti veoma brzo njegove prednosti u odnosu na prethodne verzije. Povedi računa da je dole navedeno ime fajla sound.mp3. Kod se brine o tome da playback dugme "pušta" muziku tek kada se zvuk učita. Nadam se da nisam napravio negde typo u kodu jer sam kucao iz glave bez provere
Kod:
var soundRequest:URLRequest = new URLRequest("sound.mp3");
var my_sound:Sound = new Sound();

my_sound.addEventListener(Event.COMPLETE, readyToPlay);
my_sound.load(soundRequest);

function readyToPlay(event:Event):void{
    on_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, playSound);
}

function playSound(event:MouseEvent):void{
    my_sound.play();
    on_btn.removeEventListener(MouseEvent.CLICK, playSound);
    off_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, stopSound);
}

function stopSound(event:MouseEvent):void{
    my_sound.stop();
    on_btn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, playSound);
    off_btn.removeEventListener(MouseEvent.CLICK, stopSound);
}
Za ovo drugo...Jel to pitaš kako da u SWF fajl ubaciš drugi SWF fajl?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 10:41   #3
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Sto se tice zvuka, onaj kod sa ponavljanjem 9999 ima gresku :S jesi sigurno ispravno napisao?, vec sam zavrsio sajt u as2, tako da mi ne vredi prelaziti na as3, a ne planiram da se bavim flashom. ovo je cisto portfolio sajt za moju dusu?
Ima li sanse u as2 da se sredi da pusta zvuk tek nakon ucitavanja? mislim ako ne nema veze, valjda nece biti velik problem... (taj wav fajl je tezak oko 2,2mb)

a ovo drugo, pa da kako da ubacim taj swf fajl da se poziva na odredjen button?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2009, 11:52   #4
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Hmmm, sad radi, umesto navodnika ispred 9999 stavio sam prvo 1 i onda se prelaz izmedju osetio, sada sam stavio 0.01 i prelaze se ne oseti. Tj mozda ja primetim, ali verovatno nece svako osetiti...

Idemo dalje, ostala jos galerija

edit: sad se setih... Da li bez posledica mogu da obrisem fajlove iz library-ja koji su selektovani kao unused?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 13:28   #5
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
edit: sad se setih... Da li bez posledica mogu da obrisem fajlove iz library-ja koji su selektovani kao unused?
A sto ne bi moglo
Uostalom ako slucajno izbrises nesto sto si upotrebio za sajt, rezultati su odmah vidljivi
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2009, 22:28   #6
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Thanks Jos galeriju da ubacim i sredim i mislim da je to to. Naravno ostaje hosting

PS. Kada snimim to sto sam uradio imam 2 fajla, jedan je oko 11-12mb tezak, a jedan 1.5mb, koji od ta 2 se postavlja na net?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 0:00   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Help...

Kompletan posao prikazivanja materijala mora da se uradi tek nakon njegovog kompletnog učitavanja. Za to je potrebno na netu potražiti kako se kreiraju "flash preloader" skripte. U zavisnosti od toga koji ActionScript se koristi procedura je malko drugačija ali dovoljno slična da se iz jedne razume princip rada druge.

Što se tiče učitavanja swf fajla ukoliko ne treba ništa u njemu samom da se kontroliše onda se koristi loadMovie funckija (AS2) a u (AS3) postoje posebne klase za ovakav vid učitavanja.

Evo korisnog linka kako to da se uradi i u AS2 i u AS3.
http://kb2.adobe.com/cps/141/tn_14190.html

