Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2009, 10:04   #1
Pinokio
Novi član
 
Član od: 22.5.2009.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Baza kod kuće ili ne?

Za sajt koji pravim treba mi 3GB prostora, zanima me koliki protok treba da imam ako bih kuci podigao server za bazu fajlova .txt u mom slucaju. Ako bude u pola kako bi trebalo dnevno bih trebao ocekivati par hiljada download-a.
Pinokio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 11:21   #2
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Baza kod kuce ili ne?

Nije bas da sam te najbolje razumio. Pa ako mislis da zakupis neki host za sajt, zbog cega bi drzao bazu kuci koja je pri tome u txt formatu, jer nece ti ta baza zauzeti ni 10MB. Drugo, dal bi ti taj download bio iz baze sa tvoga servera ili iz servera za sajt. I naravno za bazu ti treba staticka IP adresa, to jest za server baze ti treba staticka IP.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2009, 11:38   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Baza kod kuce ili ne?

Ako planiraš da korisnicima dozvoliš da downloaduju tvoje txt fajlove direktno ne vidim razloga zbog čega bi u tom slučaju fajlove skladištio u bazu U takvim slučajevima se sadržaj gotovo isključivo postavlja direktno na hosting serveru (u okviru njegovog fajl sistema) i ne koristi se baza. U tom slučaju tvoja "propusnost" zavisi isključivo od tipa konekcije koju tvoj server ima sa spoljašnjim svetom. Što veću upload server ima sa tim bolje. Eventualni razlog zbog kojeg bi želeo uopšte da koristiš bazu bi bio da vodiš evidenciju o tome koliko je koji fajl downloadovan, neke specifične podatke o samom fajlu koje bi pikazivao korisnicima pre konkretnog downloada itd.

Opet kažem...Šta je svrha sajta i šta želiš da postigneš? Pogrešno iskorišćena ili nepotrebna tehnologija samo će obogaljiti tvoj projekat.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Laptop za rad od kuće Witch-king of Angmar ŠDK - Prenosni računari 9 5.6.2009 22:12
SQL baza catwoman Programiranje 1 28.12.2008 3:00
Baza podataka? <Rio_da> Aplikativni softver 4 27.12.2008 1:50
Pravim kuću - softver za dizajniranje enterijera i eksterijera kuće zaphod Grafički softver i radovi 12 14.7.2007 11:40
Velika baza ekstenzija sa objasnjenjima! A M G Zanimljive Web lokacije 2 2.5.2007 12:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com