Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.2.2018, 21:36   #281
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance


Kingdom Come: Deliverance || "a realistic RPG"



hahah, i prvi komentar je carski Warhorse mu odgovorio xD
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2018, 12:18   #282
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Bilo je mnogo većih frankejštajna od igara i preranog izlaska na tržište. Ovo deluje poprilično bagovito ali uz jedno polugodišnje poliranje itekako može biti ok. Kada su arkham knight uspeli da pokrpe ovo i neće biti toliki problem.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2018, 19:48   #283
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

E, kada naidje neka igra gde se ljudi zale na bagovitost, odmah mi padne na pamet Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Kakav bi haos ispao da je igra izasla u zadnjih par godina

Sto je nije sprecilo da bude neponovljivi klasik (uz gomilu ispravki od strane fanova)

Istu slavu predvidjam i za Kingdom Come. Zaista odlicna igra, jedna od retkih koja i pored bagovitosti i neispeglanosti odusevi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2018, 23:46   #284
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

I ja pažljivo čekam da se ovo lepo zakrpi pa da uzmem i igram, ali...
i sad, ovo ali ipak ima jaku motivaciju iza sebe - ali - ako ja kao hipotetički kupac plaćam 60 dolara za day one igru, onda očekujem kvalitet koji je proporcionalan ceni pri launchu.
Ja zbog tog razloga nikad ne kupujem igre čim izađu, ali mi je malo besramno kad izbace igru ranije no što treba a očekuju da gejmeri plate punu cenu.
Ne žuri mi se, igraću je za par meseci, igara nikad ne manjka, međutim ne kapiram skroz publishere kada ne mogu da pomere datum dok se igra u razumnim granicama ne zakrpi. Mada s druge strane, igrači su ti koji rade preorder i koji kupuju, tako da ih u neku ruku i razumem što eksploatišu gejmersku pohlepu da igraju što pre
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 13:13   #285
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Jedno je kad eksplatišu gejmersku pohelpu, tj. "daj da igram što pre"
i ostave igru u haosu, i odu sa parama i nema načina da je bar neko popravi.
A drugo je kad nastave da je krpe, a i community može da je sredi (jer izabace neki modding tool, nešto).

Zato recimo Skyrim sa Creation Kit je bio siguran day one buy, bilo bugova naravno, ali bilo i načina da se zaobiđe bug tj. recimo kad je quest bio blokiran (jednom ili 2 puta radio to).

Isto i ovo mislim da će moći još i posle da se sredi, zato što CryEngine može da se skine, a sad ne znam koliko su mu radili custom modifikacije.

Btw. i Witcher 3 je bio Glitcher, a sad posle skoro 3 godine koju ocenu ima.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 13:42   #286
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
zokocx kaže: Pregled poruke
Jedno je kad eksplatišu gejmersku pohelpu, tj. "daj da igram što pre"
i ostave igru u haosu, i odu sa parama i nema načina da je bar neko popravi.
A drugo je kad nastave da je krpe, a i community može da je sredi (jer izabace neki modding tool, nešto).

Zato recimo Skyrim sa Creation Kit je bio siguran day one buy, bilo bugova naravno, ali bilo i načina da se zaobiđe bug tj. recimo kad je quest bio blokiran (jednom ili 2 puta radio to).

Isto i ovo mislim da će moći još i posle da se sredi, zato što CryEngine može da se skine, a sad ne znam koliko su mu radili custom modifikacije.

Btw. i Witcher 3 je bio Glitcher, a sad posle skoro 3 godine koju ocenu ima.
Ima sta da se igra dok se ne popravi sta treba, a onda uzivanje...Strpljenja samo...
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 13:45   #287
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Naravno, ima ima, meni koliko je backlog.

Kad bi mogao 6 meseci da ne radi, jedva bi stigao sve to da odigram do kraja sve.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 13:54   #288
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Samo što su Witcher 3 i Skyrim limunada u odnosu na KC.

Vešca volim samo zbog knjiga i Sapkovskog, ali igra nema dva dobro napisana kvesta, a kamoli nešto više. A tek kombat- Rolaj ,yrden, queen i udri- boli glava.

