Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi

Grafički softver i radovi Programi za pregled slika, programi za obradu vektorskih i rasterskih slika, programi za projektovanje, modelovanje i rendering, konvertori; takođe i primeri fotografija i radova

Pregled rezultata glasanja: Koji program koristite za 3d grafiku?
3d Studio Max 35 58,33%
Maya 14 23,33%
Blender 10 16,67%
Lightwave 3 5,00%
Neki drugi... ako je poznat, a ja se nisam setio, izvinjavam se... 6 10,00%
terragen 1 1,67%
bryce 1 1,67%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 60. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.12.2005, 19:55   #1
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Anketa (3D software)

1.Kako ste poceli da se bavite animacijom
2.U kom programu radite
3.Koliko bi ste sebi za kvalitet radova (iskreno) dali ocenu
4.Shta ste sve napravili od sada?
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 20:01   #2
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Anketa

1. Shlogirao sam se kad sam video Heart of darkness i Toy story, pa sam trazio neki mocan program za animaciju...
2. Kada sam bio mali, video sam recenziju 3dsMax-a nekog praistoriskog u SK... To mi je ime mocno zvucalo, pa sam pre 3 godine isti i nabavio.
3. Uff... 3 ili 4
4. Gomilicu low poly modela, goooomilu nezavrshenih modela koje chega, par ljudskih glava, par "bilo-mi-je-jako-dosadno" modela, 10-ak modela za neki crtani shto sam hteo da pravim , gomilu nekih kao okruzenja i soba i koje chega za avanturu koju sam batalio (mnogo mi je jadan komp), i sad radim prvi put ozbiljno, po skicama, i redom, onaj Maxi diskont rad... To je to
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.12.2005, 20:28   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Anketa

Dodao sam jos 2, ako ima jos neki (u kome radite) napisite, dodacu.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 18:09   #4
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Storm, ispravi bruce u bryce!

1. Kad sam nabavio 3ds! Udjem ja u jedan MusicShop (samo sto su pored muzike imali i programe, igre...) i ugledam gde pise 3D Studio Max! Posto je to bilo odavno, nikad pre nisam cuo za taj program, pa pogledam malo sta pise sa zadnje strane, kad ono nesto kao "vodeci svetski program u oblasti animacije, game modelinga, itd, itd... i kupim za 250 dindze!
2. Pise gore! Sad sam nabavio DAZ|Studio, pa cu i tu da probam nesto, a inace planiram i da instaliram Maya 4!
3. 3.5
4. Veliki broj bezvrednih modela, od cega najveci broj otpada na "svemirske letelice" koje zovem svemirske krntije(ko je veran citalac SK-a znace zasto je naglaseno). Uglavnom nemam vremena za nesto vece!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2005, 21:28   #5
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

1. Pre jedno 8 god. na Amigi u Deluxe Paintu (2d), kada se animiralo sve sto rucno nacrtas i to frejm po frejm.
Secam se da mi je drug dao neku igricu koja je u sebi imala virus Joshua, koji mi je unistio aminaciju koju sam radio 6 sati (neprekidno).

Zatim sam presao na Amigin Real3d, i pravio neke stolice i stolove (jednu animaciju mi je uboga Amiga 1200 sa svojih 14 Mhz rendala 19 sati; 320x240 i ne u full kvalitetu).
Zatim sam, gresan, prodao Amigu, i bio bez kompjutera (ako ne racunamo commodore) jedno 3-4 god.
Zadnjih 3 god. radim u max-u.

2.Pise u prvom odgovoru, a i glasao sam.

3.od 1 do 10, recimo 6.5, najvise...

4.Gomilu spica, svakojakih objekata, materijala... ciji kvalitet vrlo varira.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 0:22   #6
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

pa niste loshi uopshte..... Mozete da izlazete radove na Dizajn Zoni.... Nije nikakva reklama, i nemam od toga sto vam govorim koristi, nego sam od ljudi tamo puno naucio, i cuo puno korisnih konstruktivnih kritika...
www.dizajnzona.com
Eto, pa se prikljucite...
Ako smeta ovo, kao reklama, skinite, al nije reklama stvarno, samo su mi puno pomogli...
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 14:05   #7
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Ja sam se vec registrovao pod istim nadimkom kao ovde!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2005, 15:50   #8
3dM@niak
Ponosni Eipixovac :)
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Ludnica... Opet :( :( :(
Poruke: 1.212
Zahvalnice: 72
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku 3dM@niak
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

ok...
pametno
3dM@niak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2005, 0:20   #9
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Citat:
3dM@niak kaže:
pa niste loshi uopshte..... Mozete da izlazete radove na Dizajn Zoni.... Nije nikakva reklama, i nemam od toga sto vam govorim koristi, nego sam od ljudi tamo puno naucio, i cuo puno korisnih konstruktivnih kritika...
www.dizajnzona.com
Eto, pa se prikljucite...
Ako smeta ovo, kao reklama, skinite, al nije reklama stvarno, samo su mi puno pomogli...
Zahvaljujem na linku, skroz mi se dopalo.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 1:06   #10
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom

1. Pokusavao sam sa 3D Studiom, pokusavao sa Mayom (ali mi je uspelo sa Draganom) i nikako ne ide... Mozda da sam malo mladji pa da se mucim sa tutorijalima, a ovako sam bio kao Stanislav iz RIII, ucio, ucio, stignem do E i onda batalim. Treba mi "bas" prost program za 3D modeling (nesto tipa drag&drop, pa posle editovanje).

