Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču osnovnih komponenti (procesora, ploča, memorije...)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.6.2010, 22:48   #1
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Question Stiven Džobs najavio kraj PC računara

(Nisam bio siguran u koju sobu ova vest može da ide, pa sam posle izvesnog razmišljanja odlučio da je najbolje ovde. Ako sam pogrešio, moderatori sobe će već premestiti)

Dakle, čudim se da neko na ovom Forumu ovo nije već prokomentarisao, odnosno ako jeste ja nisam uspeo da nađem a sasvim je dovoljno za jednu čitavu temu.

Početkom juna na konferencija All Things D8 Steven Džobs je objavio "kraj PC ere". Sličan izraz je upotrebio ovog proleća kada je podignuta polemika oko nemogućnosti iPad-a da reprodukuje Adobe Flash sadržaje. Tada je Džobs rekao da je Flash "zastareo format, ostatak iz PC ere."

Steve Jobs at D8: The Full Uncut Interview

Tablet će zameniti PC

Kada se PC era završila, pitaće neko, i zašto nas nisu obavestili?

Očito nije, ali Džobs kaže da uskoro hoće i pominje 2014. godinu kao moguću prekretnicu. Ako nekome ovo zvuči čudno od strane šefa Apple-a čiji Mac računari posle svih ovih godina ne mogu da pređu 6% tržišnog udela (jedno vreme je bilo i 8% ali je palo) neka se ne zamara - Džobs uopšte nije mislio na neku (ne)očekivanu pobedu Mac-a (koji je hardverski već godinama ionako neka vrsta PC-ja).

Ne, PC-je će, kaže Džobs, zameniti tabličasti prenosivi uređaji poput iPad-a. Do 2014. Džobs veruje da će se takvih prodati blizu 50 miliona a i to je donja procena. Zašto? Pa, eto, kaže manji su, zauzimaju manje prostora, imaju veliku autonomiju i, pre svega, imaju touch screen a "to nudi mnogo intimnije iskustvo".

Ma kako bilo lako napasti ovu izjavu o kraju PC-ja, podjednako je teško osporaviti da je Stiven Džobs odličan marketinški stručnjak i showman; on je, najzad, u poslednjih deset godina i vasrkrsao Apple, sproveo ga od ivice ponora do firme koja je nedavno po vrednosti pretekla Microsoft (Apple pulls ahead of Microsoft in net worth). Međutim, uspeh Apple ima malo veza sa PC ili Mac računarima. U poslednjoj deciniji ogromna većina Apple-ovih prihoda dolazi od proizvodnje gadget-a (iPod, iPhone, sada iPad i sve varijante i derivati kojih je prodato oko 75 miliona) i on-line servisa poput iTunes-a itd. Zato bi možda čitavu priču trebalo shvatiti kao deo promocije iPad-a.

A možde i ne? Oni koji prate Džobsovu karijeru znaju da je mnogo puta upotrebio metafore o "kraju PC-ja" i "ubici PC-ja" (i prvi Mac i NEXT su nosili te atribute, nije pomoglo).

Kako god, udri brigu na veselje. Evo par parodirajućih priloga koji će naročito biti smešni ljudima koji su već gledali kako izgledaju Apple-ove reklame i Džobsove prezentacije i javni nastupi. Ako je smeh, mora da je dobro, jel' da?

The iPad is a comedy Gold Mine


The Apple "i"


Steve Jobs has a way with words. But only certain words. (navodno, sve je montirano sa jedne iste prezentacije )

Steve Jobs to crowd: 'We're having a little problem here'
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
bokela (27.6.2010), Doomche (24.6.2010), jozvan_Kg (25.6.2010), NIx Car (2.7.2010), Sh0m1 (1.7.2010), shrafko (25.6.2010), Thaedass (25.6.2010)
Stara 24.6.2010, 23:08   #2
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ovo me podsetilo na cinjenicu da je i cika Bili mlatio nege gluposti koje se nisu ostvarile.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
federer (25.6.2010), Predrag Stankovic (25.6.2010), Sh0m1 (1.7.2010), vasto lorde (26.6.2010)
Stara 24.6.2010, 23:12   #3
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Što se mene tiče on bi se više trebao brinuti za svoje zdravlje nego prodavati ovake gluposti. Meni se sve čini da on vjeruje da će nadživjeti PC. Sretno mu bilo.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 23:26   #4
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Prvo ipad ,iphone su druga kategorija od ps .
Drugo dog sami ne postanu ps ili mac koji je samo ps sa drugim os nista od toga da mogu da ostete ps prodaju sto se pokazalo .
Zapravo bliza analiza govori da ipad nema toliku prodaju koju prikazuju .
Inace nista novo isto su sad uradili sa iphone namerno su prilcno ogranicili mogucnost porudjbina pre zvanicnog izlaska da bi rekli kako je rasprodat .
Apple je majstor obmane i reklamiranja primer su i vestacki izazvane guzve http://www.windows7newsinfo.com/smf/...edium=facebook
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 23:30   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ovo bi isto zvucalo kao da ja sad kazem da desktopi odlaze u penziju jel eto na malom netbooku mogu da radim sve osnovne stvari, i to jos u pokretu, bilo gde.