Skyrim je već walking simulator, igra dostojna Bethesda-inog shvatanja RPG žanra.

Kingdom je već ozbiljniji i zreliji naslov, postoji želja da se ispoštuje istorija i kultura srednjevekovnog načina života. Mnogi igrači znaju to da cene, pa je utoliko značajniji uspeh ove igre koja praktično nije ni imala marketing.

Takođe je smešno što se ovoj igri zameraju bagovi, dok se drugim AAA naslovima opraštaju.

Inače, 25 sat u igri, bez ozbiljnih bagova (imao sam jedno pucanje međutim load je rešio problem)
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 14:14   #289
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Samo što su Witcher 3 i Skyrim limunada u odnosu na KC.

Vešca volim samo zbog knjiga i Sapkovskog, ali igra nema dva dobro napisana kvesta, a kamoli nešto više. A tek kombat- Rolaj ,yrden, queen i udri- boli glava.

Skyrim je već walking simulator, igra dostojna Bethesda-inog shvatanja RPG žanra.

Kingdom je već ozbiljniji i zreliji naslov, postoji želja da se ispoštuje istorija i kultura srednjevekovnog načina života. Mnogi igrači znaju to da cene, pa je utoliko značajniji uspeh ove igre koja praktično nije ni imala marketing.

Takođe je smešno što se ovoj igri zameraju bagovi, dok se drugim AAA naslovima opraštaju.

Inače, 25 sat u igri, bez ozbiljnih bagova (imao sam jedno pucanje međutim load je rešio problem)
Kontam da se ukusi razlikuju, i ne znam koliko imaš iskustva u starim klasičnim RPG-ovima što se tiče questova.

Ali sa boldovanim se ne slažem sa tobom.

Dok za Skyrim stoji, za to vreme kad je izašao je bio još dobar, ali vremena se menjaju.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zokocx na korisnoj poruci:
helen (26.2.2018), Leonida (26.2.2018)
Stara 26.2.2018, 19:59   #290
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Razumem ukusi se razlikuju, i ono kad ne zelis raspravu pa samo kazes okej to je tvoje misljenje. Ali
Citat:
igra nema dva dobro napisana kvesta
je teeeesko sr***. Mada opet to je moje misljenje, eto, cisto da iznesem da se slazem sa kolegom iznad.

Citat:
Kingdom je već ozbiljniji i zreliji naslov
Ajmo da kazemo da sve sto ima svoj neki svet, istoriju i dubinu koja nema veze sa nasim svetom je neozbiljan i nezreo naslov.

To nema nikakve veze sa "ozbiljniji i zerliji" vec to da ljudi vole da probaju nesto novo i drugacije, zasto da ne ako tako nesto fali medju igrama danas?
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 20:23   #291
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Stajem i ja u odbranu questova Witchera. Nisam igrao Kingdom Come pa da mogu da upoređujem, ali reći da W3 nema dobre questove (ovde uzimam u obzir i glavne, a pogotovo sporedne!) deluje kao izmešteno od stvarnosti.
Ja sam se uvek interesovao prevashodno za priču u igrama, a pošto sam na studijama književnosti pročitao stotine klasika, a potom i ko zna koliko knjiga koje se bave naratologijom kao naukom... i pored toga odigrao stotinu igara, objektivno gledano mogu da kažem da su questovi u Witcheru vrsno napisani. Glavna priča ima dosta propusta, pogotovo pri kraju, ali DLC-jevi, i sporedne misije - ima toliko odlično napisanih priča da smatram da mnogi moderni pisci mogu da uče od njih.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
zokocx (27.2.2018)
Stara 26.2.2018, 20:38   #292
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Kingdom Come: Deliverance

Kojim to igrama oprastaju bagovitost? Andromedu razapeli na krst svi, iako je u pitanju Bioware...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2018, 21:19   #293
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Konkretno sam mislio na In Wolf's Clothing kvest u W3, taj jedini valja. Ostalo je drž dukate i zvekni čudovište. Al neću o Vešću više, ipak je ovo KC tema.

