Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2012, 9:42   #61
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Mozes ali ti je onda problem promena kanala, ako ga stavis na sprat, onda moras i biti na spratu da promenis kanal, daljinski sigurno ne dobacuje kroz zidove do prizemlja
Neću da ga dobacujem ali ću morati da ga nosim. Šašavo jeste ali mi se ne daje mesečno 200-300 dinara doplate. Samo biće to komedija sa ženom ako se budu dešavale neke situacije ona dole, ja gore (bar dok ne dođe u krevet)
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2012, 21:09   #62
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Ono što mene zanima, ako se uzme paket sa onim basic IPTV da li on "jede" deo protoka koji imaš u okviru Box paketa ili ide obaška?

Poslednja ispravka: Iris (27.11.2012 u 23:46)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 2:03   #63
banemlata
Novi član
 
Član od: 29.11.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekom BOX

Pozdrav svima, evo-napisao bih Vam neke utiske o Box paketu i kako to sve funkcionise.
*****Najbitnije je da sve usluge koje imate od Telekoma budu na isto ime, odnosno, ugovor za Box mora da potpise vlasnik fixnog i na njega mora da se vodi i ADSL (u najcescem slucaju je to tako, mada ima i primera da se telefon vodi da oca i net, a televizija i mobilni telefon koji ukljucujete u taj Box na nekog drugog, recimo sina...) Dakle, ako hocete da ubacite mobilni broj koji vec koristite, bitno je da ukoliko nije na ime vlasnika fixnog telefona izvrsite prvo taj prenos ili jednostavno uzmite potpuno drugi broj. Kad je taj uslov ispunjen- da se fixni telefon, ADSL, IPTV i mobilni telefon vode na istu osobu,sve je ok i zavrsite ugovor vrlo. Daju i neke jednostavnije telefone za dinara. Sada imaju Nokia 100 i neki jednostavniji Huawei. Mozete, naravno kupiti i moderniji telefon, ali cena nije 1 dinar i zavisi od perioda na koji potpisujete ugovor.

***** Protok od 6mb/s je realan, ja sam bas danas merio i bilo je 5,97. Taj protok se ne trosi kada koristite televiziju, tako da je da cete ga imati dok surfujete.

*****Impulsi za fixni-300 impulsa je oko 300 minuta, ukoliko ne zovete neki drugi grad ili inostranstvo. Ako zovete, impulsi se brze trose. Ovo je extra jer smo mi placali fixni 700-1000 dinara zbog pretplate i malo saobracaja koji potrosimo pre Box paketa, a sad je to sve lepo uracunatu u Box pretplatu.

****Dok nismo koristili Box racun nam je bio 3500-4000 din za net, fixni i televiziju i jos 1500-2000 za mamin mobilni,jer se desavalo da ona prekoraci besplatan saobracaj..Ali, ona sada umesto 250 minuta i 250 sms ima 500min i 500sms, tako da ne moze da prekoraci. Za nju je ovo syper varijanta zbog vise minuta, a ,ovaj....sad racun stize na caletovo ime

Sver to uz ugovor od 24 meseca dobijamo za 3100(to je pretplata ako se ne varam)...tako da, isplati se.

Ne primecujem nikakve smetnje, sve funkcionise kao i do sada, samo je sve na jednom racunu i manje novca se trosi. I naravno, poboljsan je protok neta sa 4 na 6 mb/s
banemlata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku banemlata na korisnoj poruci:
zvucnjak (30.11.2012)
Stara 30.11.2012, 2:08   #64
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

^

Cool post, samo jednu stvar si izostavio, koja, koliko se meni čini, utiče bitno na kvalitet ADSL usluga Telekoma - lokacija?
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2012, 3:18   #65
banemlata
Novi član
 
Član od: 29.11.2012.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Telekom BOX

Sto se tice lokacije, malo su i na tome poradili, ranije smo imali vise smetnji, sada ih nema, evo vec godinu dana. Inace, da znate, nemojte uzimati IPTV ukoliko ste od centrale udaljeni vise od 2000 metara ili se dobro bar raspitajte kod nekoga u komsiluku da li je sve ok. Kazem, sada sve radi kako treba, bilo je pre godinu -godinu i po problema i to bas,
banemlata je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2012, 21:38   #66
joeya1k
Novi član
 
Član od: 30.10.2009.
Poruke: 20
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Posto mi je stigao prvi racun za box paket mislio sad da ce pisati koliko sam impulsa potrosio za fiksni od 300 besplatnih ali ne pise. Kako je kod vas?
joeya1k je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2012, 14:09   #67
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Ono što mene zanima, ako se uzme paket sa onim basic IPTV da li on "jede" deo protoka koji imaš u okviru Box paketa ili ide obaška?
Nisam te razumeo ali ja imam box i znam da jede nešto, e sad koliko ne znam ali meni ne smeta, a dosta toga skidam sa neta...
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2012, 14:13   #68
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
joeya1k kaže: Pregled poruke
Posto mi je stigao prvi racun za box paket mislio sad da ce pisati koliko sam impulsa potrosio za fiksni od 300 besplatnih ali ne pise. Kako je kod vas?
Kada dođem kući sa posla pa ću pogledati, meni je račun za fiksni bio 130 dinara sa tim popustom od 300 impulsa...
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2012, 22:42   #69
gorgilije
Starosedelac
 
