Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2011, 14:17   #1
xsalex
Član
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Doboj
Poruke: 92
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom ,,Nemogući'' error

Već desetak dana radim na jednoj stvarčici. Naime ja i drug našli smo na netu jednu skriptu ,,open source'' u.php-u i planirali smo je instalirati i jedan, i drugi.

Prvo je bilo problema sa ,,database'', to sam riješio, pa onda sa ,,msSql'' i to sam riješio. Sve sam/smo uradili kako treba po upustvu koje nam je dao lik od kojeg smo kupili skriptu, ali gle čuda. Kod drugih ljudi s kojima se čujemo preko neta radi, a kod nas neće.

Evo ga, step 1 <<< uradili smo kako treba prema upustvu

Evo i step 2 <<< popunili ,,form'' kako treba i procedura nas ,,pustila'' dalje...

Uradili i smo i tzv. ,,Create Sql structure'' - step 3 <<< i sve prošlo dalje

zatim smo uradili i ,,Create world data''

i posle toga, stiglo nam je obavještenje da je sve urađeno ,,kako treba'', ispunili smo i poslednja upustva ... step 5 ...

Sada kada je došlo vrijeme da ,,podignemo'' program, brauzer nam izbacuje jedan specifičan ,,error'' ... kada u adresnu liniju kucamo localhost/travian - izbaci ovo slika

Nema šta nisam radio, pokušavao sam da reinstaliram ovaj XAMPP program što koristim (nekoliko puta), reinstalirao sam vindovs, razne brauzere, sve brisao pa ponovo ponavljao ovu proceduru, čitao neke tutorijale preko neta, i opet ništa ... Radim na ovome već 10 dana, i ništa ... Nastavio bih ja i dalje da čitam, mijenjam, pokušavam, al' šta god da smislim već sam pokušao...

Što je najgore, kada odlgedan neki tutorijal preko you-tuba, kod lika radi sve, a kod mene neće da se pokrene ... A još uradim svaki potez identično kao što on pokazuje step by step ...



edit: grešku koju mi brauzer ,,izbacuje'' ne odnosi se na kod skripte ili neki njen fajl, nego na fajl XAMPP-a pomoću kojeg izvršavam PHP kod na svome kompu ,a koji se nalazi u C:\xampp\php\PEAR\Config.php

Poslednja ispravka: xsalex (2.10.2011 u 14:26)
xsalex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2011, 14:51   #2
Dark Champion
Član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 245
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 80 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

A da probaš da hostuješ to na enki hosting pa možda tada proradi?
Dark Champion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dark Champion na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 3.10.2011, 16:17   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

^ I ja isto preporučujem.A možeš pokušati i sa easyPHP.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 3.10.2011, 16:57   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Pošto su greške uglavnom tipa "Deprecated" (što otprilike znači "zastarela sintaksa") i na kraju ima neka fatalna greška pri deklaraciji, moguće je da ti imaš previše novu verziju XAMPP-a, tj. onu koja sadrži previše novu verziju PHP interpretera za tvoju skriptu, koja je u tom slučaju pisana za neki stariji PHP.

To bi možda mogao da rešiš tako što ćeš uzeti neku drugu instalaciju XAMPP-a, i to baš od onog nekog kod koga skripta radi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 3.10.2011, 17:57   #5
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Pošto su greške uglavnom tipa "Deprecated" (što otprilike znači "zastarela sintaksa") i na kraju ima neka fatalna greška pri deklaraciji, moguće je da ti imaš previše novu verziju XAMPP-a, tj. onu koja sadrži previše novu verziju PHP interpretera za tvoju skriptu, koja je u tom slučaju pisana za neki stariji PHP.

To bi možda mogao da rešiš tako što ćeš uzeti neku drugu instalaciju XAMPP-a, i to baš od onog nekog kod koga skripta radi.
Na screenshotu piše "XAMPP Control Panel Version 2.5 (9. May 2007)".

Ja ti preporučujem da instaliraš neki nov XAMPP, uostalom, tamo gde si downloadovao taj projekat, da li piše koja je preporučena verzija PHP-a?
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 3.10.2011, 18:41   #6
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Citat:
EclipsE kaže: Pregled poruke
Na screenshotu piše "XAMPP Control Panel Version 2.5 (9. May 2007)".
To se odnosi na verziju XAMPP Control Panela, koja izgleda nije menjana od tada (na njihovom sajtu pise da je i u poslednjoj verziji XAMPP-a, Control Panel Ver 2.5).