Koristio sam malo jedan (za mene odlican) program, Mocrografx Simply 3D - jednostavan i brz, iz davne '98. godine. bitno mi je bilo da brzo dodjem od ideje do "proizvoda" (posto ne radim po skicama nego onako iz glave).U 3D maxu kad se izgubim po onim opcijama zaboravim i sta sam hteo
Corel je u medjuvremenu kupio Micrografix i prestao sa unapredjivanjem samo tog programa. Po meni, imao je dosta potencijala (mane su mu bile staticna kamera, mali broj poligina), ali.... u Corelu nisu mislili tako.

Jel' neko zna sta se desilo sa ovim programom, i da li postoji neki slican?
(Bubanja, javi se )

Evo postavio sam jednu slicicu radjenu u Simply 3D-u u 3D Galeriji....
Da dodam da je program "kompatibilan" sa 3D Max-om, Vue d'Esprit-om i mogu da se uvoze likovi iz Posera (posto je u Simply 3D-u gotovo nemoguce napraviti isti)

Poslednja ispravka: oluja (13.12.2005 u 2:04) Razlog: spojeno - procitaj pravila.
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2005, 18:26   #11
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

@Bansek: Imaš jedan jednostavan program iz firme ULead, ima naziv 3D<nešto> ne mogu sad da se setim. Inače program je veoma jednostavan, možeš da ubaciš text, primitivne objekte (kocka, lopta, kupa...) a ima i vrlo siromašan editor za pravljenje drugih objekata (ako ti treba npr. kocka sa rupom na sredini...) Dobar je za početnike, koji tek treba da se upoznaju sa 3D-om, ali ako hoćeš nešto više, možeš odmah da ga baciš (ako nabaviš). Ah da, zaboravio sam, u njemu možeš da zaboraviš na modelovanje kompleksnijih objekata, jer ne možeš i da hoćeš, onda, mapiranje je nešto najstrašnije što sam video, a ni interfejs nije nešto intuitivan (imaš samo jedan prozor u kome je kamera fiksirana). Jedino što mi se svidelo jeste što na brzinu možeš da uradiš neku jednostavnu animaciju, kao npr. 'kocka se okreće oko svoje ose'
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 0:51   #12
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Poenta je da li moze bolje od Smply 3D-a? On ima drag&drop animacije i to svakakve pa i slozenije, koje se kasnije mogu editovati prostim pomeranjem taca i dodavati morfing na objektu u razlicitim keyframeovima....
Ima preko stotinu animacija, od onih prostih do kombinacija- spin+wobble, i + predefinisani morfing npr. pulsing, wiggle,....Sve to kasnije moze da se edituje.
Cak ima i drag&drop animirane teksture, o mogu se dodavati i custom. Recimo paralelno otvoris win. explorer i drag&dropujes neki .avi ili .gif direktno na objekat. Svetlost se lako animira, a ima ih raznih - u boji, pulsiranje, itd.
Ono sto sam ja nasao je Cararra 3D studio, ali je DEMO veoma ogranicen, a nisam nasao "para" da ga "legalizujem".

