Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.11.2007, 3:21   #1
goran_dox
Novi član
 
Član od: 31.10.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Konfiguracija je sledeca:
Ploca ECS l4vxa2
Intel P4 2.66 Ghz
fx5200 128 mb
memorija dtk 512mb(400Mhz)+256(266Mhz) ddr1
hard lucent 20 gb (novi hard seagate 160gb)
sony dvd rom (novi dwd-rw pioneer 112d)
napajanje frontier 400w novo doslo sa vito kucistem

Pokusavao sam da instaliram windows XP1,XP2,Vistu vise puta(20-tak) i svaki put mi se desi da kompjuter jednostavno stane(zakoci,zamrzne) usred instalacije i to svaki put na razlicitom mestu(nekad posle 5,10,20 minuta...)Nikakve poruke ne izbacuje,ne resetuje se,ne gasi,samo stane i nista ne reaguje,slika stoji, mis takodje, tastatura ne reaguje.Jednom sam cak uspeo i da instaliram windows xp1,ali je i on zaledio posle 5 minuta i tako nakon svakog reseta.. Jedino resenje koje sam ja uspeo da nadjem je da instaliram windows na moj hard na drugom racunaru i da takav hard prikljucim kod mene i nakon prepoznavanja komponenti u windowsu radi bez greske(malo sporije nego sto bi trebalo ali radi)..Ja na sta sam sumnjao da pravi problem kupio sam novo kao sto pise u konfiguraciji..Do cd-a nije probao sam vise cd plejera i vise diskova,do hard diska ne bi trebalo da je probao na dva harda(sve kombinacije master, slave, primary, secondary),vadio ram memoriju 256 probao samo sa 512 i nista svaki put isto..Vazno je i da napomenem da sam procesor,graficku,ram memoriju,plocu uzeo od brata i kod njega je sve normalno radilo..Jedine razlike su bile: napajanje kod njega 350w,hard 80gb,jos 512mb ram memorije!!!!
Ako neko moze da me posavetuje bio bih neizmerno zahvalan!!!!
goran_dox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2007, 11:56   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Citat:
goran_dox kaže: Pregled poruke
Konfiguracija je sledeca:
Ploca ECS l4vxa2
Intel P4 2.66 Ghz
fx5200 128 mb
memorija dtk 512mb(400Mhz)+256(266Mhz) ddr1
hard lucent 20 gb (novi hard seagate 160gb)
sony dvd rom (novi dwd-rw pioneer 112d)
napajanje frontier 400w novo doslo sa vito kucistem
jesi li siguran da imash te komponente? Prvi put cujem za DTK memoriju, a lucent harddisk ne postoji.

Uzroci tvojih problema mogu da budu razni. Da li ti je overklokovan racunar? Win se obichno mrzne na zategnutu memoriju. Ako nisi klokovao, pokreni memtest86 na svom racunaru i proveri isprvanost memorije.

Jesu li ti hardovi na istoj IDE grani? Probaj sa razlicitim rasporedima.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2007, 14:58   #3
goran_dox
Novi član
 
Član od: 31.10.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Da u pravu si..moja greska..Hard je quantum fireball lct, a memoriju ne mogu da protumacim..Uglavnom probao sam sa raznim kombinacijama sa hard diskovima, probao sam ih i pojedinacno i nista...Racunar nije klokovan..probacu taj memtest!! hvala
goran_dox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2007, 13:36   #4
goran_dox
Novi član
 
Član od: 31.10.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Posle 10 sati memtesta(nisam mogao vise da izdrzim) prijavio je 24 errors,i to po testovima 3,4,5,6,7 respektivno 1,12,3,6,2....Koliko sam video kod svakog izvestaja o gresci stoji 63.1 MB... Stavicu veceras da radi duze pa sta bude...Jel moze neko da mi protumaci ove rezultate??
goran_dox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2007, 13:51   #5
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Citat:
goran_dox kaže: Pregled poruke
Posle 10 sati memtesta(nisam mogao vise da izdrzim) prijavio je 24 errors,i to po testovima 3,4,5,6,7 respektivno 1,12,3,6,2....Koliko sam video kod svakog izvestaja o gresci stoji 63.1 MB... Stavicu veceras da radi duze pa sta bude...Jel moze neko da mi protumaci ove rezultate??
Znachi da ti memorija nije ispravna, tj. da korumpira fajlove koji se nalaze u njoj, i zato ti ne radi instalacija XP-a. Resenje: kupi kvalitetan memorijski modul i baci staru memoriju.

Chisto da bi bio siguran, pozajmi memoriju od svog drugara, stavi je kod tebe i pokreni instalaciju. Ako ti radi, znachi zamena, ako ne.... e onda imash problem sa plochom (mada cisto sumnjam da je to problem).
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2007, 22:40   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Ja sam imao memoriju koja je pravila po pedesetak gresaka za sat, pa je to opet (dosta stabilno) radilo, tako da ne bih odma optuzio memoriju, ali definitivno treba da se proba sa drugom. Ja bih ti predlozio da tokom instalacije meris napon unimerom, ili ako je ti je to tesko, probaj da stavis drugo napajanje.

Windows ne bi trebalo da se instalira na drugom kompu, pa da se onda disk vraca nazad, jer tokom instalacije win se prilagodjava datoj konfiguraciji, a xp nije predvidjen za menjanje vise od tri komponenti odjednom. Moze da se radi samo zbog testa.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2007, 22:54   #7
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
Ja sam imao memoriju koja je pravila po pedesetak gresaka za sat, pa je to opet (dosta stabilno) radilo, tako da ne bih odma optuzio memoriju, ali definitivno treba da se proba sa drugom. Ja bih ti predlozio da tokom instalacije meris napon unimerom, ili ako je ti je to tesko, probaj da stavis drugo napajanje.
Vrlo je verovatno da je ona, provera nece skoditi. Na koji ti napon mislish? Napon memorije teshko da moze da meri
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2007, 18:31   #8
goran_dox
Novi član
 
Član od: 31.10.2007.
Poruke: 16
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Računar se zamrzava prilikom instalacije Windowsa

Tek sad sam uspeo da probam ono sa drugom memorijom(obaveze fakultet kolokvijumi), i nista...Sve isto...Jel to znaci da je do ploce nesto?? lagano mi ponestaje opcija..
goran_dox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem u toku instalacije Windowsa xp Olishka Operativni sistemi 15 10.7.2008 18:08
Pravljenje Instalacije Windowsa! ^GOJKO^ Aplikativni softver 8 25.5.2007 23:56
ubuntu 6.10 problem prilikom instalacije Tihi Slobodni softver 23 21.4.2007 17:29
problem prilikom instalacije suse 10.2 i mandrive komunista Slobodni softver 1 13.2.2007 23:51
Sta posle instalacije Windowsa ? Night Hawk Operativni sistemi 43 25.12.2005 11:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com