Gluposti...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
shrafko (25.6.2010)
Stara 24.6.2010, 23:32   #6
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Konačno, na SK forumu jedna teoretska, mudroserska Apple diskusija.

Ja jesam Apple fan, a od skora i vlasnik Apple računara, i upoznat sam sa stavom koji je Džobs izneo prilikom tog intervjua, koji kaže da će sprave kao što je iPad biti korišćene za konzumaciju sadržaja, a PC računari (tu spada i Mac) pretežno za kreiranje tih sadržaja.

Ali imam jedno pitanje za Stiva. Na čemu ćemo da se igramo? (mislim na prave desktop igre, FPS, TPS, RTS, RPG, i tako te skraćenice) Sigurno ne na iPad-u. Za igre treba veći ekran. Tako da bi njegov stav mogao da se malo preformuliše. PC računari će se koristiti za igranje pravih igara i kreiranje sadržaja (programiranje, pravljenje grafike, zvuka, videa, dokumenata), a za čistu konzumaciju muzike, filmova, teksta, web-a i kao medijum za prenošenje sadržaja kreiranih na PC-u i do nekle, njihovu izmenu koristiće se tablet.

Nisam siguran da li sam ovo dobro sklopio. Deluje mi ipak šturo, ali ne mogu bolje.

iPad bi čak mogao u dobroj meri da zameni laptop poslovnim korisnicima. Na njemu mogu da imaju dokumente, tabele, prezentacije. Ili recimo fotografima, iPad može biti odlično sredstvo za terenski pregled i obradu fotografija. Ako Apple dozvoli može da posluži i za obradi video-materijala snimljenog kamerom. U stvari ja mislim da bi iPad mogao pre da nađe primenu u raznim specijalizovanim oblastima, kao što je medicina (bolnice), zatim magacini, razni vidovi trgovine, bili kakvo prikupljanje podataka na terenu... zatim digitalno slikanje, a i pravljenje muzike što da ne. Može da se koristi kao veoma dobro pomoćno sredstvo u obrazovanju, a to PC računar do sada nije ispunio bez obzira na pokušaje. To bi bile praktične i produktivne primene, ali korisnika koji će ga koristiti na taj način će biti strašno malo u odnosu na one koji će ga imati iz čiste zabave.

Znači može se koristiti za sve računarske aktivnosti pod uslovom da su casual.

Za sve što je malo komplikovanije i profesionalnije u navedenim oblastima, kao i za razvoj računarskog softvera i hardvera, korišćenje u načne svrhe, mora se koristiti laptop ili desktop PC (Mac) računar.

Stiv u stvari hoće da kaže da će PC postati računar za ozbiljan rad i ozbiljnu zabavu, a tableti će biti za casual rad i casual zabavu.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 23:36   #7
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

De fakto, Stiv Dzobs zeli da iPad uzme kolac koji danas drze nebook racunari.

Sto je ok ideja, ali kao sto danas nema sanse da netbook pregazi iz uporebe destop ili klasicne racunare, isto vazi i za iPad.

Poslednja ispravka: player1 (24.6.2010 u 23:45)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
federer (25.6.2010), galebns (25.6.2010)
Stara 24.6.2010, 23:44   #8
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Stiv u stvari hoće da kaže da će PC postati računar za ozbiljan rad i ozbiljnu zabavu, a tableti će biti za casual rad i casual zabavu.
Po meni, to je tako i sada, samo što tableti još nisu u nekoj masovnijoj upotrebi
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2010, 23:49   #9
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