Jedna od bitnih stavki u celoj priči je postavljnaje učitanog fajla da bude vidljiv nakon što se učita a to se radi sa addChild funkcijom.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 0:15   #8
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Kratko i jasno: NEMAM POJMA O CEMU TI PRICAS ?? mislim recimo da imam ajd, al ne dovoljno da sam odradim to sto treba... Jos uvek vazi ono pitanje koji od ova dva fajla ide na net ovaj veci il manji?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 0:18   #9
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Kratko i jasno: NEMAM POJMA O CEMU TI PRICAS ?? mislim recimo da imam ajd, al ne dovoljno da sam odradim to sto treba... Jos uvek vazi ono pitanje koji od ova dva fajla ide na net ovaj veci il manji?
Pa koje si fajlove dobio? Šta si radio? Publish?Šta ti se prikazuje kada samostalno pokreneš fajlove? Koje su ekstenzije?
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 0:21   #10
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Pa kad zavrsis posao u flashu i snimis, dobijes 2 fajla... prvi je flashdocument 11mb, a drugi shockwave flash object 1.5mb ...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2009, 17:05   #11
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Pa kad zavrsis posao u flashu i snimis, dobijes 2 fajla... prvi je flashdocument 11mb, a drugi shockwave flash object 1.5mb ...
Za prikaz sajta na internetu ti treba html (index.thml fajl takoreci) odnosno taj fajl sto ti napravi sam flash kad ides na publish. Taj html ubaci u sebe .swf fajl koji flash takodje generise prilikom publish opcije. Ta dva fajla su ti neophodna za prikaz sajta na netu. FLA fajl je za ispravku i da se pomocu njega narpave swf i html.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 14:21   #12
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Ok, skapirah, thanks E sad, posto nisam uspeo da sredim velicinu, samo se smanji velicina fla fajla, otisla je sa 11 na nekih 7, al swf je i dalje 1.4mb. Zato sam resio da napravim preload, jel znate neki dobar detaljan tutorial za duduke, ili je neko voljan da detaljno objasni kako se pravi, sa sve kodovima koji se kucaju ?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 15:53   #13
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Jos couple pitanja.

1. iskrsao je problem, trebam da podelim swf fajl na deo gde je preload sa introom i na ostatak zbog galerije koja mora da se vrati preko home dugmeta na homepage. e sad, da li je moguce da muzika svira i u introu i u drugom delu gde je home page, tj da se ne prekida kad se udje na home sa introa... i kako?

2. jel postoji nacin da se muzika polako utisa kad se udje u galeriju i kad se izadje da polako krece? ovo nije hitno, samo pitam onako da li moze. bilo bi lepse.

PS. Jel postoji neki nas forum specijalizovan za flash ili interaktivni dizajn, posto vidim da je to sve slabo ovde na sk i benchu. Takodje i na dizajnzoni nije bas najsrecnije...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 16:35   #14
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
PS. Jel postoji neki nas forum specijalizovan za flash ili interaktivni dizajn, posto vidim da je to sve slabo ovde na sk i benchu. Takodje i na dizajnzoni nije bas najsrecnije...
Problem je u tome što se u suštini kod tvojih pitanja u većini slučajeva radi o krajnje trivijalnim stvarima koje mogu da se pokupe iz osnovnih tutorijala ali kod Flasha je caka u tome što bez uvida u kod ili konkretne fajlove često nije baš tako lako odgovoriti na njih.

http://www.actionscript.org/ - Meka Flash developera
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2009, 17:00   #15
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Problem je u tome što se u suštini kod tvojih pitanja u većini slučajeva radi o krajnje trivijalnim stvarima koje mogu da se pokupe iz osnovnih tutorijala ali kod Flasha je caka u tome što bez uvida u kod ili konkretne fajlove često nije baš tako lako odgovoriti na njih.

http://www.actionscript.org/ - Meka Flash developera
E to mi treba

Sto se problema tice znam, nisam neki sto se flasha tice, ali ako sam zavrsio 97% sajta koji me je bas namucio (i po meni izgleda sasvim super), a ne planiram da se razvijam u tom smislu onda me mrzi da trazim tutove i sam provaljujem zbog tih sitnica.

Vama masterima to nije problem i zato sam rekao ko je dobre volje ako 'oce moze da mi pomogne, ako ne ne, jbga sta da se radi, valjda cu se snaci

Thanks, pozz

PS. Kad zavrsim preload stranu i podelim .swf fajl onda je gotovo, ide jos jedna generalna provera i na net. ostavicu vam link kad sve bude gotovo pa da date ocenu
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2009, 4:11   #16
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Jos couple pitanja.