Primer igre sa dobrim kvestovima je Gothic 2, a od novijih Elex. No dobro, ukusi su različiti
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2018, 11:25   #294
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.358
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Konkretno sam mislio na In Wolf's Clothing kvest u W3, taj jedini valja. Ostalo je drž dukate i zvekni čudovište. Al neću o Vešću više, ipak je ovo KC tema.

Primer igre sa dobrim kvestovima je Gothic 2, a od novijih Elex. No dobro, ukusi su različiti
Kvestovi u W3 sa cudovistima mozda jesu jako slicni (skoro isti) ako se na to gleda kao na "nadji i zvekni"....Ali je samo pisanje, situacija, i na kraju razlog zasto je to cudoviste odlucilo da maltretira seljane, odlicno preneseno. Pored toga, to su samo Monster Hunt kvestovi, igra i ima svoje sporednjake koji su posebna prica.

Ukusi su razliciti, ja sam samo zadovoljan sto KCD nije posao Skyrim stazom, kvestovi su zanimljivi, puni zanimljivih prica itd. Da ne pominjem sto se svaki kvest moze resiti na vise nacina, i to opet ne samo ukradi/plati. DOsta toga nije ni preporuceno u kvestu a moze da se racva na vise grana ukoliko ste pazljivi ili istrazujete itd.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2018, 11:45   #295
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ima i KCD svojih mana, i to velikih, posebno tamo od mid game-a pa nadalje. Actitivties ili kako se vec zovu postaju malo losiji, a combat postaje trivijalan, gde svi padaju od jednog udarca, a Henry moze da stoji 5 dana u oklopu i da mu ne bude nista. Takodje mislim da je bila greska sto su dozvolili da se loot-uje armor sa protivnika, posto se posle 2-3 ociscena Cuman kampa lagano moze kupiti plate, koji bi trebalo po meni biti neki endgame (moze se pokupiti i mnogo ranije ko zna gde da trazi).

Zato sam ja krenuo u novi prelaz gde sa protivnika ne lootujem armor, vec ga samo kupujem od trader-a (kako bi i trebalo da bude, kad su vec isli na neki kvazirealizam, gde Henry ne bi trebalo da moze da udje u armor nekog kepeca ili dzina, vec da se napravi po uzoru na njegov tip tela), i igra deluje dosta bolje, s tim sto bi i dalje trebalo izbalansirati weapon i armor scaling.

Inace, trenutno rade na DLC-u gde ce se moci birati da li cete igrati kao muskarac ili zena. Toliko o principima i istorijskoj "tacnosti". Bolje to vreme da su ulozili u neki novi content koji ce svima znaciti.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
director (27.2.2018)
Stara 27.2.2018, 12:19   #296
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Taj DLC prave da začepe gubice ovim zatucanim SJW (neka im i naprave da mogu boju kože da menjaju ).
Kontam da će to da naprave na brzinu i baciti se na pravi posao na igri.

Trebaće ovoj igri definitinov rebalansiranje, iskreno se nadam da će to studio raditi, pre će neki mod za to izaći sledećih godina.

A za armor su mogli da ga reše tako što mu je strašno mala otkupna cena kad je "polovan", mogli su da implementiraju mehanizam kako makljaš protivnika u armoru tako imaš faktor koliko je ostećen od borbe i time iskusan trogovac neće ta ti prati ni delić groša čak ako si ubio boga prošlom vlasniku armora.

Samo sa probao igru kako mi radi, nisam se udubio da li ima durability na opremi, i koliko je masa opreme i koliko Henry može da vucara smeća na sebi.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2018, 12:44   #297
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Ma mozes za par sati da dobijes dovoljno Strength da uzmes perkove za povecanje nosivosti, to je najmanji problem. To sto si predlozio za armor je i bolje resenje, s tim sto bih ja za repair armora onda predlozio i mnogo vecu cenu (nesto manju od prodajne), da ne ispadne da nakon popravke mozes prodati za mnogo vece pare.