Član od: 13.2.2008.
Poruke: 2.645
Zahvalnice: 965
Zahvaljeno 1.026 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Uzeo sam ovaj Box 4 i super sam zadovoljan.Imam jedno pitanje u vezi IPTV-a.U vezi koriscenja daljinskog upravljaca na njemu.Za paljenje i gasenje TV-a koristim daljinski od TV-a,isto tako i za pojacavanje i utisavanje zvuka.A za sve ostalo koristim naravno daljinski od IPTV-a.Cuo sam da postoje neki kodovi koji se ukucaju pa ti daljinac od TV-a vise ne treba,nago samo koristis od IPTV-a.Jel zna neko nesto o tome?
gorgilije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2012, 12:46   #70
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Za dva dana mi istice Clikck 4 + IPTV ugovor,pa me zanima sledece:

razmisljam o Box 4 paketu,o ugovoru na 24 meseca.Svi uslovi su ispunjeni (svi ugovori istekli,sve na jednom vlasniku isl),ali se plasim koliko ustvari moze da izadje krajnja cifra racuna.

Trenutno je situacija sledeca,fiksni placamo oko 1000,iptv 1000,net 1500 i mob oko 1000.To sve dakle dodje oko 4500 mesecno.

Pretplata za Box je oko 3100 i tu ce mi se jos dodati oko 100 dinara za ID caller,znaci 3200.

Teoretski mnogo isplativije,ali... koliko se pokazalo isplativije u praksi???

Jer recimo,pretplata za fiksni je oko 500,za net 1500,iptv 1000 i mobilni 450 to mu dodje 3400... znaci isto kao i u BOXu. Sve ono ostalo do 4500 su recimo medjunarodni razgovori,roming,placeni parkinzi... tako da...

da skratim... interesuje me,koliko dobijate vece stvarne racune od ovih na koji ste potpisali ugovor???? Realno ako ja potpisem ugovor na 3100,a opet budem placao 4500 nisam nista dobio,a vezao se. Da se razumemo,nista ja bih menjao u nacinu razgovora i kolicini potrosenih impulsa i sl.Dakle,rezim koriscenja usluga bi ostao isti,ali... primetite li realnu ustedu???
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2012, 12:30   #71
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Meni su dva računa stigla oko 3.100 dinara i jedan je bio 3.700 jer sam imao par medjunarodnih poziva. IPTV i internet idu kao jedna stavka (osnova) oko 2.500 dinara, na koju se dodaje fiksni (dva prethodna računa su bila od 120 dinara, ovaj treći je bio malo više) nema pretplata nema ništa, postpaid kartica 0 dinara za sva tri meseca (jer ono sa nje se ne može potrošiti) i sve sa pdv-om je izlazilo koliko sam napisao. Ja sam zadovoljan generalno.
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2012, 22:16   #72
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Uzeo Box 4,u petak,medjutim za sad samo problemi... trazio Ashu 201,oni kuliraju,kao,ako stigne za vikend bice. ADSL umesto da skoci na 6 danas pao na 2Mb.Pola ugovora sam potpisao,drugu polovinu sutra navodno.Strasno kakva procedura,koliko neljubaznosti,drskosti... 5 puta su me vracali,naucili su pravila kao vrapcici,i ne umeju se prilagoditi problemu korisnika,nego uvek u krug vrte istu pricu. Nadam se da ce se sutra posle potpisivanja drugog dela ugovora sve stabilizovati. Inace,mucno je gledati kako ljudi od 35-45 godina dolaze u prisustvu roditelja koji jedva hodaju,al moraju licno da dodju,jer se broj vodi na njih
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 11:26   #73
banexbanex
Član
 
Član od: 9.4.2009.
Poruke: 74
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Uzeo Box 4,u petak,medjutim za sad samo problemi... trazio Ashu 201,oni kuliraju,kao,ako stigne za vikend bice. ADSL umesto da skoci na 6 danas pao na 2Mb.Pola ugovora sam potpisao,drugu polovinu sutra navodno.Strasno kakva procedura,koliko neljubaznosti,drskosti... 5 puta su me vracali,naucili su pravila kao vrapcici,i ne umeju se prilagoditi problemu korisnika,nego uvek u krug vrte istu pricu. Nadam se da ce se sutra posle potpisivanja drugog dela ugovora sve stabilizovati. Inace,mucno je gledati kako ljudi od 35-45 godina dolaze u prisustvu roditelja koji jedva hodaju,al moraju licno da dodju,jer se broj vodi na njih
Jad i beda druže, šta znaju, znaju da mantraju samo. Nego, jel ima neko inforimaciju da li će se arena sport plaćati od 01.01.2013. jer ako se plaća kako su inače najavljivali onda bi to danas otkačio.

edit: sad videh na njihovom sajtu da je besplatno gledanje arene produženo do 31.12.2013.godine.

