Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2012, 16:15   #1441
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Ako si troll onda si neuspešan, a ako misliš ozbiljno onda si [ubaciti neku cenzurisanu reč po izboru].
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 16:22   #1442
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ako si troll onda si neuspešan, a ako misliš ozbiljno onda si [ubaciti neku cenzurisanu reč po izboru].
? Nisam troll. Jesi se ti to naljutio ili šta?

Pa svakako su iskoristili mnoga iskustva u odnosu na LoL i HoN. Matchmaking, shop, itd. Zašto ne bi i F2P sistem?
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 16:40   #1443
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Pa čekaj, ti si mislio da će to biti 1:1 kopija Dote, pa da ništa novo neće ubaciti? Matchmaking i shop ne spadaju u mehaniku već u tehničke aspekte igre, koji su logičan korak napred. Mehanika obuhvata experience, armor, physical/magic resistance, last hit & denying, damage types, orb effects, hero abilities, a to su stvari koje je HoN kopirao od originalne Dote.

Nije logičnije da se heroji ili bilo šta drugo što može da utiče na gameplay igre plaćaju. Ako npr. protivnički tim ima Rikija i Gondara u timu, a ja ne mogu da uzmem Slardara kao counter heroja jer se on plaća 5$, na šta bi to ličilo?
Igra će biti F2P u to nema sumnje, ali će se primenjivati model sličan TF2, koji se već dokazao kao izuzetno profitabilan. Moći će da se kupe drugačiji announceri, kuriri, hero & weapon skinovi, tauntovi itd. Mesto će naći i čuveni crateovi iz TF2.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 17:02   #1444
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Svi se slažemo da su se kasnije igre kopija orginalne dote.

A heroji koji se plaćaju i svake nedelje menjaju besplatni je sasvim dobar sistem. Očigledno nisi ni probao ostale igre I da, ja nemam F2P već plaćeni acc na ovim vamo :P
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 17:07   #1445
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Ko kaže da je dobar sistem? Mogućnost da svake nedelje možeš da igraš samo 10 heroja koje je developer izabrao je najdebilniji sistem ikad, da bi uopšte mogao da pomisliš da igraš competitive moraš da ih izgrindaš sve prvo. Ako hoću da igram grindfest, igraću WoW, a ne ARPS igru. Nije ni čudo što svi kažu da je LoL Dota za casual igrače.
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GrimReaper na korisnoj poruci:
M.C. (2.4.2012)
Stara 2.4.2012, 17:19   #1446
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

@NjegovaWisost
Ne moram da probam ostale igre, znam da hoću da imam sve heroje na raspolaganju u svakom trenutku i to mi je sasvim dovoljno. U prethodnom postu sam već rekao zbog čega - counter drugih heroja zbog balansa.

Drugi razlog je da ako bi se plaćalo po heroju, verujem da bi ta cifra otišla predaleko. Nemam iskustva sa drugim igrama tako da ne mogu da pričam ništa konkretno, ali verujem da bi se tu lako postigao snowball efekat.
Ako neko zna nek napiše cifru koja je potrebna da se imaju otključani svi heroji. Kod LoL-a postoje i neke rune pa bi i to valjalo uvrstiti jer verujem da utiču na gameplay. Skinovi i druga kozmetika nisu bitni.

@GrimReaper
Šta je ARPS?
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 17:44   #1447
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
@NjegovaWisost
Ne moram da probam ostale igre, znam da hoću da imam sve heroje na raspolaganju u svakom trenutku i to mi je sasvim dovoljno. U prethodnom postu sam već rekao zbog čega - counter drugih heroja zbog balansa.

Drugi razlog je da ako bi se plaćalo po heroju, verujem da bi ta cifra otišla predaleko. Nemam iskustva sa drugim igrama tako da ne mogu da pričam ništa konkretno, ali verujem da bi se tu lako postigao snowball efekat.
Ako neko zna nek napiše cifru koja je potrebna da se imaju otključani svi heroji. Kod LoL-a postoje i neke rune pa bi i to valjalo uvrstiti jer verujem da utiču na gameplay. Skinovi i druga kozmetika nisu bitni.

@GrimReaper
Šta je ARPS?
Heroes of Newerth - oko 30$ za sve heroje.