@IVAN 90BG Nikako ne moze da zameni ps ni na nivo notebook i tu je recimo brzo xp slate svatio sa svojm tabletom notebook nije = tablet .
Prvo ima slabiji hardver drugo on sluzi kao pomocna sprava i za pruzanje vrlo jednostavnog sadrzaja sa neta i znacajno ispod notebook u mogucnostima .
Drugo ekran mu je suvise mali za ozbiljan mediski sadrzaj kao filmovi i cim odes dalje od youtube oseti se inferiornost
Poslovne mogucnosti su mu preslabe da bi pogodio laptop na nivo tel za prezentacije ti treba i mac pored ipada a sem za kucne prezentacije projektor i veliki ekran su nezamenjivi .
Sva istrazivanja kazu da je uticaj ipad na notebook trziste u Americi vrlo mali ili nikakav zapravo cak je i nastavio rast prodaje notebook .
Oko 80% korisnika koji su kupili ipad ima ili deskop ili laptop i listom neki mobilni uredjaj .Sta vise vrlo velik broj njih ima masu eletronskih uredjaja i to i deskop i laptop i smarphone itd .
Nema sumnje da ipad nova kategorija -pomocnih uredjaja .
Niko ko ima mob tel koji je druga slicna vrsta pomocnih uredjaja nije rekao niti mu palo na pamet da kaze necu sad mac ili ps a listom je isto tako sa ipad .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 0:31   #10
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
...za prezentacije ti treba i mac pored ipada...
Kao što možeš zaključiti sa ove slike iPad VGA kabla, ne treba.

ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 0:40   #11
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Kao što možeš zaključiti sa ove slike iPad VGA kabla, ne treba.

Za ozbiljnu prezentaciju treba a jednostavnu prezentaciju mozes napraviti na bilo cemu .
Nema sumnje da je apple nasao zlatnu zilu sa ipad .Siguran sam da nema sanse da osteti druge kategorije elektronskih sprava ali u buducnosti ima veliko trziste od mozda i nekeloko stotina milona korisnika i takodje vidim nocnu moru appla i na iphonu i ipadu a to je google i android koji vec spektakularno napreduje na nivo smarphone .
Tu je i google hrome os koji zaista moze uzeti deo kolaca na notebook trzistu ali ne i dalje sa sadanjom koncepcijom i stanjem tehnologije .
Bice zanimljivo videti kako ce se stvari odvijati sledeceih god .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 0:43   #12
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
Nergal kaže: Pregled poruke
Dakle, čudim se da neko na ovom Forumu ovo nije već prokomentarisao
Možda zato što je ova izjava žešća glupost?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 0:50   #13
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Za ozbiljnu prezentaciju treba a jednostavnu prezentaciju mozes napraviti na bilo cemu
Nisam ni mislio na pravljenje već na prikaz prezentacije na spoljnom ekranu ili projektoru, zato sam i postavi ovu sliku. Ti si u postu rekao da za prezentaciju treba Mac. Nisi rekao da li treba samo za pravljenje ili i za prikazivanje.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 2:22   #14
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Izvini Stiv što je tvoj Mac PC za šabane i raj za čistačice, jer nema kablova.

E, da, izvini što ne volim
Citat:
mnogo intimnije iskustvo
volim svoju makinu od 30 kila na stolu, a u krilu držim neke cice, nemam mesta za tvoj I-shit!

E, zamalo da zaboravim...taj procesor, taj C2D, to si pretpostavljam sa Sege-mege pozajmio, da bi bio tr00, pošto je Intel za majmune koji koriste miš sa (zamisli) čak čitava 3 tastera!

I moj Atom jede tvoju I-tablu za doručak, ali izvini, specifikacije kažu drukčije, nisam pročitao.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 22 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
BMLW (25.6.2010), bokela (27.6.2010), Crusader88 (10.7.2010), DAKINS (25.6.2010), davidhaker26 (27.6.2010), dzena (25.6.2010), federer (25.6.2010), Game fever (26.6.2010), jozvan_Kg (25.6.2010), KarabajA (25.6.2010), Lich_king2 (27.6.2010), LoshMeeBre (25.6.2010), Mare911 (25.6.2010), Peruzzi (25.6.2010), RUSuper (27.6.2010), Sass Drake (25.6.2010), shrafko (25.6.2010), sportista (11.7.2010), Thaedass (25.6.2010), todos (28.6.2010), ukimafija (25.6.2010), wolf 87 (25.6.2010)
Stara 25.6.2010, 2:31   #15
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Neko moje mišljenje je da dokle god ti uređaji budu samo za konzumaciju, ali ne i kreiranje (koristeći steveov rečnik) neće imati preveliki udeo.
Ja jednostavno (a znam i da dosta ljudi) želim da na svom uređaju uradim šta hoću. I želim da taj uređaj bude hub, tj centar mog digitalnog sveta. Ne želim da kupim uređaj koji moram da povežem na drugi računar kako bih na njega neđto prebacio, instalirao itd. A pogotovo ne želim da plaćam apple porez na silne dock-ove, kablove, priključke jer apple voli da razbija standarde i ne koristi nešto što nije toliko rasprostanjeno, npr display port, a ne sve prisutni hdmi.
Ko kaže da se na ipadu, recimo, može ozbiljno raditi sa dokumentima, slikama, prezentacijama, taj očito nije ozbiljno radio ni na računaru.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 2:35   #16
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ja ne znam, ali mislim da je donekle u pravu. Sad mi je smiješno kad vidim da neko traži PC za arhitekturu, i onda mu svi kažu, za to ne može bez 800e, taj i taj jaki procesor i ta i ta jaka grafička, a samo prošle godine su mu predlagali duplo slabiju, kao da su se programi i arhitektura toliko izmijenili =)