Probaj ono sto je napisao VojaM, tj nadji stariju verziju XAMPP-a koja sadrzi PHP 5.2.x, posto je "assigning the return value of new by reference" postalo deprecated u 5.3.x.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 3.10.2011, 21:07   #7
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Jeste ista verzija xampp control panela, ali se verzija PHP-a menja. Nikako ne može da ima noviji php zato što je PHP 5.3.0 releasovan 30.06.2009. (+ dodaj na to par meseci dok XAMPP krene da distribuira poslednju verziju).
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku EclipsE na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 4.10.2011, 11:41   #8
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Nismo se razumeli . Datum se odnosi na izdanje "XAMPP Control Panel"-a, što je aplikacija u okviru XAMPP paketa. Nije to datum kada je izbačen XAMPP koji on ima instaliran.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Remedy na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 5.10.2011, 16:42   #9
xsalex
Član
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Doboj
Poruke: 92
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Radim ja na tome već neko vrijeme, radim

Međuveremenu sam pokušao sa programom ,,wamp server'' i tu se desilo nekoliko specifičnih situacija.

Imam ja razne verzije ,,travian skripte'', od advocaite-Travianx-0c08118 pa preko travian_4_full, Travian B4BK3, TRAX4, i Travian_Beta_4_Fixed ...

Do sada sam npr., kada instaliram ovu najnoviju verziju TravianFull4, imao sledeću situaciju, prođe kompletna instalacija, sve uradim kako ,,Bog zapovjeda'', još mi kaže da ,,uklonim install.php'', ja to uradim, i na kraju kada kucam ,,localhost/travian/s1'' - brauzer me obavjesti da ,,ciljana meta ne može biti pronađana'' ...

Za slučaj skripte: Travianx-0c08118, dođem pred kraj instalacije, i kada kliknem da se kreira ,,database'' odnosno kada kliknem na ,,create data world'' brauzer počne da daje signale kao da sve ide ,,svojim tokom'', a posle toga dobijem ovu poruku:

Citat:
''Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\xampp\htdocs\travian\install\include\database.p hp on line 52''


Ovaj problem sam djelimično riješio tako što sam u php.ini ovaj ,,time of execution'' sa 30 prepravio na 400, ali posle toga, kada sam prošao taj step instalacije, na stepu gdje se štima sekcija ,,multihunter'' je zablokiralo ...

Kod verzije ,,Travian_Beta_4_Fixed'' kada dođem do samog kraja, i u obrazcu gdje se kreira nalog administratora, nakon što popunim polje za mejl, ime i lozinku, kliknem na ,,OK'' i onda mi brauzer pošalje poruku da se ,,ne može kreirati nalog za administratora'' ...

E sad verziju ,,TRAX4'' sam instalirao, ušao u skriptu/igru, ali grafika nije bile pozicionirana kako treba, a pojedini dugmići, vodili su na stranice na koje ne bi trebalo da vode u normalnom režimu, a čitav interfejs je bio u haotičnom stanju ...

I instalirao sam verziju traviana ,,Travian B4BK3'' koja je ujedno i najstarija, i ona je za neko čudo i radila, ali samo kratko ...

Sve lijepo krene, kako treba, mada je bilo da neki kontenjeri poptu ,,newsBox1,2 or 3'' bili pozicionirani na pogrešnim mjestima, ali to sam sve popravio u css-u. Međutim, tokom igre/ korištenja skripte, sve funkcionište do određenog nivoa, nakon toga se počnu pojavljivati neki erori, ali igra teče i dalje ... Npr. u tabeli gdje se prikazuju resursi, više ne bude iznad prikaza ,,baze'', nego gore skroz u top-vrhu, a ostali dio interfejsa u samom dnu brauzera, a između neki ispisi sa brdo erora ...

Tako se isto zna pojaviti problem sa nekim građevinama tokom korištenja instalirane skripte, normalno treba da se može određena stvar ,,napraviti'' ,a kada dođe do ovih komplikacija, brauzer šalje poruku da ne postoji dovoljno resursa i adekvatni uslovi za izgradnju dotične građevine, iako ima dvoljno resursa i iako postoje svi uslovi ...

To su , ukratko, ti mali problemčići ...
xsalex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2011, 19:19   #10
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Trebao bi da nam napišeš korake instalacije.
Citat:
...,,ne može kreirati nalog za administratora'' ...
Pretpostavljam da se u toku instalacije pravi baza?
Onda možda imaš problem što moraš prvo da napraviš bazu i njenog admina/usera ili da na serveru dodaš tog admina kojeg želiš da bude za travian sa admin privilegijama.
Ako pokušavaš da praviš bazu,sa korisnikom koji nema dozvole neće ići.
Možda da pokušaš sa user:root i pass:<prazno> to je default ako nisi menjao.
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
xsalex (5.10.2011)
Stara 5.10.2011, 21:07   #11
xsalex
Član
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Doboj
Poruke: 92
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Trebao bi da nam napišeš korake instalacije.

Pretpostavljam da se u toku instalacije pravi baza?
Onda možda imaš problem što moraš prvo da napraviš bazu i njenog admina/usera ili da na serveru dodaš tog admina kojeg želiš da bude za travian sa admin privilegijama.
Ako pokušavaš da praviš bazu,sa korisnikom koji nema dozvole neće ići.
Možda da pokušaš sa user:root i pass:<prazno> to je default ako nisi menjao.
svaka čast, jedan korak dalje ...