Uostalom, vidjećemo... Iskreno, ne bih žalio za full account da dam, samo da ne bude nekakva glupa pretplata (u šta sumnjam).
Ali, zarada od alt avatara, tauntova i sl. je očigledno premala (HoN slučaj)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 18:03   #1448
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Ti imaš legacy HoN account. Mene zanima da li se isto odnosi ako bih sad napravio novi acc i hteo da uzmem sve heroje u paketu? Takođe kakva je situacija sa dodavanjem novih heroja? Legacy igrači ih verovatno automatski dobijaju, ali bi ostali trebalo da doplate pretpostavljam?
Više me zanima LoL situacija, pošto mislim da su tu stvari daleko gore što se toga tiče.

Ne bih žalio ni ja 50$ za full acc, čak bih i više voleo da je tako da ne moram posle da se smaram sa ljudima koji će da se hvale novim tauntovima i kozmetikom koju su pazarili. Ali pošto će biti F2P, sve te nade padaju u vodu. Naravno da neće biti ni nikakve pretplate.
Valve će naravno pokušati da se probije na kinesko tržište, a to ne bi prošlo ako bi se plaćala puna cena. Iz istog razloga mora da pazi da minimalna zahtevnost bude pristojna, pošto se većina Kineza ne može pohvaliti snagom svojih ljubimaca (a ni internet konekcijama, možda ne bi ni bilo najave LAN-a da nije njih).
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 18:15   #1449
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
@NjegovaWisost
Ne moram da probam ostale igre, znam da hoću da imam sve heroje na raspolaganju u svakom trenutku i to mi je sasvim dovoljno. U prethodnom postu sam već rekao zbog čega - counter drugih heroja zbog balansa.

Drugi razlog je da ako bi se plaćalo po heroju, verujem da bi ta cifra otišla predaleko. Nemam iskustva sa drugim igrama tako da ne mogu da pričam ništa konkretno, ali verujem da bi se tu lako postigao snowball efekat.
Ako neko zna nek napiše cifru koja je potrebna da se imaju otključani svi heroji. Kod LoL-a postoje i neke rune pa bi i to valjalo uvrstiti jer verujem da utiču na gameplay. Skinovi i druga kozmetika nisu bitni.

@GrimReaper
Šta je ARPS?
U LoL-u mogu na 2 načina da se kupuju heroji. Jedno je grajndovanjem Influence Pointa, koje dobijaš po rate-u od nekih 100tinak po partiji, gde prosečni heroji koštaju između 3 i 6 hiljada takvih. Drugo je da plaćaju Riot poenima, koji mogu da se dobiju samo plaćanjem, i tu prosečan heroj košta oko 1000 takvih poena ili 7,5$. LoL trenutno ima 100-tinak heroja u pool-u, od kojih dobijaš svake nedelje 10 nasumičnih sa kojima možeš da se igraš besplatno, plus možeš da koristiš sve one koji si otključao/kupio. Sad iz svega toga izvedi matematiku koliko vremena i/ili novca je potrebno da se otključaju svi heroji i igra se igra onako kako je zamišljena.

A ARPS je moja kovanica, za koju smatram da najbolje opisuje žanr, skraćeno od Action Role Playing Strategy.
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 18:46   #1450
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Vau, ako još uračunamo i rune... Riot bi mogao da ukrade jedan stih iz Marčelove pesme "Tri želje":
"Vladamo, ti buni se, mi karamo - naguzi se"

Čovek počne da ceni Valve još više posle ovoga.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 21:19   #1451
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Sobek is 1st April joke
Ah, znao sam da ovo ne može biti legit, ali sam se ipak potajno nadao. But still, očekujem od Valvea da ga ubace u igru kad-tad. :fingerscrossed: Inače model je radio isti lik koji je uradio i Gejba.

An Interview with ECAL's Geno
Purge interview
Streamer spotlight: EG.DeMoN

Hats
Bane artwork

Some amazing Dota 2 artwork

Brewmaster April Fools'
Early looks of heroes
Tada nisu bili tako uglađeni kao sad. Mnoge druge zanimljive slike i artworkove možete naći ovde.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2012, 22:27   #1452
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ti imaš legacy HoN account. Mene zanima da li se isto odnosi ako bih sad napravio novi acc i hteo da uzmem sve heroje u paketu? Takođe kakva je situacija sa dodavanjem novih heroja? Legacy igrači ih verovatno automatski dobijaju, ali bi ostali trebalo da doplate pretpostavljam?
Više me zanima LoL situacija, pošto mislim da su tu stvari daleko gore što se toga tiče.

