Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.6.2011, 14:56   #1421
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Vilja je jedan od najboljih napadaca na svetu i ne vidim zasto ne bi mogao da postigne puno golova u mecu ukoliko bi se igra bazirala na tome da on da gol.
Problem je sto igra u Barsi gde je razvijena timska igra a on jedan od trojice napadaca, pored Mesija i Pedra.

Napravi taktiku za Barsu gde koristis svu trojicu u napadu + Inijestu i Cavija i videces kako su golovi ravnomernije rasporedjeni. Napravi taktiku gde sve lopte idu na Vilju i dace nekim papcima 5+ golova. Pogledaj kako je bilo u realnosti, Real kad je izgubio sanse za titulu je isao na to da Ronaldo obori rekorde, ceo tim igra da njemu namesti gol i opa!, odma' cetiri gola u mecu...

Naravno da nije sve savrseno, ali reci da je FM nerealan je preterivanje, i to poprilicno.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 15:03   #1422
Vujasss
Član
 
Član od: 15.7.2009.
Lokacija: Niksic, Crna Gora
Poruke: 136
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Vilja je jedan od najboljih napadaca na svetu i ne vidim zasto ne bi mogao da postigne puno golova u mecu ukoliko bi se igra bazirala na tome da on da gol.
Problem je sto igra u Barsi gde je razvijena timska igra a on jedan od trojice napadaca, pored Mesija i Pedra.

Napravi taktiku za Barsu gde koristis svu trojicu u napadu + Inijestu i Cavija i videces kako su golovi ravnomernije rasporedjeni. Napravi taktiku gde sve lopte idu na Vilju i dace nekim papcima 5+ golova. Pogledaj kako je bilo u realnosti, Real kad je izgubio sanse za titulu je isao na to da Ronaldo obori rekorde, ceo tim igra da njemu namesti gol i opa!, odma' cetiri gola u mecu...

Naravno da nije sve savrseno, ali reci da je FM nerealan je preterivanje, i to poprilicno.
slazem se
Vujasss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2011, 18:42   #1423
Jeremy Menez
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 136
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Ok razumem ja sve...
Ali jos nisam spomenuo i to da sam ja stavio 2 fudbalera da mi cuvaju Vilju.Da li je to bila takticka greska ili jednostavno bag u igrici ili nesto sasvim levo. Po meni nije normalno da igrac pa neka je najbolji spic na svetu da 6 golova Atletiku.
Ne bi sada da se raspravljam oko nekih nebitnih stvari ali ako ti smatras da je to normalno onda tebi svaka cast.
I jos nesto: Da li imas opravdanje za 7 golova Juanfrana sto je vazquez postavio i to igrajuci na poziciji RM.
Jeremy Menez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 3:14   #1424
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
a 2008 je bio savrsen manager
Naravno da nije bio savrshen, ali je bio nesto najpribliznije realnosti, barem po pitanju match engine-a... A da su sa (nespretno napravljenim) prelaskom na 3D sve u*****i, da jesu - jesu...

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Vilja je jedan od najboljih napadaca na svetu i ne vidim zasto ne bi mogao da postigne puno golova u mecu ukoliko bi se igra bazirala na tome da on da gol.
Sa tim se, delimichno, slazem, Villa jeste napadach svetskog kalibra, to sam vec komentarisao, ali chak ni on, niti bilo koji drugi, ni Alien/Predator, pod uslovom da ne igra 4-ta postava Atletika, ne bi mogao tek tako da zavali 6 komada na Vicente Calderonu...

Citat:
Jeremy Menez kaže: Pregled poruke
I jos nesto: Da li imas opravdanje za 7 golova Juanfrana sto je vazquez postavio i to igrajuci na poziciji RM.
Ma, Kun Aguero & Forlan (na poziciji napadacha u formaciji 4-4-2), kao i svi ostali igrachi su imali IZRICHITE instrukcije da svi dodaju loptu samo i jedino do Juanfrana, pa sta bude... A da, onaj prvi Aguerov gol je izazvao toliku dozu frustracija kod Juanfrana da se, i pored 4 do tog trenutka postignuta gola, sve vreme svadjao sa istim & pich#karao sa trenerom zbog nepostovanja dogovora iz svlachionice, tako da je sudija, ipak, bio prinudjen da mu da zuti karton...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2011, 19:46   #1425
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
Jeremy Menez kaže: Pregled poruke
Ok razumem ja sve...
Ali jos nisam spomenuo i to da sam ja stavio 2 fudbalera da mi cuvaju Vilju.Da li je to bila takticka greska ili jednostavno bag u igrici ili nesto sasvim levo. Po meni nije normalno da igrac pa neka je najbolji spic na svetu da 6 golova Atletiku.
Ne bi sada da se raspravljam oko nekih nebitnih stvari ali ako ti smatras da je to normalno onda tebi svaka cast.
I jos nesto: Da li imas opravdanje za 7 golova Juanfrana sto je vazquez postavio i to igrajuci na poziciji RM.
Ne smatram da je normalno, i nije normalno, cak ni u FM-u. Mozes govoriti o nerealnosti kada se to desava vise puta a ne jednom.