1. iskrsao je problem, trebam da podelim swf fajl na deo gde je preload sa introom i na ostatak zbog galerije koja mora da se vrati preko home dugmeta na homepage. e sad, da li je moguce da muzika svira i u introu i u drugom delu gde je home page, tj da se ne prekida kad se udje na home sa introa... i kako?

2. jel postoji nacin da se muzika polako utisa kad se udje u galeriju i kad se izadje da polako krece? ovo nije hitno, samo pitam onako da li moze. bilo bi lepse.

PS. Jel postoji neki nas forum specijalizovan za flash ili interaktivni dizajn, posto vidim da je to sve slabo ovde na sk i benchu. Takodje i na dizajnzoni nije bas najsrecnije...

SWF fajl nemozes da podelis, mozes samo da podelis fla dokument na onaj gde je intro i onaj gde je glavna stanica i tako to. ti mozes da napravis 1 swf u kome ce da svira muzika non stop, a unutar koga ces da ubacis prvo intro pa posle glavni deo. Koliko znam ovo bi bilo najbolje resenje.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 12:41   #17
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Jel imas neki tip and trick oko deljenja .fla fajla?? Kako da ih spojim na kraju. Tj kako da posle introa na dugme welcome idem na home stranicu ako su to sad razliciti fajlovi...
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2009, 14:06   #18
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Help...

Prosto

Imas recimo intro stranicu. To obicno ne zauzima puno. Nebitno. Kad se to loaduje nek ti izadje dugme welcome ili sta vec. Ta stranica intro recimo da ima url sledeci: http://www.mojsajt.com/intro/pocetna.html. To dugme welcome nek ti ima url link za glavni deo sajta, naprimer: http://www.mojsajt.com/glavnideo/index.html

Sto se tice fla fajla nema trikova i tipova

Najbolje resenje ti je da uzmes jedan fla fajl i da selektujes prvi frejm gore (dakle gore levo) i drzeci shift kliknes na poslednji frejm dole (dakle dole desno). Tako ces selektovati sve frejmove. Zatim ides na copy frames. Udjes u drugi fla fajl i selektujes prvi frejm, pa desni klik i onda paste frames. Vidis sta se desava i popravis posto taj copy paste frames nije bas savrsena metoda.
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 17:57   #19
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Help...

Uradio sam ovo sa copy/paste fazonom za podelu. Naravno morace to da se popravi, pojma nemam kako cu, al ok. Nego zanima me kako sad da ucitam oba ta fajla da vidim jel radi. Posto kad u 1. delu kliknem na welcome, ne prebaci me na home 2. dela, nego ponavlja ispocetka prvi deo?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2009, 11:27   #20
Dusan Maksimovic
Član
 
Član od: 10.11.2006.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 258
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dusan Maksimovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Dusan Maksimovic
Određen forumom Re: Help...

Citat:
BrutaLiS kaže: Pregled poruke
Uradio sam ovo sa copy/paste fazonom za podelu. Naravno morace to da se popravi, pojma nemam kako cu, al ok. Nego zanima me kako sad da ucitam oba ta fajla da vidim jel radi. Posto kad u 1. delu kliknem na welcome, ne prebaci me na home 2. dela, nego ponavlja ispocetka prvi deo?
znaci da ti je los link koji stoji na welcome dugmetu. stavi ga da ti otvara home stranicu drugog dela. Naprimer ti imas na welcome dugmetu:

on (release) {
getURL("http://www.tvojsajt.com/intro.html", "_self");

umesto:

on (release) {
getURL("http://www.tvojsajt.com/glavnideo/home.html", "_self");
Dusan Maksimovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
flash, pozadinska muzika

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[HTML] Muzika u pozadini kad se otvori stranica Loodi Klijentske aplikacije 19 19.12.2010 3:25
slideshow + muzika (youtube) Macak Mackin Foto i audio/video 1 14.9.2008 9:20
GTA 3 Muzika mirza82 Akcione igre 8 24.10.2007 20:47
Muzika koja je bila hit odredjenog datuma A M G Opšta kultura 24 13.5.2007 1:31
Modem i muzika se ne slazu ;-) ivan85_zmaj Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 17.4.2006 20:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com