Evo sada sam pokušao ovako kako si ti opisao, i kreirao sam admina tako što sam za ime usera kucao 'root' ,a u polje lozinka ostavio prazno ... Međutim, na poslednjem tabu, ,,oasis'' nastade problem ,,,

PHP kod:
( ! ) Warning: include(../GameEngine/config.php) [function.include]: failed to open streamNo such file or directory in C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php on line 12
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0011    368520    {main}( )    ..\oasis.php:0
2    0.0248    1744680    
include( 'C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php' )    ..\oasis.php:5

( ! ) Warning: include() [function.include]: Failed opening '../GameEngine/config.php' for inclusion (include_path='.;C:\php\pear'in C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php on line 12
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0011    368520    {main}( )    ..\oasis.php:0
2    0.0248    1744680    
include( 'C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php' )    ..\oasis.php:5

( ! ) Warning: include(../GameEngine/Data/buidata.php) [function.include]: failed to open streamNo such file or directory in C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php on line 13
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0011    368520    {main}( )    ..\oasis.php:0
2    0.0248    1744680    
include( 'C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php' )    ..\oasis.php:5

( ! ) Warning: include() [function.include]: Failed opening '../GameEngine/Data/buidata.php' for inclusion (include_path='.;C:\php\pear'in C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php on line 13
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0011    368520    {main}( )    ..\oasis.php:0
2    0.0248    1744680    
include( 'C:\wamp\www\travian\travian\GameEngine\Admin\database.php' )    ..\oasis.php:5

( ! ) Fatal errorCall to undefined method MYSQL_DB::poulateOasisdata() in C:\wamp\www\travian\travian\install\include\oasis.php on line 12
Call Stack
#    Time    Memory    Function    Location
1    0.0011    368520    {main}( )    ..\oasis.php:
Evo postaviću ovde u .rar datoteci, upozorenje o grešci na poslednjem tabu instalacije, u .html formatu ...

edit: link, za jednu od skripti, pa ako nekoga interesuje problem, ili ako misli da zna rješenje, može pogledati i skriptu (naravno ako ima vremena )
Priloženi fajlovi
Tip fajla: rar oasis.php.rar (920 bajtova, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: VojaM (6.10.2011 u 10:34)
xsalex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2011, 21:53   #12
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom

Govori ti da mu ti fajlovi fale,i da nema pear ekstenzije na serveru.Ja bih prešao na xampp,napravio usera u phpmyadmin i onda probao.Pazi samo xampp za win ima neki postupak za konfigurisanje mora da se pokrene jedan .bat fajl,probaj sa xampp 1.7.1
I da li mora da ima ovakvu putanju ?
Kod:
wamp\www\travian\travian\
probaj da staviš ovako
Kod:
wamp\www\travian\
ne verujem da ima veze,ali mi je logičnije...

Poslednja ispravka: dare023 (5.10.2011 u 22:14)
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dare023 na korisnoj poruci:
xsalex (6.10.2011)
Stara 6.10.2011, 10:37   #13
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Čekaj, zašto ti javlja grešku da ne postoji
C:wampwwwtraviantravianGameEngineAdmindatabase.php

Mora biti da je problem u tome da li treba obična ili obrnuta kosa crta.

Prouči to.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
xsalex (6.10.2011)
Stara 6.10.2011, 16:37   #14
xsalex
Član
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Doboj
Poruke: 92
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Čekaj, zašto ti javlja grešku da ne postoji
C:wampwwwtraviantravianGameEngineAdmindatabase.php

Mora biti da je problem u tome da li treba obična ili obrnuta kosa crta.

Prouči to.
Zar može biti problem u tome ? Dosta sam radio u html, xxxhtml, css ali nikada nisam nešto pretjerano u php-u čačkao. Obično, kao i sada koristio sam skripte koje su drugi ljudi pravili u phpu i uvijek je sve radilo, sem sada sa ovim čudom.

Kada sam pisao svoje skripte u html-u i css-u nikada nisam ima problema ako stavim ovu ,, / '' ili ovu ,, \ '' kosu crtu. Zar može to uticati na skript ?

Stvano nisam nikada ništa radio (skriptao) u php-u, ali eto, sada imam obaveza moram do grada, ali čim dođem, pokušaću sa ovim tvojim savjetom... Ima da ih izmjenam i kosa s lijeva, i kosa s desna ...
xsalex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.10.2011, 0:42   #15
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: ,,Nemogući'' error

Jako je bitno da li stavlja / ili \, posebno u php-u.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Game fever na korisnoj poruci:
xsalex (7.10.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
GTA 4 za PC! JJ92 Akcione igre 8690 9.5.2023 18:36
Fleš neće da se formatira HiddEn Zaštita 41 11.1.2011 12:02
Problem sa podizanjem sistema petarrsfc Kvarovi 11 18.10.2010 15:16
JDstart.exe damagedgoods Zaštita 14 24.12.2009 11:43
The driver detected a controller error on \Device\Harddisk0\D. Flamel Kvarovi 2 6.12.2008 1:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com