Takodje nije normalno da Atletiko zaposli tako loseg menadzera koja ce dobiti sedam golova od Barse

Vi ljudi morate da shvatite jedno, da ono sto je ocigledno vama, nije ocigledno pikselima na terenu koji su gomila programskog koda. Ako u stvarnosti Juanfran dobije previse prostora na desnoj strani i pocne da dolazi u gomilu prilika i da gol, igraci ce se sami prilagoditi situaciji, cak i ako menadzer ne intervenise (a intervenisace). U FM-u, igraci, posto su samo gomila programskog koda, ce nastaviti da rade ono sto ste im vi rekli da rade pre toga i ponasace se apsolutno isto. VI morate da intervenisete.

To je mozda najnerealnija stvar u FM-u - ako ti igracu kazes da trci sa loptom i on deset puta to pokusa i deset puta izgubi loptu, on ce pokusati i jedanaesti put, i dvanaesti i dvadeseti, sve dok mu ti kao menadzer ne kazes da to ne radi. U stvarnosti ce odustati posle treceg, cetvrtog ili petog i pokusati nesto drugo cak i ako menadzer bude cutao...

Evo sta bi Rafa Benitez rekao da su njegova dva meca protiv Totenhema bila u Football Manageru

Citat:
F**KING HELL THIS IS SO UNREALISTIC!! Just lost a game to Tottenham Hotspurs as Inter...This is f**king ridiculous!! I've got the best players in the world (they won the treble last season remember!!) but what do they do?? INJURIES. So many injuries to all my star players!! Then no one's performing!! Milito and Maicon especially! Milito never scores & loses sooooo many one-on-ones and Maicon is just ******, being skinned constantly. What the heck?? IT'S NOT THE PLAYERS THEY ARE F**KING WORLD CLASS THIS THING IS JUST UNREALISTIC.

OK now back to this Spurs game....f**king ridiculous. First time I won 4-3 no big problem except this "Bale" scored 3 times in the second half.....from the exact same position!!! I'M NOT MAKING THIS **** UP HE JUST RAN TO THE SAME POSITION 3 TIMES IN A ROW AND SCORED EVERY. SINGLE. TIME. Against César and defended by Maicon! CAN YOU BELIEVE THAT THEY ARE THE VERY BEST PLAYERS IN THEIR POSITION AND THIS BALE JUST F**KING RAPED THEM. It's so ridiculous! César has been performing consistently well and then BAM!! He's not even moving when the shots were made!! huh? How can that happen?! AND THEN HE GOT INJURED. IN THE NEXT LEAGUE MATCH. ALONG WITH CAMBIASSO. I kid you not it's deliberately trying to f**k with me....

So what happened in the second match? I SCORED ONLY ONE AND THEY WON 3-1. The second and third goal are assisted by "Bale". HE RAN TWICE AS FAST AS MAICON EVEN THOUGH WE ALL KNOW HE'S NOT THAT QUICK. He f**king raped the best right-back in the world again and again and he isn't that good a player!! It's just vs me!! PROOF: In their last league game he produced nada against, guess who, Rafael!! HE DIDN'T EVEN MAKE ONE SUCCESSFUL CROSS AND THEN HE ASSISTED TWICE AGAINST ME?? Are you saying that Rafael is better than Maicon? This is f**king ridiculous and just unrealistic.....FIX IT SI!!!! I'm seriously considering waiting for the patch to continue now this is not worth it....


And before anyone chimes in to say that it's my tactics.....IT'S NOT MY TACTICS I AM A VERY VERY GOOD MANAGER W/ TONS OF TROPHIES IN BOTH SPAIN AND ENGLAND AND TWICE REACHED EUROPEAN CHAMPIONSHIP FINALS.

Poslednja ispravka: Sarmatian (9.6.2011 u 20:03)
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
acaf (9.6.2011), Nikola Lavrnja (10.6.2011), Red_Devil_89 (9.6.2011), sidewinder989 (10.6.2011), Steva123 (9.6.2011)
Stara 9.6.2011, 22:38   #1426
Skipper
Novi član
 
Član od: 9.6.2011.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Po meni je CM01/02 najrealnija verzija FM/CM koja je do sada napravljena.
Što se tiče bagova u igri njih ima i uvek će ih biti to ne možete da poreknete. Ali i pored toga FM je najbolja igra tog tipa i ostale igre nemogu da joj priđu ni blizu.
Skipper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 2:58   #1427
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

@Sarmatian: To sto VELIKIM slovima pishes da "vi" morate da intervenishete bih shvatio samo tako, ali da si iole obrato paznju, video bi da sam ja vodio Depor, a da je 8:1 na Calderonu refleksija programske rutine & match engine-a (koji ti toliko hvalis)... Tesko je ochekivati, chak i da ATM odere Zaragozu sa 8:1, da igrach koji igra na RM poziciji (u formaciji 4-4-2) postigne 7 golova... Toliko o tome...

