Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2008, 10:59   #1
draganpan
Novi član
 
Član od: 6.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Povezivanje računara sa TV-om

Danas sam se uclanio pa posto sam nov ako nesto pogresim nemojte zameriti. Inace nisam ni neki poznavalac elektronske tehnike.

Imam racunar sa TV karticom i program HOME TEATAR pa sam povezao racunar itelevizor te TV gledam na racunaru, ali neuspevam sliku sa Racunara da posaljem na televizor... Kako to da uradim i da li mi treba neki poseban kabal i koji?
Dobio sam uz racunar neke kratke kablice a niko nezna da mi kaze zasta su

Ako mi neko pomogne bicu mu zahvalan.
draganpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2008, 21:17   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara sa TV-om

Citat:
draganpan kaže: Pregled poruke
Danas sam se uclanio pa posto sam nov ako nesto pogresim nemojte zameriti. Inace nisam ni neki poznavalac elektronske tehnike.

Imam racunar sa TV karticom i program HOME TEATAR pa sam povezao racunar itelevizor te TV gledam na racunaru, ali neuspevam sliku sa Racunara da posaljem na televizor... Kako to da uradim i da li mi treba neki poseban kabal i koji?
Dobio sam uz racunar neke kratke kablice a niko nezna da mi kaze zasta su

Ako mi neko pomogne bicu mu zahvalan.
Moraš dati malko više podataka. Kako si to povezao računar i TV? Misliš, stavio si TV karticu i ona ti zamenjuje TV? Kakve to kablove imaš (opiši)? Kakav je to program Home Theater i za šta služi? Šta tačno hoćeš da gledaš na TV-u?

Malko je glupo da sliku i ton sa TV kartice šalješ na televizor i tu gledaš TV preko kompjutera, zar ne? Pretpostavljam da hoćeš da gledaš filmove.

Kao prvo, treba da imaš grafičku (ne TV) karticu sa izlazom za TV, i to izlazom za običan TV, a ne HDMI ili HDCP digitalnim izlazom koji se može gledati samo na plazmama ili LCD televizorima novije generacije.

Kratak kabl koji si dobio najverovatnije predstavlja nešto što s jedne strane utakneš u grafičku karticu, a s druge prikačiš drugi, duži kabl koji ide ka televizoru. Opiši, ili čak slikaj taj kabl (kakvi su konektori sa obe strane) da bismo mogi dalje da ti pomognemo.

Priča je malo duža, u međuvremenu pretraži forum jer je o tome pisano mnogo puta, ali rekao bih nikada ovako počev od osnovnih stvari - ljudi su uglavnom uspeli da povežu računar i TV, ali su imali problema da dobiju sliku ili su imali crno-belu sliku.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
draganpan (7.11.2008)
Stara 7.11.2008, 7:10   #3
draganpan
Novi član
 
Član od: 6.11.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje računara sa TV-om

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Moraš dati malko više podataka. Kako si to povezao računar i TV? Misliš, stavio si TV karticu i ona ti zamenjuje TV? Kakve to kablove imaš (opiši)? Kakav je to program Home Theater i za šta služi? Šta tačno hoćeš da gledaš na TV-u?

Malko je glupo da sliku i ton sa TV kartice šalješ na televizor i tu gledaš TV preko kompjutera, zar ne? Pretpostavljam da hoćeš da gledaš filmove.

Kao prvo, treba da imaš grafičku (ne TV) karticu sa izlazom za TV, i to izlazom za običan TV, a ne HDMI ili HDCP digitalnim izlazom koji se može gledati samo na plazmama ili LCD televizorima novije generacije.

Kratak kabl koji si dobio najverovatnije predstavlja nešto što s jedne strane utakneš u grafičku karticu, a s druge prikačiš drugi, duži kabl koji ide ka televizoru. Opiši, ili čak slikaj taj kabl (kakvi su konektori sa obe strane) da bismo mogi dalje da ti pomognemo.

Priča je malo duža, u međuvremenu pretraži forum jer je o tome pisano mnogo puta, ali rekao bih nikada ovako počev od osnovnih stvari - ljudi su uglavnom uspeli da povežu računar i TV, ali su imali problema da dobiju sliku ili su imali crno-belu sliku.
nastavak od dragan pan
Super postupicu po upustvu za vikend i u ponedeljak pisem
Home teatar je program preko kojeg gledam TV slusam radio FM ima pregled slika a moze snimati to sa TV i FM moze odlagati prijem sa TV i t d
Posto mi je TV SAMSUNG IZ 2007 god sa vecim ekranom i dostupan prisutnima, a monitor racunara manji i u uglu sobe zelim pregled slika i filmova sa CD prikazivati na TV a ja to ne uspevam....

Hvala
draganpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2008, 21:21   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje računara sa TV-om

Ajd da se i ja ubacim, nisam isprobavao duze vremena, interesuje me da li sa novim forceware i catalyst drajverima se moze zasebno podesavati rezolucija slike na TV-u povezanom na S-video output graficke koji ne podrzava rezolucije vece od 1024x768, a rez na monitoru je 1280x1024 ili 1440x900 za wide, znachi da u clone modu na monitoru imam sliku u jednoj a na TV-u u drugoj rezoluciji,a da je sve pregledno, ovako ako je veca rezolucija na monitoru u clone modu na TV se prikaze samo jedan dao desktop-a a kad prevuces misa nanize onda se prikaze i donji ili desni deo kao kad sklrolujemo web stranice
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaše iskustvo sa SBB-om vladale Internet usluge 3970 20.10.2023 20:13
Problem sa gašenjem računara grmiroslav Kvarovi 6 6.11.2008 10:50
Intel dizajnira čipove sa osamdeset jezgara Maverick78 Overklok 10 6.3.2007 14:14
sporo startanje windowsa sa wirelessom Paladin Internet usluge 9 19.7.2006 20:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com