Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.8.2007, 15:52   #1
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Evo,odlucio sam da uskoro kupim satelitsku karticu,pa me zanima kakve sve cake postoje prilikom izbora,postavljanja,i tako dalje.Na sta treba obratiti paznju,koliko je programa moguce gledati (mislim u odnosu na broj satelita),da li je moguce povezati rotor na sve to i tako dalje....

Novi sam na tom polju,pa vas molim da krenemo od pocetka.Znaci,sta mi treba da bih gledao sto vise kodiranih satelitskih programa preko kompa
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 16:56   #2
IYIARKO
Član
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

ja mislim, sve je to automatski, samo povezi :P
pa imas www.justfuckinggoogleit.com ako bas hoces profesionalnu pomoc Jedino ce ti trebati poznavanje stranih jezika, ali to je tvoj problem
IYIARKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IYIARKO na korisnoj poruci:
PinociO (5.8.2007)
Stara 5.8.2007, 18:59   #3
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Vidi,mozda se nismo dobro razumeli,znaci mene zanima sve od samog pocetka.Znaci,sam izbor kartice (ako ga i ima),cuo sam za neki sky star ili kako vec... znaci uopste nisam upucen,gde se to moze kupiti,po kojim cenama,kako se montira,jel smeta sta sistemu,jel ga opterecuje.... koliko je sve to isplativo u odnosu recimo na digitalni risiver i tako dalje....

Hvala,
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 23:33   #4
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Zar niko ne zeli da pomogne???? ccc....
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2007, 18:00   #5
scouser
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Evo ja cu ti pomoci
Najbolje je da uzmes sky star2 karticu,rev. 2.6d. prosto zato sto je veoma siroko prihvacena,ima veliku podrsku od raznih programa i sl.
ss2 se veoma greje tako da moras da pazis da imas barem neko hladjene u kucistu mada sam vidjao dosta ss2 koje rade godinama u racunarima bez ikakvog hladjenja.To je tvoj izbor.
Instalacija je jednostavna:ubodes karticu u pci slot i povezes antenu,ubacis cd sa drajverima odes na device manager i tamo ce je racunar prepoznati kap network contoler.E onda iz device managare instaliras karticu - update drivers.Nakon toga sa cd - a pustis da se instaliraju programi koji su potrebni za nju.Nakon svega toga pokrenes server for pc i dobijas jednu malu okruglu ikonicu u desnom uglu.U server for pc obelezis astra ili koji vec satelit imas i ako ikonica pozeleni to je to.Ides u startup i pobrises sve sto ima veze za ss2.Restart.
Sada,ss2 je instalirana i spremna za rad.Treba ti samo jos program za njeno pokretanje.Preporucujem AltDvb,ja ga koristim,jednostavan je za podesavanje.
Ja na ss2 imam prikacena 3 lnb koji hvataju astru 19,2,eutelsat i hotbird.
Uz ss2 dobijas winlirc i daljinski koji mozes programirati da radi u AltDvb.Postoji i ss2 hd koja je skuplja od obicne ali mislim da je to dobra investicija za buducnost.
Za sve ostalo(instalacija AltDvb,kljucevi,offline download i drugo)
www.exyusat.com
Cena je negde oko 6000 dinara,ne smeta sistemu,ako imas iole jaci procesor neces ni osetiti rad.Prednosti u odnosu na risivere su u tome sto se vrlo lako dolazi do kljuceva koji se,opet,vrlo lako stavljaju u sam program.A i najbrze izlaze ili su bar medju prvima ,za ss2.
Izuzetak je dreambox sa kojim radis sta hoces ali tu je i njegova cena.

Poslednja ispravka: scouser (7.8.2007 u 18:32)
scouser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku scouser na korisnoj poruci:
PinociO (7.8.2007)
Stara 7.8.2007, 22:15   #6
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Hvala druze na odgovoru.imam jos nekoliko pitanja:
jel ok ovaj model TECHNISAT Sky Star 2 DVB?Moze li se rotor podesiti na takvu karticu?I zanima me jos osnovno o Dreamboxu.... jel to klasican digitalni risiver,jel ima vec neke dekodere u sebi... ili kako vec funkcionise,koja mu je cena?Verovatno su pitanja smesna,al jbg....
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 5:02   #7
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

hmm na tvom bi mesto jos dobro razmislio sta bi pazario jer ako imas malo noviji komp ili bolju graficku pravi izbor bi bio Sky Star HD pa ti vidi...koliko zadovoljstva moze da priusti inace sve je klasicno alt-dvb za gledanje,skynet za offline download... jedino cuo sam sto SS HD ne podrzava diseq al to jos nisam siguran treba se raspitat...