Poslednja ispravka: vazquez (10.6.2011 u 16:52) Razlog: neadekvatno izrazavanje kao posledica enormne kolichine alkohola...
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 14:18   #1428
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
vazquez kaže: Pregled poruke
@Sarmatian: Ajd' ne mlati previshe, svega ti... To sto VELIKIM slovima pishes da "vi" morate da intervenishete bih shvatio samo tako, ali da si iole obrato paznju, video bi da sam ja vodio Depor, a da je 8:1 na Calderonu refleksija programske rutine & match engine-a (koji ti toliko hvalis)... U sledecih 1000 godina, chak i da ATM odere Zaragozu sa 8:1, igrach koji igra na RM poziciji (u formaciji 4-4-2) nece dati 7 golova... Toliko o tome...
Zavisi kako gledas na to. Ne hvalim ga da je savrsen nego ga hvalim da je najrealniji koji postoji. Ako je tebi on nerealan, onda fudbalski menadzeri nisu za tebe.

Kako ti znas da je Juanfran igrao MR-a ako nisi ti vodio ni Atletiko ni Saragosu? Formacija koju vidis na match report-u je formaciju u kojoj je tim poceo mec a ne u kojoj je igrao veci deo meca. Atletiko najcesce igra 4-2-3-1 formaciju a Juanfran je verovatno igrao AMR-a.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2011, 17:13   #1429
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ne hvalim ga da je savrsen nego ga hvalim da je najrealniji koji postoji.
Ma, naravno da jeste, to stoji (mada, ako cemo pravo, lako mu je biti najbolji kad nema nikakvu konkurenciju, nazalost)...

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ako je tebi on nerealan, onda fudbalski menadzeri nisu za tebe.
E, bas su za mene!

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Atletiko najcesce igra 4-2-3-1 formaciju a Juanfran je verovatno igrao AMR-a.
U pravu si za sve sto kazes, ali 7 komada je ipak previse, zar ne???
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:54   #1430
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Ma realno,ubili su FM... Ja ga igram od 92-3,tada se jos zvao Championship manager ako se ne varam,ali ovo sto su sada napravili nema vise veze sa mozgom.
Krenuo pre par dana da igram nasu ligu sa Smederevom i posle desetak kola Hajduk iz Kule ubedljivo prvi na tabeli a BSK Borca tuce Zvezdu kao gost sa 4-0
I mean wtf.....
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 0:56   #1431
Jeremy Menez
Član
 
Član od: 6.3.2011.
Poruke: 136
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Cini mi se da je Cristiano Ronaldo sa 40 golova oborio rekord pirmere(ako se ne varam). Ovo dvoje su ga oborili jos pre 30-og kola.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	LIGA BBVA (Stats_ Player Stats).jpg
Viđeno:	145 puta
Veličina:	89,0 KB
ID:	39941  
Jeremy Menez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 2:20   #1432
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
cages kaže: Pregled poruke
Ja ga igram od 92-3...
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 10:41   #1433
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Mislim da je 93/4 bio prvi. Samo engleska liga a posle su izbacili Championship Manager Italy...

Ah, stara dobra vremena kad sam dovodio Kantonu u Milan
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 16:44   #1434
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Championship Manager 2 sa samo italijanskom ligom u sezoni 95/96... Najbolji menadzer ikada i dan danas mi se igra... Ako neko zna gde se moze naci neka javi!
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 3:28   #1435
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Hm... Stalno mi se pojavljuje ova greška, ne znam šta je u pitanju, samo da napomenem da igram na laptopu skromnih karakteristika, možda je to a možda i nie. Celeron T3500, 2,1 GHz, Intel GMA 4500M, 2Gb rama...

Hvala unapred.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Untitled.jpg
Viđeno:	43 puta
Veličina:	29,0 KB
ID:	39953  
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 16:01   #1436
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Citat:
miloshbg kaže: Pregled poruke
Championship Manager 2 sa samo italijanskom ligom u sezoni 95/96... Najbolji menadzer ikada i dan danas mi se igra... Ako neko zna gde se moze naci neka javi!
Mozes preko amiga emulatora recimo,ja sam ga igrao tako pre par godina.Emu se zove Winuae.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cages na korisnoj poruci:
miloshbg (15.6.2011)
Stara 15.6.2011, 19:09   #1437
miloshbg
Član
 
Član od: 27.3.2008.
Poruke: 480
Zahvalnice: 431
Zahvaljeno 70 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Jel igra u sastavu emulatora ili je moram posebno naci i skinuti?
miloshbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 19:32   #1438
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

^ Ovo drugo, naravno, dakle moras je pronaci & skinuti!
vazquez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2011, 19:33   #1439
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Mora posebno ali to nije nikakav problem jer su sve te stare igre sada free. Ako slucajno ne uspes da nadjes PM me pa cu ti poslati taj rom za winuae na mail ali imam samo premijer ligu verziju,italijansku nemam.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2011, 14:10   #1440
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Football Manager 2011

Jel moze neko da mi da link ka grbovima samo Jelen Super lige, ne mogu nigde da nadjem?? Hvala unapred!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Game-o-Kwiz Patton Opšta kultura 15955 9.6.2017 14:42
Football Manager 2008 vertigo Upravljačke simulacije 493 3.6.2013 23:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com