Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.1.2006, 2:06   #1
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Slika sa kompa na TV Svideo

Evo ovako trudicu se da budem sto precizniji.

PC-ASUS P4V800-x, 512Mb Ram, Point of wiev FX 5900 XT,
TV-kopernikus 63 flat

kada povezem Sa S-video na S-video i pustim sliku na TV ,mogu da skrolujem sliku po tv , u podesavanjima na kartici mi prepoznaje NTSC ali radi i pod PAL.
PROBLEM.
UVEK MI SECE SLIKU PO ,JEDAN RED IKONICA ODPRILIKE, SA LEVE I DESNE STRANE DOK SLIKU MOGU DA POMERAM,SKROLUJEM PO TV DOK POMERAM MISA.

nikako ne mogu da namestim da mi slika na monitoru nestane kada je na TV full screen nego na oba stavi FULL screen i posle par sekundi pone da koci i pojavi se zeleni ekran na tv ili monitoru ,kako kad, nije da nisam ranije to radio.
prosto samizgubio zivce i digo ruke ali ajde da pitam
(instalirao sam ponovo OS, najnovije detonatore sve iz pocetka...)
da li je ikada iko imao neki slican slucaj uputite me na neki link o tome ako ima nesti ili je nekko negde nesto video PLIZ
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 13:31   #2
Lord
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 543
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 24 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lord
Određen forumom Re: Slika sa kompa na TV Svideo

Promeni rezoluciju na kompu na 800x600, ili čak 640x480, rešićeš problem skrolovanja.
A što se tiče nestajanja slike na monitoru, neznam na šta tačno misliš?
Stavi da ti je TV Primary Display. (ako je to ono što si hteo...)
Lord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 17:47   #3
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Slika sa kompa na TV Svideo

rasolucija na monitoru i tv mora biti ista ako oćeš da budu slie iste veličine
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 20:33   #4
ixnay
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 60
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Slika sa kompa na TV Svideo

E pa vidi ovako.
Rezolucija TV je 800x600 i to tebe muci! Imam ja za tebe drugi predlog. Pretpostavljam da TV koristis za gledanje filmova. Postoji opcija da ti baca fullscreen video na TV, ali samo video! Kad tu opciju ukljucis onda ti na TV ide slika filma bez obzira da li ti je player minimizovan ili ne, tako da dok ti npr. sestra gleda film na TV-u, ti mozes da radis nesto drugo na racunaru (to je moj slucaj ). Ne znam kako se to postavlja kod nvidije ali kod atija to je theater mode u meniju overlay.
ixnay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 23:42   #5
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: Slika sa kompa na TV Svideo

Sace cika da ti kaze...

Prvo instaliraj, ako vec nemash instaliran NVidia ForceWare 81.85, da bi dobio advanced settings...

Sada idi u "Display Preporties" --> Tab Settings--> Advanced-->Pa kliknesh na tab sa imeno tvoje graficke (FX 5900)

E sada kod nView Display Mode - poslvi Clone, i zatim ce ti se pojaviti televizor na kome pise "1b"(sekundarni je) idi desnim klikom po njemu, pa Select TV format --> i tu stavi G/PAL

Zatim u tabu Full Screen Video kod Full screen device postavi Secondary display i stikliraj Track overlay rotation

Zatim u tabu Video Overlay Settings --> kod Zoom control postavi Video Overlay i OUT

idi OK, apply

Jos neshto u Display Prepotries-u, u tabu Settings, rezolucija TV-a( secondary display treba da ti stoji 640X480, a color quality (Low (8 bit) )
i to je to

p0z
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2006, 23:51   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Slika sa kompa na TV Svideo

Pazi vamo. Posto kazes da ti sve ostalo radi osim da ne vidis ikone, necu da ti solim pamet o tome, nego slusaj sada pazljivo! Monitor ti je verovatno na rezoluciji 1280x1024, zato ti se ne vidi drugi ceo ekran na televizoru, jer on ne moze toliko da izvuce. NPR. novi ekrani 54(51, isto je to) mogu da izvuku 1024x768, tako da ako hoces da ti se vidi sve moraces da smanjis rezoluciju monitora na 1024x768. Toliko od mene!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prijavljivanjem na forum. Robert Forum o forumu 12 8.5.2006 9:39
Uzeo bih IrDA na USB2.0 - koji je najbolji ??? Ilic Marko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 23.2.2006 19:45
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18
prepravka kvaliteta slika sa telefona Master Neo Programi za mobilne telefone 0 11.1.2006 14:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com