P.S. Simply 3D jos uvek postoji po nekim firmama na prodaju i 2 CD-a kostaju SAMO 15-20 evra, a dolazi sa 1000 objekata, animacija, morfinga, svetl. efekata, itd. Moram pod hitno da izvadim neku karticu za placanje preko neta.
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 15:10   #13
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Nikad nisam radio u Simple3D-u, niti sam čitao neki opis, ali prema ovome što kažeš (pišeš) vidi se da je bolji od ovog što sam ja koristio! Nego, ja ti iskreno, prijateljski preporučujem da predješ na neki bolji, veći (čitaj: skuplji) program u kome ćeš moći da uradiš nešto više od jednostavne wooble animacije! Naravno, to je samo moje mišljenje, niko te ne tera na ništa što ne želiš!
Takvi programi su dobri za početnike, da ih zainteresuju za predivan virtuelni svet u kome ništa nije nemoguće! Za svet gde smo svi bogovi, gde stvaramo ljude, stvari, što postoji i što ne postoji, gde stvaramo budućnost i rekonstruišemo prošlost...
Malo je offtopic, ali nisam mogao da se suzdržim!
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 16:52   #14
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Nije stvar u zelji. Ja bih najvise na svetu voleo da naucim 3DS Max,Mayu ili Ligtwave, problem su obaveze i vreme, godine, nemam vise elana kao nekad da "cackam" programe po celi dan i noc.Neznam, nisam pametan....
Mozda da probam Mayu, kazu da ima intuitivniji interfejs, a i imam "original" 60 dana trial verziju koju su mi poslali iz Alias-a?
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2005, 19:52   #15
-Vertex-
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Koristim MAYA 6.5 program...
Oko mesec dana sam poceo da radim u njemu...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 0:57   #16
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Citat:
Bansek kaže:
Nije stvar u zelji. Ja bih najvise na svetu voleo da naucim 3DS Max,Mayu ili Ligtwave, problem su obaveze i vreme, godine, nemam vise elana kao nekad da "cackam" programe po celi dan i noc.Neznam, nisam pametan....
Jeste stvar u želji.
Obaveze: OK razumem
Vreme: OK razumem
Godine: ma daj čoveče, koje godine? ne razumem
šta bih ja koji sam prilično stariji od tebe trebalo, po tebi, da radim? Da sedim u parku, čitam novine i hranim golubove.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 1:04   #17
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Nekad pre radio sam ponešto u 3DS Max-u, jedini razlozi što sam prekinuo su bili previše spor računar i previše obaveza u Corelu, Photoshopu ... koji su mi donosili prihode a odnosili vreme.
Sad ne radim jer sam pomalo lenj da počnem inače mi se program jako dopadao i uklapao sa svojim mogućnostima. Vrlo lepa i opasna igračka.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2005, 18:54   #18
Bansek
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 377
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 26 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Bansek Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bansek Slanje poruke preko Skypea korisniku Bansek
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Citat:
Simke kaže:
Jeste stvar u želji.
Obaveze: OK razumem
Vreme: OK razumem
Godine: ma daj čoveče, koje godine? ne razumem
šta bih ja koji sam prilično stariji od tebe trebalo, po tebi, da radim? Da sedim u parku, čitam novine i hranim golubove.
Ocu da kazem da nemam vise onaj hajp, ne mogu sebi da priustim neprospavane noci zarad necega sto sutra realno nema neku upotrebnu vrednost. Nekad nisam spavao po nedelju dana radeci muziku u ACIDU, Reabirthu i Mixman Studiu (bio na RTS2 u "Garazi"), pravio mixove za proteste 96/97 (http://braindestruction.iuma.com), crtao karikature, pravio reklamu 3 noci u Simply 3D-u, prelazio igre nespavajuci po 5-7 dana, igrao po celu noc Riziko,..... Eeee, a sad "trista rabote" i obaveze....
Bansek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2005, 9:52   #19
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Citat:
Bansek kaže:
Ocu da kazem da nemam vise onaj hajp, ne mogu sebi da priustim neprospavane noci zarad necega sto sutra realno nema neku upotrebnu vrednost. Nekad nisam spavao po nedelju dana radeci muziku u ACIDU, Reabirthu i Mixman Studiu (bio na RTS2 u "Garazi"), pravio mixove za proteste 96/97 (http://braindestruction.iuma.com), crtao karikature, pravio reklamu 3 noci u Simply 3D-u, prelazio igre nespavajuci po 5-7 dana, igrao po celu noc Riziko,..... Eeee, a sad "trista rabote" i obaveze....
Razumem te u potpunosti.
U osnovi problem je novac, jurnjava da se obezbedi koliko toliko pristojna egzistencija za porodicu i sebe.
U neko doba:
- Radio sam u državnoj firmi, stalno zaposlen
- Radio sam pripremu za štampu za par štamparija (na računaru, kad su to bili počeci i kad se to više isplatilo) pre toga sam radio klasično grafičko oblikovanje, peške.
- Radio sam firmopisačke poslove,
- Plus sam prilično slikao, izlagao i ponešto od toga se prodavalo
Slobodnog vremena nisam imao, stalno sam bio u cajtnotu.
Kad sam se sabrao u jednom momentu, plus-minus, ono srednja žalost.
Da sam živeo u nekoj normalnoj i urednoj državi imao bih dve kuće, dvoje kola, vikendice na moru i u brdima...
Sad nemam više toliko volje da radim baš zbog obezvređenosti kvalitetnog, pravog rada.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2006, 14:44   #20
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Anketa (3D software)

Citat:
3dM@niak kaže:
1.Kako ste poceli da se bavite animacijom
2.U kom programu radite
3.Koliko bi ste sebi za kvalitet radova (iskreno) dali ocenu
4.Shta ste sve napravili od sada?
1.Ma jednom sam kod brata video kako on radi u 3D max-u i svidelo mi se.Pozajmio sam ga od njega i od tad sam vezan za 3D max.Ne mih ga menjo ni za jedan drugi program za 3D animaciju.
2.U 3D max-u 5.Imam i osmicu ali mi je masina malo slabija pa mi je lakse u petici.
3.Od mogucis 5 1 na 2.
4.Svasta.Ali uglavnom bezveze.
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
SkyStar2 software Aleksandar Video/TV softver 9 13.5.2009 11:20
Legalan Software kod nas!!! arsa Brbljaonica 113 22.4.2008 1:00
Video Editing Software srlle Video/TV softver 73 20.9.2006 18:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com