edit: Dreambox ti je druga stvar ,ako imas tv po meni prava stvar neces pogresit
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 7:21   #8
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Imam Intel e6300 i gainwar 7600gt.ej,ni sam ne znam,nisam pametam.Mada mi i taj dreambox sjajno zvuci i mnogi o njemu pricaju,kolika je njegova cena jel istina da je oko 250 eura?I sta mi onda jos treba da bi proradio u fulu,jel trebaju kartice,moduli.... koliko me to finansijski izadje za "kljuc u ruke"?I taj Sky Star HD mi je zanimljiva opcija...... dajte jos bitnih momenata,da bih se lakse odlucio
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 9:29   #9
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Najbolja varijanta je kupovanje Diseqc-a.To je u sustini motor kojim upravljas preko Sky Star kartice.Znaci na racunaru odaberes satelit i Sky star kartica posalje signal motoru i on se pozicionira na njega.Druga varijanta je kupovina pozicionera(akutator) ali onda moras na samom akutatoru da biras satelit(dobijas daljinski).Pozicioneri su obicno ograniceni sto se tice broja satelita koje mozes da snimis u memoriju.Sad sta odabrati zavisi i od tipa tanjira koji posedujes jer Diseqc moze da tera tanjire do 1,2m precnika a za vece moras uzeti pozicioner.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 10:57   #10
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Imam Intel e6300 i gainwar 7600gt.ej,ni sam ne znam,nisam pametam.Mada mi i taj dreambox sjajno zvuci i mnogi o njemu pricaju,kolika je njegova cena jel istina da je oko 250 eura?I sta mi onda jos treba da bi proradio u fulu,jel trebaju kartice,moduli.... koliko me to finansijski izadje za "kljuc u ruke"?I taj Sky Star HD mi je zanimljiva opcija...... dajte jos bitnih momenata,da bih se lakse odlucio
Vlasnik sam Dreambox-a 7020 i mogu da dam sve preporuke za njega (ako zelis risiver sa hard-om za snimanje programa) ili mozda jednostavniju verziju Dreambox 500 (razlika je sto se ne moze ugraditi HDD u njega). Sistem je na linux-u i sve se moze podesiti preko PC-a (kad se spoje u mrezu) kroz neki FTP program ili jednostavno Total Comanderom. Dekoderi instaliraju (u edukativne svrhe naravno) preko daljinskog (plavo dugme) kada se podese parametri da risiver moze da izadje na internet... za sve ostalo ces se malo i sam potruditi.

Dreambox:
http://www.sk.co.yu/2004/06/sktd17.html
i nastavak
http://www.sk.co.yu/2005/07/sktd04.html

Ako gledas u buducnost onda dobro razmisli o Skystar HD kartici...
http://www.sk.co.yu/2007/05/sktd10.html

Koristan link:
http://www.satelitskiforum.net/wbb2/...264406b5474080

Dobro se raspitaj kad budes kupovao koja je razlika u ceni izmedju fiksnog sistema i onog sa motorom... cena, montaza, moguce komplikacije ako imas prepreke u vidu zgrada ili nekog uzvisenja, duzine kablova, velicine tanjira (preporuceno za nase krajeve 120cm)...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 13:18   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Kupi SkyStar 2,povezi sve i imas mocan mali studio za snimanje sadrzaja sa TV.Samo pazi da ne drzis ukljucen TV tuner ili bilo sta slicno sto bi moglo da smeta signalu.Instaliraj potrebne video "kodeke" i sve ce ti doci na svoje.
Ako budes trebao programe za TV capturing,obrati se na PM.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 15:35   #12
scouser
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Svodi se sve na sledece:
1.imas kesh - dreambox
2.imas manje kesh - DVB SS2.
p.s. racunar ti je dovoljno snazan za bilo koju ss2 karticu, i obicnu i hd.
scouser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku scouser na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 17:20   #13
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Momci,hvala vam za sve ove informacije.... kao sto vec rekoh,novi sam na tom polju,pa mi je bukvalno svaka recenica sa vase strane dobro dosla.Koliko sam do sad procitao od vas,mislim da cu se odluciti za SS2,jer se bojim da mi je DBox preveliki zalogaj (ne finansijski,vec sam tanak u radu sa racunarima i svim tim stvarima koje DBox moze da priusti).Za sad moram jos malo da se informisem oko razliek izmedju ss2 i ss2HD (e tu gledam,mozda i na cenu).U krajnjem slucaju,tek sam poceo da skupljam informacije,ako neko ima jos sta da doda,samo neka pise..... veoma sam vam zahvalan,za ovo....
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 17:37   #14
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Postoji kinenski dreambox pogledaj na satelitskomforumu pricalo se za male pare xtra stvar
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mr.Eco na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 18:32   #15
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
Postoji kinenski dreambox pogledaj na satelitskomforumu pricalo se za male pare xtra stvar
Koliko se secam pricalo se da ga treba izbegavati... navodno ima los tjuner i neke stvari nisu najbolje odradjene... Extra je DB500, mnogo je jeftiniji a moguce je snimati filmove na HDD od PC-a kroz mrezu.