Ne bih žalio ni ja 50$ za full acc, čak bih i više voleo da je tako da ne moram posle da se smaram sa ljudima koji će da se hvale novim tauntovima i kozmetikom koju su pazarili. Ali pošto će biti F2P, sve te nade padaju u vodu. Naravno da neće biti ni nikakve pretplate.
Valve će naravno pokušati da se probije na kinesko tržište, a to ne bi prošlo ako bi se plaćala puna cena. Iz istog razloga mora da pazi da minimalna zahtevnost bude pristojna, pošto se većina Kineza ne može pohvaliti snagom svojih ljubimaca (a ni internet konekcijama, možda ne bi ni bilo najave LAN-a da nije njih).
Jeste legacy acc, ali da bi se uzeli zlatnici otprilike ti treba 30$. Sve mi je otključano za vijek i vijekova, ali kad izađe novi heroj, moram da sačekam mjesec dana da se svi izigraju, pa tada se i otključava i nama. Tkz early access. Kontam, jedini način da se zaradi posle izdavanja igre, a da nije pretplata..

Mislim da ni oni sami nisu sigurni kako će i šta će...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 0:49   #1453
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Sounds legit
EG is going to reform
Dota 2 Top 10 Weekly: Ep. 5
Infest everything
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 9:20   #1454
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
GrimReaper kaže: Pregled poruke
Ko kaže da je dobar sistem? Mogućnost da svake nedelje možeš da igraš samo 10 heroja koje je developer izabrao je najdebilniji sistem ikad, da bi uopšte mogao da pomisliš da igraš competitive moraš da ih izgrindaš sve prvo. Ako hoću da igram grindfest, igraću WoW, a ne ARPS igru. Nije ni čudo što svi kažu da je LoL Dota za casual igrače.
Ja kažem da je dobar sistem. To grindanje te tera da učiš i naučiš igru, efektivno tebi dajući više dobrih igrača za kvalitetne partije. Ali razumem, uvek je lakše kukati da si izgubio partiju zbog nubova nego da si ti nešto zeznuo. Kakav god tutorial sistem bilo koja igra imala, uvek će najveći broj ljudi ulaziti u normalne partije i tu učiti/isprobavati.

A ja taman pomislio da probam ovo, nadah se da je možda bolji community. Oladite malo sa tim snobizmom i elitizmom, izgledate kao fanovi jelene karleuše.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 11:51   #1455
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2

Srećom pa je tvoje mišljenje u velikoj manjini. Pored igrača LoLa ne vidim kome bi još palo na pamet da misli da je to dobra ideja. To što ste vi primorani da koristite takav sistem ne znači da je dobar. Vreme koje bih utrošio za grindanje mogu da iskoristim da čitam komentare na profilu JK i idem na koncerte.
Što se tiče communityja - ne, nije bolji od ostalih igara ovog žanra i ne verujem da će se tu nešto menjati.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 13:24   #1456
FearSC
Novi član
 
Član od: 13.11.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Dota 2 Live Stream + GIVEAWAY !!!!

Hi there guys im FearSC,some1 of u knows me,some1 not. Im a Dota player whos searching right now for competitive clans.Everyday im doing GIVEAWAY so feel free to follow my LIVE STREAMS and plz subscribe on YouTube for future videos. Allso join my Steam Group so u'll know when im streaming.The more followers and viewers i got the more games u'll get.

First giveaway is at 50 viewers on chat/steam group.

Im allso gonna announce winners here and on youtube.. More followers and subscribers,more games u'll get ... Plz post here your TWITCH ACC (OFC U NEED TO FOLLOW ME OR U WONT GET PRIZE IF U WIN).

Soon im gonna get some dote 2 keys and gonna be huge giveaway. Tnx for support guys . Love FearSC

Follow me on TWITCH.
Subscribe on YouTube.
Join my SteamGroup.

3 simple steps.

