Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2010, 13:56   #1
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Sta je potrebno od opreme za A standard?

Pozdrav,

trenutno imam wifi na B standardu. Od opreme 3D corner antenu rucno pravljenu i Edimax-ov AP. AP ubacen na preporuku provajdera, jer je udaljenost od antena do kompa preko 10 metara ( u mom slucaju od AP-a do racunara ima 25 metara kabela , jer sam racunar prebacio u drugu sobu u odnosu na prvobitnu lokaciju pri uvodjenju WIFI-a pre 4 godine )

U medjuvremenu, nakupilo se u mom selu i sutog i rogatog od internet provajdera. Poceli su da ulecu cak na iste kanale, postavljaju antene bez ikakvog dogovora na dva metra od mog provajdera itd... I sto je najcudnije, to idioti rade i na svoju stetu. Propali su pokasaji za dogovor, i to jedno deset puta. Moj provajder je bas zbog toga odlucio da ubaci i A standard. Korisnici koji polako prelaze, nemaju nikakvih problema. Pa sada i ja polako kontam da predjem na njega.

Interesuje me sta je potrebno od opreme. Nudi i provajder opremu, za 120 evra. Imam opticku vidljivost, udaljenost antene od AP-a sa A stadnardom je oko 800 metara. Udaljenost antene do kompa 25 metara. Eto, to je to, pa bi mi bila potrebna pomoc. Da li je moguce da iskoristim svoju staru 3d corner antenu?

Pozdrav!
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2010, 15:14   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Sta je potrebno od opreme za A standard?

A Standard podrazumeva brzine do 54Mbs na 5GHz frekvencijama.

Stim u vezi i moraš da nabavisšodgovarajuću opremo odnosno Antenu koja podržava A Standard i naravno AP/W. Karticu.

Antena:
Ako ideš na najjeftiniju varijantu onda uzmi neku ReinkJet antenu na 5GHz cena im se kreće ~3500 Dinara.

AP (Klijent):
Što se AP-a tiče tu je već mali problem kada su plastikaneri na 5GHz u pitanju. Gledam po cenovnicima i ponuda je očajna. ako hoćeš AP varijantu na 5GHz praktično jedino što se trenutno može naći je: Wireless AP Ubiquiti Bullet5, 802.11a 5Ghz. Njegova cena nije mala, trenutno je ~8500 Dinara. Ali se radi o izuzetno pouzdanom i kvalitetnom uređaju.

Eto to ti je odprilike priča pa ti sad vidi dali se uklapaš.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
freeminder (7.11.2010)
Stara 7.11.2010, 10:05   #3
freeminder
Član
 
Član od: 4.2.2007.
Poruke: 264
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 159 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Sta je potrebno od opreme za A standard?

Hvala za info. U pravu si, ponuda je vise nego bedna. Polagao sam nade u domace brendirane IT lance, ali mrka kapa. Izgleda da nemaju potraznju za robom na A standardu. Nista, za tu cenu dobijam istu opremu od provajdera, pa cu se par meseci strpeti, a u medjuvremenu pratiti oglase polovne opreme,i to je to. Pozdrav,i jos jednom , hvala.
freeminder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Best Buy grafičke karte Renche ŠDK - Grafika 1 3.6.2010 11:01
Savet od vas salesam Osnovne komponente 40 22.4.2010 21:17
Dobijanje broja koji je stepen od 2 Stevvan Programiranje 14 6.3.2008 9:25
Koju memoriju od 1GB (potrebna pocetnicka pomoc) jonathan ŠDK - Osnovne komponente 19 11.5.2007 15:51
x264 kodek, ko ga je od vas sve isprobao i šta kažete o njegovom kvalitetu? Kostarum Rex Persia Video/TV softver 29 8.10.2006 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com