Poslednja ispravka: banexbanex (31.12.2012 u 11:39)
banexbanex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2012, 12:14   #74
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Da,produzena je Arena na godinu dana... iskreno,to je i kod mene prelomilo.Danas otisao do poslovnice,potpisali jos jedan papir,a ostalo kazu: "posto hoces telefon,moras zavrsiti sa 9818" Dosao kuci,pozvao 9818 i veoma ljubazna gospodja je saslusala moj problem,i popunila zahtev za telefon.Pa cu telefon i ugovor o koriscenju Box paketa dobiti na kucnu adresu.
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 10:42   #75
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

I dalje problemi... Sad IPTV secka i zakucava... ni 30 sekundi ga normalno ne mogu gledati.Zvao sam sluzbu,medjutim kazu naletece posle praznika,tako da.... za novogodisnju noc se nista od programa nije moglo gledati.

Pogledajte stanje,koje je ocajno



Pitanje za ostale korisnike,koliki je kod vas Max.bandwidth??? Zar ne bi trebao biti bar 15000 za IPTV i ADSL od 6Mb? Rekao sam i ovima kad sam ih zvao,da mi samo povecaju to i da bi trebalo biti bolje,ali jok... imaju oni svoju pricu... "koliko telefona imate?Da li je sve prikljuceno kako treba?..." a tek 5 godina koristim ADSL,verovatno mi nije dobro spojeno... kraljevi!!!
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 15:43   #76
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Ne mogu ti oni pritiskom na neko dugme povećati protok. Imaš smetnje na liniji, to je očigledno i zbog toga modem ne može da uspostavi veći protok. Razloga za smetnje može biti podosta, tako da ti ne gine da čekaš da nekog pošalju.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2013, 17:57   #77
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Kontao sam,ako je do sad radilo sve ok,sto ne bi i dalje.Mislim,nista nije iskljucivano,menjano... ali ok,cekacemo
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 15:51   #78
Miloš987
Član
 
Član od: 7.9.2010.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 411
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 64 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
I dalje problemi... Sad IPTV secka i zakucava... ni 30 sekundi ga normalno ne mogu gledati.Zvao sam sluzbu,medjutim kazu naletece posle praznika,tako da.... za novogodisnju noc se nista od programa nije moglo gledati.

Pogledajte stanje,koje je ocajno



Pitanje za ostale korisnike,koliki je kod vas Max.bandwidth??? Zar ne bi trebao biti bar 15000 za IPTV i ADSL od 6Mb? Rekao sam i ovima kad sam ih zvao,da mi samo povecaju to i da bi trebalo biti bolje,ali jok... imaju oni svoju pricu... "koliko telefona imate?Da li je sve prikljuceno kako treba?..." a tek 5 godina koristim ADSL,verovatno mi nije dobro spojeno... kraljevi!!!
Imam i ja slicne parametre, spustili su brzinu ADSL-a na 1,5, pa sada radi ok uporedo, inace na vecim brzinama ne moze da izgura bez smetnji. To ti je do parice, ako imas neku slobodnu na banderi (ili gde se vec nalazi), mogu da te prebace tamo, ako ima bolje parametre. Inace mrka kapa, moraces da smanjis protok, ili da odustanes. Problem je sa starom infrastrukturom, najcesce gde su uvodjeni telefoni 90-ih.
Miloš987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2013, 19:31   #79
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Bili su da mere,i protok "do bandere" mi je 20Mb,a od tog stubica u ulici,pa do kuce pada na 14MB.Navodno je tu greska u podzemnom kablu.Rekli su doci posle vikenda da sve tacno ispitaju,pa cemo videti sta dalje Uglavnom,ja sam sad bez downloada i bez IPTVa,jer sve to puca po 3-5 puta u toku sat vremena
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2013, 18:33   #80
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Telekom BOX

Evo kako mi vec desetak dana deluje IPTV i niko se posebno ne uzbudjuje oko toga... dobice svoje 3100 na kraju meseca,i bas ih briga

http://vimeo.com/56856373
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Telekom ADSL genius Internet usluge 4564 1.11.2022 11:03
Druga licenca za fiksnu telefoniju? gagi_ns Internet usluge 149 11.6.2010 7:35
Telekom wireless router Misone Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 8.5.2010 23:59
Telekom ADSL - problemi sa eMule-om bzvonko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 29 27.9.2007 12:17
Telekom Srbija kupio Telekom Srpske SuperG Internet usluge 79 18.12.2006 16:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com