Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2006, 11:32   #1
Atila Petrovic
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom HELP !!! Usporio racunar?!

Konfiguracija:
-AMD Athlon 64 3500+ (2200 MHz)
-Abit AN8, NVidia NForce 4
-4 x 512Mb DDR Transcendt 400MHz ( 2.5,3,3,8 )
-Club 3D, Ati Radeon x850xt ( 520/540 MHz )
-Chiftec 420W
-Hitachi 80 i 160 GB SATA I, 1.5Gb

Ovu konfiguraciju imam otprilike godinu dana i jedini problem je bio da je puko Windows XP sa Service P.II . Naravno formet C itd..., pa je posle bilo sve OK.
Juce kad sam hteo da upalim racunar, poceo je da se restartuje i na kraju je trazio BOOT SYSTEM DISK ! Pa sam morao da formatiram particiju C i stavim Windows. Ali posle toga racunar ne radi vise kako treba . Podizanje sistema je usporeno, ponekad se restartuje racunar, nesto nije u redu.
U biosu je memorija podesena na "SPD" 400MHz ( naravno procesor podrzava dual mod ),frekvencija procesora je na defaultu, kao i napon, ukljucena je Qool & Quit opcija .
Sta moze da bude problem?
Temperatura procesora je 45C, a pri 100% opterecenju oko 66C. Ostale temerature ne prelaze 40C.

Poslednja ispravka: Atila Petrovic (22.8.2006 u 12:10)
Atila Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 12:24   #2
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Imao sam slichan problem skoro, proveri napajanje i da li su ti kuleri ispravni, mada je moguce i da su samo prljavi.
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 12:28   #3
Atila Petrovic
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Kako da proverim napajanje ? I da li ima veze ako na jednoj grani napajanje stoje
2 hard diska, na drugoj 2 DVDa, na trecoj nista, na cetvrtoj napajanje za graficku, a na petoj Floppy? Ili da ih drugacije rasporedim ?
Atila Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.8.2006, 16:43   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Citat:
Atila Petrovic kaže:
Kako da proverim napajanje ? I da li ima veze ako na jednoj grani napajanje stoje
2 hard diska, na drugoj 2 DVDa, na trecoj nista, na cetvrtoj napajanje za graficku, a na petoj Floppy? Ili da ih drugacije rasporedim ?
Najlakse ces da testiras napajanje tako sto ces da uzmes od drugara i da ubacis u tvoju masinu pa da vidis dali radi ili...
Jos jedan nacim "malo laksi" da testiras napajasnjeje da je da uzmes neki programcic za monitoring maticne ploce koji je u stanju da iscita trenutne vrednosti za napone na ploci ja koristim Hardware Monitor 4.2 mozes ga naci na stranici : http://www.hmonitor.com/ .... drugo sto moze da bude kada je tvoj problem u pitanju je maticna ploca , moze da ti se desi situacija gde ces recimo imati lose vrednosti za napone na ploci bez obzira koje napajanje da stavis ... jedan moj prijatelj je imao takav problem i o njemu je vec bilo diskusije na ovom forumu mozes pogledati ovaj link : http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6677 kada je ploca promenjena sve se vratilo u normalu .... I treca stvar koja moze biti je HDD (Mozda je lagano poceo da otkazuje poslusnost...)
Takodje bi mogao i da istestiras memoriju u nekom od programa ( memetest86 ; gold memory test...
To bi bilo ono sto mi je isprva palo na pamet kada je tvoj problem u pitanju...
Ajde pa javljaj ima li kakvih promena...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 15:07   #5
optimus_prime
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2006.
Lokacija: Austrija
Poruke: 1.444
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 75 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Citat:
fresko kaže:
Najlakse ces da testiras napajanje tako sto ces da uzmes od drugara i da ubacis u tvoju masinu pa da vidis dali radi ili...
Jos jedan nacim "malo laksi" da testiras napajasnjeje da je da uzmes neki programcic za monitoring maticne ploce koji je u stanju da iscita trenutne vrednosti za napone na ploci ja koristim Hardware Monitor 4.2 mozes ga naci na stranici : http://www.hmonitor.com/ ...

Pa nisam siguran da Hmonitor cita tacno, kaze da mi je temp CPU a 25 stepeni, da nije malo malo. Celeron 2.0 128k, jeste da imam dva kulera na kucistu ali 25 stepeni mi se cini malo.
optimus_prime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 15:41   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Citat:
optimus_prime kaže:
Pa nisam siguran da Hmonitor cita tacno, kaze da mi je temp CPU a 25 stepeni, da nije malo malo. Celeron 2.0 128k, jeste da imam dva kulera na kucistu ali 25 stepeni mi se cini malo.

Te stvari se desavaju , podpuno su individualne.... ja sam mu samo preporucio program koji ja koristim za monitoring i kod mene radi besprekorno , mozda ti chip koji ima tvoja ploca nije potpuno kompatibilan sa programom ... to se i meni desavalo par puta na nekim masinama ... a to za temperaturu moze jos da bude da je program zamenio senzore na ploci pa recimo onaj koji pokazuje temperaturu chipseta prepoznaje kao procesor i obratno ... samo im promeni imena ako je to u pitanju ... Poz . Optimuse


Ex da bre Atila umalo da zaboravim , najbolje bi bilo da uzmes program za monitoring koji si dobio uz maticnu ...sigurno imas nesto na originalnom cd-u sa drajverima... ili ako ne verujes programima sve to mozes pogledati i iz biosa temp,napone....
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 1:19   #7
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Citat:
Atila Petrovic kaže:
Kako da proverim napajanje ? I da li ima veze ako na jednoj grani napajanje stoje
2 hard diska, na drugoj 2 DVDa, na trecoj nista, na cetvrtoj napajanje za graficku, a na petoj Floppy? Ili da ih drugacije rasporedim ?
Ako imash jednu slobodnu granu, stavi diskove na posebne grane.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2006, 9:28   #8
Atila Petrovic
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Poruke: 39
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: HELP !!! Usporio racunar?!

Evo juce sam rastavio racunar na delove , sve ocistio, izduvao od prasine, naneo novi sloj termalne paste i sastavio.
Posle toga sam formatirao racunar stavio suvi Windows , bez drajvera, memoriju sam istestirao, a danas posle posle nastavljam testiranje ploce i napajanja.
Pa se javljam sutra.
Inace hvala svima na pomoci. Pa se cujemo sutra!!!
Atila Petrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem kada gasim racunar internacional Operativni sistemi 7 22.8.2006 22:02
Brand Name racunar Srdjan Šta da kupim? 1 4.7.2006 13:46
Racunar se ukljuci ali ne i BIOS Mi11 Kvarovi 14 25.4.2006 20:53
Koji najjeftiniji racunar? Sale2322 Šta da kupim? 8 7.3.2006 22:48
novi racunar zeljkoBG Šta da kupim? 7 6.11.2005 0:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com