Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj > Web dizajn

Web dizajn Saveti u vezi dizajna sajtova

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.2.2009, 21:20   #21
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Neprofesionalno možda jeste ali šta je profesionalno još na našim prostorima...

Mogu da ti nabrojim par stvari i imena, ako želiš

Možda ti gledaš na to drugačije, ali ako gledamo široku sliku - ovakve situacije ne trebaju da se ohrabruju. Da svako u ovoj zemlji radi samo ono šta ume, i omogući se svakome da zarađuje isključivo od svog znanja i iskustva, možda bi još nešto bilo kvalitetno i profesionalno na našim prostorima.

Iva, srećno sa sajtom i sledeći put angažuj profesionalca, ako taj sajt treba da se ažurira ili održava.
Jer ne žive svi od ljubavi i vazduha...
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 21:24   #22
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Još jedna stvar koju vidim iz aviona na ovoj tvojoj slici

U table tagu (<table>) navodiš širinu od 142%. To nikad nije dobra stvar jer to automatski znači da se sajt automatski širi 1.5 puta u odnosu na prozor browsera i da će ti sadržaj najverovatnije ići desno (zvuči li ti poznato)
Dakle maksimalna vrednost koju tu praktično smeš da staviš je 100% iliti u prevodu da sadržaj tvoje tabele maksimalno sme da ide 100% u širinu od širine prozora tvog browsera.

Evo šta ćeš da uradiš... Tamo gde ti na slici piše <table width="142%" stavi da ti piše <table width="100%" a vidiš ispod par redova gde piše <th width="100"? Izbriši kompletno to width="100" jer u svakom slučaju nije ispravno ili dodaj znak % da bude isto kao i gore. Opet kažem bez da vidim ceo kod (što bi bilo jako zamorno inače ) ne mogu da garantujem da će ti to uspeti tako da ili da postaviš online pa da se nakratko vidi gde imaš grešku ili da tražiš drugi template

I da... Za ime računara... Nemoj da radiš sa fajlovima direktno na disketi... Vidim da ti staze ukazuju na disk A:. Prekopiraj sajt na hard disk i definiši sajt (meni "Site" opcija "New Site")

U vezi tvog posta zameni redove koje si pasteovala (do head taga sa onima koje sam ti ja dao.) Dakle umesto:
HTML kod:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<!--
Design by Free CSS Templates
http://www.freecsstemplates.org
Released for free under a Creative Commons Attribution 2.5 License

Name : Pluralism
Description: A two-column, fixed-width template fit for 1024x768 screen resolutions.
Version : 1.0
Released : 20071218

-->
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
da ide
HTML kod:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<!--
Design by Free CSS Templates
http://www.freecsstemplates.org
Released for free under a Creative Commons Attribution 2.5 License

Name : Pluralism
Description: A two-column, fixed-width template fit for 1024x768 screen resolutions.
Version : 1.0
Released : 20071218

-->
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:04   #23
iva1984
Novi član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Aha kapiram licenca i tako to,ne briniA to je particija A, znaci sve je na hardu..Postavila sam sa onim ispravkama sto si mi rekao http://damatoneri.we.bs/index.html ..Ne bih da budem bezobrazna,ali ako nekad budes imao viska vremena postavicu kompletan kod pa ako budes mogao napisi mi misljenjeHvala jos jednom
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt kod.txt (7,4 KB, 5 puta viđeno)
iva1984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:13   #24
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Citat:
iva1984 kaže: Pregled poruke
Aha kapiram licenca i tako to,ne briniA to je particija A, znaci sve je na hardu..Postavila sam sa onim ispravkama sto si mi rekao http://damatoneri.we.bs/index.html ..Ne bih da budem bezobrazna,ali ako nekad budes imao viska vremena postavicu kompletan kod pa ako budes mogao napisi mi misljenjeHvala jos jednom
Kodove drugih ljudi obično ne volem da čitam već mi je običan pregled Web developerom i Firebug ekstenzijama za Firefox na živom sajtu dovoljan da ti kažem odmah gde grešiš. Ako budeš postavila sajt bilo gde online i ako budem imao vremena mogu da pogledam. Do tada moja najiskrenija preporuka ti je da probaš da negde nađeš noviju verziju Dreamweavera iz jednog jednostavnog razloga. Novije verzije jednostavno sadrže gomilu novih alatki za ispravljanje koda.