Videcu da procesljam malo po fajlovima i da li u ovom trenutku za tako nesto moze da se odradi mod, pa cu eventualno nesto i napraviti povodom toga.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2018, 16:08   #298
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Isprobao sam i ja ovo čudo...
Za sad, veliko razočaranje, pogotovo što mi je main quest slomljen te ne mogu uopšte da napredujem.
U pitanju je ovaj deo ovde, kad treba da pričam sa Robardom, i prema meni sva straža i sam Robard postanu hostilni (dok npr u ovom videu to nije slučaj)
https://www.youtube.com/watch?v=mmr8OC1PgyU

Takođe, igra očajno radi, štagod da podešavam, uvek dobijam ogromne padove u u fpsu, iz nekog razloga, čak su i veći kad sam unutar neke prostorije. Igra izgleda okej, ali je sramotno koliko je loša optimizacija. Kad je Witcher 3 makar izašao, igra je odlično izgledala, i istovremeno bila zahtevna.
Ovo mogu da peglaju koliko god i dalje će izgledati kao Oblivion graphics mod.
Što se nekih stvari tiče, izgleda dobro, ali kao pakovanje, baš je prosečno, međutim bio bih zadovoljan s time da me ne nervira loša optimizacija koja uništava doživljaj.

Hteo sam ovo svakako da ostavim na nekoliko meseci, no eto dokolica me naterala sad da probam Tako da sam se samo razočarao.


EDIT:
Pokušao sam još jednom, i dalje postaju hostilni ali sam se zaleteo odmah ka Robardu da pokrenem cutscene. Uspeo sam, ali i nakon toga, dok on priča, straža je i dalje iz nekog razloga nadrkana na mene i bocka me strelama, sve dok i Robard ne skapira da i on treba da me napada. Da napomenem, ništa nisam krao ili uzimao tuđe da bi imali razlog da me napadnu. Odustajem od ove igre za sad.
I krivo mi je, jer me je priča zaintrigirala, i ne stigoh da vidim ni fragment onoga što igra nudi, ali ovo je zaista previše bagovito da se igra normalno sada.

Još nešto što mi je vrlo zasmetalo jeste učitavanje tokom iniciranja dijaloga. Mislim da je to za igru u 2018. godini sramotno.

Poslednja ispravka: Cracked But Whole (27.2.2018 u 16:28)
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2018, 17:10   #299
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.129
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Witcher 3 su pravili random poljaci koji iza sebe imaju 2 igre izdate, budzet od 81 milion dolara i 700 zaposlenih, dok KC: D prave random cesi koji nemaju nijednu igru iza sebe, budzet koji je manji od 10 miliona dolara i 80 zaposlenih, naravno da je igra bagovita.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Andross na korisnoj poruci:
helen (27.2.2018)
Stara 27.2.2018, 18:00   #300
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.638
Zahvalnice: 153
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Sve je to okej, ali onda neka i cena bude srazmerna tome.
Hollow Knight je igra koju je pravio tim od troje ljudi. Jeste u pitanju 2d platformer, ali igra obiluje sadržajem i može se igrati 30-50 sati. Tako da ograničenja po pitanju tima i budžeta nisu toliko opravdana... ali HK košta 15 dolara, KCD košta 50-60. Obe igre su kikstartovane, obe je radio posvećen tim. Open-world igre svakako donose mnogo više poteškoća, problema, pa onda i bagova, razumem, ali i dalje to ne opravdava neke velike bagove i probleme koje igra ima.

Svakako, strpljiv sam i sačekaću da se zakrpi ovo, samo mi je smor što sam se naložio na igru kad sam krenuo, i sad moram da čekam
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Kingdom Wars 2: Battles Malik Tintilinic Strateške igre 4 31.1.2023 13:27
Kingdom rush problem King91 Igre za mobilne telefone 1 28.1.2015 11:40
Kingdom Heroes Leon da Vinci MMORPG igre 1 29.7.2010 12:32
Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim DeCoy Strateške igre 8 8.11.2009 2:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com