Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.10.2009, 17:19   #1
nepoverljiv
Član
 
Član od: 13.4.2008.
Poruke: 157
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Dreamweaver, Photoshop, HTML i jos po nesto

Naucio sam da radim u Photoshop-u, Dreamweaver-u i HTML. Nisam ekspert u tim programima, ali nisam ni pocetnik. Hteo bih da pravim sajtove koji poseduju i forme, baze podataka, padajuci meni itd...
Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori na sledeca pitanja, pa cu ja da ucim dalje iz raznih tutorijala:
1. Da li moze da se poveze baza podataka radjena u SQL-u sa Dreamweaver-om ili mora da ide preko PHP-a
2. Da li moze u dreamweaver-u da se pravi padajuci meni ili moram da ubacujem neki kod od nekog drugog programa (javascript)
3. Kako napraviti login, i kako se ti podaci koje korisnik prvi put unese cuvaju u bazi podataka i u cemu je ona napravljena
4. Kako napraviti anketu na sajtu
5. Video sam da ima kod za brojenje koliko je posetilaca posetilo sajt i koliko je njih trenutno online. Gde se taj kod ubacuje, odmah na pocetku HTML taga, na kraju, u pocetnu stranicu ili svaka stranica mora da ima taj kod
Imam jos gomilu pitanja ali trenutno ne mogu da ih se setim. Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori pa da ucim dalje. Pored programa koje znam, naucio bih MySQL, Javascript, a PHP bi voleo da izbegnem ako je moguce. Da li su mi ovi programi dovoljni za sve ovo sto ja hocu ili moram da naucim jos vise. I kako kad naucim svaki program za sebe, da ih medjusobno povezem, jedino znam da povezem Photoshop i Dreamweaver. Pozz i hvala na odgovorima
nepoverljiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2009, 19:32   #2
mcdhappy80
Član
 
Član od: 15.6.2009.
Poruke: 120
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Arrow Re: Dreamweaver, Photoshop, HTML i jos po nesto

Citat:
nepoverljiv kaže: Pregled poruke
Naucio sam da radim u Photoshop-u, Dreamweaver-u i HTML. Nisam ekspert u tim programima, ali nisam ni pocetnik. Hteo bih da pravim sajtove koji poseduju i forme, baze podataka, padajuci meni itd...
Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori na sledeca pitanja, pa cu ja da ucim dalje iz raznih tutorijala:
1. Da li moze da se poveze baza podataka radjena u SQL-u sa Dreamweaver-om ili mora da ide preko PHP-a
2. Da li moze u dreamweaver-u da se pravi padajuci meni ili moram da ubacujem neki kod od nekog drugog programa (javascript)
3. Kako napraviti login, i kako se ti podaci koje korisnik prvi put unese cuvaju u bazi podataka i u cemu je ona napravljena
4. Kako napraviti anketu na sajtu
5. Video sam da ima kod za brojenje koliko je posetilaca posetilo sajt i koliko je njih trenutno online. Gde se taj kod ubacuje, odmah na pocetku HTML taga, na kraju, u pocetnu stranicu ili svaka stranica mora da ima taj kod
Imam jos gomilu pitanja ali trenutno ne mogu da ih se setim. Ako moze neko u kratkim crtama da mi odgovori pa da ucim dalje. Pored programa koje znam, naucio bih MySQL, Javascript, a PHP bi voleo da izbegnem ako je moguce. Da li su mi ovi programi dovoljni za sve ovo sto ja hocu ili moram da naucim jos vise. I kako kad naucim svaki program za sebe, da ih medjusobno povezem, jedino znam da povezem Photoshop i Dreamweaver. Pozz i hvala na odgovorima
Ja sam odavde poceo http://www.w3schools.com/
mcdhappy80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2009, 16:09   #3
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Dreamweaver, Photoshop, HTML i jos po nesto

1. Može, ali je komplikovan proces i nije baš preporučljiv jer često zna da napravi grešku, preporučujem PHP.
2.Može, ali opet, komplikovan i konfuzan proces. Bolje je JavaScript, nađi neku template skriptu na netu imaš ih koliko hoćeš.
3. Nađi neki template PHP servis na netu. PHP čuva podatke u svojim temp fajlovima na serveru. Može i SQL tj. C Sharp.
4. Opet PHP ili JavaScript. Imaš na netu. Kucaj na google-u querry ili poll template script.
5. Za brojač, postavljaš ga na index stranicu kao svaku skriptu, ne moraš da imaš na svakoj, tj. index stranicu svako mora da otvori, ono <script type="text/javascript" src=blabla> i pozivaš ga na mestu gde hoćeš da se prikaže (onLoad bla bla). Šta misliš pod međusobnim povezivanjem programa? Ako misliš na to da fajl istovremeno menjaš u više programa, to nije problem. Jednostavno, izmeniš fajl gde ti je potrebno, pa ga otvoriš u drugom, trećem itd. Ako želiš, kako menjaš fajl, da se automatski menja u drugom (tipa menjaš sliku u photoshopu, a dreamweaver je automatski menja i kod sebe) to možeš samo sa Adobe paketom preko Adobe Bridge-a. Ako program nije iz Adobe paketa to nije moguće. Ne znam da li sam te ovde dobro razumeo.

I savet. Dreamweaver koristi samo kao ispomoć u kucanju koda i linkovanju slika, video zapisa i sl. Ne oslanjaj se previše na njegov design view i njegove template objekte. I nauči CSS, to ti je osnova. Sve radi preko div tagova u CSS-u, ne koristi frame-ove, to je zastarela "tehnologija". Pogledaj i tutorijale koje ti je mcdhappy80 linkovao, dobri su.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nova konfiguracija... ovo ili nesto drugo? FLASH Šta da kupim? 35 7.10.2007 1:18
Sporo podizanje sistema,i jos nesto... B@NE Kvarovi 1 28.8.2007 4:35
Mrtva maticna, ili nesto drugo? SirDuck Kvarovi 11 29.7.2007 2:13
Da li uciti HTML + Stuff ili Ne... GTD[Wolf] Klijentske aplikacije 9 23.7.2007 7:41
nesto mi usporava otvaranje fajlova... dzambo Aplikativni softver 18 25.12.2005 0:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:01.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com