Youtube : http://www.youtube.com/user/FearSC1
Twitch : http://www.twitch.tv/FearSC
Steam : http://steamcommunity.com/id/FearSC
Old Steam Giveaway Topic : http://forums.steampowered.com/forum....php?t=2618935
SteamGiveAway : http://forums.steampowered.com/forum...wthread&f=1189
SteamGroup : http://steamcommunity.com/groups/FearscLiveStream
StreamDota2 : www.StreamDota2.com
Extension for StreamDota2 Chrome: https://chrome.google.com/webstore/d...odbkolcanpdekc
TeamLiquid : http://www.teamliquid.net/video/streams/FearSC
Extemsiom for TeamLiquid Chrome: https://chrome.google.com/webstore/d...ibgfd?hl=en-US
Skype : FearSC1


P.S. Zeleo bih da nagovestim adminima,da ovo nije nikakav vid reklamnog sadrzaja niti linkovi ka nekim nepoznatim sajtovima za registraciju,sve ovo shto je navedeno JE FREE,jer ja svaki dan DELIM BESPLATNE IGRICE NA STEAMU,za sve one shto ne mogu da priushte.Ukoliko ne obrishete,VELIKO VAM HVALA.
FearSC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 13:51   #1457
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: Dota 2 Live Stream + GIVEAWAY !!!!

HD wallpapers

EG vs. Na`Vi
^ Veoma interesantan game. Prvi put vidim strategiju da Tinker prvo leveluje March of the Machines da bi na brzinu očistio 4x stackovan ancient camp. Čak je zahvaljujući tome napravio double kill na početku.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 15:45   #1458
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Srećom pa je tvoje mišljenje u velikoj manjini. Pored igrača LoLa ne vidim kome bi još palo na pamet da misli da je to dobra ideja. To što ste vi primorani da koristite takav sistem ne znači da je dobar. Vreme koje bih utrošio za grindanje mogu da iskoristim da čitam komentare na profilu JK i idem na koncerte.
Što se tiče communityja - ne, nije bolji od ostalih igara ovog žanra i ne verujem da će se tu nešto menjati.
Da bi postao dobar igrač, moraš da igraš odredjeno vreme, a da li si to vreme proveo grindajući ili ne, isto se hvata. Ok to, da ti daju sve heroje otključane, onda će genijalci u svakoj partiji da igraju drugog dok ne probaju sve. I pošto ljudi ne žele da uče, trebali bih ih na neki način naterati, zato je svaki community ovakav kakav jeste. Nikakav.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 16:11   #1459
GrimReaper
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 1.259
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 154 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Dobro, a reci mi šta se dešava ako izgubiš account, hoćeš da napraviš novi ili u novom regionu? Grindfest. Da ne pominjem što je sistem sa 10 heroja nedeljno moguć isključivo zato što postoji par grupa heroja, unutar kojih se heroji gotovo ne razlikuju (barem oni koje sam do sad probao). A community? Community je strašan, gotovo sam siguran da sam juče igrao s klincima ne starijim od 10-12 godina, što se dešava baš zbog tolike pristupačnosti - community je sam po sebi odvratan zbog prirode ovog žanra (partije 5 na 5 koje se igraju 30-60 minuta sa fiksnim timovima, gde se izlasci u toku partije kažnjavaju a neznanje jednog igrača može da upropasti partiju za 4 ostala), a ovde je još gori jer svojim dizajnom i pristupačnošću privlači decu od 10 do 15 godina. Nisam ja fanboy niti elitista, pitaj bilo koga ko je probao obe igre koja je lakša za igranje a koja je više competitive.
GrimReaper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2012, 16:38   #1460
legionar012
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Poruke: 231
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 45 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Dota 2

Nema sta da se prica Dota je dosta teza za igranje u odnosu na LoL. Free to play sistem kod LoL se meni licno dopada i to bas zbog tog grindanja, jer hteo ne hteo kad uzmes nekog heroja tera te da naucis da igras sa njim. U doti sam primetio da kada padnem protiv ljudi koji su u party jednostavno cekaju da vide ko ce sta da izabere kod protivnickog tima i onda pokupe antiheroje, i bas zbog toga je bolje da ne bude svakom svaki heroj dostupan, ili prosto i jednostavno da se ne vidi sta protivnicki tim uzima.
legionar012 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dota2 steam pomoc upitnik

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DotA 2 za linux maxx10 Slobodni softver 29 28.9.2014 1:49
NVIDIA GeForce kup - DOTA 2 takmičenje Kole Dešavanja i događaji 5 25.12.2013 22:46
Dota 2 - Dajem free key-eve Totti otpaTci 1 19.1.2013 0:24
DotA - Ranked gaming platform [4h]Zemunac Mrežne igre 7 18.11.2009 23:29
Izrada mapa: DotA Marvel comics edition Adonai037 Mrežne igre 5 1.8.2007 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com