Sa druge strane znam da ti se ovaj šablon sviđa ali porazmisli o gomili programa koji se koroste za amatersko kreiranje Web sajtova od nule za 5 minuta. Ja ta čuda ne koristim iskreno ali sam siguran da im aljudi ovde koji ih koriste i kojima su pomogli

EDIT: Sad sam video da si postavila link ka stranici Ajde pogledaću na brzaka ali ne garantujem za rezultate
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:26   #25
iva1984
Novi član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

ajooj nisam ovo trebala da prihvatam,ali dobro dok ne udaris glavom od zid ne znas kako jeAko nista napisi mi bar koji su to amaterski programi..Ne bih da odustanem ali..
iva1984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:29   #26
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Gvirnuo sam na ovaj tvoj sajt i moram da kažem da je greška u samom pristupu koji si koristila za izradu tj. činjenici da si koristila layere

Evo kako možeš da rešiš problem sa pozicioniranjem i to samo kao neku prvu pomoć jer jednostavno tehnika koju si ti koristila se odavno više ne koristi (bar ne na taj način).

Rešenje je sledeće. U listi layera (Window->Layers) na svakoj stranici potraži Layer4, Layer3 i Layer5 i idi na njihov Properties (F4 ili ako je prozor dole otvoren ništa) i promeni im vrednost za left prema sledećim vrednostima.
Kod:
Layer4 da bude 512px
Layer3 da bude 715px
Layer5 da bude 715px
I to bi trebalo već da liči koliko toliko na nešto. Naime tvojim "plivajućim prozorima" je leva pozicija postavljena previše desno pa se zato pojavljuju tu gde se pojavljuju. Vratiš ih odokativno nazad (prema onim vrednostima gore) i sajt liči na nešto.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 22:40   #27
iva1984
Novi član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Uradila,sad je kod mene tekst preklopljen preko slika sa desne straneJel to tako treba da bude?
iva1984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 23:01   #28
iva1984
Novi član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Mmmm..preterala sam U svakom slucaju hvala,nabavicu cs3 pa cu probati nesto da iskombinujem,sad vidite da nemam pojma nista i da bih tesko mogla da zaradjujem od ovogaAli sve za ljubav!
iva1984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 23:02   #29
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Citat:
iva1984 kaže: Pregled poruke
Mmmm..preterala sam U svakom slucaju hvala,nabavicu cs3 pa cu probati nesto da iskombinujem,sad vidite da nemam pojma nista i da bih tesko mogla da zaradjujem od ovogaAli sve za ljubav!
Happy end rekao bih
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2009, 13:58   #30
iva1984
Novi član
 
Član od: 11.2.2009.
Poruke: 24
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ako bi neko mogao neko da mi pomogne..:))

Cisto da obavestim neverne Tome, da sam ipak uspela
Decko srecan, ja srecna..Ljubav ipak pobedila Holdok hvala jos jednom

Poslednja ispravka: Chivan (13.2.2009 u 16:34) Razlog: izbačen link - reklamiranje sajta
iva1984 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Je l' neko čuo za Tabula Rasa? rogehpelb MMORPG igre 12 1.3.2009 19:19
Barton 2600+ dex1 Overklok 30 17.5.2006 2:06
Jel zna neko za metal marines? Surovi Stare igre 4 4.4.2006 2:19
Da li neko zna? (AMD lista procesora) Robert Osnovne komponente 10 7.2.2006 0:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com