Drugo, ma koliko iPad bio glup, s obzirom na moju sadašnju upotrebu računara, ne bi mi trebalo ništa više osim njega i tastature. Jednostavno, odvikao sam se od sjedećeg stava i kompjuterskog stola kada sam na netu =)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 2:46   #17
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Za mene je Jobs-ovo misljenje merodavno koliko i misljenje Milana tarota o hladnoj fuziji! :P
Znaci, moze da najavi i dolazak E.T.-ja, sve mi je jedno, toliko mi je stalo do njegovog misljenja i procene! Covek je pravi showman, kao sto i pise gore, lozi narod da je taj njegov iPodmetac kamen mudrosti koji ce svom vlasniku doneti vecni zivot! :P
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
federer (25.6.2010), shrafko (25.6.2010)
Stara 25.6.2010, 8:47   #18
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Ja ne znam, ali mislim da je donekle u pravu. Sad mi je smiješno kad vidim da neko traži PC za arhitekturu, i onda mu svi kažu, za to ne može bez 800e, taj i taj jaki procesor i ta i ta jaka grafička, a samo prošle godine su mu predlagali duplo slabiju, kao da su se programi i arhitektura toliko izmijenili =)
Gle čuda, ali programi se menjaju, unapređuju, pogotovo AutoCAD, Maya, Photoshop i drugi programi, koji postaju sve moćniji i samim tim sve zahtevniji. Naravno da će sve to raditi na "duplo slabijoj" mašini, ali će na njoj jedan projekat raditi danima, umesto nekoliko sati na nekoj jakoj i skupoj mašini. Uostalom, ko živi od toga, sigurno ne kupuje krševe od 400€, već tačno zna šta mu treba.
A i ovaj Stiv Džobs se verovatno nada da će, na primer, Pixar da radi crtane filmove na iPad-u. Kakav smešan tip.

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Drugo, ma koliko iPad bio glup, s obzirom na moju sadašnju upotrebu računara, ne bi mi trebalo ništa više osim njega i tastature. Jednostavno, odvikao sam se od sjedećeg stava i kompjuterskog stola kada sam na netu =)
Pa, to je tvoj lični stav. Moj je da mi iPad ne trena ni za qrac, niti bi ga ikad kupio. Ali bez PC-a ne bih izdržao. Sve to zavisi od čoveka do čoveka, tako da svako ima različito mišljenje po tom pitanju. Na primer, Miodrag Kuzmanović Qzma iz SK je prokukao kad je dobio iPhone (ako je istina ono što je pisao) samo zato što je Apple. Ja, lično, kad bi mi ga neko poklonio, ne bih imao ništa protiv, ali postoje ljudi koji se, jednostavno, gade od samog pomena neke marke. Evo, ja se, iako Valjevac, gadim "Valjevskog piva", a protiv Jelena ili, ufffff, slurp, Ginisa nemam ama baš ništa protiv.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
federer (25.6.2010)
Stara 25.6.2010, 9:03   #19
Roskke
Član
 
Član od: 19.1.2010.
Poruke: 422
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 23 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ma sta se svi sekirate? Znate da smo mi 15-ak godina u zaostatku,dok to nama stigne ima da pocrkamo A meni licno cika kapijas moze da se ponapase doticnog :- gospodina a i njegova familija takodje! Zabole me sta oni pricaju,ja znam da dok ima struje bice i kompjutera!
Roskke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2010, 10:37   #20
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Stiven Džobs najavio kraj PC računara

Ma i da jednog dana tablet ps zameni noteboook i laptop to nece biti ipad vec nesto sto je daleko funkcionalnije i ima recimo multitasking .
Ne znam zasto se Stiv nada sa obzirom na trziste i nepredvidivost buducnosti za period od 10 ili 20 god i ima isto toliko sanse da to uspe neka kompanija koja sada i nepostoji koliko i apple koji tada ni ne mora postojati i sigurno nece biti jedini prizvodjac i sigurno necu kupiti njegov preskup i precenjen uredjaj
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:37.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com