@PinociO: Dbox je spravica za zahtevne korisnike koji vole sve da podese do poslednjeg detalja i kao takva trazi dosta vremena i upoznavanja sa raznim problemina koji nastaju ali i pruza mnogo... Sky star HD je u vreme pisanja teksta kostala 3x vise od SS2 kartice.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 19:19   #16
scouser
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Sad da uzimam satelitsku karticu uzeo bih Sky Star HD,ne bih ni trenutka razmisljao.To je jednostavno buducnost.
Oluja je u pravu za dbox,da imam kesha on bi bio prvi izbor.

Poslednja ispravka: scouser (8.8.2007 u 19:35)
scouser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku scouser na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 19:42   #17
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 548
Zahvalnice: 352
Zahvaljeno 183 puta na 121 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Oluja primetio sam da je Dbox prevelik zalogaj,to definitivno otpada.... e sad.... zbunjuje me malo to sto u vecini textova vidim da ss hd trosi mnogo vise resursa i mnogo se greje.Verujte mi,jos nisam gledao cene.Verovatno da cu za pocetak krenuti od ss2,voleo bih da imam vise satelita,znaci i varijanta sa rotorom pije vode.Koje su vase preporuke po tom pitanju?znaci,recimo ss2 technisat (sad me zanima,sta da trazim u prodavnici,koju verziju,sta je najbitnije),koji precnik antene (mnogi rekose 1,2m),koji lnb i dosta mi je jedan ako imam motor,zar ne?Gde i kakav motor uzeti.... i ako se ne varam,to je to.... kablovi i softwer,zar ne?Koliko okvirno moze da kosta to zadovoljstvo?
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 19:55   #18
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Citat:
Mr.Eco kaže: Pregled poruke
Postoji kinenski dreambox pogledaj na satelitskomforumu pricalo se za male pare xtra stvar
Istina,ali postoje i samo 2 SERIJE koje su se pokazale kao "odlicna stvar za male pare."Kao i sve kinesko,obimnijom proizvodnjom je opao kvalitet,i sad je trazenje kineskog "dreamboxa" koji RADI OK slicno trazenju igle u plastu sjena.
Ista stvar je bila sa TIVI Canak turskim TV tunerima (imam jedan koji radi odlicno vec 3 godine,a trazeci drugi takav sam nailazio samo na PROMASENE serije).Dakle,nije bitno koliko ulazes,bitno je sta dobijes za ulozeno.

"Nije sve uvijek kako pise na kutiji"
(LoneWolf,multimedijalni genije i naj-mozak dosadasnjeg poznatog univerzuma)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 20:08   #19
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

pa cekajte onaj nemacki DB se sastavlja u isto u Kini al ovaj sastavlja druga grupa tj. kopira DB tako da vam isto izadja
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 22:31   #20
scouser
Novi član
 
Član od: 20.2.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Kako pomocu kompa gledati satelitske programe???

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Oluja primetio sam da je Dbox prevelik zalogaj,to definitivno otpada.... e sad.... zbunjuje me malo to sto u vecini textova vidim da ss hd trosi mnogo vise resursa i mnogo se greje.Verujte mi,jos nisam gledao cene.Verovatno da cu za pocetak krenuti od ss2,voleo bih da imam vise satelita,znaci i varijanta sa rotorom pije vode.Koje su vase preporuke po tom pitanju?znaci,recimo ss2 technisat (sad me zanima,sta da trazim u prodavnici,koju verziju,sta je najbitnije),koji precnik antene (mnogi rekose 1,2m),koji lnb i dosta mi je jedan ako imam motor,zar ne?Gde i kakav motor uzeti.... i ako se ne varam,to je to.... kablovi i softwer,zar ne?Koliko okvirno moze da kosta to zadovoljstvo?
SS2,tamo sam ja uzeo...ta ti treba.
http://www.astrasat.net/index.php?st...r.php&&lang=sr
1,2m metara antenu,aluminijumska po mogucstvu.za motor i lnb ti ne mogu nesto specijalno preporuciti,imam komplet koji ima u sebi 3 lnb i hvatam 3 satelita koja mi trebaju.
Sto se tice grejanja,jeste greje se dosta...ja je hladim jednom osmicom,nju i chipset istovremeno a veruj mi da imas masinu koja ce je bez problema terati.Meni radi skoro non-stop.
scouser je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku scouser na korisnoj poruci:
PinociO (8.8.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da izbegnem LOG IN prilikom startovanja kompa? PinociO Kvarovi 4 19.3.2007 2:59
Kako gledati AVI na DVD/DiVX playeru? Lady B Video/TV softver 1 28.9.2006 17:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com